2019. július 31., szerda

Gabriel Wolf – Marosi Katalin: Bipolar

Van nekem egy olyan magamnak állított szabályom, hogy semmit sem kritizálok úgy, hogy nem olvastam el, minden egyes betűjét.
 Tudni kell, hogy a saját magam védelmében, a molyos vitákba nem szeretek részt venni. De ez a kötet kellően felkeltette a figyelmemet, annyira, hogy pénzt (999 Ft) és időt nem kímélve a végére járjak annak, hogy tényleg annyira rossz-e ez a könyv, mint amennyire mondják.
A vitáról nem írnék, nincs értelme. A kiadó gyerekes, a molyok igazságtudata meg nem képes elengedi az egészet. Vége van, el kell engedni, annyit nem ér ez a kiadvány, kiadó, írók, hogy egyáltalán még 3 nap múlva is erről beszéljünk.
De elrettentésnek azért, ha valaki megakarná venni ezt a könyvet, számítson egy ilyen emailre:


Viszont, ha itt biztosítjuk a kiadót, hogy nem ismerjük az illetőt - én nem ismerem -  akkor elküldi amit megrendeltünk és kifizettünk. Úgy hallottam, ha nem tetsző a válasz akkor visszautalja a pénzt. Éljen a felnőttes viselkedés!

Mindegy is, nagy neheze hozzájutottam a kötethez és két napomba telt az, hogy a végére is érjek.
Marosi Katalintól, még 2015-ben olvastam egy....levelet, az értékelést linkelem is. Így ő nem volt számomra ismeretlen, bár akkor sem voltam az "írói" tehetségéről meggyőződve. De úgy gondoltam, hogy talán ha a novella/regény írás nem is megy neki, attól még verset lehet, hogy tud írni. Nos, nem akarom bántani, de gondolom, hogy tisztában van azzal, hogy aki megjelentet egy könyvet, és azt emberek olvashatják, azok kritizálni fogják. Főleg, ha pocsék amit ír. Sajnálom, verset sem tud szegény írni. Versben még segítség sem lehetek, mert a versekhez nem értek. De ezek borzalmasak voltak. Gyerekesen naívak, rímtelenek, ahol a rím megvolt, ott értelme nem volt a szövegnek, vagy minden más nem stimmelt. Nem tudom miért erőltette az egészet, de borzalmasan sajnálom, hogy nincs a közvetlen közelében valaki, aki őszintén beszélne vele arról, hogy ez nem vers, ez nem költészet és engedje el ezt. Írjon az íróasztalfióknak, vagy pályázatokra, és kapjon korrekt kritikákat. Mert a molyok szét fogják kapni, mert szar....de tényleg, durván pocsék.
Gondoltam, hogy hát akkor majd Gabriel Wolf más lesz. Más is, hát basszus, ennyi halált, kínt és szenvedést még nem olvastam egy versen belül, pláne köteten keresztül. Úgy érzem a szókincse nem túl nagy, és mind a halál, csonkolás, gyilkosság, férgek, sötét és keserű élet oldalán van. Oké, persze bipolár a címe a könyvnek két ellentétes pólus, de a halált is lelehet írni ám sokkal kevésbé hányingerkeltően. Amúgy az ő versei, sem tűntek mindig versnek, de talán kicsit jobban ír Katalinnál. De mondjuk, ha valaha szembejön velem még egyszer egy verses kötet tőle, akkor nagy ívben elkerülöm. Nyomasztó, és rímtelen, volt ahol rímes, de ott rémes. Jaj istenem.

Összességében a kötet belbecse: 1/5
És ezzel még baromi jószívű voltam. Ez amit ketten leműveltek nem irodalom. Nem verseskötet, nem látom értelmét. Íróiskolába elmehetnek, talán megtanulnak majd írni, bár Mr. Wolf könyveire akkor sem leszek kíváncsi, ha ingyen odaadná. Nekem ez a sötét és depresszív élet és írás kellően elvette a kedvem attól, hogy esetleg egy regényével is megpróbálkozzam. Marosi Katalin meg még mindig olyan szinten van, mint 4 éve, nem fejlődött szegény semmit sem. Az istenért, valaki segítsen neki, vagy beszélgessen el vele, őszintén.

