2015. július 29., szerda

Marie Phillips: Csintalan istenek

Amikor megnéztem a Kamigami no Asobit, totálisan belezúgtam az istenekbe. Nem mint a szereplőkbe (bár az is vicces), hanem mint mitológia. Többet akartam tudni, de nem a régi feldolgozás érdekelt, hanem a Mi lenne ha...
Mi lenne ha...
-Az istenek közöttünk járnának.
-Ha a 21. században kellene boldogulniuk.
-Ha nem lennének annyira istenek, ha meglenne a maguk hibái is, és kicsit közelebb kerülnének a halandókhoz.

Sokan ajánlották a Csintalan isteneket, aminek a borítója ronda. Tényleg ronda, és nem egy olyan borító, amire ha az ember ránéz azt mondja, hogy „na basszus ezt úgy elolvasnám“. Ha nem ajánlotta volna senki sem, feltehetően sosem vettem volna meg. Jelenleg eléggé úgy vagyok, hogyha nem muszáj nem veszek könyvet, ha nem tetszik akkor pláne nem. Ezt is felírtam, hogy szeretném, a könyvtár megvette én meg kikölcsönöztem. Aztán a vége felé járva, megnéztem, és az Alexandra most 700 Ft-ért vesztegeti, így került egy a kosárba. Nem mondom, hogy hibátlan könyv, viszont biztosan újraolvasós lett nálam, mert annyira elmebeteg, hogy az már tetszik. Azt hiszem, erre volt most szükségem.
 Elméletileg megfilmesítették, de a filmes linken kívül semmit sem találtam róla, se egy ajánlót, se magát a filmet :( Pedig tényleg nagyon jó filmet lehet ebből kihozni. Jók a beszólások és taplók a karakterek.
 És akkor a történetről egy kicsit:
Adott egy beképzelt f*sz (már bocsánat), Apollón, a Nap, a gyógyítás, a jóslás és még ki tudja minek az istene. Aki egy igazi tuskó, igazándiból mindenkit megfektetne nemre és korra való tekintet nélkül, és aki nemet mond az halálnak halálával.... válik eukaliptusszá. A történet is Apollón varázslatával kezdődik, amikor is, egy hölgy nem volt hajlandó orálisan kielégíteni, ezért fává változtatta. Kedves mi?
 Adott Artemis, a vadászat, szüzesség és a Hold istennője, aki szegény a világ kezdete óta elég pocsék posztot tölt be. A testvérei és unokatestvérei folyamatosan szívatják, mert vénlány és még mindig szűz, és feltehetően, ha az istenek meghalnának akkor szűzen halna meg, mert hát annak az istene. Kicsit mániákus a csaj amúgy, mindig kutyát keres magának, mert hát vadászat ugyebár. De ő az akit nem tud az ember nagyon utálni, de kedvelni sem a csapatban. Mert míg Apollón a tipikus bunkó Artemisz ott van a jó és a rossz között.
Adott Aprodité a szépség istennője, aki szextelefon ügyfélszolgálatból tartja fenn magát. Egész jól amúgy. Talán neki van a legtöbb halandóknál oly nagy becsben tartott pénze. Ennek ellenére a lepukkant Olimposznak éppen nem nevezhető házban lakik degenerált isten rokonaival. Igazándiból csak az nem fekszik le vele aki nem akar, a könyv folyamán minimum négyen biztosan megfektették, vagy meséltek róla, hogy megfektették. Bár megjegyzendő Apollón szintén ugyanez :D
Adott Árész, akiről sajnos elég keveset tudunk meg, és annak ellenére, hogy egy katona (mégis mi volna, ha egyszer a háború istene)igazán kedves. Van pár vicces beszólása és jelenete, amin csak vigyorogni lehet. Őt kedveltem, kicsit jobban megismertem volna.
Adott Dionüszosz, aki az egész regényben egyszer sem volt józan! És sosem volt olyan, hogy ne lett volna nála egy üveg bor! Igazándiból ő elvan úgy magában, néha szólnak neki, hogy „nézd vége a világnak“, azt sem vette észre magától :D
Adott egy Zeusz és egy Héra, akik igazándiból egyszer mozdultak csak el a helyükről akkor se kellett volna.
Adott egy Hades és egy Perszephoné, akiknek ritka pocsék humoruk van, de azért próbálnak úgy tenni, mintha minimum viccesek lennének. Hades mondjuk egészen ... fura. Nem tudom őket nem kedveltem annyira, mert a csaj rinyált főleg, Hades, meg olyan...
Adott Erosz, aki hisz Jézusban, emellett szótfogad az anyjának (Aphrodité), és ebből adódóan elindít egy lavinát, pedig ő tényleg csak jót akart, az más kérdés, hogy nem úgy sült el a dolog, minthogy azt ő elképzelte. Viszont mindig is mondta, hogy a Hit sok dologra jó!
Adott egy Hermész, nos aki minden olyannak az istene ami nem kellett másnak. Írtó aranyos csávó amúgy, ha eltekintünk attól, hogy halott humora van :D Sajna kevesen értik a humort, ha már halott vagy. Viszont vicces fiú.

