Ugrás a fő tartalomra

Luc Jacquet: A róka és a gyerek

Várólista csökkentés 1!!
 Idén úgy döntöttem, hogy időben elkezdem teljesíteni a kihívásokat. Ebbe beletartozik a várólista csökkentés is, aminek első darabját az év első napján hajnali négy körül el is kezdtem, két nappal később (nem értem rá olvasni), be is fejeztem.
 A film azóta arra vár a gépemen, hogy megnézzem, és ez a poszt is álldogált, hogy majd megíródik magától rejtély, hogy miért nem írta meg senki helyettem…. A filmet még nem néztem meg, de úgy gondoltam, hogy a könyvről azért képernyőre vetem a gondolataimat, amit vagy majd kiegészítek a filmnézés után, vagy új poszt lesz a filmről, attól függően milyen is a film.
 A könyv egyszerűn gyönyörű, alig egy órás olvasnivaló, ha nem hajnali négy van és nem vagy túl fáradt, ha van egy nyugodt órád! Nagyon szerettem a könyvet lapozni. Jó kézbe venni.  Egy ideig nem tudtam rendesen besorolni a könyvet, hogy mi is akar lenni. Részben ugyebár a filmből készült, mese. Regénynek nem mondanám, mert a szöveg maga nem túl sok, és nem regényszerű. Akkor még ott van az album megjelölés, ami szerintem helytálló, mert van, hogy oldalakon keresztül, csak szép tájfotók, filmes jelenet fotók vannak, és semmi szöveg. Ismeretterjesztő könyv is, tekintve hogy a történet, ahogy halad előre, bele-bele ékelődik egy-egy kis ismeretterjesztő szöveg a sasokról, farkasokról, rókákról, akármikről. Ez egy remekül szerkesztett album-mese-ismeretterjesztő könyv. Örülök, hogy vannak ilyen könyvek, mert tényleg egyszerű szövegezése miatt, a gyerekek is értik, a fotók miatt remek csak lapozgatásra is! Természetbarát molyoknak ajánlom!
A történet is aranyos, adott a kislány, aki meg akarja szelídíteni a rókát. Olyan Kisherceges beütésű az egész, csakhogy a róka bár látszatra szelídítve lett, azért mégiscsak állat. Nem bírja, ha megkötik, ha bezárják. A kislány meg naiv, mert azt hiszi, hogy amit ő a kicsi fejében elgondolt, azt a róka is úgy gondolja. Nos általában abból vannak a konfliktusok, hogy a róka, róka fejjel gondolkodik, a kislány meg kislány fejjel, és ez a kettő nem mindig jár egy rugóra. (meglepő lett volna, ha mindig ugyanarra gondolnak :D). A vége a  történetnek tanulságos, nagyon szép lezárás, féltem a vége felé, hogy vagy nagyon nyálas lesz, vagy nagyon depressziós a vége, de szerintem korrektül le lett zárva.


Belbecs: 5/5
Mindenképpen ajánlom mindenkinek, aki:
-szereti a rókákat
-szereti a természetfotókat, és természetet
-szereti az állatokat, úgy egészében, és érdekli is a viselkedésük
-szereti a meséket

Külcsín: 5/5
Mit mondhatnék? Nagy alapú, gyönyörű kivitelezésű könyv. Elgépelés nem volt benne. Tartós, nem esik szét, látszik rajta, hogy ügyeltek arra, hogy minőségi kiadás legyen. Meseszép képek, fotópapírra nyomva(ebből adódóan feltehetően drága…én happoltam :D)

Kiadó: Best Hollywood
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve: 2008
Oldalszám: 192
ISBN: 9789630642033
Fordította: Karácsonyi Mária










Fülszöveg:
Egy róka és egy kislány közt különleges barátság szövődik egy elbűvölő kaland során, s eközben egyre közelebb kerülnek egymáshoz. A gyönyörű mese kereteibe ágyazott utazás alatt egy kislány szemén keresztül ismerjük meg az állatokat, találkozunk hiúzzal, farkasokkal, borzzal, sündisznókkal – és persze rókával és rókakölykökkel.
A könyv a film bámulatba ejtő felvételeinek segítségével a természet titkos, mégis otthonos oldalának kivételesen szép képeit tárja elénk.

