Ugrás a fő tartalomra

Körkérdés: Hogyan reklámoznál egy könyvtárat?

 Nem nagyon írtam, ilyen témában még a blogomon, de remélem, hogy tudtok segíteni, vagy legalábbis ötletelni.

 Képzeljétek el, hogy egy városi könyvtárban dolgoztok, és valahogy reklámozni szeretnétek a munkahelyeteket. Azt szeretnétek, hogy minél több olvasótok legyen. Nem a bevétel a cél, inkább az, hogy sokan járjanak a könyvtárba, illetve olvassanak az emberek. Nincsen igazándiból korcsoport amire specializálódni akartok, kis óvódástól a nyugdíjasig a célközönségetek. A nap hat napján nyitva tartotok ebből négyen délelőtt és délután is. Rengeteg új könyvet tudtok beszerezni, és ezt az olvasók rendelkezésére bocsátani. Hogy érnétek el, hogy több legyen az olvasó? Milyen programokat, reklámot készítenétek, hol hirdetnétek? 

Megjegyzések

Liliane üzenete…
Szerintem ha olyan a főnököd, akkor lehetne egy kedvezmény bizonyos célcsoportnak, hogy pl. féláron iratkozhat be az x éves korosztály, ez szokott lenni a Méliuszban nálunk, bár ott mindenkire érvényes és a Könyvtáros napokon (az október eleje, ugye?).

Jeffi üzenete…
Könyves szombaton és könyves vasárnap ingyenes lesz mindenkinek. Amúgy a szokott tarifa, hogy 16 év alatt, és 65 év felett teljesen ingyenes. Ingyenes még a rokkant igazolvánnyal rendelkezőknek. Amúgy meg 1000Ft a diák és 2000Ft a felnőtt, tehát nem horribilis az összeg. Én amúgy úgy gondolom, hogy az ingyenes sávban lévők nagy része nem tudja,hogy ingyenes lenne neki...
Benkő Marianna üzenete…
Dedikálások szervezése beszélgetéssel egybekötve?

Nálunk anno voltak tetszőleges előadások, beszélgetések, oda azért több ember eljött.
Dóri üzenete…
Írtad, hogy az ingyenes sávba esők nagy része nem is tudja, hogy abba esik, szóval őket kellene valahogy megragadni. Pl. sulikban kiplakátolni, hogy van ilyen lehetőség. Amikor általános iskolás voltam, az iskolai és a városi könyvtár is csinált versenyeket, amikhez adott könyveket kellett elolvasni, és azzal kapcsolatban volt valami feladat (esszé, fogalmazás, rajz, stb.) - talán az ilyesmi is jól jön, ha az iskolásokat szeretnéd megfogni.

A dedikálás, író olvasó találkozó szintén nagyon jó ötlet. A mi városunkban volt egyszer egy fordító is előadást tartani, és nagyon érdekes volt beszélgetni azokról a könyvekről, amiket ő fordított, hogy milyen érdekességeket és kihívásokat talál a munkája közben. Persze ezeket is úgy érdemes csinálni, ha nem csak a könyvtárban hirdeted meg, hanem máshol is teszel ki róluk szórólapot, plakátot (nálunk a kisvárosban ment az ilyesmi a közösségi ház hirdetőjére, iskolákba, meg hasonló helyekre).

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Margareta Magnusson: Végső rendrakás svéd módra

Joggal kérdezhető, hogy az ember 32 évesen, miért olvas olyan könyvet, ami arról szól, hogy miként takarítsd ki magad után, az életedet, hogy aztán a gyerekeidnek, unokáidnak, ne az maradjon meg belőled, hogy mennyi holmid volt, hanem az emlékek.  Hogy miért olvastam? Mert, miért ne? Ugyan nem tervezek meghalni, de ismerjük be, hogy a 21. században sem működik máshogy az élet, tehát hopp meghalhat az ember, akár minden előjel nélkül is. És be kell ismernem, ha valamikor bekövetkezik (mint tudjuk, a halál az egyetlen biztos pont az életünkben), akkor én sem szeretnék teher lenne. Sem a cuccaimmal, sem egyéb dolgaimmal. Plusz érdekelt, hogy erről miként gondolkozik Margareta. Cikket persze olvastam már vele, és az meglehetősen felkeltette az érdeklődésem a téma iránt, de szerettem volna ezt könyv formában is, kicsit bővebben elolvasni.  Ami mindenképpen megfontolandó, a könyv olvasása után, hogy bevezessek én is egy dobozt, hogy "HALÁLOM UTÁN KIDOBANDÓ" felirattal. Olyan do

Lauren Blakely: Kőkemény

G ondoltam, hogy a wellness-re valami könnyed kis könyvet fogok magammal vinni. Ezt a könyvet, már tavaly is néztem, hogy annyira gáz a borító, a fülszöveg és a cím, hogy ezt olvasnom kell. Persze pénzt nem vagyok hajlandó érte adni, de hála az égnek a közelemben kölcsönkérhető volt. Itt is, köszi AniTiger! Kezdjük is a külcsínnel, ha már így azt emeltem ki. Külcsín: 2/5 És meg is mondom mi ez a pontozás. Az 5 nálam az lenne, ha egy ütős és kellemes, a könyvhöz illő borítót kap a könyv, ha van egy szerkesztő, egy akárki, aki átolvassa a könyvet és kijavítja az elütéseket, és a helyesírási hibát, ha egy könyvet jó kézbe venni. Tehát ez lenne az 5 pontos külcsín. Jelen esetben, a borító botrányos, a kiadói marketing botrányos volt, a fülszöveg szintén botrányos. És igen, azért a helyesírást át kellett volna valakinek nézni. 2 pont, mert sokkal több elütést vártam. De körülbelül ennyi a pozitív dolog a könyv kivitelezésében.

Lukács Liza: Az éhes lélek gyógyítása

Hmm, jó is ez a könyv, meg nem is. Gyorsan végig lehet rajta futni, és vannak benne információk, de nekem, azaz érzésem támadt, hogy mond is valamit meg nem is. Anorexia és bulimia mondjuk jóval többet szerepelt benne, mint a túlsúly vagy túlevés például. És kétlem, hogy az emberek nagyobb százalékát sújtaná ez a két betegség, és nem a túlsúly, és túlevés…  Minden esetre érdekes könyv. Érdemes elolvasni, mert egy csomó fontos dolgot megtud az ember. Mint például, hogy az evés az emberek egy hányadában úgy működik, hogy esznek, mert unatkoznak, vagy esznek, mert szomorúak, vagy esznek, mert vidámak. Amúgy én általában a hangulat kompenzáláskor könyvet szoktam venni nem enni. Ennek ellenére nem mondom, hogy nincs mit csiszolni a saját életmódomon, és nincs helye annak, hogy változtassak. Már csak anyagi és egészségügyi lehetséges problémák miatt is.  Ami viszont nekem kicsit abszurd volt, hogy vannak emberek, akik havi x száz ezer forintot költenek kajára (már ez is abszurdum az é