És adott egy Alice nevű lány, aki takarítónő és semmi érdekes nincs benne, de belezúgott Érosznak hála Apollón. Adott Neil, aki meg belezúgott Alicbe (amúgy ők nagyon szeretik egymást, csak nagyon kis szerencsétlenek), és ebből van a bonyodalom. Apollón nem bírja, ha nemet mondanak neki, viszont esküt tett, amiben az van, hogy nem bánt halandókat.... és még a nap is kihuny.

A történet két helyszínen játszódik. Adott London és adott az Alvilág. Mindegyik helynek megvan a maga varázsa, bár a történet ott indul be, amikor már a Hérosz, és az istennő leszállt az alvilágba, hogy...

Érdemes elolvasni azoknak, akik bírják az ilyesféle humort. Ha az első száz oldal valakinek nem tetszik, az még bizakodhat, mert nekem is úgy 150-200 oldalnál volt a vízválasztó amikor viszont már letenni sem igazán akartam a könyvet. Én szeretem, azt, amikor az istenek olyan halandósan romlottan viselkednek. Aphroditét utáltam a legjobban, és Apollónt annak ellenére, hogy egy f*szfej nem voltam képes utálni. A vége amúgy kiszámítható, az Epilógus meg vicces. Teli van nagyon vicces jelenetekkel a könyv, az ismerőseimet azzal traktáltam, ennek hála pár ember várólistázta a könyvet :D Olvassátok!!

Belbecs: 5/5
Külcsín: 3/5

Fülszöveg:
A görög mitológiából ismert istenek, Aphrodité, Apollón, Arész, Artemisz… – és még csak az A betűnél tartunk –, ma is élnek: Londonban. Ez, ugye, azért egy-két dolgot megmagyaráz? Van egy kis házuk, melynek állapotáról nem sok jót mondhatunk: lényegében az összedőlés küszöbén áll. Még szerencse, hogy ételre nem kell költeniük, Dionüszosz bora pedig mit sem veszített hajdani minőségéből. Társaságnak ott van a többi isten, nem csoda hát, ha lassan egymás agyára mennek. A halandók sem dobják fel őket: Apollónt nem hívja vissza az ügynöke, és Aphrodité szextelefon-kuncsaftjai sem éppen a legrokonszenvesebb figurák.
Alice és Neil is Londonban éli csendes és türelmes életét. Hogy félénk, szemérmes barátságukból valaha szerelem legyen, ahhoz bizony isteni beavatkozásra lenne szükség, ám az olümposzi istenek nem igazán segítőkészségükről híresek, hiszen lekötik őket saját konfliktusaik, a bosszúállás, melyet újabb bosszúállás követ. Így megy ez már évezredek óta, nekünk, halandóknak azonban terveink megvalósításához nem állnak rendelkezésünkre évezredek. Szerencsére (?) felgyorsulnak az események…
A Csintalan isteneket, a fiatal angol írónő, Marie Phillips első regényét máris számos nyelvre lefordították. Előzetes mitológiai ismeretek nélkül is fogyasztható csemege, de szinte biztos, hogy az olvasó tudása e téren is gazdagodik, miután végigkacagta a bájos történetet.


