Ugrás a fő tartalomra

Ez történt Szeptemberben

Szil78-tól kaptam ajcsiba :3
Így október másodikán eljutottam oda, hogy megírjam, a mi történt Szeptemberben posztot. Azaz igazság, hogy a legtöbb történésről, ami említésre méltó arról külön posztok is születtek, minthogy nyaralni voltam Montenegróban.
 Könyves téren egyetlen egy darab könyvet szereztem be, azt is ingyen, azaz inkább úgy mondom a postaköltség fejében. Alb Gabriella: Kezdő japán csak lazán / Starter Japanese Just Easily egyelőre nem tudom, hogy mennyire jó ez nekem, de úgy vagyok vele, hogy a postaköltség árát megérte mindenképpen. A japán nyelvtanulásom is kissé parkoló pályára került a nyáron, amikor se olvasni, sem nagyon gondolkodni nem volt erőm. Majd talán most, kezd minden a helyére kattanni, és akkor neki lehet állni újból. Bár jelenleg ki is töröltem az olvasmányaim közül a könyveket, mert frusztrált, hogy ott vannak, de nem haladok velük.


2016. szeptember 4., 21:39 →2016. szeptember 6., 21:31
274
>
2016. július 29., 20:51 →2016. szeptember 11., 22:32
334
>
2016. augusztus 30., 22:23 →2016. szeptember 12., 20:20
78
>
2016. augusztus 24., 15:32 →2016. szeptember 13., 22:02
466
>
2016. szeptember 14., 20:30 →2016. szeptember 22., 20:04
254
>
2016. szeptember 27., 10:59 →2016. szeptember 28., 07:36
168
>
2016. június 10., 19:49 →2016. szeptember 30., 21:35
307
>
2016. szeptember 23., 06:51 →
166
>


Olvasás ügyileg amúgy elég jól tartottam a szintet. Sikerült befejeznem, egy csomó olyan könyvet, amit elkezdtem már a nyár másik hónapjában. A Hamis és a RémDermesztőket például jóval hamarabb is be lehetett volna fejezni, csak hát hangulat hiányzott. A Boldog emberek olvasnak és kávéznak, borzalmasan pocsék könyv volt, remélem, mostanában nem fogok még egyszer ilyennel találkozni. A Blackout –ot és a Napnak fényét hagytam félbe. Egyiket sem azért, mert rossz. A Blackout előjegyzett volt, így vissza kellett szolgáltatnom a könyvtárnak. A Napnak fénye meg nagyon tetszik, nagyon jó a hangulata, de addig húztam az olvasást, hogy kiestem a lendületből. Feltehetően amint megjön, a hangulat hozzá azonnal újrakezdem, csak most már frusztrált, hogy ott van megkezdve millió hónapja. Igen, sose kezdj könyvet nyáron, ha amúgy sincs kedved ahhoz, hogy olvass :D. Az ötödik hullám viszont meglepett. Sokkalta jobb, mint a film, bár be kell vallanom, hogy azt a színvonalat, amit a film képvisel feltehetően nem volt nehéz überelni.
 Most az ötödik évszakot olvasom, ami tetszik, de kellett mellé egy szakkönyv, mert így felváltva jobb. Meg néha nagyon fura nekem a könyv. Feltehetően mert az egyik szereplős nézetében úgy ír, mintha azt mondaná, ÉN mit csinálok, és ehhez nem vagyok hozzászokva :D


A blogra összesen 10 poszt került a hónapban, ebből 5 könyvértékelés,  3 nyaralásos, 1 várólistás, és 1 ami az előző hónapot összefoglalja. Egészen sokat írtam, bár ötletem többre lett volna. No majd talán októberben.

Film és sorozatnézés terén, a Grimm (2011–) harmadik, negyedik évadát sikerült befejeznem és ezzel igazándiból szerintem számomra egy időre a sorozatnak is annyi. Nagyon-nagyon nyögvenyelős és szenvedős volt ez a sorozat, és annyit sajnos nem ér. Ki vagy, doki? (2005–) folytattam a sorozatot, de ez nálam mindig csak pár részt eredményez egymás után, ugyanis mivel a legelejétől kezdtem, így az egész borzalmasan retro, és az idegeim,és a vizuális effekt étvágyamat nagyon nem üti. Norm, az északi (2016) –t sikerült nyaralás alatt lenyomnom, míg vártam, hogy a fájdalomcsillapítóm hasson. Mit is mondhatnék erről…meg lehetett nézni, de nem hagyott mély nyomot. Odaát (2005–) –ot kezdtem végül el nézni. Fura, hogy annyira retró, mint a KI vagy, doki? Mégis azért jobban bírom, az effekttelenségét. Lehet, hogy szellemeket és démonokat könnyebb volt odarakni. Jelenleg a második évad közepén tartok, még nem értem azt a nagy rajongást, amit néhány embernél láttam, de még lehet, hogy megérjük, hogy rajongjak érte. Az első évad amúgy parásabb volt, mint a második, legalábbis eddig. Úgyhogy most megint sorozatnézős estéket tartok. Így elég gyorsan lehet haladni egy-egy sorozattal.

