Ugrás a fő tartalomra

Salla Simukka: Vérvörös (Hófehér trilógia 1.)

Fülszöveg:
A 17 esztendős Lumikki Andersson kivételesen zárkózott lány, aki szinte minden iskolai aktivitásból kihúzza magát. Egyik nap azonban a fotószakkör előhívójában bankjegyeket talál felaggatva a szárítóra. Mint hamarosan kiderül, Lumikki három osztálytársa tetemes mennyiségű véres bankjegy birtokába jutott, de ekkor még egyikük sem sejti, hogy egy nemzetközi drogkartell piszkos ügyeibe nyúltak. A baráti társaság egyik tagja kinyomozza, hogy apja, a közkedvelt rendőr is nyakig benne van az ügyben, és a fiatalok orosz és észt bűnözőkkel a nyomukban végül egy titokzatos kastélyban találnak menedéket, ahol a fura fedőnevű Jeges Medve vendégszeretetét élvezhetik, ki tudja meddig… Majd az évtized leghidegebb telén, mikor mindent beborít a kékesen csillogó friss hó, vércseppek lepik el az utcákat.

A könyvért köszönet az Athenaeum kiadónak!
 Kivételesen a külcsínnel kezdem, mert az volt az első, ami megpecsételte, hogy nekem ez a könyv kell. A borító amúgy jópofa, csak nem sok köze van a könyvhöz, arra sem igazán jöttem rá, hogy mit ábrázol, egy farkas bundájára gondoltam mindig, amikor ránéztem. Az író neve előtt meg egy Hófehérke arcocska. Mindegy is, hogy köze van, vagy nincs a könyv bel tartalmához, mert szép és vonzza a tekintetet. Aztán tetszett a cím is! Itt már eldőlt, hogy kell nekem. Amikor megérkezett az első reakcióm az volt, hogy „juj de kis édes”. Igen, nagyon aranyos méretre nyomták, olyan kéz és táskabarát. Nem tudom a kiadó most teljesen átáll-e az ekkora méretre, és ilyen papírra, de nem bánnám, ha átállna! (kivéve a sorozatoknál, mert ott azért elég morcos lenne a nép, ha nem maradna a méret ugyanaz, mint az előzőeknél, mert hülyén néznek ki egymás mellett, ha nagyon eltér). Tehát nekem bejön ez a kis méret, gondolom emiatt, és a papír milyensége miatt lettek olcsóbbak a könyvek. Ha ez kell az olcsó (relatív olcsó) könyvek kiadásához, akkor legyen! A könyv teljes ára amúgy 2.490 Ft, ami nálam a lélektani határ, tehát az amit teljesen reálisnak tartok egy könyvért! A másik, amit imádtam, az a vörös lapszél!
Külcsín: 5/5
Eredeti borító

 És akkor a történetről. Gyorsan pergő, szerintem ifjúságinak számító krimi! Van egy jó háttér történet, a drogcsempészéssel, és beépített emberekkel, a véres bankjegyekkel. Van egy remek főszereplőnk (Lumikki), aki teljesen véletlen lesz az egész részese. Elejével nagyon zavart, hogy nem tudtam a háttér történetekhez hozzácsatolni Lumikkit, mert ő teljesen más volt, nem illet bele abba a világba, abba a szituációba, amibe bele kényszerítették. Ennek ellenére szerintem remek kis nyomozó vált belőle.
 Tetszett, hogy Lumikki múltját szép lassan megismerjük, bár feltehetően a további részek még tartogatnak számunkra meglepetéseket. Ugyanis annyi kérdőjelet hagytak benne a végén, hogy nem lehet, hogy ezekre nem kapunk majd választ. Részben megtudtuk, hogy lett Lumikkiből az ami, egy nagyon visszahúzódó, de emellett zseniális elmével rendelkező lány.  Hogy lett a bántalmazottból, a lenézettből egy sokkal határozottabb lány. A lány, aki megtanult félni, és a lány aki végül legtöbb félelmével szembe nézett.
 Nagyon tetszettek a mesei elemek (idézetek?)  beleszövése a történetbe, a folyamatosan feljövő „Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy lány…” kezdetű mondatok. Kellemes alaphangulatot adott az egésznek.
 Ahogy a történet haladt előre, úgy került lassan minden a helyére, és állt össze egésszé. Bár a történet egy részét még mindig nem ismerjük. Pl. a Jeges Medve is csak feltűnt egyelőre, de azt hiszem, nagyon sok szerepe lesz még a trilógia többi részében.  A kötetben az alap probléma, tehát a véres bankjegyek története megoldódott. Kiderült honnan, kitől és kinek, és ez az egész nyomozás le is zárul a végére. Tetszett, hogy függő, de mégsem függő vég. Nagyon várom a folytatást.
Szereplők:
Egyértelműen Lumikki a kedvencem, Elisa még a tűrhető kategória volt számomra, azzal a nagyon rózsaszín világképével, és a gazdag elkényeztetett lány attitűdjével. Aztán ahogy lassan megismertem jobban, már egész normális volt. A fiúkról ezt már nem tudom elmondani, egy normális férfi szereplő sincs az egész könyvben, akit szeretni lehetne. Elisa apja, olyan amilyen, őt azért nem lehet szeretni, a rosszfiúk, nos, ők meg rossz fiúk. A Jeges Medve meg….na arra nem számítottam amit kaptam!
 Az egész könyvben amúgy nekem a Partys rész tetszett a legjobban. A fagyasztós rész mondjuk elég kiszámítható volt, ennek ellenére azért izgultam.