Kiadó: Cartaphilus
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve: 2010
Oldalszám: 396
Kötés: Keménytáblás
ISBN: 9789637448850
FordítottaVizi Katalin
Eredeti megjelenés éve2007

2015. július 22., szerda

Születésnapi nyereményjáték - Sorsolás

És akkor egy kis statisztika.
Összesen 20-an küldtek megfejtéseket nekem.
Ebből 7 sikerült tökéletesen. 6 volt teljesen tökéletes, egyet azért fogadok el és tartom még benne a sorsoláskor az esélyeseknél, mert amikor küldte még valóban benne volt az utolsó leírásba, hogy 12-őt keresek és ez bezavarhatta, mivel ő az egyetlen, aki előtte küldte, minthogy kivettem volna a leírásból a számot, és csak ezaz egy hibája volt így benne maradt.

A sorsolást a random org teszi meg helyettem (mert ilyen melegben merőben lusta vagyok papírfecniket gyártani).  Listát kértem, és akit az első három helyre rakott, azok sorrendben a nyertesek. Első az első ajándékot, a második, a második ajándékot, a harmadik a harmadikat. A 4,5,6,7 megfejtőnek, ha szeretnék, akkor Kamigami no Asobis könyvjelzőt tudok felajánlani, hogy valamivel honoráljam, hogy azért nekik sikerült, és akkor a nyertesek.


A nyerteseknek vasárnap éjfélig van idejük felkeresni, és címüket elküldeni számomra. Ha vasárnapig nem érkeznek meg az emailek, akkor ha az első háromból nem, akkor tovább csúszik a nyeremény. Hétfőn postázok mindent :) Köszönöm, hogy velem játszottatok :)

Ilyen könyvjelzők közül lehet választani a nem dobogós, de
helyes megfejtőknek :)

Születésnapi nyereményjáték - A megfejtések

Szeretek nyereményjátékokat hirdetni, és szeretem figyelni a beérkező válaszokat is. Pontosan ezért nem szoktam facebookos lájkolást, „kövesd a blogot“ opciókat kérni, hanem kérdéseket feltenni, amit egy minimális keresgélés után azért meg lehet találni. Viszont rá kell jönnöm, hogy egy csomóan felületesen olvassák csak el a kérdéseket, vagy talán én nem voltam túlzottan pontos a megfogalmazásukban. A 2015-ös nyereményjáték helyes megfejtései:

1. Hány könyve jelent meg J. Goldenlane -nek a Delta Vision kiadónál eddig?

Kettő darab. Az éjfél új kiadása illetve a Napnak fénye. A legegyszerűbb és legbiztosabb forrás amúgy maga a kiadó oldala, de a Moly is elég megbízható. Sokan viszont belefutottak, hogy valóban a kiadó oldalát nézték, ott kijött 5 találat és ezt írták oda. Nem nézték meg, hogy valójában a Delta Vision csak árulja, de három még a Beholder kiadásában jelent meg.

2. Mi található Londonban a Baker Street 221B. alatt?

A Sherlock Holmes múzeum vagy Sherlock Holmes otthona (ezek variánsa). Hála az égnek ezt az egy kérdést Senki sem rontotta el.

3. Melyik Ad Astrás könyvekről írtam már?

Ez volt az a kérdés, ahol viszont bele lehetett futni abba, hogy Értékelést írtam-e róla, vagy csak úgy megemlítettem a könyvet az is számít-e. Így azt, aki előbbire gondolt azt is elfogadtam, és azt is aki úgy amblock milyen Ad Astrás könyveket említettem meg, azt is. Amúgy értékelésre gondoltam. A lényeg, hogyha valaki többet sorolt fel, mint amit értékeltem, ott ellenőriztem, hogy akkor viszont mindegyik említett könyvnek benne kell lennie a listában. A helyes listák:

A verzió:
Paolo Bacigalupi: Hajóbontók
Lauren Beukes: Moxyland
Vernor Vinge : Tűz lobban a mélyben
Itó Projekt : Harmónia