Külcsín, avagy hogy ne hányd le a monitort: - 
Ez most komoly? Komolyan aki ilyen borítót csinál, az elégedett a munkájával? Azért emelem ezt így ki, mert valamelyik régebbi karcában Wolfnak megnéztem és istenítette valamelyik borítóját, ami kb. ezen a szinten volt. Nem mondom, hogy én jobbat tudok csinálni (nem is akarok, mert nem borítótervező vagyok), de ez valami borzalmasan gusztustalan. És a legtöbb könyvének kb. ez  a színvonal van meg a borítónál. Nem tudom mi a cél, de mondjuk olvasót ezzel nem szerez. Elárulok egy titkot, egy csomó ember borító alapján is hoz döntéseket...itt azt, hogy "Erre se adok pénzt!"...

2019. július 28., vasárnap

Amy Morin: 13 dolog, amit a mentálisan erős emberek elkerülnek

Sokat gondolkodtam azon, mit is írjak erről a könyvről, aztán megint megnéztem azt a videót, amiben ezt a könyvet ajánlja Atis, a Tanulom Magam! YouTubere és úgy döntöttem, hogy én ezt a videót most így itt hagyom nektek. Nézzétek meg, és aztán olvassátok el a könyvet.
 Örülök, hogy annak idején a csatorna felhívta a figyelmemet a könyvre, és örülök annak is, hogy sikerült ebookban hozzájutnom és így lámpátlan estéimen jóval előrébb került az olvasandók listáján.
Köszönöm, hogy Atis továbbra is viszi a csatornát, és itt szeretném felhívni a Tanulom Magam csatornára is a figyelmet. Rengeteg hasznos és jó tartalmat találtam ott az elmúlt 1 évben amióta követem. Úgyhogy nézzétek! A könyvet meg olvassátok ;)
Nekem a könyv 5/4 csillag. Kicsit sok volt a történetmesélés, és bár látom és érzem, hogy ez kellett, mégis kicsikét soknak tartottam, vagy csak most nem volt maximális hangulatom ehhez ;)



Könyv: Amy Morin: 13 dolog, amit a mentálisan erős emberek elkerülnek
Kiadó: HVG Könyvek
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve: 2016
Oldalszám: 336
Kötés: Puhatáblás
ISBN: 9789633043295

Fülszöveg:
Mindenki tudja, hogy testi erőre rendszeres mozgással és súlyzós edzéssel tehetünk szert. De hogyan erősíthetjük magunkat mentálisan, ha kihívásokkal nézünk szembe vagy valamilyen csapás ér minket?
Amy Morin pszichoterapeuta a tanácsadással töltött évek és személyes veszteségei révén megértette, hogy gyakran a legyőzhetetlennek tűnő szokások tartanak vissza bennünket a sikertől és a boldogságtól. Ebben a magával ragadó könyvben bemutatja, mi az a 13 dolog, amit a mentálisan erős emberek elkerülnek. Tanácsai, gyakorlatai segítségével nemcsak mentális izmainkat edzhetjük, hanem életminőségünket is jelentősen javíthatjuk.



2019. július 26., péntek

Nyári olvasási tervek!

