Ugrás a fő tartalomra

2015 – Reading Challenge



Idénre annyi tervem volt, és annyi elhatározásom, hogy ebben már nem akartam részt venni. Idő, erő hiányában. De tegnap egy jó barátom megosztotta Facebookon a „hivatalos” oldalt, ahol lehet jelölgetni a kihívásra olvasott dolgokat.
 Ahhoz képest, hogy február van, az oldal nagyon kezdetleges, és kevés könyvvel rendelkezik. A kevés még hagyján, nagyon sok olyan van, ami rossz kategóriába sorolódott (pl. Abigél : olyan könyv aminek szereplői nem emberek), és rengeteg dupla, tripla könyv lett feltöltve. Ha nagyon unatkozni fogok azt hiszem jelentkezem oda is szerkesztőnek, hogy legalább kicsit rendben legyen.
A duplák nagy része feltehetően azért keletkezik, mert nem egyszerű a könyvfeltöltés, és nem egyértelmű, hogy sikerült-e feltölteni, vagy sem. Én is így töltöttem fel duplát, és így lett az egyik rossz helyre besorolva. Minden esetre maga a jelölős módszer nagyon tetszik! De egy Moly adatbázissal azért kicsit jobb volna :P
 Ugyanez a kihívás indult a Molyon is @Izolda vezénylése alatt. Gondoltam, ha már a hivatalos oldalon kitöltögettem a dolgokat, csinálok molyon is polcot a könyveknek, amiket tervezek, és amiket már olvastam a kihíváshoz. Meglepő volt azzal találkozni, hogy a „hivatalos” és a „molyos” kihívásban vannak olyan kategóriák, amik nem ugyanazok. Ami amúgy nem gond, csak most találjam ki, hogy hol tévedtek. Bár mindegyik a szórakozás miatt van ugyebár, és nem kell véresen komolyan venni.
Ma anyukám azzal fogadott, hogy akkor ezt ő is szeretné csinálni! Most keresünk monogramos és születési városban játszódós könyveket, amúgy ez a legnehezebb nálam is. Nekem egyszerűbb a jövőben játszódót, vagy szerelmi háromszögeset kiválasztanom, mint neki, de azért a legtöbb helyre neki is találtunk, még ha a délután rá is ment. De jó volt, elszöszöltünk vele (legtöbb idő ugyebár a könyvfeltöltés volt).

Itt a polc, amit készítettem a molyos kihíváshoz:  2015 – Reading Challenge
Itt érhető el a hivatalos oldal: Könyvkihívás

Érdemes vezetni mindenkinek Ott Is, mert lehet könyvvásárlási utalványt nyerni és hasonlók.

Én bízom abban, hogy rengeteg embert megmozgat a dolog, és híre megy. Örülnék, ha a könyvtárak is propagálnák valahogy az ilyen országos, világszintű kihívásokat. Hátha sokan megpróbálnák ;)

És aki nem tudja, hogy milyen kategóriák vannak, azoknak a molyos:
1. Egy több mint 500 oldalas könyv
2. Egy klasszikus romantikus történet (pl. Üvöltő szelek)
3. Egy könyv, amelyből filmet forgattak
4. Egy idén megjelent könyv
5. Egy könyv, amelynek szám van a címében
6. Egy 30 évnél fiatalabb szerző könyve
7. Egy könyv, amelynek szereplői nem emberek (legalább a főszereplők nem)
8. Egy vicces könyv
9. Egy női szerző könyve
10. Egy detektívtörténet/thriller
11. Egy egyszavas című könyv
12. Egy novelláskötet
13. Egy másik országban játszódó könyv
14. Egy ismeretterjesztő könyv
15.Egy népszerű szerző első könyve
16. Egy kedvenc szerződ olyan könyve, amit még nem olvastál
17. Egy olyan könyv, amit egy barátod ajánlott
18. Egy Pulitzer-díjas könyv
19. Egy igaz történeten alapuló könyv
20. Egy könyv a várólistád legaljáról
21. Anyukád egyik kedvenc könyve (ha nem tudod megkérdezni, kérdezd a tesóját vagy a legjobb barátnőd anyukáját)
22. Egy könyv, amitől félsz (mármint rémületet kelt)
23. Egy több mint 100 éves könyv
24. Egy könyv, amit kizárólag a borítója miatt választasz
25. Egy kötelező olvasmány, amit nem olvastál el annak idején
26. Egy önéletrajz/memoár (nem napló!)
27. Egy egy nap alatt elolvasható könyv
28. Egy könyv, amelynek a címében egy ellentétpár van
29. Egy könyv, amely olyan helyen játszódik, ahova mindig is szerettél volna eljutni
30. Egy könyv, amely abban az évben jelent meg, amikor születtél
31. Egy rossz értékeléseket kapott könyv (75% és alatta)
32. Egy trilógia
33. Egy könyv, amelyet gyerekként olvastál
34. Egy könyv, amelyben szerelmi háromszög van
35. Egy jövőben játszódó könyv
36. Egy gimiben játszódó könyv
37. Egy könyv, amelynek valamilyen szín van a címében
38. Egy könyv, ami megríkat(ott)
39. Egy könyv, amiben mágia/varázslás van
40. Egy rajzolt regény, graphic novel (képes regény, a lényeg, hogy nem képregénycsíkok gyűjteménye)
41. Egy könyv egy olyan szerzőtől, akitől még nem olvastál semmit
42. Egy könyv a magánkönyvtáradból, amit még nem olvastál
43. Egy könyv, amely a szülővárosodban játszódik (20.000 lakos alatti település esetén a megyeszékhelyre lehet cserélni)
44. Egy idegen nyelvből fordított könyv
45. Egy karácsonykor játszódó könyv
46. Egy könyv egy olyan szerzőtől, akinek ugyanaz a monogramja, mint neked (ugyanabban a sorrendben ahogy használjátok; két név elég)
47. Egy színdarab
48. Egy betiltott könyv
49. Egy tévésorozaton alapuló könyv, vagy olyan könyv, amelyből sorozatot forgattak
50. Egy olyan könyv, amit egyszer elkezdtél, de soha nem fejezted be