B verzió:
Paolo Bacigalupi: Hajóbontók
Lauren Beukes: Moxyland
Vernor Vinge : Tűz lobban a mélyben
Itó Projekt : Harmónia
Jane Rogers: Jessie Lamb testamentuma
Charles Stross: Pokoli archívum / A Betontehén-akció (Mosoda-akták 1.)
J. J. Adams (szerk.): Sherlock Holmes lehetetlen kalandjai



4. A Kamigami no Asobi mely isteneket szerepelteti, és ki melyik néphez tartozik? (az anime, és nem a játék, és mindenkit fel kell sorolni)

A kérdés, amin a legtöbben csúsztak el, és van egy olyan érzésem, szimpla figyelmetlenség miatt. Adott egy Anime és egy játék. Mind a kettőnek van Wikipédián úgy emlékszem lapja, talán egy lap van az egésznek. Így azért nagyrészt le lehet nézni, hogy ki kicsoda, és honnan jön, bár szerintem minimális utánanézés bőven elég. Ha mégsem, akkor nekem van egy snittes szavazásom, ott ki volt gyűjtve mindegyik, tehát tényleg nem volt ez nehéz. A helyes megfejtés.

Apollon Agana Belea - görög
Hades Aidoneus -görög
Dionysus Thyrsos -görög
Balder Hringhorni -skandináv (norvég)
Thor Megingjard - skandináv (norvég)
Loki Laevatein - skandináv (norvég)
Tsukito Totsuka - japán
Takeru Totsuka - japán
Anubis Ma`at - egyiptomi
Thoth Caduceus - egyiptomi
Zeus Keraunos - görög
Melissa - őt nem vettem gondnak ha nem írta oda valaki, és azt sem, ha odaírta, mert olvastam könyvet pl. Ahol istenként van kezelve. Az anime-be meg a főhősnő védője és pesztrája volt, és embernek nem ember.


A legtöbben vagy keveset írtak, vagy többet. Belejött Akira is, aki viszont csak a játékban van, az animebe nem, tehát nem tudtam elfogadni.


2015. július 18., szombat

Születésnapi nyereményjáték. Négy éves a blog!!! :)

Ez a menő ágytakaró amit kaptam szülinapomra :3

 Tudom, hogy akik olvassák a blogot azok tudják, hogy ilyenkor Július közepén kicsit sűrűsödik számomra az ünnepelendő dolgok sora. 17-én betöltöttem a 29. életévemet, ma a Molytól megkaptam a 6 éve moly plecsnimet, és kedden a blog is tölti immár 4. évét. Minden évben ilyenkor nyereményjátékkal szoktam kedveskedni az én kedves olvasóimnak. Úgy is, hogy mostanában a blog erősen... hogy is mondjam pang. Nem igazán van ebben a melegben az embernek kedve olvasni, írni, a gép előtt ülni, ebből adódóan én is belassultam. Nekikezdek egy csomó könyvnek, és mindnél azt érzem, hogy fú ez mennyire jó, és...aztán egyszer csak lerakom és ennyi volt nincs erőm felvenni, pedig tudom, hogy jó, tudom, hogy érdekel, tudom hogy olvasni akarom, de mégsem.
 Ehelyett animeket nézek. A snitt óta megint, pedig sokakkal ellentétben nekem nincs kényszerem, hogy csak mert többet jelölhetnék gyorsan filmnézésre adom a fejem. Egyszerűen újra rákattantam az animekre, kezdve a Kamigami no Asobival, aztán a Brothers Conflict, Gakuen Heaven, Marginal Prince és most unásik a Hikaru no Go (jelenleg a 76-ból a 32. résznél tartok....) tehát most éppen anime az ami megy, az olvasás kevésbé. Végtére is ez is olvasás mert feliratos :D

 Nos akkor a nyereményjátékról. Összesen három nyereménycsomagot sorsolok ki. Igazándiból szerintem mindegyik jó, vagy legalábbis mindegyikben van valami jó is. Amit tenni kell érte.
Beküldési határidő: július 21 éjfél
Sorsolás: július 22-én valamikor
Ahova a nyereményjáték megfejtését küldeni kell: st.metatron@gmail.com
A levél tárgya: Születésnapi nyereményjáték (más tárggyal törlöm a beérkezett leveleket)

A játék maga egyszerű, négy kérdésre kell válaszolni. Nos akkor a kérdések:

1. Hány könyve jelent meg J. Goldenlane -nek a Delta Vision kiadónál eddig?
2. Mi található Londonban a Baker Street 221B. alatt?
3. Melyik Ad Astrás könyvekről írtam már?
4. A Kamigami no Asobi mely isteneket szerepelteti, és ki melyik néphez tartozik? (az anime, és nem a játék, és mindenkit fel kell sorolni)



És akkor a nyeremények:

1.


