Ugrás a fő tartalomra

A burok - A film

A film megnézésekor az jutott eszembe, hogy ezt kár volt filmvászonra vinni. Nem azért mert rossz a film. Nem volt rossz, csak azt hiszem, hogy aki nem olvasta előtte a könyvet, az rengeteg dolgon fenn tud akadni. Mert, nincsenek megmagyarázva dolgok, és néhány rész elég bugyután jön így ki.
 Láttam is egy videót a Youtubon, ami kielemezte a filmet tíz percben és igen! Igen, pont azok amiket az nem ért aki nem olvasta a könyvet. Mert hát, tényleg, mitől terem a búza a hegy gyomrába! A sivatagi hegy gyomrába, ha fény, víz van, de honnan van termőföld?
 A másik gyenge pontja a filmnek, hogy átírtak részeket benne. Mert, a könyvben azért annyira nagyon nem volt egyszerű dolog, az idegeneket visszaküldeni az űrbe. Mint azt itt bemutatták, hogy "hopp kiszeded belőle, bele a tartóba, és elsétálsz szépen az érkező pontra és huss el is küldted"...A könyvben emlékeim szerint nem is a város közepén volt az érkezési góc, másrészt meg őrizték, és nem volt olyan egyszerű besétálni mint itt. Mert itt Melani elég lazán sétálgatott és küldte el a gonosz idegent. Aki nem volt gonosz csak kicsit túlbuzgóbb az átlagnál és valahogy már megszállott is.
 A másik baki, hogy Vanda szőke, legalábbis annak kellett volna lennie, legalábbis, emlékeim szerint a könyvben a test szőke volt! Fiatal kislányosan szende szűz, aki szőke...itt meg kicsit fiatal ugyan, ez stimt, de annyira barna haja volt, hogy csak na!
 És ami miatt felesleges volt megfilmesíteni: A könyvnek rengeteg mondanivalója van, ami nem jött át, mert másról sem szólt, hogy "jaj Ian, jaj Jared, jaj...." Jajjjj!!!
A könyvben remekül volt leírva a vívódás, a szenvedés és nem arról szólt, hogy na most ki smárol le kit -.-" Komolyan tényleg már nevetnem kellett! Elhiszem, hogy őrülten nehéz egy belső vívódásos, belső vitás dolgot megfilmesíteni, de akkor is. Nem kellett volna film ebből.
 Amúgy egészen dizájnosra csinálták, ugyan a könyvben relatíve egy lyukba laknak, itt kis pöpec alagútrendszer volt mindenkinek kényelmes házikóval(!!), szinte nem is szenvedtek mert összkomfortos minden...hát. Majdnem visszaadta a könyv hangulatát.

A könyvben amúgy Jared párti voltam, de a filmben Ian a jobb. Egyrészt jó pasi, másrészt értelmesebb volt mint a másik.
Amúgy a kedvenc jelenetem, az amikor Mel eltűnik, és Vanda lecsókolja Ian-t de mivel nem tért vissza bosszankodni Mel, így Ian, elment és szólt Jarednek hogy csókolja már le Vandát, hátha. Remélem mindenki érti, hogy ez minden csak nem komolyság a jelenetben. Amúgy roppant jó paródiát lehetne csinálni a filmből! :D

A filmet ha nem olvastad a könyvet akkor nem érted, ha olvastad akkor meg nem volt jó. Szerintem...egyszer nézős.

Megjegyzések

Chiara üzenete…
Ajjaj... Erre szerettem volna elvinni a pótanyumat... Most meginogtam ám! :(
Jeffi üzenete…
Hát...hajrá. Szerintem elég pocsék volt. De sokaknak tetszett, úgyhogy lehet, hogy nektek tetszene :D

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Margareta Magnusson: Végső rendrakás svéd módra

Joggal kérdezhető, hogy az ember 32 évesen, miért olvas olyan könyvet, ami arról szól, hogy miként takarítsd ki magad után, az életedet, hogy aztán a gyerekeidnek, unokáidnak, ne az maradjon meg belőled, hogy mennyi holmid volt, hanem az emlékek.  Hogy miért olvastam? Mert, miért ne? Ugyan nem tervezek meghalni, de ismerjük be, hogy a 21. században sem működik máshogy az élet, tehát hopp meghalhat az ember, akár minden előjel nélkül is. És be kell ismernem, ha valamikor bekövetkezik (mint tudjuk, a halál az egyetlen biztos pont az életünkben), akkor én sem szeretnék teher lenne. Sem a cuccaimmal, sem egyéb dolgaimmal. Plusz érdekelt, hogy erről miként gondolkozik Margareta. Cikket persze olvastam már vele, és az meglehetősen felkeltette az érdeklődésem a téma iránt, de szerettem volna ezt könyv formában is, kicsit bővebben elolvasni.  Ami mindenképpen megfontolandó, a könyv olvasása után, hogy bevezessek én is egy dobozt, hogy "HALÁLOM UTÁN KIDOBANDÓ" felirattal. Olyan do

Lauren Blakely: Kőkemény

G ondoltam, hogy a wellness-re valami könnyed kis könyvet fogok magammal vinni. Ezt a könyvet, már tavaly is néztem, hogy annyira gáz a borító, a fülszöveg és a cím, hogy ezt olvasnom kell. Persze pénzt nem vagyok hajlandó érte adni, de hála az égnek a közelemben kölcsönkérhető volt. Itt is, köszi AniTiger! Kezdjük is a külcsínnel, ha már így azt emeltem ki. Külcsín: 2/5 És meg is mondom mi ez a pontozás. Az 5 nálam az lenne, ha egy ütős és kellemes, a könyvhöz illő borítót kap a könyv, ha van egy szerkesztő, egy akárki, aki átolvassa a könyvet és kijavítja az elütéseket, és a helyesírási hibát, ha egy könyvet jó kézbe venni. Tehát ez lenne az 5 pontos külcsín. Jelen esetben, a borító botrányos, a kiadói marketing botrányos volt, a fülszöveg szintén botrányos. És igen, azért a helyesírást át kellett volna valakinek nézni. 2 pont, mert sokkal több elütést vártam. De körülbelül ennyi a pozitív dolog a könyv kivitelezésében.

Lukács Liza: Az éhes lélek gyógyítása

Hmm, jó is ez a könyv, meg nem is. Gyorsan végig lehet rajta futni, és vannak benne információk, de nekem, azaz érzésem támadt, hogy mond is valamit meg nem is. Anorexia és bulimia mondjuk jóval többet szerepelt benne, mint a túlsúly vagy túlevés például. És kétlem, hogy az emberek nagyobb százalékát sújtaná ez a két betegség, és nem a túlsúly, és túlevés…  Minden esetre érdekes könyv. Érdemes elolvasni, mert egy csomó fontos dolgot megtud az ember. Mint például, hogy az evés az emberek egy hányadában úgy működik, hogy esznek, mert unatkoznak, vagy esznek, mert szomorúak, vagy esznek, mert vidámak. Amúgy én általában a hangulat kompenzáláskor könyvet szoktam venni nem enni. Ennek ellenére nem mondom, hogy nincs mit csiszolni a saját életmódomon, és nincs helye annak, hogy változtassak. Már csak anyagi és egészségügyi lehetséges problémák miatt is.  Ami viszont nekem kicsit abszurd volt, hogy vannak emberek, akik havi x száz ezer forintot költenek kajára (már ez is abszurdum az é