Ugrás a fő tartalomra

Viszkok Fruzsi: Tedd rendbe az életed!

 

Ezer és egy éve nem írtam már blogra posztot! Mármint könyv értékelésről pláne nem. Folyton szabadkoztam, hogy nem tudok írni, nincs kedvem, nincs ihletem, nincs időm. Amúgy időm még csak-csak lett volna a poszt írásokra, csak valahogy nem volt írhatnékom. Nem mondom, hogy ez nagyon megváltozott, de próbálkozom, mert ha nem is próbálkozom akkor sose derül ki, hogy na most már menne-e :)

Viszkok Fruzsi számomra 80%-ban ismeretlen személy. Talán egy NIOK-os könyvespolc mutogatós videóban találkoztam vele, és ennyi. Ehhez hozzátenném, hogy nem túl sok Youtubert (ezt vajon így írják?) követek, tehát nehéz lett volna ismernem. Jelenleg a könyv elolvasása után annyit tudok röviden mondani, hogy bármit is csinál, egy roppant szimpatikus embernek tartom. Nagyon kellemes személyiség és roppant jó az életfelfogása, mert ez nagyon átjött a könyvben, hogy ő igazándiból elégedett az életével, és mindent amit leírt ki is próbált, van amit alkalmaz, van amit nem, de nem csak gyorsan összeszedte a ma ismert önsegítő könyvek tartalmát és rázúdította az olvasóira.

Kellemes volt olvasni, mert szinte kivirult, amikor írta. Azt éreztem olvasás közben, hogy számára a könyv megírása fontos feladat volt, amolyan küldetés, és élvezte csinálni. Őszintén, mivel rengeteg önsegítő könyvet olvasok, így nekem konkrétan ÚJ dolgot nem mondott a könyv. Nem mondott olyat, amiről még soha az életben nem hallottam, nem voltak újdonságok, viszont nagyon jól összeszedte a dolgokat, és rendszerezte is a dolgokat. Gyönyörűen felépített könyv, kevés ismétléssel. Ugye a rendrakásnál Marie Kondo kikerülhetetlen említve is lett, az élettervezésnél az ikigai kikerülhetetlen, ugyan nevesítve nem lett, de ott volt.

 Örültem, hogy a könyv kialakításra, dizájnra is kellemes. Kifejezetten jó volt lapozni, és a listák amiket adott (rendrakás, szokásformálás) biztosan segít embereknek a dolgaikba. Én nem használok ilyen listákat, jelenleg. Lehet, eljön az idő, hogy rávegyem magamat, de az a pedáns időbeosztás dolog és minden ami Fruzsinak már természetes nekem még néha kicsit életidegen. Tegyük hozzá, hogy az étkezésnél az aki otthonról dolgozik, azért teljesen másként bontja fel a napjait és étkezéseit, mint akik műszakban, vagy váltott műszakban, vagy folyamatos műszakban dolgoznak. Nem irigylen azokat akik otthonról dolgoznak...voltam Home office-ba és nem szerettem. De igen, idő, míg étkezés, időbeosztás, szokásformálás témakörben egy olyan ember kitudja alakítani a rutinját, aki nem mindig ugyanabban az időben dolgozik. Nem lehetetlen, de macerássabb, és ez halmozódik, ha nem egyedül él, és alkalmazkodnia kell másokhoz is, és nem csak a saját feladatai a feladtai, hanem azért van rajta kívül még ember akiről gondoskodnia kell.

 Összességében egy kellemes olvasmány, ami érinti a nagyobb és híresebb trendeket, az időgazdálkodás, minimalizmus, rendrakás...stb. témakörében.


Belbecs: 4/5

Mivel nekem újat nem nyújtott így csak 4 pont. Jó volt feleleveníteni azokat az ismereteket, amiket már máshol olvastam. Jól összeszedett könyv!