Dedikált könyvjelző, baglyos post-it, a Baker street 221B kulcsa, és a
Regényes uticélok című könyv.

2.
Dedikált könyvjelző, baglyos post-it, és a Gyűrűk Ura Egy gyűrűje :D

3.
Harmoniás bögre, és Ad Astrás nemtudommianevepapírok, szép fényesek amúgy
lehet még megtoldom egy Harmoniás hűtőmágnessel is.


2015. július 9., csütörtök

Thich Nhat Hanh: Csöndsarok (Otthoni meditációs gyakorlatok)

Alapjában véve szeretem a meditációról szóló könyveket. Szeretem, hogy emberek tényleg tudnak így élni, mint ahogy leírja. Én azt is elhiszem, hogy ha nagyon akarja az ember, akkor be lehet hozni ilyen szokásokat az életében, mint hogy egy sarkot kijelölni, ahol csak és kizárólag csendben lehet lenni, ahol meditálhatsz, ahova ha mész akkor a családtagjaidnak kutya kötelessége ezt figyelembe venni és míg ott vagy nem szólhatnak hozzád. Az elképzelés remek, még talán ki is tudnám vitelezni a dolgot, de nem hiszem, hogy mindenki számára megoldható volna egy ilyesmi. Mert nem feltétlen ugyanazon szelemet képviseli a gyerek és a szülő, és ebből adódóan súrlódhatnak az elképzelések. És van egy olyan érzésem, hogy vannak olyan családok, ahol, ha megjelenne a gyerek egy haranggal és kongatna rajta egyet, nem csendben maradnának, hanem fejbe dobnák valamivel, vagy megkérdeznék tőle, hogy hülye-e. Júj de negatív voltam!

 Feltehetően az is közrejátszik, abban, hogy nem tudom maximálisan átélni a könyvben foglaltakat, hogy sosem voltam alkalmas arra, hogy úgy meditáljak, ahogy azt „tanítják“. Életemben egyszer voltam ilyen csoportos meditálós dolgon, a művelődési házban, mint nagy buddhista fan (nem tartom magam semmi vallás követőjének, de a buddhizmus, sintoizmus, taoizmus stb. Minden japán, kínai vallás érdekel), gondoltam jó lesz az. Maga az előadás amúgy az is volt, érdekes dolgokat hallottam, amiket előtte nem,és ebből adódóan boldog voltam, aztán jött a vége az előadásnak, meditáljunk, mondhatni vezényszóra. Voltam....úgy 14 éves. Az egészet viccesnek találtam, nem voltam képes átérezni,hogy most mit is kéne érezni. Persze mondták mit érezz, de ha totálisan leköt az, hogy szerinted vicces ez az egész, hogy 30 ember csukott szemmel hümmög és ezt meditálásnak nevezi, akkor nehezen lazulsz el, és nehezen kapcsolod ki az elmédet. Itt amúgy el is döntöttem, hogy sohatöbbet nem megyek ilyen hülyeségre. Pedig maga a téma érdekelt és azóta is érdekel. Próbáltam már én az okos leírások alapján ellazulni semmire gondolni, de olyan szinten kattog az agyam folyamatosan, hogy szerintem totálisan alkalmatlan vagyok arra, hogy kikapcsoljak. A belső monológjaimról nem is beszélve...remekül tudok veszekedni is magammal ha arról van szó :D Tehát ebből adódóan én és a meditáció csak külön létezünk, vagy egyéni módon teszem. Elmélkedem én éppen eleget, és azt sem mondanám, hogy nincs olyan, hogy kiürítem a fejemet, mert van. Bár azt erősen bambulásnak szoktam aposztrofálni és erős túlzás volna ráfogni, hogy meditáltam.
 A zene viszont sokat szokott segíteni, hogy ne gondolkozzam, de azt sem hívnám meditálásnak, mert akkor meg hümmögöm a dallamot, tehát a zenére gondolok... az énekes számokra meg már pláne nem mondok semmit, mert képes vagyok énekelni őket, más nem magamban.... magamban remekül megy!
 Szeretem a csendet, de nem tudom elképzelni, hogy akár csak húsz percre is totális csendben, ne csináljak semmit. Annak ellenére, hogy néha meggyőződésem, hogy a monitor bámulása már-már meditálás, mert nem csinálok semmit, csak bámulok ki a fejemből.
 Összességében, most, hogy mindenfélét összehordtam. A könyv jó! Ha egy részét nem akkor olvasom, amikor egy közléskényszeres, hangos pár ül mögöttem a buszon, akkor talán fel is fogom mit olvastam. Az ötletek jók, de Magyarországon nehezen tudom elképzelni egy átlag magyar családnál, hogy ki tudják ezt vitelezni. No meg, mondhatom én azt, hogy ha bántanak megkongatom a harangot és kuss mindenkinek, de nem hiszek abban, hogy felindult vitás alkalmakkor, ha megkongatja valaki a harangot a vitás fél ezt komolyan is veszi és fél percig próbál csendben maradni, átgondolni lehiggadni. Remek lenne, félre ne értsetek, csak nem hiszek abban, hogy ez kivitelezhető...