Tisztában vagyok azzal, hogy amúgy a nyár fele bőven eltelt már, és csak Augusztus maradt hátra a nyárból. Főleg nekem, mert jövőhéten pont dolgozom, így a júliusban olvasás, már csak a hétvégére maradt. Elméletileg úgyis esni fog ;)
De, hogy a terveim mik, és szerintem ebből mi a reális cél, a reális célt más színnel szedem. Szeretek listákat készíteni, és terveket szőni, hogy miket és mikor olvasok. Csak idén valahogy sokat rontott a dolgon az, hogy jelenleg nincs lámpám, ami rendes fényt adna, nincsen kis olvasósarkom (meg vannak rendelve a dolgok, de olyan 6-8 hetes ráhagyással készülnek el). No meg eddig a szabim alatt zajlott rendesen az élet. Mozi, barátnőzés, barátnőzés, takarítás stb. Tehát nem mindig volt időm olvasni. Jövőhéten dolgozom, de azért próbálok haladni a könyveimmel is :)

Terv:

Idei beszerzések amiket még nem olvastam:

Richard Castle: Naked Heat – Meztelen hőség
Kimberley Freeman: Csillagok az óceán felett
David Attenborough: Egy ifjú természettudós történetei 


E-book: (Mert nincs lámpám, és este egy plafonon lévő lámpával tök szar olvasni, ellenben van ebook-olvasóm, azt meg illik használni, ha már úgy 6 éve megvan)

Richard Castle: Heat Wave – Hőhullám 

Kölcsön:
Adrian Tchaikovsky: Pókfény 
Martin Kay: Eastern
Eszes Rita: Rókatündér 
Anne L. Green: Eltitkolt múlt 
Borsa Brown: Gyalázat és hit 90%
Neil Patrick Harris: A különc varázsló 94%
Adam Bray: Marvel – Amiről tudnod kell és tudni érdemes

Könyvtárból:

Eckhart Tolle: Új Föld
Alessandra Piontelli: Ikrek a világban
Kalapos Éva Veronika: F mint
David Baddiel: Mindennap szülinap
Annet Huizing: Hogyan írtam véletlenül egy könyvet?
Kertész Erzsi: A sárkány nyomában
F. Várkonyi Zsuzsa: Tanulom magam 


2019. július 22., hétfő

Az ​Athenaeum nagy képes kalendáriuma a 2019-es évre

Őszinte leszek, ezt a könyvet...kalendáriumot, már év elején kinéztem magamnak. Recenziós példányt is kértem, de nem kaptam, mondván, hogy hát ez nem könyv. Az ára miatt 5.999 Ft inkább úgy döntöttem, hogy akkor nekem nem lesz ilyen csinos kis határidőnaplóm. El is szomorodtam, mert a boltban már megnéztem és kifejezetten tetszett. Aztán végül maradtam a saját határidőnapló készítésnél, amihez meg kitartásom nem volt, de ez részletkérdés.
 Ami ebben a kiadványban szép és jó:

  • igényes kivitelezés, maximálisan ügyelve arra, hogy szép legyen
  • igényes novellák. A novellák amúgy meglehetősen jó válogatáson mentek keresztül, szerintem mind tökéletesen passzolt a hónaphoz amihez tartozott. Nem mindegyik tetszett, de elismerem, hogy jó válogatás volt.
  • a cikkek nagy része vagy érdekes vagy humoros és ebből adódóan feldobja az olvasást. Csakhogy mondjuk ez egy kalendárium, meg határidőnapló részekkel, így meg ez logikátlan.

És akkor jöjjön a feketeleves, a "Miért is nem ér ez a kalendárium 6.000 forintot?"
  • a szép kivitelezésen túl borzalmasan praktikátlan. Egyszerűen az a méret, amit nem dobsz be a táskádba, hogy nálad legyen a határidőnaplód, mert lehúzza a táskádat és nagy helyet foglal.
  • a kivitelezésre nagyon ügyeltek, viszont helyesírásilag lehet, hogy nem ártott volna még pár kört futni. Volt pár elgépelés a láthatóan nem régi írásokban, és az olyan illúzióromboló. Főleg, hogy előtte írták, hogy borzalmasan ügyeltek arra, hogy ne essék hiba ;)
  • engem a könyvkiadásos-szerkesztős rész untatott, de ez egyéni problémám. Nem tetszhet minden!
  • értem, hogy a kalendárium egy, az év napjait, évfordulókat, ünnepeket, sok esetben olvasmányokat is tartalmazó évkönyv, melynek elsődleges feladata az idő múlásának jelzése volt. (forrás) De ebben több volt szerintem az írás, mint a kalendárium!
  • az arcképcsarnok még tetszett is, csak úgy vélem elég egyoldalú. Mondjuk logikus, hogy a nagyon konkurens cégeket nem veszi bele, és marad a blogger és kiadói csoportján belül. (lehet volt benne olyan is ami nem a kiadói csoporthoz tartozik, nehéz felmérnem melyik kiadók hova tartoznak), de akkor sem egy túl széles körű tabló ez. És nehezményezem, hogy sok emberhez alig volt valami.

