2013. november 28., csütörtök

Amanda Stevens: A birodalom (Sírkertek Királynője 2.)

Fülszöveg:
SOHA NE VEGYÉL TUDOMÁST A HOLTAKRÓL!
SOHA NE TÉVEDJ MESSZIRE A MEGSZENTELT FÖLDTŐL!
NAGY ÍVBEN KERÜLD EL AZOKAT, AKIKET KÍSÉRTENEK!
ÉS SOHA, DE SOHA NE KÍSÉRTSD A SORSOT!      
 Igyekeztem kerülni Devlint és azt a szörnyűajtót, amit az iránta táplált érzéseim nyitottak meg bennem. Az utolsó találkozásunk után néhány hónappal az életem szép lassan visszatért a régi kerékvágásba. Legalábbis számomra normálisnak tűnt. Továbbra is láttam a szellemeket, d a sötét elemek visszatértek a sötét alvilágukba, és reméltem, hogy ott is maradnak. Az emlékek még élénken éltek bennem. Devlin emléke, az áldozatok emléke, és egy gyilkos szellemé, aki célponttá tett. Tudtam, hogy bármennyire is küzdök ellenük, a rémálmok azonnal visszatérnek, amint lehunyom a szemem.
Amanda Stevens paranormális-romantikus sorozata, a Sírkertek királynője folytatódik. A halottlátó temetőrestaurátor, Amelia Gray egy újabb megbízatást kap, ami majdnem az életébe kerül. Ezúttal ugyanis egy tó mélyére süllyedt ódon temető női kísértetei kérik a segítségét, miközben a látszólag csendes kisvárosban feltűnik a Gonosz, és ördögi tervet eszel ki…

A könyvért köszönet az Athenaeum kiadónak!

 Körülbelül egy hónapja olvastam az első részt @Shanara jóvoltából és már alig vártam, hogy kezembe
Eredeti borító
fogjam a folytatást. Ez az érzés amúgy még mindig fennáll, csak éppen jelenleg nem tudom megfogni a folytatást, mert még nem jelent meg a harmadik rész. Tehát várhatok megint… remélem nem túl sokat.
 Az előző posztomban, írtam, hogy fura, hogy nem áll össze Améliának az, hogy halálközeli élménye volt, hisz ott volt a feketeözvegyes dolog, és én tényleg azt hittem, hogy az lesz a kulcs. De mint kiderült mégsem. Teljesen más felé kell keresni azt a bizonyos halál közeli élményt. Amélia mondjuk, most már tud többről is… előszeretettel kerül ugyanis bajba.
 Az alap sztori amúgy érdekes, viszont kiszámítható. Mindig az volt az érzésem, hogy ezt a történetet már olvastam valahol. Pedig nem… tehát éreztem egy enyhe sablonosságot. Tudom a XXI. Században már nehéz tényleg eredetit és olyat kitalálni, amit még senki sem írt meg, sehol sem láttad stb.
 Nem akarom elmesélni a sztorit, mert nem feladatom, és olvassátok csak el. Annyit viszont szeretnék leszögezni, hogy ugyanúgy tetszett, mint az első rész, pedig aztán teljesen más vonalon mozgott. Amélia múltja kerül előtérbe. Sok-sok dolog megmagyarázásra került, és olyasmik is kiderültek, amik nagy kérdőjelek maradtak. Pl. kiderült, hogy miért lát szellemeket, mellékesen nem, csak azért mert volt halál közeli élménye, hanem mert ez egy adottság, amit az ember örökölhet is.  Megtudjuk, hogy mik azok a titkok, amit a nevelőapja, az anyja és a nagynénje titkol. Mint kiderül kifejezetten sok sötét, és kevésbé sötét
elmondanivalójuk van egymásnak. Amélia amúgy szerintem néha kifejezetten generálta a bajokat.
 Devlint nehezen felejti el, és mire elfelejtené, addigra újra eszébe jut. Nem igazán képes túltenni magát a szerelmen, még akkor sem, ha tudja, hogy veszélyes számára Devlin. Thane amolyan pótlék, bár vele sem smafu minden. Bár kísértetek nem mászkálnak a közelében, de mégsem teljesen tiszta. Amélia helyében amúgy, amikor meglátta, hogy Asher Falls konkrétan egy kísértet város (nem csak úgy kísértetváros, mint a kísértet városok, hanem konkrétan este ott sétálgat egy rakat szellem), akkor fogtam volna másnap reggel a petyerkámat és örökre leléptem volna, munka ide vagy oda. De addigra lett elég titok, amit ki akart deríteni. Mellékesen dolgozni olyan sokat nem is dolgozott… arra nem volt idő a titokfeltárás, romantika és elmélkedés mellett.
 Amit amúgy nem értek, hogy mitől számít valami megszentelt földnek? Mert, nem minden temető szentelt föld, pedig én azt hittem… viszont ha az lenne, akkor a kísértetek nem császkálhatnának kedvükre benne, mert elméletben, azaz egy hely, ami védelmet nyújt az Amélia féléknek.
 Freya és Tilly vonal viszont nagyon tetszett. Az, ahogy lassan felgöngyölítették, hogy ki kicsoda és hogyan halt meg. Mondjuk, amikor a kísértet megjelent a tó mellett, a mólónál MÁR lehetett sejteni, hogy kicsoda, amikor kiderült hogyan halt meg, meg a látomás után, meg már lehetett sejteni az összefüggéseket, tehát úgy a könyv felétől a NAGY terv egy része már eléggé ismert volt az olvasók számára is.
 Luna meg a lányok: mindig gyanúsak voltak, pedig őket kedvelni akartam, mert hát Luna mégis csak könyvtárigazgató…aki a könyvtárban dolgozik, rossz ember nem lehet (ez mondjuk megdőlt). Bár Sidra is a könyvtárban dolgozik, ő azért legalább normális (már amennyire normális lehet Asher Fallsba bárki is.)
Angus: én ezt a kutyát csak imádni tudom. Okos és odaadó, annak ellenére, ahogy bántak vele. Tökéletesen illik Améliához, a nőnek amúgy is szüksége van valakire, aki a jó irány felé tereli. Angus kedvenc karakterem lett, pedig csak egy kutya.