Belbecs: 3/5
Külcsín: 5/5

Tetszettek a rajzok benne, és aranyos, hogy az egész ilyen apró, kézben, zsebben kényelmesen elfér.


Fülszöveg:
Csak csönd. Csöndesség. Tiszta tudatosság. Semmi felesleges szó. Egy könyv a csöndről, a lélegzetről, elfogadásról, alvásról, az étel tiszteletéről, a belemerülésről… Legegyszerűbb mindennapos rutinjaink mélyebb megéléséről és soha fel nem kutatott belső igényeink megtalálásáról. Thich Nhat Hanh vezet. Mester – példa és tanító. A meggyőzni akarás erőszakossága nélkül, életének hitelessége által. Folyton egyensúlyozva a nehezen megfejthető, spirituális üzenet közvetítése és a hétköznapokban gyakorolható cselekvések megtanítása között. Kevesen képesek úgy hatni, hogy közben szabadságot adnak; megérintenek, elindítanak, majd továbblibbennek. Ő igen.
Legyek képes arra, hogy frissen, állhatatosan és szabadon éljek.
Legyél képes arra, hogy frissen, állhatatosan és szabadon élj.
Legyünk képesek arra, hogy frissen, állhatatosan és szabadon éljünk.
Mantrák, meditáció, könnyed illusztrációk, kicsinyke forma. Zsebben hordható békesség.

Eredeti cím: Making space
Eredeti megjelenés éve: 2012
Könyv: Thich Nhat Hanh: Csöndsarok
Kiadó: Jaffa
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve: 2012
Oldalszám: 126
ISBN: 9786155235078
Fordította: Holbok Zoltán
Ár:1999 Ft
Kiadói ár: 20% kedvezményes ár: 1 592 Ft

2015. július 5., vasárnap

Kamigami no Asobi !!!

Még mindig Június!
Kamigami no Asobi minden mennyiségben!
 Minden úgy kezdődött, hogy egy Hobbit maraton utáni napon, nagyon meleg volt, nagyon unatkoztam, és nagyon elvoltam az interneten úgy általánosságban véve bambultam magam elé. A szerepjátékos ismerősöm Még nem volt fenn a fórumon, olvasni nem volt kedvem, filmet nézni sem túlzottan, hát böngésztem. Fogalmam sincs, hogy milyen keresőszóra jött ki a Kamigami no Asobi magyar feliratos videói az indavideon, de elkezdtem nézni. Aztán ledaráltam 12 részt, rávettem egy tucat embert, hogy nézze meg, és tart a szerelem!
 Oda vagyok az istenekért, amúgy is, de az anime kicsit lökött isteneiért pláne. Az anime, sajna csak 12 részes, és nincs tovább. Túlzottan komoly dolgokat senki se várjon tőle, szórakoztatásnak, agyzsibbasztó dolognak kiváló, némi mondanivalóval, némi istenekről való információkkal (nem túl részletesekkel).


