Ugrás a fő tartalomra

Születésnapi nyereményjáték - A megfejtések

Szeretek nyereményjátékokat hirdetni, és szeretem figyelni a beérkező válaszokat is. Pontosan ezért nem szoktam facebookos lájkolást, „kövesd a blogot“ opciókat kérni, hanem kérdéseket feltenni, amit egy minimális keresgélés után azért meg lehet találni. Viszont rá kell jönnöm, hogy egy csomóan felületesen olvassák csak el a kérdéseket, vagy talán én nem voltam túlzottan pontos a megfogalmazásukban. A 2015-ös nyereményjáték helyes megfejtései:

1. Hány könyve jelent meg J. Goldenlane -nek a Delta Vision kiadónál eddig?

Kettő darab. Az éjfél új kiadása illetve a Napnak fénye. A legegyszerűbb és legbiztosabb forrás amúgy maga a kiadó oldala, de a Moly is elég megbízható. Sokan viszont belefutottak, hogy valóban a kiadó oldalát nézték, ott kijött 5 találat és ezt írták oda. Nem nézték meg, hogy valójában a Delta Vision csak árulja, de három még a Beholder kiadásában jelent meg.

2. Mi található Londonban a Baker Street 221B. alatt?

A Sherlock Holmes múzeum vagy Sherlock Holmes otthona (ezek variánsa). Hála az égnek ezt az egy kérdést Senki sem rontotta el.

3. Melyik Ad Astrás könyvekről írtam már?

Ez volt az a kérdés, ahol viszont bele lehetett futni abba, hogy Értékelést írtam-e róla, vagy csak úgy megemlítettem a könyvet az is számít-e. Így azt, aki előbbire gondolt azt is elfogadtam, és azt is aki úgy amblock milyen Ad Astrás könyveket említettem meg, azt is. Amúgy értékelésre gondoltam. A lényeg, hogyha valaki többet sorolt fel, mint amit értékeltem, ott ellenőriztem, hogy akkor viszont mindegyik említett könyvnek benne kell lennie a listában. A helyes listák:

A verzió:
Paolo Bacigalupi: Hajóbontók
Lauren Beukes: Moxyland
Vernor Vinge : Tűz lobban a mélyben
Itó Projekt : Harmónia

B verzió:
Paolo Bacigalupi: Hajóbontók
Lauren Beukes: Moxyland
Vernor Vinge : Tűz lobban a mélyben
Itó Projekt : Harmónia
Jane Rogers: Jessie Lamb testamentuma
Charles Stross: Pokoli archívum / A Betontehén-akció (Mosoda-akták 1.)
J. J. Adams (szerk.): Sherlock Holmes lehetetlen kalandjai



4. A Kamigami no Asobi mely isteneket szerepelteti, és ki melyik néphez tartozik? (az anime, és nem a játék, és mindenkit fel kell sorolni)

A kérdés, amin a legtöbben csúsztak el, és van egy olyan érzésem, szimpla figyelmetlenség miatt. Adott egy Anime és egy játék. Mind a kettőnek van Wikipédián úgy emlékszem lapja, talán egy lap van az egésznek. Így azért nagyrészt le lehet nézni, hogy ki kicsoda, és honnan jön, bár szerintem minimális utánanézés bőven elég. Ha mégsem, akkor nekem van egy snittes szavazásom, ott ki volt gyűjtve mindegyik, tehát tényleg nem volt ez nehéz. A helyes megfejtés.

Apollon Agana Belea - görög
Hades Aidoneus -görög
Dionysus Thyrsos -görög
Balder Hringhorni -skandináv (norvég)
Thor Megingjard - skandináv (norvég)
Loki Laevatein - skandináv (norvég)
Tsukito Totsuka - japán
Takeru Totsuka - japán
Anubis Ma`at - egyiptomi
Thoth Caduceus - egyiptomi
Zeus Keraunos - görög
Melissa - őt nem vettem gondnak ha nem írta oda valaki, és azt sem, ha odaírta, mert olvastam könyvet pl. Ahol istenként van kezelve. Az anime-be meg a főhősnő védője és pesztrája volt, és embernek nem ember.


