Ugrás a fő tartalomra

Hunyadi Csaba Zsolt (szerk.) Békesség, remény, szeretet - A Karácsony füveskönyve

 Köszönet a Lazi kiadónak a könyvért!

Belbecs: 5/5
 Körülbelül két napja érkezett meg a könyv, Buddha füveskönyvével együtt. Pár ismerősöm kifejtette, hogy nem tudnának ilyen füveskönyveket egyhuzamban elolvasni. Elejével aggódtam is, hogy csömört kapok a sok idézettől, de az aggodalmam teljesen felesleges volt.
 Azért kezdtem neki, mert így november vége felé, már elkezdek karácsonyra hangolódni. Ajándékvásárlás ügyileg jól állok, már csak pár csomagot kell elkészítenem, no meg majd a képeslapokat feladni, amikre egy-egy idézetet szoktam írni, vagy ha eddig nem szoktam, hát majd most! Most már van idézetgyűjteményem a Karácsony témakörben is!
 Nekem a rövidebb és frappánsabb idézetek tetszettek jobba. Rengeteget kiírtam molyra, és rengeteg volt, amit bejelöltem kék post-ittel (hogy passzoljon a borítóhoz), hogy majd jó lesz a képeslapíráskor. Nagyon sok ismeretlen névvel találkoztam olvasás közben párat fel is írtam, hogy amikor majd nagyon nem lesz mit olvasnom, akkor vele is meg kellene ismerkednem. Ilyen volt például Szendi Gábor, a neve ugyan ismerős volt, de sose olvastam tőle semmit sem. Rengeteg felvetése és megállapítása volt a könyvben a karácsonyról, a modern világ viszonyulásáról az Ünnepekhez, és ennek árnyoldaláról is. Ő volt szerintem az egyik legnagyobb ellensúly a könyvben, a sok pozitív megvilágítás mellett.

 Tetszett, hogy nem csak a szokványos, ismert idézeteket olvashattam! Dickenst imádom, tőle sem olvastam semmit, mégis a tőle vett idézeteket már annyiszor, annyi helyen láttam, hogy ismerősként üdvözöltem. A nagy felfedezettem Szendi Gáboron kívül, Ágai Ágnes lett, egyszerűen gyönyörűség, amit tőle idéztek:

Én hiszek még a Jézuskában,
csak ráhagyom Anyára és Apára,
hogy ők hozzák az ajándékot,
hadd örüljenek.
(Ágai Ágnes)


Olvastam már pocsék füveskönyvet, és olvastam nagyon jót is. Jelen gyűjtemény szerintem egy karácsonyi hangolódásra, ötlet és idézet gyűjtésre tökéletes. Körbejárja a karácsony összes arcát, a boldog gyermek lelkű mosolygós karácsonytól, a fekete gyászos karácsonyig. Ne számítson senki sem csak pozitív idézetekre! Teli van a karácsony negatív oldalával, a modern kor elkorcsosult eszméivel, azzal, hogy miképpen változott a karácsony. Hogy lett a szeretet ünnepéből marketingfogás, hogy lett verseny, hogy ki mennyit, mit vásárol a szeretteinek és barátainak, ahelyett, hogy készítene nekik valami apróságot. És sajnos be kell látnunk, hogy 2014-ben a világ nagy részén (NEM mindenhol), már tényleg erről szól, pénzről és ajándékokról. Pedig igazándiból a szereteten, a szeretet gesztusán lenne a hangsúly. Azon, hogy Foglalkozzunk egymással, hogy ne menjünk el az embertársaink mellett elfordított fejjel, mondván „ha nem látom, nincs is”, mert igenis van. Vannak éhezők, otthontalanok, szegények. És ahogy pár idézet ki is fejti. Számukra a legnehezebb és legrosszabb nap a karácsony. Mert, nincs, akivel megoszthatnák az örömüket-bánatukat, nincsen senkijük, a magány Karácsonykor a legborzalmasabb.


„Ó, azok a régi szép idők, amikor az emberek még abbahagyták a karácsonyi 
vásárlást, ha elfogyott a pénzük!”
(Allan és Barbara Pease)

Ez az idézet legyen okulásul itt! Sose fogom megérteni azokat az embereket, akik Karácsonykor hitelbe verik magukat…a szeretet ugyanis ingyen van.