Kedvenc karakterek, és, hogy miért is ők:

Loki: Mert egy hülye, komolyan, Loki egy csínytevő, csupaszeretet, és csupa szemétség istenség az animben, és legszívesebben néha megcsapkodtam volna, de végül rá kellett jönnöm, hogy ő nagyrészt mindent azért tesz, mert szereti Baldert. Ebből adódóan sokminden kicsit más megvilágításba került.

Hades: A kis balszerencsét hozó istenség. Ennek ellenére én őszintén megöleltem volna, dacolva azzal, hogy a fejemre esik egy zongora, vagy éppen fejbe dobnak párszor labdával és hasonlók. Kifejezetten sokat dobott rajta, ez a folyamatosan más érdekeit nézése. Mert ő tényleg nem akar balszerencsét hozni rád, de hát ha odamész akkor azt fogja hozni. Kedveltem, hogy a többiek azért ezzel elég sokat kezdenek.

Thoth: Egy tapló, viszont a Hamupipőke narrációja verhetetlen és emlékezetes ;D És ahogy a srácokat „becézi“, azért nem szeretnék a céltáblája lenni, mert túl nagy gyökér ahhoz, hogy hosszú távon ki lehessen bírni vele.

Balder: Őt azért szerettem, mert annyira szerencsétlen. Én tényleg értem, hogy pocsék lehet, hogy mindenki szeret, senki sem árthat neked, és te vagy a fény, amire gyűlnek a legyek (bocs a pocsék hasonlatért). Mert, hát senki sem szereti úgy igazán, Lokin, és Thoron kívül, mindenki csak úgy kedveli. Bár erősen megkérdőjelezhető ez az utolsó részben, úgy tűnik ez a nagy vonzó kisugárzás nem igazán hat más mitológia elemekre.

Apollón: Ha eltekintek a Sailor Moon-os hülyeeffektes átváltozásától, akkor szeretem, mert aranyos. Lökött, és mindenben maximálisan akar teljesíteni, de aranyos. Kedves fiú, aki miután elvesztette az ő Kasszandráját totális depresszióba esik, ha eltűnnek mellőle a lányok (vagy csak Yui?)

Az egész anime egy játékon alapul, sajnos ez utóbbit nem találtam meg, vagy ha meg is találtam volna, még senki sem fordította le magyarra a szövegezését, vagy minimum angolra (bár inkább magyart kérnék XD), így nem tudok vele játszani, pedig jó lehet *-* Hárem játék természetesen....túl nagy sztorival nem, természetesen. Viszont az összes cuki istenem benne van! Meg azok is akiket nem tartok cukinak.

Az anime zenéje. Orrvérzésig! Rászoktatott arra, hogy újra hallgassak zenét, és ez kifejezetten jó hatással van a hangulatomra. A tíz éves mp3 lejátszóm meg is jegyezte, hogy menjek a fenébe, ha öt évig nem használom, akkor ő befuccsol. Természetesen miután vettem elemet bele, pót elemet is természetesen, fülhallgatót is....és akkor két nap múlva úgy dönt, hogy menjek a fenébe, ő innentől már csak pendriveként fog működni -.-“ úgyhogy gyorsan egy kölcsön mp3, hogy tudjam hallgatni a zenét! Aztán már rendeltem sajátot ebayről, úgyhogy kb. Egy hónap és már a sajátomon hallgatom. Munkatársaim véleménye erről a zenéről : „Jó, de nem hallgathatnánk mást“, tehát igazándiból nincs vele gond, bár a kínai rock-ként lett beskatulyázva, a japán inkább kicsit poppos cucc :D

