Ugrás a fő tartalomra

Olvasás 7 hete - 7. hét

Nem írtam mindig, nem azért mert nem volt hozzá mit írnom, hanem mert feledékeny vagyok, vagy nyaraltam és ott nem jut eszembe erre írni, pedig a témák mindig nagyon érdekesek voltak, lehet idővel visszamenőleg megírom majd egy-egy témáról a véleményemet.
Eheti témák, hogy melyik évszakban mit olvasok, illetve, helyileg hol. Nos akkor lássuk csak.

A könyvek nagy részét nyáron olvasom, természetszerűen, mert ekkor vagyok szabadságon, ilyenkor szeretek könnyedebb témákat olvasni. Persze függ ez az aktuális fellángolásomtól is. Idén volt minden, manga, magasabb röptű meditálós könyvtől, a könnyed, de elgondolkodtató történetekig. És valahogy idén nem ment az ami tavaly, hogy belelendülök az olvasásba.

Tavasszal, ősszel már a vaskosabb könyvek is szóba jöhetnek. Bár a féltégla vastagságú könyvekkel olyan bajom van, hogy kissé rémiszt a méretük. Nem kényelmes őket fogni, félő, hogy túl behajtom őket stb. pláne, hogy én a munkahelyemen is szoktam olvasni. Oda nem alkalmas a nagy méretű kötet. Ebben a két évszakban vegyes a felhozatal a szak és szépirodalom egyaránt játszik ilyenkor. Bármi jöhet, főleg tavasszal van olyan megújulás érzésem, ilyenkor mindig belevágok dolgokba, amikből kis hányadban lesz is valami, nagy hányadba valahol elhagyom őket út közben.

Télen, ez nálam a főleg szakirodalom ideje, ilyenkor mélyedek jobban bele adott témákban, függően hogy milyen kedvem van. Elnézve a várólistámat, és a könyvtárban nálam lévő könyveket, az idei telemet Egyiptomnak fogom szentelni. Nem azért mert hude oda vagyok a témáért, hanem mert a szerepjátékhoz nem árt. Habár jelenleg ez a vonalam megszűnt.
A hol kérdése már egyszerűbb. Mármint, ami a válaszadást jelenti. Olvasok otthon az íróasztalomnál, feltett lábbal (ami úgy negyed óra után úgy elzsibbad mint a fenem, viszont addig kényelmes a testhelyzet :P), olvasok mostanában az ágyban (netbooknak hála, netbook mellettem könyv az ölembe, ha valakinek hiányzom úgyis keres, azt vagy meghallom vagy nem), olvasom a buszon, amikor a munkahelyre megyek, vagy jövök, télen ez necces mert este sötét van amikor jövök, és a buszon luxus volna világítani… ilyenkor jók a hangoskönyvek ;). Olvasom a munkahelyemen, habár él az a felvetés, hogy a könyvtárosnak jaj de jó és egész nap olvashat, ezt cáfolnom kell. Első az olvasó, őt kell ellátni, de igen, lyukas járaton, ha pont nincs belső munka sem, és olvasó sem akkor olvashatunk! Sőt ajánlott.
Hol nem olvasom: ritka, hogy a szabadban olvassak, tavasz, nyár, ősz kiesett az allergiám miatt, télen meg egészen vicces lenne kinn olvasni, ennek ellenére voltak próbálkozásaim a kinn olvasásra, csak tüsszögésbe fulladtak …
Időszakot tekintve, inkább este, illetve délután olvasok, kivétel amikor délelőttös vagyok és senki nincsen akinek szüksége volna a segítségemre :P

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Margareta Magnusson: Végső rendrakás svéd módra

Joggal kérdezhető, hogy az ember 32 évesen, miért olvas olyan könyvet, ami arról szól, hogy miként takarítsd ki magad után, az életedet, hogy aztán a gyerekeidnek, unokáidnak, ne az maradjon meg belőled, hogy mennyi holmid volt, hanem az emlékek.  Hogy miért olvastam? Mert, miért ne? Ugyan nem tervezek meghalni, de ismerjük be, hogy a 21. században sem működik máshogy az élet, tehát hopp meghalhat az ember, akár minden előjel nélkül is. És be kell ismernem, ha valamikor bekövetkezik (mint tudjuk, a halál az egyetlen biztos pont az életünkben), akkor én sem szeretnék teher lenne. Sem a cuccaimmal, sem egyéb dolgaimmal. Plusz érdekelt, hogy erről miként gondolkozik Margareta. Cikket persze olvastam már vele, és az meglehetősen felkeltette az érdeklődésem a téma iránt, de szerettem volna ezt könyv formában is, kicsit bővebben elolvasni.  Ami mindenképpen megfontolandó, a könyv olvasása után, hogy bevezessek én is egy dobozt, hogy "HALÁLOM UTÁN KIDOBANDÓ" felirattal. Olyan do

Lauren Blakely: Kőkemény

G ondoltam, hogy a wellness-re valami könnyed kis könyvet fogok magammal vinni. Ezt a könyvet, már tavaly is néztem, hogy annyira gáz a borító, a fülszöveg és a cím, hogy ezt olvasnom kell. Persze pénzt nem vagyok hajlandó érte adni, de hála az égnek a közelemben kölcsönkérhető volt. Itt is, köszi AniTiger! Kezdjük is a külcsínnel, ha már így azt emeltem ki. Külcsín: 2/5 És meg is mondom mi ez a pontozás. Az 5 nálam az lenne, ha egy ütős és kellemes, a könyvhöz illő borítót kap a könyv, ha van egy szerkesztő, egy akárki, aki átolvassa a könyvet és kijavítja az elütéseket, és a helyesírási hibát, ha egy könyvet jó kézbe venni. Tehát ez lenne az 5 pontos külcsín. Jelen esetben, a borító botrányos, a kiadói marketing botrányos volt, a fülszöveg szintén botrányos. És igen, azért a helyesírást át kellett volna valakinek nézni. 2 pont, mert sokkal több elütést vártam. De körülbelül ennyi a pozitív dolog a könyv kivitelezésében.

Lukács Liza: Az éhes lélek gyógyítása

Hmm, jó is ez a könyv, meg nem is. Gyorsan végig lehet rajta futni, és vannak benne információk, de nekem, azaz érzésem támadt, hogy mond is valamit meg nem is. Anorexia és bulimia mondjuk jóval többet szerepelt benne, mint a túlsúly vagy túlevés például. És kétlem, hogy az emberek nagyobb százalékát sújtaná ez a két betegség, és nem a túlsúly, és túlevés…  Minden esetre érdekes könyv. Érdemes elolvasni, mert egy csomó fontos dolgot megtud az ember. Mint például, hogy az evés az emberek egy hányadában úgy működik, hogy esznek, mert unatkoznak, vagy esznek, mert szomorúak, vagy esznek, mert vidámak. Amúgy én általában a hangulat kompenzáláskor könyvet szoktam venni nem enni. Ennek ellenére nem mondom, hogy nincs mit csiszolni a saját életmódomon, és nincs helye annak, hogy változtassak. Már csak anyagi és egészségügyi lehetséges problémák miatt is.  Ami viszont nekem kicsit abszurd volt, hogy vannak emberek, akik havi x száz ezer forintot költenek kajára (már ez is abszurdum az é