Ugrás a fő tartalomra

On Sai: Calderon, avagy hullajelölt kerestetik

Fülszöveg:
Calderon kapitány nem mindennapi férfi. Egy jóképű, ifjú főnemes, aki eldobta a rangját egy lányért. Csakhogy a lány meghalt, így Calderon öngyilkos akar lenni. Úriember nem temetkezik hitelbe. Calderon másodkapitányi állást szeretne egy űrhajón, hogy egy kényelmes urnára gyűjtsön, de döbbenetére a kapitányi munkakört kapja meg. Vajon miért sóz rá a Flotta egy hatalmas űrcirkálót, amit nem tud vezetni? Milyen Játszma folyik körülötte? Mit kavarnak a nemesek a háttérben? És mit kezdjen Tainával, a csinos japán kadétlánnyal, akiből árad a narancsillat? És aki a parfüm per légköbméter arányt is képes kivizsgálásra felterjeszteni? Taina szamuráj családok leszármazottja, és ugyanúgy űzi a Játékot, vagyis más manipulálását, mint Calderon. Bármit megtenne, hogy az űrben maradhasson, hiszen odahaza nagyapja már férjet keres számára. A lány útmutatást kér az Ősanyáktól, de a jóskövek veszélyre és halálra figyelmeztetik. Mire rájönnek, mi folyik a háttérben, csak önmagukra számíthatnak, és a kettejük között kialakult érzékeny kötelékre. Vajon elég jó játékosok, hogy szavak nélkül is megértsék egymást? És Taina elég ügyes ahhoz, hogy a kapitányt rávegye a túlélésre?