Könyv: Békesség, remény, szeretet
Kiadó: Lazi
Kiadás helye: Szeged
Kiadás éve: 2014
Oldalszám: 144
ISBN: 9789632672359
Fordította: Barcza Gerda, Takács Mária Flóra



Külcsín: 5/5

Igényes kiadás, és én nagyon szeretem a Lazi kiadó füveskönyveit. Kemény táblás, és egység méret mind, így egymás mellett jól néznek ki…el kéne kezdenem összegyűjteni mindet. Elgépelés, és hasonló hibákat nem észleltem, a belseje sem csicsás, olyan kis téli hangulatos. 

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Margareta Magnusson: Végső rendrakás svéd módra

Joggal kérdezhető, hogy az ember 32 évesen, miért olvas olyan könyvet, ami arról szól, hogy miként takarítsd ki magad után, az életedet, hogy aztán a gyerekeidnek, unokáidnak, ne az maradjon meg belőled, hogy mennyi holmid volt, hanem az emlékek.  Hogy miért olvastam? Mert, miért ne? Ugyan nem tervezek meghalni, de ismerjük be, hogy a 21. században sem működik máshogy az élet, tehát hopp meghalhat az ember, akár minden előjel nélkül is. És be kell ismernem, ha valamikor bekövetkezik (mint tudjuk, a halál az egyetlen biztos pont az életünkben), akkor én sem szeretnék teher lenne. Sem a cuccaimmal, sem egyéb dolgaimmal. Plusz érdekelt, hogy erről miként gondolkozik Margareta. Cikket persze olvastam már vele, és az meglehetősen felkeltette az érdeklődésem a téma iránt, de szerettem volna ezt könyv formában is, kicsit bővebben elolvasni.  Ami mindenképpen megfontolandó, a könyv olvasása után, hogy bevezessek én is egy dobozt, hogy "HALÁLOM UTÁN KIDOBANDÓ" felirattal. Olyan do

Lauren Blakely: Kőkemény

G ondoltam, hogy a wellness-re valami könnyed kis könyvet fogok magammal vinni. Ezt a könyvet, már tavaly is néztem, hogy annyira gáz a borító, a fülszöveg és a cím, hogy ezt olvasnom kell. Persze pénzt nem vagyok hajlandó érte adni, de hála az égnek a közelemben kölcsönkérhető volt. Itt is, köszi AniTiger! Kezdjük is a külcsínnel, ha már így azt emeltem ki. Külcsín: 2/5 És meg is mondom mi ez a pontozás. Az 5 nálam az lenne, ha egy ütős és kellemes, a könyvhöz illő borítót kap a könyv, ha van egy szerkesztő, egy akárki, aki átolvassa a könyvet és kijavítja az elütéseket, és a helyesírási hibát, ha egy könyvet jó kézbe venni. Tehát ez lenne az 5 pontos külcsín. Jelen esetben, a borító botrányos, a kiadói marketing botrányos volt, a fülszöveg szintén botrányos. És igen, azért a helyesírást át kellett volna valakinek nézni. 2 pont, mert sokkal több elütést vártam. De körülbelül ennyi a pozitív dolog a könyv kivitelezésében.

Lukács Liza: Az éhes lélek gyógyítása

Hmm, jó is ez a könyv, meg nem is. Gyorsan végig lehet rajta futni, és vannak benne információk, de nekem, azaz érzésem támadt, hogy mond is valamit meg nem is. Anorexia és bulimia mondjuk jóval többet szerepelt benne, mint a túlsúly vagy túlevés például. És kétlem, hogy az emberek nagyobb százalékát sújtaná ez a két betegség, és nem a túlsúly, és túlevés…  Minden esetre érdekes könyv. Érdemes elolvasni, mert egy csomó fontos dolgot megtud az ember. Mint például, hogy az evés az emberek egy hányadában úgy működik, hogy esznek, mert unatkoznak, vagy esznek, mert szomorúak, vagy esznek, mert vidámak. Amúgy én általában a hangulat kompenzáláskor könyvet szoktam venni nem enni. Ennek ellenére nem mondom, hogy nincs mit csiszolni a saját életmódomon, és nincs helye annak, hogy változtassak. Már csak anyagi és egészségügyi lehetséges problémák miatt is.  Ami viszont nekem kicsit abszurd volt, hogy vannak emberek, akik havi x száz ezer forintot költenek kajára (már ez is abszurdum az é