Ugrás a fő tartalomra

Merengés



Sokat gondolkodtam azon, hogy ma mit írjak a bejegyzésben. Elfogytak az előre ütemezett posztok, úgyhogy „gyorsan” írnom kell valamit. De csak, úgy a semmiről nem igazán szeretek írni, no meg már két napja a „nincs miről írnom, tessék egy kép” posztjaim vannak fenn a blogon.
 Bőven lenne miről írnom, rengeteg könyv van itt a polcomon ami olvasásra vár. Olvasok is jelenleg kettőt párhuzamosan, de lehet, holnap beújítok egy harmadikat is. Pedig eldöntöttem, hogy míg nem olvastam el őket nem kezdek újat. De most, valami pörgősre vágyom, és az Esti ködök kertje igazándiból minden, csak nem pörgős, és a kollégám szerint ez úgy végig tart, úgyhogy ha túl vagyok pörögve akkor Talán ne ezt olvassam. A Mi lenne ha? Nagyon jó kis könyv, élvezem is az olvasását, csak töményen ontja a tudományos dolgokat és a hülyeséget. Kellene valami regény, akció vagy igaz történet, vagy valami csajos. Mondjuk ma pont ideért Fejős Éva könyve is! Lehet azt kéne…
 Vicces, mert amikor meglátták a molyos ismerőseim a beszerzős polcon Fejős Évát nem értették miért került fel rá. Nem vagyok Fejős Éva fan, olvastam tőle egy könyvet, még a legelején, amikor még nem volt felkapott, amikor még kevésbé volt ismert a neve. Igazándiból nem volt gond azzal a könyvvel, de nem is fogott meg, azóta folyamatosan hallom a negatív kritikát róla, hogy milyen rossz. Ugyebár nekem meg 2014 a „minden sz*rt elolvasok” éve, ennek ellenére tartom a megállapítást, hogy Szűcs Vandánál csak jobb lehet és Szepesi Nikinél is, tehát feltehetően túl fogom élni! A másik meglepetés amivel találkoztak kedves figyelőim, az Kelemen Anna új remekműve, ami szintén recenzióban van nálam. Itt már egyetértek azzal, hogy feltehetően a Szepesi Niki szinten fog a könyv mozogni, és nem lesz annyi irodalmi értéke sem, mint egy napilapnak. És pont ezért érhet esetlegesen el egész jó pontot majd. Ugyanis, ha eleve sz*rra készül az ember, és azt várja el tőle, hogy szórakoztassa és agyzsibbasztásnak használja, akkor igazándiból amiért olvasta, az elvárásainak megfelelt. A Hátsó bejárat pont ilyen volt nekem. Homopornót vártam, és tényleg azt kaptam, ugyanez, ha egy krimit vártam volna, feltehetően kibukok, hogy jesszus ezek nem nyomoznak, csak d*gnak. Sokat számít, hogy hogyan készül adott könyvre egy ember. Jelenleg a recenziós listámon Kelemen Anna és Fejős Éva a nem gondolkozós irodalom,a „nőcis” ha úgy tetszik. Fura, hogy nő létemre, nem feltétlen olvasok női irodalmat. Nem vagyok túl nőcis ez már biztos.
 A közeljövőben tehát, sok-sok a blog profiljától eltérő könyvekről is kerül fel poszt, mert kell nekem is a változatosság, és néha ez azt jelenti, hogy olyasmiket olvasok, amiket nem néznek ki belőlem. Elég nyitott vagyok mindenre, minden műfajra. Ha valaki ajánlani akar nekem, jövőre olvasnivalót, az megteheti: itt


Adventi naptár 11. Ablaka:
Kérek három darab olyan könycímet, ami a karácsonyt dolgozza fel vagy nagy jelentősége van benne a Karácsonynak. Mindhárom cím, más-más műfajú legyen. (mese, fantasy, sci-fi stb.)

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Margareta Magnusson: Végső rendrakás svéd módra

Joggal kérdezhető, hogy az ember 32 évesen, miért olvas olyan könyvet, ami arról szól, hogy miként takarítsd ki magad után, az életedet, hogy aztán a gyerekeidnek, unokáidnak, ne az maradjon meg belőled, hogy mennyi holmid volt, hanem az emlékek.  Hogy miért olvastam? Mert, miért ne? Ugyan nem tervezek meghalni, de ismerjük be, hogy a 21. században sem működik máshogy az élet, tehát hopp meghalhat az ember, akár minden előjel nélkül is. És be kell ismernem, ha valamikor bekövetkezik (mint tudjuk, a halál az egyetlen biztos pont az életünkben), akkor én sem szeretnék teher lenne. Sem a cuccaimmal, sem egyéb dolgaimmal. Plusz érdekelt, hogy erről miként gondolkozik Margareta. Cikket persze olvastam már vele, és az meglehetősen felkeltette az érdeklődésem a téma iránt, de szerettem volna ezt könyv formában is, kicsit bővebben elolvasni.  Ami mindenképpen megfontolandó, a könyv olvasása után, hogy bevezessek én is egy dobozt, hogy "HALÁLOM UTÁN KIDOBANDÓ" felirattal. Olyan do

Lukács Liza: Az éhes lélek gyógyítása

Hmm, jó is ez a könyv, meg nem is. Gyorsan végig lehet rajta futni, és vannak benne információk, de nekem, azaz érzésem támadt, hogy mond is valamit meg nem is. Anorexia és bulimia mondjuk jóval többet szerepelt benne, mint a túlsúly vagy túlevés például. És kétlem, hogy az emberek nagyobb százalékát sújtaná ez a két betegség, és nem a túlsúly, és túlevés…  Minden esetre érdekes könyv. Érdemes elolvasni, mert egy csomó fontos dolgot megtud az ember. Mint például, hogy az evés az emberek egy hányadában úgy működik, hogy esznek, mert unatkoznak, vagy esznek, mert szomorúak, vagy esznek, mert vidámak. Amúgy én általában a hangulat kompenzáláskor könyvet szoktam venni nem enni. Ennek ellenére nem mondom, hogy nincs mit csiszolni a saját életmódomon, és nincs helye annak, hogy változtassak. Már csak anyagi és egészségügyi lehetséges problémák miatt is.  Ami viszont nekem kicsit abszurd volt, hogy vannak emberek, akik havi x száz ezer forintot költenek kajára (már ez is abszurdum az é

Lauren Blakely: Kőkemény

G ondoltam, hogy a wellness-re valami könnyed kis könyvet fogok magammal vinni. Ezt a könyvet, már tavaly is néztem, hogy annyira gáz a borító, a fülszöveg és a cím, hogy ezt olvasnom kell. Persze pénzt nem vagyok hajlandó érte adni, de hála az égnek a közelemben kölcsönkérhető volt. Itt is, köszi AniTiger! Kezdjük is a külcsínnel, ha már így azt emeltem ki. Külcsín: 2/5 És meg is mondom mi ez a pontozás. Az 5 nálam az lenne, ha egy ütős és kellemes, a könyvhöz illő borítót kap a könyv, ha van egy szerkesztő, egy akárki, aki átolvassa a könyvet és kijavítja az elütéseket, és a helyesírási hibát, ha egy könyvet jó kézbe venni. Tehát ez lenne az 5 pontos külcsín. Jelen esetben, a borító botrányos, a kiadói marketing botrányos volt, a fülszöveg szintén botrányos. És igen, azért a helyesírást át kellett volna valakinek nézni. 2 pont, mert sokkal több elütést vártam. De körülbelül ennyi a pozitív dolog a könyv kivitelezésében.