Belbecs: 5/5

Teljes mértékben kikapcsolt, és annak ellenére is tetszett, hogy nagyon rühellem az idegen neveket, és Lumikki és Elisa nevén kívül szerintem senkiét nem tudtam helyesen kiejteni magamban…

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Margareta Magnusson: Végső rendrakás svéd módra

Joggal kérdezhető, hogy az ember 32 évesen, miért olvas olyan könyvet, ami arról szól, hogy miként takarítsd ki magad után, az életedet, hogy aztán a gyerekeidnek, unokáidnak, ne az maradjon meg belőled, hogy mennyi holmid volt, hanem az emlékek.  Hogy miért olvastam? Mert, miért ne? Ugyan nem tervezek meghalni, de ismerjük be, hogy a 21. században sem működik máshogy az élet, tehát hopp meghalhat az ember, akár minden előjel nélkül is. És be kell ismernem, ha valamikor bekövetkezik (mint tudjuk, a halál az egyetlen biztos pont az életünkben), akkor én sem szeretnék teher lenne. Sem a cuccaimmal, sem egyéb dolgaimmal. Plusz érdekelt, hogy erről miként gondolkozik Margareta. Cikket persze olvastam már vele, és az meglehetősen felkeltette az érdeklődésem a téma iránt, de szerettem volna ezt könyv formában is, kicsit bővebben elolvasni.  Ami mindenképpen megfontolandó, a könyv olvasása után, hogy bevezessek én is egy dobozt, hogy "HALÁLOM UTÁN KIDOBANDÓ" felirattal. Olyan do

Lauren Blakely: Kőkemény

G ondoltam, hogy a wellness-re valami könnyed kis könyvet fogok magammal vinni. Ezt a könyvet, már tavaly is néztem, hogy annyira gáz a borító, a fülszöveg és a cím, hogy ezt olvasnom kell. Persze pénzt nem vagyok hajlandó érte adni, de hála az égnek a közelemben kölcsönkérhető volt. Itt is, köszi AniTiger! Kezdjük is a külcsínnel, ha már így azt emeltem ki. Külcsín: 2/5 És meg is mondom mi ez a pontozás. Az 5 nálam az lenne, ha egy ütős és kellemes, a könyvhöz illő borítót kap a könyv, ha van egy szerkesztő, egy akárki, aki átolvassa a könyvet és kijavítja az elütéseket, és a helyesírási hibát, ha egy könyvet jó kézbe venni. Tehát ez lenne az 5 pontos külcsín. Jelen esetben, a borító botrányos, a kiadói marketing botrányos volt, a fülszöveg szintén botrányos. És igen, azért a helyesírást át kellett volna valakinek nézni. 2 pont, mert sokkal több elütést vártam. De körülbelül ennyi a pozitív dolog a könyv kivitelezésében.

Lukács Liza: Az éhes lélek gyógyítása

Hmm, jó is ez a könyv, meg nem is. Gyorsan végig lehet rajta futni, és vannak benne információk, de nekem, azaz érzésem támadt, hogy mond is valamit meg nem is. Anorexia és bulimia mondjuk jóval többet szerepelt benne, mint a túlsúly vagy túlevés például. És kétlem, hogy az emberek nagyobb százalékát sújtaná ez a két betegség, és nem a túlsúly, és túlevés…  Minden esetre érdekes könyv. Érdemes elolvasni, mert egy csomó fontos dolgot megtud az ember. Mint például, hogy az evés az emberek egy hányadában úgy működik, hogy esznek, mert unatkoznak, vagy esznek, mert szomorúak, vagy esznek, mert vidámak. Amúgy én általában a hangulat kompenzáláskor könyvet szoktam venni nem enni. Ennek ellenére nem mondom, hogy nincs mit csiszolni a saját életmódomon, és nincs helye annak, hogy változtassak. Már csak anyagi és egészségügyi lehetséges problémák miatt is.  Ami viszont nekem kicsit abszurd volt, hogy vannak emberek, akik havi x száz ezer forintot költenek kajára (már ez is abszurdum az é