Ugrás a fő tartalomra

Nyári olvasási tervek!

Tisztában vagyok azzal, hogy amúgy a nyár fele bőven eltelt már, és csak Augusztus maradt hátra a nyárból. Főleg nekem, mert jövőhéten pont dolgozom, így a júliusban olvasás, már csak a hétvégére maradt. Elméletileg úgyis esni fog ;)
De, hogy a terveim mik, és szerintem ebből mi a reális cél, a reális célt más színnel szedem. Szeretek listákat készíteni, és terveket szőni, hogy miket és mikor olvasok. Csak idén valahogy sokat rontott a dolgon az, hogy jelenleg nincs lámpám, ami rendes fényt adna, nincsen kis olvasósarkom (meg vannak rendelve a dolgok, de olyan 6-8 hetes ráhagyással készülnek el). No meg eddig a szabim alatt zajlott rendesen az élet. Mozi, barátnőzés, barátnőzés, takarítás stb. Tehát nem mindig volt időm olvasni. Jövőhéten dolgozom, de azért próbálok haladni a könyveimmel is :)

Terv:

Idei beszerzések amiket még nem olvastam:

Richard Castle: Naked Heat – Meztelen hőség
Kimberley Freeman: Csillagok az óceán felett
David Attenborough: Egy ifjú természettudós történetei 


E-book: (Mert nincs lámpám, és este egy plafonon lévő lámpával tök szar olvasni, ellenben van ebook-olvasóm, azt meg illik használni, ha már úgy 6 éve megvan)

Richard Castle: Heat Wave – Hőhullám 

Kölcsön:
Adrian Tchaikovsky: Pókfény 
Martin Kay: Eastern
Eszes Rita: Rókatündér 
Anne L. Green: Eltitkolt múlt 
Borsa Brown: Gyalázat és hit 90%
Neil Patrick Harris: A különc varázsló 94%
Adam Bray: Marvel – Amiről tudnod kell és tudni érdemes

Könyvtárból:

Eckhart Tolle: Új Föld
Alessandra Piontelli: Ikrek a világban
Kalapos Éva Veronika: F mint
David Baddiel: Mindennap szülinap
Annet Huizing: Hogyan írtam véletlenül egy könyvet?
Kertész Erzsi: A sárkány nyomában
F. Várkonyi Zsuzsa: Tanulom magam 


Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Margareta Magnusson: Végső rendrakás svéd módra

Joggal kérdezhető, hogy az ember 32 évesen, miért olvas olyan könyvet, ami arról szól, hogy miként takarítsd ki magad után, az életedet, hogy aztán a gyerekeidnek, unokáidnak, ne az maradjon meg belőled, hogy mennyi holmid volt, hanem az emlékek.  Hogy miért olvastam? Mert, miért ne? Ugyan nem tervezek meghalni, de ismerjük be, hogy a 21. században sem működik máshogy az élet, tehát hopp meghalhat az ember, akár minden előjel nélkül is. És be kell ismernem, ha valamikor bekövetkezik (mint tudjuk, a halál az egyetlen biztos pont az életünkben), akkor én sem szeretnék teher lenne. Sem a cuccaimmal, sem egyéb dolgaimmal. Plusz érdekelt, hogy erről miként gondolkozik Margareta. Cikket persze olvastam már vele, és az meglehetősen felkeltette az érdeklődésem a téma iránt, de szerettem volna ezt könyv formában is, kicsit bővebben elolvasni.  Ami mindenképpen megfontolandó, a könyv olvasása után, hogy bevezessek én is egy dobozt, hogy "HALÁLOM UTÁN KIDOBANDÓ" felirattal. Olyan do

Lauren Blakely: Kőkemény

G ondoltam, hogy a wellness-re valami könnyed kis könyvet fogok magammal vinni. Ezt a könyvet, már tavaly is néztem, hogy annyira gáz a borító, a fülszöveg és a cím, hogy ezt olvasnom kell. Persze pénzt nem vagyok hajlandó érte adni, de hála az égnek a közelemben kölcsönkérhető volt. Itt is, köszi AniTiger! Kezdjük is a külcsínnel, ha már így azt emeltem ki. Külcsín: 2/5 És meg is mondom mi ez a pontozás. Az 5 nálam az lenne, ha egy ütős és kellemes, a könyvhöz illő borítót kap a könyv, ha van egy szerkesztő, egy akárki, aki átolvassa a könyvet és kijavítja az elütéseket, és a helyesírási hibát, ha egy könyvet jó kézbe venni. Tehát ez lenne az 5 pontos külcsín. Jelen esetben, a borító botrányos, a kiadói marketing botrányos volt, a fülszöveg szintén botrányos. És igen, azért a helyesírást át kellett volna valakinek nézni. 2 pont, mert sokkal több elütést vártam. De körülbelül ennyi a pozitív dolog a könyv kivitelezésében.

Lukács Liza: Az éhes lélek gyógyítása

Hmm, jó is ez a könyv, meg nem is. Gyorsan végig lehet rajta futni, és vannak benne információk, de nekem, azaz érzésem támadt, hogy mond is valamit meg nem is. Anorexia és bulimia mondjuk jóval többet szerepelt benne, mint a túlsúly vagy túlevés például. És kétlem, hogy az emberek nagyobb százalékát sújtaná ez a két betegség, és nem a túlsúly, és túlevés…  Minden esetre érdekes könyv. Érdemes elolvasni, mert egy csomó fontos dolgot megtud az ember. Mint például, hogy az evés az emberek egy hányadában úgy működik, hogy esznek, mert unatkoznak, vagy esznek, mert szomorúak, vagy esznek, mert vidámak. Amúgy én általában a hangulat kompenzáláskor könyvet szoktam venni nem enni. Ennek ellenére nem mondom, hogy nincs mit csiszolni a saját életmódomon, és nincs helye annak, hogy változtassak. Már csak anyagi és egészségügyi lehetséges problémák miatt is.  Ami viszont nekem kicsit abszurd volt, hogy vannak emberek, akik havi x száz ezer forintot költenek kajára (már ez is abszurdum az é