 A könyvért köszönet Shanarának, mert ő adta kölcsön (Gabyenak :D), és így került hozzám, tehát ezer hála nekik, mert így gyorsabb volt, mint hogy meglegyen a könyv nekem. Meglesz, rajta vagyon a kívánságlistámon, és ha karácsonyra nem kapom meg, akkor úgyis megveszem…mondjuk új év első könyvének.
 Kedvenc lett, szerintem már a legelején. Bár úgy a feléig még gondolkodtam azon, hogy kedvenc, vagy csak 5 csillagos lesz. Kevesebbet nem adtam volna véletlen sem rá. Megmondom azt is, hogy miért. A könyv nem tökéletes, viszont van egy egyedi humora. Nincsenek benne tipikus sablon emberkék. Na jó a statiszták azok körülbelül sablonosak, de ők csak díszlet, még az apró kb. két oldalig szereplő, nagyon mellékszereplők is elég egyediek.
 Tetszett a világ, amit az írónő teremtett. Még nem teljesen látom át a rendszert, hogy ki van a császárral, hogy milyen a teljes ranglétra, hogy működnek a családok. De van Japános világ, és én innentől keblemre ölelem az írónőt :D Mert, ha nem derült volna ki, imádom a japános dolgokat, és ha már raknak bele egy kis keletet, akkor máris jó ponttal indulnak. Taina meg kifejezetten olyan karakter, akit csak az nem szeret aki, a picsogó főhősnőkre bukik. Tehát, remélem, hogy majd a következő résszel, kicsit átláthatóbb lesz a dolog, de így is azért valamennyit értettem. Külön tetszett a kardszertartásos dolog, és az, hogy ha itt valamire esküdnek, az akkor úgy is van. Nincs olyan, hogyha esküdtél valamire, akkor azt megszeged, vagy erre kényszerítenek, mert a becsületszót és az esküt mindenki tiszteletben tartja. Legalább ebben egyenesek.
 Calderon kifejezetten kellemes karakter, azzal, hogy alapjában véve meg akar halni, aztán mire meghalhatna addigra meg élni akar. Tény, hogy sok pluszt ad a történethez, hogy sokszor megütöttem volna őt, hogy egy barom… de meg is ölelgettem volna, mert annyira barom, hogy már szeretni való. Tetszett, hogy van ez a nemesi „nem érzed a fájdalmat, a kard veled van stb.” tehát ez az önszuggeszció, ami nem megy neki, de azért úgy tesz mintha menne… annyira hülye :D. minden esetre néha annyira lehetetlen szituációk voltak a könyvben, hogy már nevettem. Most komolyan mekkora az esélye, hogy egy x. emeletes házból kiugorva még életben vagy, és egy pucér piás férfira zuhansz? Váááá, istenem annyira, de annyira :)
A könyv tehát telis teli van olyan dolgokkal, amiket ha rosszul adagolt volna az írónő akkor egy őrülten pocsék könyvet lehetett volna összehozni. De azt éreztem, már a legelején, amikor még el sem kezdődött a könyv, tehát az Ajánlásnál, hogy mi ketten. A könyv és én, nagyon-nagyon szeretni fogjuk egymást.  Ha a közelemben lenne az írónő tuti, hogy felkeresném, és gratulálnék, neki, hogy fantasztikus, folytassa és nehogy abba hagyja. Hogy maradjon humoránál, maradjon az írói pályánál, mert a magyar kortárs sci-fi-ben ott a helye. Örültem, hogy legalább nem túl tudományos, bár így is voltak dolgok amiket nem érettem, voltak amin nevettem. (hogy lehet egy űrhajót elnevezni Békanyálnak basszuuuus :D) tehát imádom!
 A mellékszereplők közül, nekem gróf Ferrero a favorit. Egoista Játékos, de ennek ellenére azt vettem észre, hogy kifejezetten oda van a fiáért, még ha ezt nem is igazán mutatja ki. A kardpárbaj és szópárbaj mestere, szerintem nagyon elvannak Fay-el, egyik sem komplett, és akkor még nem is beszéltem a hajó két fős személyzetéről akik fogadásokat kötnek csak úgy, miközben izgulunk a túlélőkért. Nem is tudom ki jegyezte meg, talán Taina, hogy ez az anarchista támadás mindenkit pozitívan átformált. A halál markából emberként került ki az is akiről nem gondolták, hogy képes érezni, barátként a riválisok és összetartozva, mert Együtt küzdöttek. Jaj de utálom, hogy nincs itt a folytatás, utálom, hogy nincs megjelenve a folytatás…remélem megírva már megvan. Ha jól emlékszem ennyire extázisban egy könyvtől és a folytatás várásáért akkor voltam amikor a Vámpírok múzsáját olvastam, igen akkor utáltam, hogy várnom kellett kb. fél évet…azóta sem olvastam el a könyvet(Átkozott balszerencse), de az amolyan tartalék rossz napokra. Ez is ilyesmi…bár azért remélem nem kell fél évet várnom.
Belbecs: 5*/5
Maximálisan szórakoztató és imádnivaló. Nem sablonos és kedvenc. Méééég, méééég :)

Akkor egy kicsit a borítóról, meg a kiadásról. Imádom a borítót! És igényes a kiadás, nem tudom, hogy van –e kemény borítós, de én úgy szeretném, megvenni ha van…mert úgy tartósabb. Úgy kevésbé látszik rajta, ha újra olvasom. Bár ezen a puha fedelesen sem látszik, hogy minimum 3-an már olvastuk. Teszik az írónő választott írói neve… remélem egy nap találkozunk személyesen. Ennek elég csekély az esélye, de azért reménykedem. Elgépelés, és logikai baki, vagy mondattani bakit nem vettem észre. Két délután munkaidőben olvastam. (igen irigykedjetek, a könyvtáros megteheti :PPPPP…ha nincsenek (ami meg elkeserítő), de legalább jól szórakoztam!)
Nehogy kimaradjon, a címe is tetszett! :) 
Oh igen, mégis van egy gond ezzel a könyvvel…én azt hittem ez vastagabb….túl rövid volt :(
Külcsín: 5/5