A legtöbben vagy keveset írtak, vagy többet. Belejött Akira is, aki viszont csak a játékban van, az animebe nem, tehát nem tudtam elfogadni.


Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Margareta Magnusson: Végső rendrakás svéd módra

Joggal kérdezhető, hogy az ember 32 évesen, miért olvas olyan könyvet, ami arról szól, hogy miként takarítsd ki magad után, az életedet, hogy aztán a gyerekeidnek, unokáidnak, ne az maradjon meg belőled, hogy mennyi holmid volt, hanem az emlékek.  Hogy miért olvastam? Mert, miért ne? Ugyan nem tervezek meghalni, de ismerjük be, hogy a 21. században sem működik máshogy az élet, tehát hopp meghalhat az ember, akár minden előjel nélkül is. És be kell ismernem, ha valamikor bekövetkezik (mint tudjuk, a halál az egyetlen biztos pont az életünkben), akkor én sem szeretnék teher lenne. Sem a cuccaimmal, sem egyéb dolgaimmal. Plusz érdekelt, hogy erről miként gondolkozik Margareta. Cikket persze olvastam már vele, és az meglehetősen felkeltette az érdeklődésem a téma iránt, de szerettem volna ezt könyv formában is, kicsit bővebben elolvasni.  Ami mindenképpen megfontolandó, a könyv olvasása után, hogy bevezessek én is egy dobozt, hogy "HALÁLOM UTÁN KIDOBANDÓ" felirattal. Olyan do

Lauren Blakely: Kőkemény

G ondoltam, hogy a wellness-re valami könnyed kis könyvet fogok magammal vinni. Ezt a könyvet, már tavaly is néztem, hogy annyira gáz a borító, a fülszöveg és a cím, hogy ezt olvasnom kell. Persze pénzt nem vagyok hajlandó érte adni, de hála az égnek a közelemben kölcsönkérhető volt. Itt is, köszi AniTiger! Kezdjük is a külcsínnel, ha már így azt emeltem ki. Külcsín: 2/5 És meg is mondom mi ez a pontozás. Az 5 nálam az lenne, ha egy ütős és kellemes, a könyvhöz illő borítót kap a könyv, ha van egy szerkesztő, egy akárki, aki átolvassa a könyvet és kijavítja az elütéseket, és a helyesírási hibát, ha egy könyvet jó kézbe venni. Tehát ez lenne az 5 pontos külcsín. Jelen esetben, a borító botrányos, a kiadói marketing botrányos volt, a fülszöveg szintén botrányos. És igen, azért a helyesírást át kellett volna valakinek nézni. 2 pont, mert sokkal több elütést vártam. De körülbelül ennyi a pozitív dolog a könyv kivitelezésében.

Lukács Liza: Az éhes lélek gyógyítása

Hmm, jó is ez a könyv, meg nem is. Gyorsan végig lehet rajta futni, és vannak benne információk, de nekem, azaz érzésem támadt, hogy mond is valamit meg nem is. Anorexia és bulimia mondjuk jóval többet szerepelt benne, mint a túlsúly vagy túlevés például. És kétlem, hogy az emberek nagyobb százalékát sújtaná ez a két betegség, és nem a túlsúly, és túlevés…  Minden esetre érdekes könyv. Érdemes elolvasni, mert egy csomó fontos dolgot megtud az ember. Mint például, hogy az evés az emberek egy hányadában úgy működik, hogy esznek, mert unatkoznak, vagy esznek, mert szomorúak, vagy esznek, mert vidámak. Amúgy én általában a hangulat kompenzáláskor könyvet szoktam venni nem enni. Ennek ellenére nem mondom, hogy nincs mit csiszolni a saját életmódomon, és nincs helye annak, hogy változtassak. Már csak anyagi és egészségügyi lehetséges problémák miatt is.  Ami viszont nekem kicsit abszurd volt, hogy vannak emberek, akik havi x száz ezer forintot költenek kajára (már ez is abszurdum az é