 Utóélete az animnek. Úgy döntöttem,hogy a nyaramat a görög, skandináv, japán mitológiába temetkezve töltöm. Utána olvasok Lokinak, Thornak, Baldernek, Apollónnak, Hadesnak, Dionüszosznak, és a japán kamiknak. Úgyhogy, ha valaki a dunaújvárosi könyvtárból e témában akarna olvasni, akkor bocsi :P A legtöbb könyvet hazacipeltem, és betáraztam. Szép és szak irodalom, ifjúsági és felnőtt irodalom, minden. Erre a polcra fel is dobtam őket:




Tartom, hogy általában rám az ilyen hülye animek nagy hatással vannak és pozitív hatással. Ugyanis képes vagyok utánaolvasni mindennek, csak hogy képben legyek, csak hogy értsem, csak hogy ismerjem őket. Ugyanilyen dolgok miatt szeretem a szerepjátékot is. Kitalálok valamit, akkor annak utána kutatok. Most pl. A görög isteneket is behoztam Atlantiszra, mert miért is ne. Nem volt ott éppen elég hülye már így is ;D

Júniusi beszerzések

 Azt hiszem, egy cseppet mintha eltűntem volna. Feltehetően nincs túlzottan jó hatással rám a meleg, meg a hosszú napos dolgozások, amikor azt sem tudom éppen milyen nap van, és amikor hazajövök csak arra tudok gondolni, hogy de jó lenne végre aludni egyet, vagy legalább csukott szemmel meditálni az élet dolgain. Lassan a könyvtár is átáll a nyári munkarendre, azt hiszem még három hét, és akkor hol délelőtt, hol délután kell majd menni. Reményeim szerint egy kicsit kevésbé meleg időben. Jöhetne a felüdülés, egy kicsit hidegebb, mondjuk 25 fok? Én nagyon elégedett volnék 25 fokkal, esetleg lehet 30, de semmi esetre sem tartósan 35 ....
 Tehát élek és virulok, csak nem jutok el odáig, hogy értelmesen összefoglaljam a dolgokat egy-egy könyvről, már ha sikerül a 3 oldal/nap átlagot kicsit feljebb tornászni. Kedv lenne olvasásra, erő és fittség nincs rá.
 Akkor nézzük is, mi az amiről nem írtam, vagy írtam csak röviden Júniusban:

Beszerzések!
A legtöbb könyvet a Könyvhéten szereztem be, ebből adódóan hónap végére erősen azt éreztem, hogy nincs pénzem. Pedig már rengetegszer eldöntöttem, hogy nem veszek könyveket, de hát 500 és 1.000 forintért nem lehet otthagyni őket. Tudom-tudom, valójában ott lehet, szimplán gyenge vagyok. De vettem máshol is, happoltam is, kaptam is könyvet, akkor íme a lista:

Vásárolt könyvek:

J. Goldenlane: Éjfél (Könyvhét)


 Csak úgy hozzám került:




Happolt könyvek:


Csere:

Guillaume Musso: Mi lesz velem nélküled? (régi csak most leltároztam be)


Kaptam:



Magamról

Saját fotó
Munkámat tekintve könyvtári adminisztrátor vagyok. 2006.12.01-e óta, a József Attila könyvtárban (Dunaújvárosban). Kölcsönzés a fő munkaterületem, de emellett, foglalkozom a beérkezett ajándékkönyvekkel, javítom a katalógus hibáit, és a könyvtár Molyos profilját is én használom, tehát én töltöm fel az új könyveinket, és rakom fel oda a híreket. Emellett még ezer más dolgot csinálok, amit általában az éves beszámolóba is elfelejtek beírni, mert már annyira alap :D Nagyvenyimen élek édesanyámmal, egy kertes házban, Bogi kutyánkkal, aki mindenkit szeret, főleg ha kap simogatást és ennivalót :) Érdeklődési körömet elég könnyű lekövetni a blogon, igen a legaktívabb a könyvek szeretete, utána jön az írás. Témakörben a Kelet, a spiritualitás, a buddhizmus, az önsegítő irodalom. Ha szépirodalomra vetemedek, akkor inkább fantasy, minimális romantika, de amúgy bármit szívesen kipróbálok (maximum az első 50 oldal után abbahagyom). Koromból adódóan már megtanultam, hogy nem MUSZÁJ elolvasni egy könyvet, ha nem vonz be, akkor el kell engedni, akkor nem nekem íródott.