Külcsín: 5/5 
Mert szép, és igényes!

Belbecs: 3/5
Egészében ez a kalendárium ennyit ér nálam. Örülök, hogy végül egy ezresért került hozzám, úgy érzem, körülbelül ennyit ér is. Vagy mondjuk ér annyit, mind egy sima határidőnapló. Úgy vélem, ha ilyen áron marad és jövőre is megjelenik, megint az lesz, hogy könyvhéten már-már utánadobják az embernek, mert nincs az a felvásárló közönség, aki ennyit áldoz erre. Még úgy is, hogy a novellák jók. De nagy és ebből adódóan nehéz, és nem praktikus, ami tök szomorú.

Fülszöveg:

Az ​Athenaeum vállalatcsoport alapítója, a könyvesboltosból lett nyomdász és könyvkiadó 1859-ben „Emich Gusztáv Nagy Képes Naptára” címmel életre hívott egy olyan kalendáriumot, amely, azon túl, hogy tényleges határidőnaplóként is használható volt, a kor írástudói számára legfontosabb információkat gyűjtötte össze. Például benne volt a teljes tiszti kar névvel-címmel, minden közhivatal elérhetősége, meg sok olyan dolog, amit ma már nem is értünk. Később ez az évkönyv Az Athenaeum Nagy Képes Naptára címet kapta, és az olvasó polgárság egyik leggyakrabban használt kiadványává vált évtizedekre. Hamisítatlan XIX. századi koncepcióról van szó, ez a kalendárium-forma egy lassabb, élhetőbb, emberibb világ tárgyi bizonyítéka. 
Mi pedig, az Athenaeumnál úgy döntöttünk, hogy 2019-re felélesztjük a magyar írott kultúra legnagyobb hagyományú kalendárium-termékét. Ez a kiadványsorozat 160. évfolyama, egy különleges anyagokból készült, egészen egyedi nyomdatechnológiai eljárásokkal létrehozott „vadonatúj régiség”.

A színes nyomású kiadvány steampunk arculatát Földi Andi tervezte, az olvasnivalókat olyan kiválóságok jegyzik, mint Bíró Szabolcs, Matthew Daintrey-Hall, Görög Ibolya, Háy János, Horváth Gergely, Jászberényi Sándor, Kalapos Éva Veronika, Karafiáth Orsolya, Lakatos Levente, Nyáry Krisztián és Szurovecz Kitti. A bevezető olvasmányt Vámos Miklós írta.

Ajánlás: Az megvan, hogy a tárgyalásokon milyen jó kapaszkodni valamibe (mármint, konkrétan fogni – mert jólesik, megnyugtat)? És az, hogy mennyivel kellemesebb manuálisan jegyzetelni a megbeszéléseken a legfontosabb mondatokat, mint gépbe pötyögtetni? És az, hogy biztonságérzetet ad az üzleti helyzetekben, ha minőségi, szép eszközöket használunk? Persze, nem múlik ezen semmi, nem ezen múlik – valami hatása mégis van. Nem a másikra, hanem ránk.



Könyv: Szabó Tibor Benjámin – Máramarosi Lili (szerk.): Az Athenaeum nagy képes kalendáriuma a 2019-es évre
Kiadó: Athenaeum
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve: 2018
Oldalszám: 212
Kötés: Keménytáblás
ISBN: 9789632938585
Megjelenés időpontja: 2018. november 30.

