Ugrás a fő tartalomra

Nicolas Priou: Nagymamáink fortélyai


Ez itt egy nagyon szép borítóval ellátott, nagyon szépen kivitelezett könyv, aminek a nagymamáinkhoz semmi de semmi köze nincs. Nem tudom, hogy hány fortély van, de elvétve van olyan ami vagy új, vagy használható, vagy értelme van. Legalábbis számomra, ha az előbbi pár kritériumnak meg is felelt, akkor meg…a nagymamához nincs köze. Már az elején elásta magát nálam a CD-ből csinált madárijesztőnél, majd még ásott magán a hipóval locsolt növényekkel (lehet jót tesz nekik de nálam a hipó és növény erősen kipusztulás gyanús kombináció), akkor még képbe jött, a foszforeszkáló csíkot ragasztás a teknősre, hogy könnyen megtaláljuk…
De ha ezektől véletlen eltekintenék (ami roppant nehéz), akkor csak annyi bajom volna ezzel az okossággyűjteménnyel, hogy bár nem hosszú az egész de vannak benne ismétlések, és Nagy témakörökön belül, semmi rendszer nincsen ide-oda ugrálás megy a témakörök között….
Az egészben csak az utolsóelőtti dekorációs rész volt amit őszintén tudok mondani, hogy volt benne sok hasznos dolog.

Pár idézet e „remekműből”:


„Elveszett teknősök
A teknőcök az álcázás nagymesterei, és könnyen eltűnnek a növények között a kertben. Ha nem akarunk órákat tölteni a keresésükkel, ragasszunk fluoreszkáló címkét a páncéljukra, így sokkal könnyebb őket megtalálni.”
Állatok 63. oldal  



„Hipóval a hagymamoly ellen
A hagymamolyt hipóval tarthatjuk távol növényeinktől. Locsoljuk meg a talajt 2%-os hipóval az ültetés előtt egy hónappal, majd tizenöt nappal. Ültetéskor hintsünk mindegyik növény közepére néhány csepp 4%-os hipót. Végül tizenöt naponként szórjunk rá 2%-os hipót.”
16. oldal


„Szőnyeg:
Cigarettával lyukat égettünk szőnyegünkbe? Ne essünk pánikba. Keressünk a szőnyeg mintájával megegyező anyagot. Helyezzük a lyukra, majd sniccerrel vágjunk ki egy négyszöget. Nyomjuk erősen a vágókést, hogy a kiégetett szőnyegből is kimetsszük a négyszöget. Vegyük ki a kivágott szőnyegdarabot, mossunk fel alatta, majd ragasszuk le az új darabot”
126. oldal


Ez utóbbihoz hozzá fűzném, hogy mennyi a valószínűsége annak, hogy van a szőnyegből elfekvő készletem, mennyi a valószínűsége, hogy mindez beleolvad majd mintha nem is égettem volna ki? Nem tudom ez nekem nagyon sántított….

De szép a borító, és szép a kivitelezés.

Pontozás: 4

A könyv mentségére szóljon, nem vagyok egy házias ember, tévedhetek is, és ez itt mind csak magán véleményem. Ez számomra egy felesleges könyv volt, megcsodáltam és szép de nem hasznos. Mást vártam, csalódtam.


Könyv adatai:
Írta: Nicolas Priou
Cím: Nagymamáink fortélyai
Megjelenés: 2009
Kiadó: Alexandra
Oldalszám: 144

Megjegyzések

Chiara üzenete…
Azért a világító teknőc az vicces! Ha több is van a háznál, akkor rajtszámokat kell rájuk rakni, és mehet a futóverseny! XD
Jeffi üzenete…
Tudod, próbáltam kiemelni a lényeges nagymamis fortélyokat XD Minden esetre kb. itt mondtam, hogy basszus ezt kiadni XD
Névtelen üzenete…
Becsszóra nem értem az ilyen hozzászólásokat.

Átnézel egy könyvet, nem tudom, hány lapos, hány fejezet van benne, de te végig küzdöd benne magad. Minden oldalnál megállapítva, hogy ez nem neked való, ez nem igy van, ezt kár kiadni stb., És küzdesz tovább, - majd bég blogot is szenvedéseidről.
Szerintem nem a könyvben van a hiba.!!
Hogy te mire fókuszálsz, azt TE döntöd el!!!!