Meghívás a hétköznapi csodák világába.




Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Margareta Magnusson: Végső rendrakás svéd módra

Joggal kérdezhető, hogy az ember 32 évesen, miért olvas olyan könyvet, ami arról szól, hogy miként takarítsd ki magad után, az életedet, hogy aztán a gyerekeidnek, unokáidnak, ne az maradjon meg belőled, hogy mennyi holmid volt, hanem az emlékek.  Hogy miért olvastam? Mert, miért ne? Ugyan nem tervezek meghalni, de ismerjük be, hogy a 21. században sem működik máshogy az élet, tehát hopp meghalhat az ember, akár minden előjel nélkül is. És be kell ismernem, ha valamikor bekövetkezik (mint tudjuk, a halál az egyetlen biztos pont az életünkben), akkor én sem szeretnék teher lenne. Sem a cuccaimmal, sem egyéb dolgaimmal. Plusz érdekelt, hogy erről miként gondolkozik Margareta. Cikket persze olvastam már vele, és az meglehetősen felkeltette az érdeklődésem a téma iránt, de szerettem volna ezt könyv formában is, kicsit bővebben elolvasni.  Ami mindenképpen megfontolandó, a könyv olvasása után, hogy bevezessek én is egy dobozt, hogy "HALÁLOM UTÁN KIDOBANDÓ" felirattal. Olyan do

Lauren Blakely: Kőkemény

G ondoltam, hogy a wellness-re valami könnyed kis könyvet fogok magammal vinni. Ezt a könyvet, már tavaly is néztem, hogy annyira gáz a borító, a fülszöveg és a cím, hogy ezt olvasnom kell. Persze pénzt nem vagyok hajlandó érte adni, de hála az égnek a közelemben kölcsönkérhető volt. Itt is, köszi AniTiger! Kezdjük is a külcsínnel, ha már így azt emeltem ki. Külcsín: 2/5 És meg is mondom mi ez a pontozás. Az 5 nálam az lenne, ha egy ütős és kellemes, a könyvhöz illő borítót kap a könyv, ha van egy szerkesztő, egy akárki, aki átolvassa a könyvet és kijavítja az elütéseket, és a helyesírási hibát, ha egy könyvet jó kézbe venni. Tehát ez lenne az 5 pontos külcsín. Jelen esetben, a borító botrányos, a kiadói marketing botrányos volt, a fülszöveg szintén botrányos. És igen, azért a helyesírást át kellett volna valakinek nézni. 2 pont, mert sokkal több elütést vártam. De körülbelül ennyi a pozitív dolog a könyv kivitelezésében.

Lukács Liza: Az éhes lélek gyógyítása

Hmm, jó is ez a könyv, meg nem is. Gyorsan végig lehet rajta futni, és vannak benne információk, de nekem, azaz érzésem támadt, hogy mond is valamit meg nem is. Anorexia és bulimia mondjuk jóval többet szerepelt benne, mint a túlsúly vagy túlevés például. És kétlem, hogy az emberek nagyobb százalékát sújtaná ez a két betegség, és nem a túlsúly, és túlevés…  Minden esetre érdekes könyv. Érdemes elolvasni, mert egy csomó fontos dolgot megtud az ember. Mint például, hogy az evés az emberek egy hányadában úgy működik, hogy esznek, mert unatkoznak, vagy esznek, mert szomorúak, vagy esznek, mert vidámak. Amúgy én általában a hangulat kompenzáláskor könyvet szoktam venni nem enni. Ennek ellenére nem mondom, hogy nincs mit csiszolni a saját életmódomon, és nincs helye annak, hogy változtassak. Már csak anyagi és egészségügyi lehetséges problémák miatt is.  Ami viszont nekem kicsit abszurd volt, hogy vannak emberek, akik havi x száz ezer forintot költenek kajára (már ez is abszurdum az é