2019. július 21., vasárnap

Nyolc éves a blog!

forrás:
Nyolc éves lett a blog!
Ez a hét a születésnapokról szól, július 17-én 33 éves lettem, majd 18-án 10 éves mollyá váltam, és ma, 21-én a blog is betölti a 8. születésnapját! :) Ebből látszik amúgy, hogy a születésnapom környékén általában roppant mód ráérek :)
 Hogy mi történt az elmúlt nyolc évben:

  • 732 poszt született, ezzel a poszttal együtt 733
  • 241 208 látogató kereste fel a blogomat (itt is köszi)
  • 89 feliratkozóm van, ami szerintem tök jó dolog, egyszer majd elérem a százat és annak is nagyon fogok örülni :D
  • A leglátogatottabb posztom: Marie Kondo: Rend a lelke mindennek volt :)
  • a bejegyzések gyakorisága elég rapszodikus volt a 8 év alatt
  • ►  2019 (38)
  • ►  2018 (85)
  • ►  2017 (70)
  • ►  2016 (85)
  • ►  2015 (111)
  • ►  2014 (149
  • ►  2013 (106)
  • ►  2012 (42)
  • ►  2011 (46)
  • Szerveztem sok nyereményjátékot, és sokan játszottatok velem. Remélem ez továbbra is így marad :)
  • írtam recenziókat, jelent meg bejegyzésem online újságban
  • írtam utazásról, élménybeszámolóról, a Japán utamról. Amúgy azt egészen sokan nézték meg!
Összességében ez még mindig egy hobbi nekem, és ezt szeretném ezután is megtartani. Szeretek bejegyzéseket írni és szeretem megosztani veletek mindenféle könyves, vagy utazási nyűgömet. Örülök, hogy írhatok és örülök, hogy olvastok. 
 Úgyhogy termékeny 8 év volt, és remélhetőleg még minimum ugyanennyi jön. Nekem is vannak "írói" meg "olvasási" válságaim, ilyenkor a blog kicsit áll, mert akkor sem olvasni sem írni nincs kedvem. Vagy kedvem van, csak mindent borzalmasan rossznak találok. De nem kell megijedni, ha pár hónapig nincs poszt, akkor se tűntem el...csak éppen minden mást csinálok az olvasás és íráson kívül ;D

2019. július 17., szerda

Hálanapló - Édesvíz Kiadó

Kicsit féltem a könyvtől, mármint attól, hogy Édesvíz kiadós és hogy nagyon spirituális és ezoterikus lesz. És nem tévedtem! Jobban kellett volna félnem :D
Ennek ellenére feltehetően megtartom a könyvet meg ki is töltöm, de nem tartom olyan jónak, mint az Élettervezőt. Tudom, persze kicsit más miatt születtek, de igazándiból utóbbiba ezt is lehet írni, ebbe meg csak hálás gondolatokat, no meg spirituális mindeneket.
Én alapvetően nyitott vagyok mindenre. Egy csomó mindenben hiszek, de megvannak a magam korlátai, amikor valamire már azt mondom, hogy sok és nem fogadom be amit mondani akar.
Ez a hála napló nekem sok. Körülbelül 20-30 könyvből szemezgetett idézeteket, de sosem írta oda, melyiket miből. A végére odabiggyesztett egy felhasznált irodalmat, aztán csókolom. Tehát ha tetszik egy idézet, akkor így jártam, olvassam el a 30 könyvet, hogy megtaláljam azt amiben benne van és azonosulni tudok vele... Pedig tök jó lett volna, ha minden idézetnél legalább az író ott van, így ami tetszett, felkeltette az érdeklődésemet, annak utánanézhetnék.
Viszont a kivitelezés tetszik, mármint a külső megjelenése a könyvnek, még ezzel a rózsaszín színnel is, bár ahogy láttam az idei kiadás már kék! (gondoltak a fiúkra is, vagy a kevésbé ízlésficamos nőkre ;D)
 A belső dizájn hol tetszik, hol nem. Nem mindenhol voltam kibékülve a rajzokkal, és a szövegekkel. Némely idézet amúgy meglehetősen döccent. Úgy, amikor idézel valahonnan, de az idézet önmagában amit kiválasztottál semmit nem ér a környezete nélkül...na akkor döccen, itt volt pár döccenés.
A hónapok végén ismétlődő kérdések nekem tetszettek, ez az Élettervezőben is megvolt, és jó dolognak tartom.