Hogy könyvben mi a jó, azt nem tudtuk meg az írásodból. Arra nem fókuszáltál, mert nem arra AKARTÁL fókuszálni. A TE döntésed.
Jeffi üzenete…
Ha figyelmesen olvasol posztokat, akkor nem írsz talán olyat, hogy nem tudod hány lapos, mert körülbelül adott posztnál kiszúrja az infó a szemedet.

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Margareta Magnusson: Végső rendrakás svéd módra

Joggal kérdezhető, hogy az ember 32 évesen, miért olvas olyan könyvet, ami arról szól, hogy miként takarítsd ki magad után, az életedet, hogy aztán a gyerekeidnek, unokáidnak, ne az maradjon meg belőled, hogy mennyi holmid volt, hanem az emlékek.  Hogy miért olvastam? Mert, miért ne? Ugyan nem tervezek meghalni, de ismerjük be, hogy a 21. században sem működik máshogy az élet, tehát hopp meghalhat az ember, akár minden előjel nélkül is. És be kell ismernem, ha valamikor bekövetkezik (mint tudjuk, a halál az egyetlen biztos pont az életünkben), akkor én sem szeretnék teher lenne. Sem a cuccaimmal, sem egyéb dolgaimmal. Plusz érdekelt, hogy erről miként gondolkozik Margareta. Cikket persze olvastam már vele, és az meglehetősen felkeltette az érdeklődésem a téma iránt, de szerettem volna ezt könyv formában is, kicsit bővebben elolvasni.  Ami mindenképpen megfontolandó, a könyv olvasása után, hogy bevezessek én is egy dobozt, hogy "HALÁLOM UTÁN KIDOBANDÓ" felirattal. Olyan do

Lauren Blakely: Kőkemény

G ondoltam, hogy a wellness-re valami könnyed kis könyvet fogok magammal vinni. Ezt a könyvet, már tavaly is néztem, hogy annyira gáz a borító, a fülszöveg és a cím, hogy ezt olvasnom kell. Persze pénzt nem vagyok hajlandó érte adni, de hála az égnek a közelemben kölcsönkérhető volt. Itt is, köszi AniTiger! Kezdjük is a külcsínnel, ha már így azt emeltem ki. Külcsín: 2/5 És meg is mondom mi ez a pontozás. Az 5 nálam az lenne, ha egy ütős és kellemes, a könyvhöz illő borítót kap a könyv, ha van egy szerkesztő, egy akárki, aki átolvassa a könyvet és kijavítja az elütéseket, és a helyesírási hibát, ha egy könyvet jó kézbe venni. Tehát ez lenne az 5 pontos külcsín. Jelen esetben, a borító botrányos, a kiadói marketing botrányos volt, a fülszöveg szintén botrányos. És igen, azért a helyesírást át kellett volna valakinek nézni. 2 pont, mert sokkal több elütést vártam. De körülbelül ennyi a pozitív dolog a könyv kivitelezésében.

Lukács Liza: Az éhes lélek gyógyítása

Hmm, jó is ez a könyv, meg nem is. Gyorsan végig lehet rajta futni, és vannak benne információk, de nekem, azaz érzésem támadt, hogy mond is valamit meg nem is. Anorexia és bulimia mondjuk jóval többet szerepelt benne, mint a túlsúly vagy túlevés például. És kétlem, hogy az emberek nagyobb százalékát sújtaná ez a két betegség, és nem a túlsúly, és túlevés…  Minden esetre érdekes könyv. Érdemes elolvasni, mert egy csomó fontos dolgot megtud az ember. Mint például, hogy az evés az emberek egy hányadában úgy működik, hogy esznek, mert unatkoznak, vagy esznek, mert szomorúak, vagy esznek, mert vidámak. Amúgy én általában a hangulat kompenzáláskor könyvet szoktam venni nem enni. Ennek ellenére nem mondom, hogy nincs mit csiszolni a saját életmódomon, és nincs helye annak, hogy változtassak. Már csak anyagi és egészségügyi lehetséges problémák miatt is.  Ami viszont nekem kicsit abszurd volt, hogy vannak emberek, akik havi x száz ezer forintot költenek kajára (már ez is abszurdum az é