Kihívásra fel!!!

Megjegyzések

Chiara üzenete…
Melyik barátod osztotta meg? :D
Jeffi üzenete…
Sok barátom :D De amúgy a tiéd volt a végső löket :D

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Margareta Magnusson: Végső rendrakás svéd módra

Joggal kérdezhető, hogy az ember 32 évesen, miért olvas olyan könyvet, ami arról szól, hogy miként takarítsd ki magad után, az életedet, hogy aztán a gyerekeidnek, unokáidnak, ne az maradjon meg belőled, hogy mennyi holmid volt, hanem az emlékek.  Hogy miért olvastam? Mert, miért ne? Ugyan nem tervezek meghalni, de ismerjük be, hogy a 21. században sem működik máshogy az élet, tehát hopp meghalhat az ember, akár minden előjel nélkül is. És be kell ismernem, ha valamikor bekövetkezik (mint tudjuk, a halál az egyetlen biztos pont az életünkben), akkor én sem szeretnék teher lenne. Sem a cuccaimmal, sem egyéb dolgaimmal. Plusz érdekelt, hogy erről miként gondolkozik Margareta. Cikket persze olvastam már vele, és az meglehetősen felkeltette az érdeklődésem a téma iránt, de szerettem volna ezt könyv formában is, kicsit bővebben elolvasni.  Ami mindenképpen megfontolandó, a könyv olvasása után, hogy bevezessek én is egy dobozt, hogy "HALÁLOM UTÁN KIDOBANDÓ" felirattal. Olyan do

Lauren Blakely: Kőkemény

G ondoltam, hogy a wellness-re valami könnyed kis könyvet fogok magammal vinni. Ezt a könyvet, már tavaly is néztem, hogy annyira gáz a borító, a fülszöveg és a cím, hogy ezt olvasnom kell. Persze pénzt nem vagyok hajlandó érte adni, de hála az égnek a közelemben kölcsönkérhető volt. Itt is, köszi AniTiger! Kezdjük is a külcsínnel, ha már így azt emeltem ki. Külcsín: 2/5 És meg is mondom mi ez a pontozás. Az 5 nálam az lenne, ha egy ütős és kellemes, a könyvhöz illő borítót kap a könyv, ha van egy szerkesztő, egy akárki, aki átolvassa a könyvet és kijavítja az elütéseket, és a helyesírási hibát, ha egy könyvet jó kézbe venni. Tehát ez lenne az 5 pontos külcsín. Jelen esetben, a borító botrányos, a kiadói marketing botrányos volt, a fülszöveg szintén botrányos. És igen, azért a helyesírást át kellett volna valakinek nézni. 2 pont, mert sokkal több elütést vártam. De körülbelül ennyi a pozitív dolog a könyv kivitelezésében.

Lukács Liza: Az éhes lélek gyógyítása

Hmm, jó is ez a könyv, meg nem is. Gyorsan végig lehet rajta futni, és vannak benne információk, de nekem, azaz érzésem támadt, hogy mond is valamit meg nem is. Anorexia és bulimia mondjuk jóval többet szerepelt benne, mint a túlsúly vagy túlevés például. És kétlem, hogy az emberek nagyobb százalékát sújtaná ez a két betegség, és nem a túlsúly, és túlevés…  Minden esetre érdekes könyv. Érdemes elolvasni, mert egy csomó fontos dolgot megtud az ember. Mint például, hogy az evés az emberek egy hányadában úgy működik, hogy esznek, mert unatkoznak, vagy esznek, mert szomorúak, vagy esznek, mert vidámak. Amúgy én általában a hangulat kompenzáláskor könyvet szoktam venni nem enni. Ennek ellenére nem mondom, hogy nincs mit csiszolni a saját életmódomon, és nincs helye annak, hogy változtassak. Már csak anyagi és egészségügyi lehetséges problémák miatt is.  Ami viszont nekem kicsit abszurd volt, hogy vannak emberek, akik havi x száz ezer forintot költenek kajára (már ez is abszurdum az é