Tudom, hogy az Édesvíz kiadó ezoterikus kiadó és spirituális, és azt is sejtem, hogy ezt a "könyvet" is csak elvetemültem spirituális lények veszik, de akkor is. Kéne egy kis igényesség, hogy legalább az idézetek mindegyike magában érthetődő legyen, hogy az olvasó/kitöltő tudja miből van esélyt kapva arra, hogy esetleg új kedvenc könyvet találhasson magának, és mondjuk ezért ne kelljen elolvasnia harminc számára  talán túl sok, vagy túl más ezo/spirit könyvet.

Belbecs : - 
Nem pontozok, ez napló, az Élettervezőt sem pontoztam, mert napló :P

Külcsín: 3/5
Sokkal többet kilehetett volna hozni belőle, de amúgy ha csak a polcodon áll és nem nyitod ki akkor jól néz ki. Belül is vannak szép és érdekes részek, de néha elég elborult NEKEM a dizájn.

Fülszöveg:
Mindaz, amiért hálás vagy, megsokszorozódik az életedben!
Ez a sokoldalú napló meditációkkal, idézetekkel, ötletekkel és játékos feladatokkal tárja fel előtted az élet naposabb oldalát! A gyakorlatok elvégzésével a pozitív gondolkodást beépítheted napi rutinodba, növelheted öntudatosságod, és inspirálhatod kreatív éned kibontakozását. Töltsd meg az üres lapokat gondolataiddal, tapasztalataiddal és élményeiddel. Kapcsolódj rá a naplóval a hála frekvenciájára, hogy az univerzum megadhassa neked mindazt, amire vágysz!

Könyv: Hálanapló
Kiadó: Édesvíz
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve: 2017
Oldalszám: 320
ISBN: 9789635297146


Kamenyiczki Nóra: Élettervező

Nem vagyok híve a kitöltögetős könyveknek, itt mégis tudtam mire számíthatok és ennek tudatában cseréltem egy mollyal, hogy megkaparintsam.
 Sok próbálkozásom volt egy saját Bullet Journal megalkotásához, de rájöttem, hogy ehhez én nem vagyok elég türelmes és mivel kézügyességem sincs túl sok nem is voltam mindig elégedett egy-egy hónap kialakításával.
 Ez a kötet nem Bullet Journal, nem is mondja, hogy az lenne, ellenben egy kellemes alapot ad, ami nekem nagyon szimpatikus. Mivel a hetek, napok, nincsenek kitöltve a tervezőben, bármikor elkezdhető, és az sem gáz, ha kihagysz pár hetet....engem ismerve hónapot :D Megvan előre a havi és félévi tervező is rajzolva, amit én mindig utáltam csinálni, mert borzalmasan ronda lett. Itt viszont szép, ahogy néztem elég hely jut mindenre így nem lesz annyira összevissza az egész.
A hónapoknál a kihívások és feladatok kifejezetten kedvemre való. Még úgy is, hogy a párkapcsolatos részt lazán kihagyhatom :D
Nekem sokat jelentett, olvasás közben, hogy felfedezhettem minden egyes oldalát és feladatát, és hogy az elején leír mindent, hogy miként is használhatom, de amúgy rám bízza, hogy végül mi is lesz ebből az Élettervezőből, tekintve ez az én életem, én tervezem.
Amúgy gondoltam rá, hogy nem olvasom előre le, hisz ez nem könyv, hanem napló, nem túl sok szöveggel, de van két kihívás ahova vagy muszáj volt, vagy jól jött, hogy olvastam, és hát utólag nekem is az a véleményem, hogy az ilyen "könyveket" is érdemes használat előtt átolvasni, mert lehet, hogy pont a végén lévő feladat az amit először elakarunk végezni és az ami miatt kicsit nagyobb löketet kapunk arra, hogy tényleg rendszeresen tervezzünk előre. ;)

