Ugrás a fő tartalomra

Azok a bizonyos tervek 2015-re


Egy kis összefoglaló, hogy mit szeretnék 2015-ben elérni, amik a könyvhez kötődnek:
Várólista csökkentés teljesítése. Minden évben jelentkezem, ideje hogy idén sikerüljön is.

Magánkönyvtár olvasottsága 80%. Nem, véletlen sem idén akarom elérni a 80%-ot, tekintve, hogy az már-már esélyesen üti a lehetetlen kategóriát, viszont a jelenlegi 9%-ról szeretném, mondjuk feltornázni magamat a 20-25%-ig. Bár még így is igen necces, hogy sikerül 2017-ig elérnem a 80%-ot, de azért bizakodó vagyok. Ez itt a magánkönyvtáram.

Amit főztél, edd is meg – 2015. Tavaly ezt nagyon-nagyon elbuktam, úgy még volt 200 könyv, amit nem olvastam, a beszerzéseim közül… idén terveim szerint kevés könyvet fogok beszerezni. Ha követni akarjátok a lista bővülését, itt megtaláljátok. Ide felkerül minden beszerzett könyv ami a kihívás előírásainak megfelel. Amúgy az a vicces, hogy ez a kihívás igazándiból, ha nem lennék könyvhörcsög, akkor egyszerű lenne, ha nem éreznék késztetést, hogy könyvesboltba menjek, akkor Egyszerű lenne… moly vagyok, úgyhogy tényleg kihívás, de idén erős leszek, és kevesebb könyvet veszek, mint tavaly!

Magánkönyvtár éve 2015. Erre nincsen kihívás, ez amolyan saját megfontolásból alakult ki. Idén lehetőleg a magánkönyvtáramból olvasok könyveket, esetlegesen az Ebook olvasómat fogom többet forgatni. Mind a kettő eléggé el van hanyagolva, pedig azért vannak, hogy használjam őket, az olvasó is és a felhalmozott magánkönyvtáram is!


Brandon Sanderson év! Mivel sikerült a Ködszerzett 3. Részét felraknom a várólista csökkentésre (vállveregetés), így a második rész előtérbe került, illetve van még az írótól három könyvem, úgy gondoltam, akkor legyen ő az egyik 2015-ös K. É. M. –em (Kiolvasott életművek).


J. R. R. Tolkien év: Tervezem újraolvasni a Gyűrűk Urát, és a Szilmarillokat is, előbbit, azért mert nagyon szerettem, és az új kiadás van meg, amibe meg szerelmes vagyok. Utóbbit azért, mert már totálisan nem emlékszem rá, és csak azt tudom, hogy amikor olvastam, nem értettem… lehet így tizenx év után értem majd már. És még van pár Tolkien könyv, amit nem olvastam. Nem törekszem, hogy ő is idén K. É. M legyen, de azért majd meglátjuk. Szeretnék Középföldén barangolni 2015-ben.

Nos, ennyi a terv. Kevés könyvet venni, azt elolvasni, és a listákon végigmenni, pár írót kipipálni, újraolvasni és hasonlók. Emellett van egy Ajánl könyvet 2015-re listám, amiről majd szemezgetek, előnyben rajta azok a könyvek, melyek megvannak a családi könyvtárban :D

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Margareta Magnusson: Végső rendrakás svéd módra

Joggal kérdezhető, hogy az ember 32 évesen, miért olvas olyan könyvet, ami arról szól, hogy miként takarítsd ki magad után, az életedet, hogy aztán a gyerekeidnek, unokáidnak, ne az maradjon meg belőled, hogy mennyi holmid volt, hanem az emlékek.  Hogy miért olvastam? Mert, miért ne? Ugyan nem tervezek meghalni, de ismerjük be, hogy a 21. században sem működik máshogy az élet, tehát hopp meghalhat az ember, akár minden előjel nélkül is. És be kell ismernem, ha valamikor bekövetkezik (mint tudjuk, a halál az egyetlen biztos pont az életünkben), akkor én sem szeretnék teher lenne. Sem a cuccaimmal, sem egyéb dolgaimmal. Plusz érdekelt, hogy erről miként gondolkozik Margareta. Cikket persze olvastam már vele, és az meglehetősen felkeltette az érdeklődésem a téma iránt, de szerettem volna ezt könyv formában is, kicsit bővebben elolvasni.  Ami mindenképpen megfontolandó, a könyv olvasása után, hogy bevezessek én is egy dobozt, hogy "HALÁLOM UTÁN KIDOBANDÓ" felirattal. Olyan do

Lauren Blakely: Kőkemény

G ondoltam, hogy a wellness-re valami könnyed kis könyvet fogok magammal vinni. Ezt a könyvet, már tavaly is néztem, hogy annyira gáz a borító, a fülszöveg és a cím, hogy ezt olvasnom kell. Persze pénzt nem vagyok hajlandó érte adni, de hála az égnek a közelemben kölcsönkérhető volt. Itt is, köszi AniTiger! Kezdjük is a külcsínnel, ha már így azt emeltem ki. Külcsín: 2/5 És meg is mondom mi ez a pontozás. Az 5 nálam az lenne, ha egy ütős és kellemes, a könyvhöz illő borítót kap a könyv, ha van egy szerkesztő, egy akárki, aki átolvassa a könyvet és kijavítja az elütéseket, és a helyesírási hibát, ha egy könyvet jó kézbe venni. Tehát ez lenne az 5 pontos külcsín. Jelen esetben, a borító botrányos, a kiadói marketing botrányos volt, a fülszöveg szintén botrányos. És igen, azért a helyesírást át kellett volna valakinek nézni. 2 pont, mert sokkal több elütést vártam. De körülbelül ennyi a pozitív dolog a könyv kivitelezésében.

Lukács Liza: Az éhes lélek gyógyítása

Hmm, jó is ez a könyv, meg nem is. Gyorsan végig lehet rajta futni, és vannak benne információk, de nekem, azaz érzésem támadt, hogy mond is valamit meg nem is. Anorexia és bulimia mondjuk jóval többet szerepelt benne, mint a túlsúly vagy túlevés például. És kétlem, hogy az emberek nagyobb százalékát sújtaná ez a két betegség, és nem a túlsúly, és túlevés…  Minden esetre érdekes könyv. Érdemes elolvasni, mert egy csomó fontos dolgot megtud az ember. Mint például, hogy az evés az emberek egy hányadában úgy működik, hogy esznek, mert unatkoznak, vagy esznek, mert szomorúak, vagy esznek, mert vidámak. Amúgy én általában a hangulat kompenzáláskor könyvet szoktam venni nem enni. Ennek ellenére nem mondom, hogy nincs mit csiszolni a saját életmódomon, és nincs helye annak, hogy változtassak. Már csak anyagi és egészségügyi lehetséges problémák miatt is.  Ami viszont nekem kicsit abszurd volt, hogy vannak emberek, akik havi x száz ezer forintot költenek kajára (már ez is abszurdum az é