Ugrás a fő tartalomra

Adventi naptár 20. ablaka

4 nap karácsonyig! Véghajrá lassan a nyereményjátékban is.
Eddigi megfigyeléseim:
Meglepő mód, még nem kaptam emailt a megfejtésekkel, pedig mindig szokott lenni pár renitens, akik nem értik meg a feladatott. Úgy látom idén mindenkinek sikerült értelmeznie a feladatokat, és 24-től email dömpingre számíthatok. Legalábbis remélem.
 Nagyon jó volt a játék, bár néha frusztrált, hogy nincs meg előre az összes kérdésem, és nincsen meg a másnapi poszt. Ezt jövőre mindenképpen előre meg kell már nyáron csinálni (mármint a kérdéseket), hogy ne kelljen a miatt órákat gondolkodnom, hogy jesszus mit kérdezzek, vagy milyen borítókból rakjak fel darabot. Ez utóbbi amúgy a kényelmesebb feladat, de nem lehet minden fordulóban „keresd a könyvborítót” játékot ellőni, egy idő után megunnák az emberek.
 Nagyon kíváncsi leszek, hogy hányan követték végig a játékot, és hányan fogják beküldeni a megfejtéseket. Voltak napok, amik igazándiból kreativitást igényeltek. Nem feltétlen szeretem az olyan kérdéseket, ahol egyen válaszokat adhat csak az ember. Kíváncsi vagyok ugyanis az emberek véleményére, és élményeire és feldobja a megfejtések olvasását, ha nem csak pipálgatom, hogy „jah A, B, B, B, C” mind jó….hanem érdekes dolgokat olvashatok. No meg, nehezebb így egy embernek sok néven játszani, mert bizonyos kérdésekre esélytelen, hogy két egyforma választ kapjak (ez esetben csak az egyiket – hamarabb beküldöttet), fogom elfogadni, hiába jön nyolc néven. Nem tiltom, hogy elküld anyu, nagyanya, kistesó, akárkicsoda nevén (email címén), de legalább ha kifejtős a kérdés kérdezz rá, vagy találj ki mást oda.
Minden esetre én élvezem, még ha néha este is kerül csak fel a poszt, és merengek egy órát a kérdésen. Köszönöm mindenkinek aki olvas, aki játszik, hogy napról napra idelátogat és gondolkodik a kérdéseken :D

Napi kérdésünk, tehát a 20.

Hozzánk ugyebár a Jézuska hozza hivatalosan a karácsonyi ajándékot, esetleg az angyalkák a fát. Mondjatok három olyan országot, ahol viszont nem ő hozza. És ha nem ő, akkor kicsoda hozhatja még? 

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Margareta Magnusson: Végső rendrakás svéd módra

Joggal kérdezhető, hogy az ember 32 évesen, miért olvas olyan könyvet, ami arról szól, hogy miként takarítsd ki magad után, az életedet, hogy aztán a gyerekeidnek, unokáidnak, ne az maradjon meg belőled, hogy mennyi holmid volt, hanem az emlékek.  Hogy miért olvastam? Mert, miért ne? Ugyan nem tervezek meghalni, de ismerjük be, hogy a 21. században sem működik máshogy az élet, tehát hopp meghalhat az ember, akár minden előjel nélkül is. És be kell ismernem, ha valamikor bekövetkezik (mint tudjuk, a halál az egyetlen biztos pont az életünkben), akkor én sem szeretnék teher lenne. Sem a cuccaimmal, sem egyéb dolgaimmal. Plusz érdekelt, hogy erről miként gondolkozik Margareta. Cikket persze olvastam már vele, és az meglehetősen felkeltette az érdeklődésem a téma iránt, de szerettem volna ezt könyv formában is, kicsit bővebben elolvasni.  Ami mindenképpen megfontolandó, a könyv olvasása után, hogy bevezessek én is egy dobozt, hogy "HALÁLOM UTÁN KIDOBANDÓ" felirattal. Olyan do

Lauren Blakely: Kőkemény

G ondoltam, hogy a wellness-re valami könnyed kis könyvet fogok magammal vinni. Ezt a könyvet, már tavaly is néztem, hogy annyira gáz a borító, a fülszöveg és a cím, hogy ezt olvasnom kell. Persze pénzt nem vagyok hajlandó érte adni, de hála az égnek a közelemben kölcsönkérhető volt. Itt is, köszi AniTiger! Kezdjük is a külcsínnel, ha már így azt emeltem ki. Külcsín: 2/5 És meg is mondom mi ez a pontozás. Az 5 nálam az lenne, ha egy ütős és kellemes, a könyvhöz illő borítót kap a könyv, ha van egy szerkesztő, egy akárki, aki átolvassa a könyvet és kijavítja az elütéseket, és a helyesírási hibát, ha egy könyvet jó kézbe venni. Tehát ez lenne az 5 pontos külcsín. Jelen esetben, a borító botrányos, a kiadói marketing botrányos volt, a fülszöveg szintén botrányos. És igen, azért a helyesírást át kellett volna valakinek nézni. 2 pont, mert sokkal több elütést vártam. De körülbelül ennyi a pozitív dolog a könyv kivitelezésében.

Lukács Liza: Az éhes lélek gyógyítása

Hmm, jó is ez a könyv, meg nem is. Gyorsan végig lehet rajta futni, és vannak benne információk, de nekem, azaz érzésem támadt, hogy mond is valamit meg nem is. Anorexia és bulimia mondjuk jóval többet szerepelt benne, mint a túlsúly vagy túlevés például. És kétlem, hogy az emberek nagyobb százalékát sújtaná ez a két betegség, és nem a túlsúly, és túlevés…  Minden esetre érdekes könyv. Érdemes elolvasni, mert egy csomó fontos dolgot megtud az ember. Mint például, hogy az evés az emberek egy hányadában úgy működik, hogy esznek, mert unatkoznak, vagy esznek, mert szomorúak, vagy esznek, mert vidámak. Amúgy én általában a hangulat kompenzáláskor könyvet szoktam venni nem enni. Ennek ellenére nem mondom, hogy nincs mit csiszolni a saját életmódomon, és nincs helye annak, hogy változtassak. Már csak anyagi és egészségügyi lehetséges problémák miatt is.  Ami viszont nekem kicsit abszurd volt, hogy vannak emberek, akik havi x száz ezer forintot költenek kajára (már ez is abszurdum az é