Külcsín: 5/5
Nekem bejön ez a külső és a belső is nagyon szimpatikus. Nem csicsás, hanem szép letisztult, akinek bejön ez a zöldes árnyalat annak nagyon fog tetszeni. Lehet érdemes lenne több színbe árulni :D

Belbecs: - 
Nem pontozom, mert nem könyv. De a célnak úgy vélem megfelel és remek társam lesz a tervezésben. Örülök, hogy hozzám jutott, és ha beválik és betelik akkor majd feltehetően beruházok még egyre. De egyenlőre még olyan kis üres ;) Tervezésre fel!

Fülszöveg:

Az Élettervező egy önismereti határidőnapló. Vezérfonalat nyújt a hétköznapjaid szervezéséhez és a hosszú távú céljaid elmélyítéséhez. Nincs évhez rendelve, így bármikor elkezdheted, és újra folytathatod. A naplóban található gyakorlatok segítenek, hogy önmagadat megismerve felülírd régi szokásaidat és tudatosabban haladj egy olyan élet felé, amit élni szeretnél.

PÁR BELSŐ OLDAL





Könyv: Kamenyiczki Nóra: Élettervező
Kiadó: Partvonal
Kiadás éve: 2017
Kiadás helye: Budapest
Oldalszám: 208
Kötés: Keménytáblás
ISBN: 9786155783036
Ára: 2.790 Ft
Líránál: 2.232 Ft

2019. július 15., hétfő

J. K. Rowling: Grindelwald bűntettei

Filmben és könyvben is az előző rész jobb volt! Úgy vélem, hogy kiadni egy film forgatókönyvét elég "még egy bőrt lehúzom" dolog. Tudják, hogy a nagy fanok megveszik, és örülnek, mert a polcukon tudják a kötetet. Emellett meglehetősen szép dizájnt is kapott könyv, külseje és belseje egyaránt. Viszont én már rájöttem, hogy birtokolni nem akarom ezt a könyvet, de azért elolvasni igen. Így hát kölcsönkértem. (itt is köszi AniTiger)
 Úgy gondoltam, hogyha olvasom és nem látom a filmet, akkor nem fogok elsiklani dolgok felett, és tisztább lesz a történet, de rá kellett jönnöm, hogy a filmben sem siklottam el a dolgok felett, szimplán nincsenek ott, úgy meg itt is hiába keresem :D
A történet kavarcos, sok nyitott dologgal, amikre vagy nem kapunk választ, vagy kétesélyes választ kapunk, vagy továbbra is ott lóg a levegőben. Még mindig tartom, hogy a Legendás Állatok és megfigyeléseinél a filmet Göthe viszi és nem Grindelwald, Grindelwald pl. engem személy szerint nem érdekelt sosem, ellenben Göthével, aki aranyos és a kis állatkáival (nagy állatkáival) remekül elvan. Ezért is sajnálom, hogy a Legendás Állatokban igazándiból a második részre állat már nincs, csak egy háttértörténet és az sem kidolgozottan. Igen, ez még mindig a pénzről szól, meg hogy minden évben, vagy minden második évben legyen valami amit a rajongók elé dobnak, hogy nesze örüljél. Olyan érzésem van, hogy Rowling kitalált valamit HP, ami működött, megszedte magát vele, örül a hírnévnek, és nem engedi el ez a világot. A HP nagyot szólt, de minél több mellék ága, mellék története születik annál kevésbé fognak magára a HP-re emlékezni, és sajna a Legendás Állatok korántsem a HP súlycsoportja. A Grindelwald meg konkrétan a Legendás Állatoknak is a ....hát messze nincs olyan jó. Már csak az állatok hiánya miatt is :D
Tehát én sajnálom, hogy ez továbbra is kusza történet maradt. Bíztam abban, hogy rájövök valami csavarra de nem. Viszont a HP maratonhoz jó, mert gyorsan lehetett olvasni és gyorsan haladhatott vele az ember :D

