Ugrás a fő tartalomra

Hálanapló - Édesvíz Kiadó

Kicsit féltem a könyvtől, mármint attól, hogy Édesvíz kiadós és hogy nagyon spirituális és ezoterikus lesz. És nem tévedtem! Jobban kellett volna félnem :D
Ennek ellenére feltehetően megtartom a könyvet meg ki is töltöm, de nem tartom olyan jónak, mint az Élettervezőt. Tudom, persze kicsit más miatt születtek, de igazándiból utóbbiba ezt is lehet írni, ebbe meg csak hálás gondolatokat, no meg spirituális mindeneket.
Én alapvetően nyitott vagyok mindenre. Egy csomó mindenben hiszek, de megvannak a magam korlátai, amikor valamire már azt mondom, hogy sok és nem fogadom be amit mondani akar.
Ez a hála napló nekem sok. Körülbelül 20-30 könyvből szemezgetett idézeteket, de sosem írta oda, melyiket miből. A végére odabiggyesztett egy felhasznált irodalmat, aztán csókolom. Tehát ha tetszik egy idézet, akkor így jártam, olvassam el a 30 könyvet, hogy megtaláljam azt amiben benne van és azonosulni tudok vele... Pedig tök jó lett volna, ha minden idézetnél legalább az író ott van, így ami tetszett, felkeltette az érdeklődésemet, annak utánanézhetnék.
Viszont a kivitelezés tetszik, mármint a külső megjelenése a könyvnek, még ezzel a rózsaszín színnel is, bár ahogy láttam az idei kiadás már kék! (gondoltak a fiúkra is, vagy a kevésbé ízlésficamos nőkre ;D)
 A belső dizájn hol tetszik, hol nem. Nem mindenhol voltam kibékülve a rajzokkal, és a szövegekkel. Némely idézet amúgy meglehetősen döccent. Úgy, amikor idézel valahonnan, de az idézet önmagában amit kiválasztottál semmit nem ér a környezete nélkül...na akkor döccen, itt volt pár döccenés.
A hónapok végén ismétlődő kérdések nekem tetszettek, ez az Élettervezőben is megvolt, és jó dolognak tartom.

Tudom, hogy az Édesvíz kiadó ezoterikus kiadó és spirituális, és azt is sejtem, hogy ezt a "könyvet" is csak elvetemültem spirituális lények veszik, de akkor is. Kéne egy kis igényesség, hogy legalább az idézetek mindegyike magában érthetődő legyen, hogy az olvasó/kitöltő tudja miből van esélyt kapva arra, hogy esetleg új kedvenc könyvet találhasson magának, és mondjuk ezért ne kelljen elolvasnia harminc számára  talán túl sok, vagy túl más ezo/spirit könyvet.

Belbecs : - 
Nem pontozok, ez napló, az Élettervezőt sem pontoztam, mert napló :P

Külcsín: 3/5
Sokkal többet kilehetett volna hozni belőle, de amúgy ha csak a polcodon áll és nem nyitod ki akkor jól néz ki. Belül is vannak szép és érdekes részek, de néha elég elborult NEKEM a dizájn.

Fülszöveg:
Mindaz, amiért hálás vagy, megsokszorozódik az életedben!
Ez a sokoldalú napló meditációkkal, idézetekkel, ötletekkel és játékos feladatokkal tárja fel előtted az élet naposabb oldalát! A gyakorlatok elvégzésével a pozitív gondolkodást beépítheted napi rutinodba, növelheted öntudatosságod, és inspirálhatod kreatív éned kibontakozását. Töltsd meg az üres lapokat gondolataiddal, tapasztalataiddal és élményeiddel. Kapcsolódj rá a naplóval a hála frekvenciájára, hogy az univerzum megadhassa neked mindazt, amire vágysz!

Könyv: Hálanapló
Kiadó: Édesvíz
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve: 2017
Oldalszám: 320
ISBN: 9789635297146


Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Margareta Magnusson: Végső rendrakás svéd módra

Joggal kérdezhető, hogy az ember 32 évesen, miért olvas olyan könyvet, ami arról szól, hogy miként takarítsd ki magad után, az életedet, hogy aztán a gyerekeidnek, unokáidnak, ne az maradjon meg belőled, hogy mennyi holmid volt, hanem az emlékek.  Hogy miért olvastam? Mert, miért ne? Ugyan nem tervezek meghalni, de ismerjük be, hogy a 21. században sem működik máshogy az élet, tehát hopp meghalhat az ember, akár minden előjel nélkül is. És be kell ismernem, ha valamikor bekövetkezik (mint tudjuk, a halál az egyetlen biztos pont az életünkben), akkor én sem szeretnék teher lenne. Sem a cuccaimmal, sem egyéb dolgaimmal. Plusz érdekelt, hogy erről miként gondolkozik Margareta. Cikket persze olvastam már vele, és az meglehetősen felkeltette az érdeklődésem a téma iránt, de szerettem volna ezt könyv formában is, kicsit bővebben elolvasni.  Ami mindenképpen megfontolandó, a könyv olvasása után, hogy bevezessek én is egy dobozt, hogy "HALÁLOM UTÁN KIDOBANDÓ" felirattal. Olyan do

Lauren Blakely: Kőkemény

G ondoltam, hogy a wellness-re valami könnyed kis könyvet fogok magammal vinni. Ezt a könyvet, már tavaly is néztem, hogy annyira gáz a borító, a fülszöveg és a cím, hogy ezt olvasnom kell. Persze pénzt nem vagyok hajlandó érte adni, de hála az égnek a közelemben kölcsönkérhető volt. Itt is, köszi AniTiger! Kezdjük is a külcsínnel, ha már így azt emeltem ki. Külcsín: 2/5 És meg is mondom mi ez a pontozás. Az 5 nálam az lenne, ha egy ütős és kellemes, a könyvhöz illő borítót kap a könyv, ha van egy szerkesztő, egy akárki, aki átolvassa a könyvet és kijavítja az elütéseket, és a helyesírási hibát, ha egy könyvet jó kézbe venni. Tehát ez lenne az 5 pontos külcsín. Jelen esetben, a borító botrányos, a kiadói marketing botrányos volt, a fülszöveg szintén botrányos. És igen, azért a helyesírást át kellett volna valakinek nézni. 2 pont, mert sokkal több elütést vártam. De körülbelül ennyi a pozitív dolog a könyv kivitelezésében.

Lukács Liza: Az éhes lélek gyógyítása

Hmm, jó is ez a könyv, meg nem is. Gyorsan végig lehet rajta futni, és vannak benne információk, de nekem, azaz érzésem támadt, hogy mond is valamit meg nem is. Anorexia és bulimia mondjuk jóval többet szerepelt benne, mint a túlsúly vagy túlevés például. És kétlem, hogy az emberek nagyobb százalékát sújtaná ez a két betegség, és nem a túlsúly, és túlevés…  Minden esetre érdekes könyv. Érdemes elolvasni, mert egy csomó fontos dolgot megtud az ember. Mint például, hogy az evés az emberek egy hányadában úgy működik, hogy esznek, mert unatkoznak, vagy esznek, mert szomorúak, vagy esznek, mert vidámak. Amúgy én általában a hangulat kompenzáláskor könyvet szoktam venni nem enni. Ennek ellenére nem mondom, hogy nincs mit csiszolni a saját életmódomon, és nincs helye annak, hogy változtassak. Már csak anyagi és egészségügyi lehetséges problémák miatt is.  Ami viszont nekem kicsit abszurd volt, hogy vannak emberek, akik havi x száz ezer forintot költenek kajára (már ez is abszurdum az é