Megjegyzések

Szia, én is könyvtáros vagyok. A Grimm-es értékeléseddel egyetértek annyiban, hogy nem jó felé kanyarodott a sorozat, kicsit szétesett.
Az Odaátról meg annyit, hogy akkor találod meg benne a világod, ha tetszik Sam vagy Dean (vagy a 4.évadban feltűnő Castiel angyal), ha értékelni tudod a testvéri összetartást és a családi érzéseket. Mert az egész a misztikum mellett a családról szól nagyon erősen (nem véletlen, hogy a fandom is családi mintára szerveződik). Amennyiben ezek a témák hidegen hagynak, ill.nem tudod megszeretni Samet és Deant, akkor nem fog menni a sorozat...mert ez soha nem csak az izgalmas kalandokról szólt.
Amennyiben erdekel azért, szerettel várlak - az igaz, spoileres- rajongói oldalunkon:
http://facebok.com/spn.hungary

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Margareta Magnusson: Végső rendrakás svéd módra

Joggal kérdezhető, hogy az ember 32 évesen, miért olvas olyan könyvet, ami arról szól, hogy miként takarítsd ki magad után, az életedet, hogy aztán a gyerekeidnek, unokáidnak, ne az maradjon meg belőled, hogy mennyi holmid volt, hanem az emlékek.  Hogy miért olvastam? Mert, miért ne? Ugyan nem tervezek meghalni, de ismerjük be, hogy a 21. században sem működik máshogy az élet, tehát hopp meghalhat az ember, akár minden előjel nélkül is. És be kell ismernem, ha valamikor bekövetkezik (mint tudjuk, a halál az egyetlen biztos pont az életünkben), akkor én sem szeretnék teher lenne. Sem a cuccaimmal, sem egyéb dolgaimmal. Plusz érdekelt, hogy erről miként gondolkozik Margareta. Cikket persze olvastam már vele, és az meglehetősen felkeltette az érdeklődésem a téma iránt, de szerettem volna ezt könyv formában is, kicsit bővebben elolvasni.  Ami mindenképpen megfontolandó, a könyv olvasása után, hogy bevezessek én is egy dobozt, hogy "HALÁLOM UTÁN KIDOBANDÓ" felirattal. Olyan do

Lauren Blakely: Kőkemény

G ondoltam, hogy a wellness-re valami könnyed kis könyvet fogok magammal vinni. Ezt a könyvet, már tavaly is néztem, hogy annyira gáz a borító, a fülszöveg és a cím, hogy ezt olvasnom kell. Persze pénzt nem vagyok hajlandó érte adni, de hála az égnek a közelemben kölcsönkérhető volt. Itt is, köszi AniTiger! Kezdjük is a külcsínnel, ha már így azt emeltem ki. Külcsín: 2/5 És meg is mondom mi ez a pontozás. Az 5 nálam az lenne, ha egy ütős és kellemes, a könyvhöz illő borítót kap a könyv, ha van egy szerkesztő, egy akárki, aki átolvassa a könyvet és kijavítja az elütéseket, és a helyesírási hibát, ha egy könyvet jó kézbe venni. Tehát ez lenne az 5 pontos külcsín. Jelen esetben, a borító botrányos, a kiadói marketing botrányos volt, a fülszöveg szintén botrányos. És igen, azért a helyesírást át kellett volna valakinek nézni. 2 pont, mert sokkal több elütést vártam. De körülbelül ennyi a pozitív dolog a könyv kivitelezésében.

Lukács Liza: Az éhes lélek gyógyítása

Hmm, jó is ez a könyv, meg nem is. Gyorsan végig lehet rajta futni, és vannak benne információk, de nekem, azaz érzésem támadt, hogy mond is valamit meg nem is. Anorexia és bulimia mondjuk jóval többet szerepelt benne, mint a túlsúly vagy túlevés például. És kétlem, hogy az emberek nagyobb százalékát sújtaná ez a két betegség, és nem a túlsúly, és túlevés…  Minden esetre érdekes könyv. Érdemes elolvasni, mert egy csomó fontos dolgot megtud az ember. Mint például, hogy az evés az emberek egy hányadában úgy működik, hogy esznek, mert unatkoznak, vagy esznek, mert szomorúak, vagy esznek, mert vidámak. Amúgy én általában a hangulat kompenzáláskor könyvet szoktam venni nem enni. Ennek ellenére nem mondom, hogy nincs mit csiszolni a saját életmódomon, és nincs helye annak, hogy változtassak. Már csak anyagi és egészségügyi lehetséges problémák miatt is.  Ami viszont nekem kicsit abszurd volt, hogy vannak emberek, akik havi x száz ezer forintot költenek kajára (már ez is abszurdum az é