Külcsín: 5/5
A borító, a belső illusztrációk csodásak. Ha még az lennék, aki felhalmozza a könyveket, akkor biztosan ez is szépen itt lenne a polcomon, mert szép. De már nem gyűjtök, csak szépség miatt könyveket.

Belbecs: 3/5
Mint forgatókönyv, úgy tetszett, mint történet, még mindig nem a kedvencem. Bízom abban, hogy a harmadik film jobb lesz ebből adódóan majd a harmadik forgatókönyv jobb lesz. Remélem abban több állat lesz :D

Fülszöveg:
A Legendás állatok és megfigyelésük végén Göthe Salmander közreműködésével sikerül New Yorkban letartóztatni Gellert Grindelwaldot, de a nagy hatalmú sötét varázsló megszökik a fogságból. Nekiáll híveket toborozni, ám előttük sem fedi fel igazi célját, azaz hogy az aranyvérű varázslókat fellázítva megszerezze az uralmat a világ varázstalan lakói fölött.
Albus Dumbledore e terv meghiúsítása érdekében volt roxforti tanítványa, Göthe segítségét kéri. A magizoológus ezúttal is igent mond, nem sejtve, milyen veszélyes vállalkozás részese lesz. A mind megosztottabb varázsvilágban zajló események a legközelebbi barátok és családtagok egymás iránti hűségét és szeretetét is próbára teszik.

J.K. Rowling második eredeti forgatókönyve olyan meglepő adalékokkal szolgál a Harry Potter-történetekhez, amelyek minden bizonnyal nagy örömet szereznek úgy a könyvek, mint filmek rajongóinak.

Eredeti mű: J. K. Rowling: The Crimes of Grindelwald 69%

Eredeti megjelenés éve: 2018

Könyv: J. K. Rowling: Grindelwald bűntettei
Kiadó: Animus
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve: 2019
Oldalszám: 292
Kötés: Keménytáblás
ISBN: 9789633246214
Fordította: Tóth Tamás Boldizsár
Megjelenés időpontja: 2019. február 13.

Magamról

Saját fotó
Munkámat tekintve könyvtári adminisztrátor vagyok. 2006.12.01-e óta, a József Attila könyvtárban (Dunaújvárosban). Kölcsönzés a fő munkaterületem, de emellett, foglalkozom a beérkezett ajándékkönyvekkel, javítom a katalógus hibáit, és a könyvtár Molyos profilját is én használom, tehát én töltöm fel az új könyveinket, és rakom fel oda a híreket. Emellett még ezer más dolgot csinálok, amit általában az éves beszámolóba is elfelejtek beírni, mert már annyira alap :D Nagyvenyimen élek édesanyámmal, egy kertes házban, Bogi kutyánkkal, aki mindenkit szeret, főleg ha kap simogatást és ennivalót :) Érdeklődési körömet elég könnyű lekövetni a blogon, igen a legaktívabb a könyvek szeretete, utána jön az írás. Témakörben a Kelet, a spiritualitás, a buddhizmus, az önsegítő irodalom. Ha szépirodalomra vetemedek, akkor inkább fantasy, minimális romantika, de amúgy bármit szívesen kipróbálok (maximum az első 50 oldal után abbahagyom). Koromból adódóan már megtanultam, hogy nem MUSZÁJ elolvasni egy könyvet, ha nem vonz be, akkor el kell engedni, akkor nem nekem íródott.