Könyv adatai:
Olvass bele!
Kiadási év: 2012
Kiadó: Könyvmolyképző
Oldalszám:  286
Eredeti ár: 2.499 Ft

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Margareta Magnusson: Végső rendrakás svéd módra

Joggal kérdezhető, hogy az ember 32 évesen, miért olvas olyan könyvet, ami arról szól, hogy miként takarítsd ki magad után, az életedet, hogy aztán a gyerekeidnek, unokáidnak, ne az maradjon meg belőled, hogy mennyi holmid volt, hanem az emlékek.  Hogy miért olvastam? Mert, miért ne? Ugyan nem tervezek meghalni, de ismerjük be, hogy a 21. században sem működik máshogy az élet, tehát hopp meghalhat az ember, akár minden előjel nélkül is. És be kell ismernem, ha valamikor bekövetkezik (mint tudjuk, a halál az egyetlen biztos pont az életünkben), akkor én sem szeretnék teher lenne. Sem a cuccaimmal, sem egyéb dolgaimmal. Plusz érdekelt, hogy erről miként gondolkozik Margareta. Cikket persze olvastam már vele, és az meglehetősen felkeltette az érdeklődésem a téma iránt, de szerettem volna ezt könyv formában is, kicsit bővebben elolvasni.  Ami mindenképpen megfontolandó, a könyv olvasása után, hogy bevezessek én is egy dobozt, hogy "HALÁLOM UTÁN KIDOBANDÓ" felirattal. Olyan do

Lauren Blakely: Kőkemény

G ondoltam, hogy a wellness-re valami könnyed kis könyvet fogok magammal vinni. Ezt a könyvet, már tavaly is néztem, hogy annyira gáz a borító, a fülszöveg és a cím, hogy ezt olvasnom kell. Persze pénzt nem vagyok hajlandó érte adni, de hála az égnek a közelemben kölcsönkérhető volt. Itt is, köszi AniTiger! Kezdjük is a külcsínnel, ha már így azt emeltem ki. Külcsín: 2/5 És meg is mondom mi ez a pontozás. Az 5 nálam az lenne, ha egy ütős és kellemes, a könyvhöz illő borítót kap a könyv, ha van egy szerkesztő, egy akárki, aki átolvassa a könyvet és kijavítja az elütéseket, és a helyesírási hibát, ha egy könyvet jó kézbe venni. Tehát ez lenne az 5 pontos külcsín. Jelen esetben, a borító botrányos, a kiadói marketing botrányos volt, a fülszöveg szintén botrányos. És igen, azért a helyesírást át kellett volna valakinek nézni. 2 pont, mert sokkal több elütést vártam. De körülbelül ennyi a pozitív dolog a könyv kivitelezésében.

Lukács Liza: Az éhes lélek gyógyítása

Hmm, jó is ez a könyv, meg nem is. Gyorsan végig lehet rajta futni, és vannak benne információk, de nekem, azaz érzésem támadt, hogy mond is valamit meg nem is. Anorexia és bulimia mondjuk jóval többet szerepelt benne, mint a túlsúly vagy túlevés például. És kétlem, hogy az emberek nagyobb százalékát sújtaná ez a két betegség, és nem a túlsúly, és túlevés…  Minden esetre érdekes könyv. Érdemes elolvasni, mert egy csomó fontos dolgot megtud az ember. Mint például, hogy az evés az emberek egy hányadában úgy működik, hogy esznek, mert unatkoznak, vagy esznek, mert szomorúak, vagy esznek, mert vidámak. Amúgy én általában a hangulat kompenzáláskor könyvet szoktam venni nem enni. Ennek ellenére nem mondom, hogy nincs mit csiszolni a saját életmódomon, és nincs helye annak, hogy változtassak. Már csak anyagi és egészségügyi lehetséges problémák miatt is.  Ami viszont nekem kicsit abszurd volt, hogy vannak emberek, akik havi x száz ezer forintot költenek kajára (már ez is abszurdum az é