Külcsín: 5/5

Jó  volt kézbe venni, jó volt lapozni. Nem volt benne túl sok kép, ami elhúzta volna a könyvet a témáról, éppen annyi fotó és lista volt benne ami még nem kelti azt a hatást, hogy "teljenek a lapok valamivel". Úgyhogy remek kis könyv, remek kis kialakítással. Örülök, hogy olvashattam.



BELEOLVASÓ



Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Margareta Magnusson: Végső rendrakás svéd módra

Joggal kérdezhető, hogy az ember 32 évesen, miért olvas olyan könyvet, ami arról szól, hogy miként takarítsd ki magad után, az életedet, hogy aztán a gyerekeidnek, unokáidnak, ne az maradjon meg belőled, hogy mennyi holmid volt, hanem az emlékek.  Hogy miért olvastam? Mert, miért ne? Ugyan nem tervezek meghalni, de ismerjük be, hogy a 21. században sem működik máshogy az élet, tehát hopp meghalhat az ember, akár minden előjel nélkül is. És be kell ismernem, ha valamikor bekövetkezik (mint tudjuk, a halál az egyetlen biztos pont az életünkben), akkor én sem szeretnék teher lenne. Sem a cuccaimmal, sem egyéb dolgaimmal. Plusz érdekelt, hogy erről miként gondolkozik Margareta. Cikket persze olvastam már vele, és az meglehetősen felkeltette az érdeklődésem a téma iránt, de szerettem volna ezt könyv formában is, kicsit bővebben elolvasni.  Ami mindenképpen megfontolandó, a könyv olvasása után, hogy bevezessek én is egy dobozt, hogy "HALÁLOM UTÁN KIDOBANDÓ" felirattal. Olyan do

Lauren Blakely: Kőkemény

G ondoltam, hogy a wellness-re valami könnyed kis könyvet fogok magammal vinni. Ezt a könyvet, már tavaly is néztem, hogy annyira gáz a borító, a fülszöveg és a cím, hogy ezt olvasnom kell. Persze pénzt nem vagyok hajlandó érte adni, de hála az égnek a közelemben kölcsönkérhető volt. Itt is, köszi AniTiger! Kezdjük is a külcsínnel, ha már így azt emeltem ki. Külcsín: 2/5 És meg is mondom mi ez a pontozás. Az 5 nálam az lenne, ha egy ütős és kellemes, a könyvhöz illő borítót kap a könyv, ha van egy szerkesztő, egy akárki, aki átolvassa a könyvet és kijavítja az elütéseket, és a helyesírási hibát, ha egy könyvet jó kézbe venni. Tehát ez lenne az 5 pontos külcsín. Jelen esetben, a borító botrányos, a kiadói marketing botrányos volt, a fülszöveg szintén botrányos. És igen, azért a helyesírást át kellett volna valakinek nézni. 2 pont, mert sokkal több elütést vártam. De körülbelül ennyi a pozitív dolog a könyv kivitelezésében.

Lukács Liza: Az éhes lélek gyógyítása

Hmm, jó is ez a könyv, meg nem is. Gyorsan végig lehet rajta futni, és vannak benne információk, de nekem, azaz érzésem támadt, hogy mond is valamit meg nem is. Anorexia és bulimia mondjuk jóval többet szerepelt benne, mint a túlsúly vagy túlevés például. És kétlem, hogy az emberek nagyobb százalékát sújtaná ez a két betegség, és nem a túlsúly, és túlevés…  Minden esetre érdekes könyv. Érdemes elolvasni, mert egy csomó fontos dolgot megtud az ember. Mint például, hogy az evés az emberek egy hányadában úgy működik, hogy esznek, mert unatkoznak, vagy esznek, mert szomorúak, vagy esznek, mert vidámak. Amúgy én általában a hangulat kompenzáláskor könyvet szoktam venni nem enni. Ennek ellenére nem mondom, hogy nincs mit csiszolni a saját életmódomon, és nincs helye annak, hogy változtassak. Már csak anyagi és egészségügyi lehetséges problémák miatt is.  Ami viszont nekem kicsit abszurd volt, hogy vannak emberek, akik havi x száz ezer forintot költenek kajára (már ez is abszurdum az é