Belbecs: 4/5
Várom a folytatást…remélem hamarosan!
A folytatás



 Akkor egy kicsit  a könyv kivitelezéséről.  Tetszik a borító, tényleg, bár a kiadó emblémája kissé beleolvad a sok gyertyába. Még ez a rózsaszín beütés is tetszik, bár nem tudom pontosan miért lett ilyen árnyalatú. Ahogy azt sem értettem, hogy az első rész borítóját átvették úgy ahogy volt, akkor miért kellett a második résznél egy teljesen más angyalt rárakni? Tény, hogy szerintem jobban illik a könyvhöz, csak hát, ha egy sorozatnál kezdésnek maradnak az eredetinél, akkor a folytatásnál miért nem?
 Elgépelés ügyileg nem találtam gondot. Tartósság szempontjából kifogástalan, egy olvasás után nem látszik még rajta, hogy olvasva volt. A borító tetszik, hogy ilyen tapizható!
Külcsín: 5/5

Könyv adatai:
Kiadási év: 2013
Kiadó: Athenaeum
Fordította: Markwath Zsófia
Oldalszám: 374
Eredeti megjelenési év: 2012
Eredeti cím: The Kingdom
Eredeti ár: 3.490 Ft


2013. november 21., csütörtök

Könyvek amik érdekelnének (Athenaeum, Manó könyvek)

 Nem is olyan rég írtam a Könyvmolyképző által kiadott könyvekről, illetve várható megjelenésekről. Azokról, amik Engem érdekelnek. Úgy döntöttem, hogy ezt a sort folytatom is rögtön a Manó Könyvekkel és az Athenaeum kiadóval. Arra is rájöttem, hogy a lista nekem is kifejezetten hasznos, mert így nem felejtem el (talán), hogy mik azok amiket el akarok olvasni a közeljövőben, vagy távoli jövőben. Attól függően, hogy mikor sodorja elém a könyvet a sors(a posta, a könyvtár)

Áldott karácsony:
Athenaeum kiadó
Fülszöveg:
Andersen, Oscar Wilde és Dickens, Babits, Kosztolányi és Móricz. Ebben a kötetben tőlük, illetve a magyar- és a világirodalom egyéb mestereitől válogattunk megható karácsonyi történeteket. Tizenkét lélekemelő és szórakoztató mese az ünnepek ünnepéről, amikor a szeretet fényként ragyogja be otthonunkat, és mi is megállunk egy pillanatra, hogy gyermeki csodálattal nézhessünk egymásra. Egy szép és nemes karácsonyi ajándék a szeretet ünnepén mindenkinek, aki hisz a könyvek megváltó erejében.

Darynda Jones: Első sírhant
Athenaeum kiadó
Fülszöveg:
Charley Davidson nyomozónő már 5 évesen beszélt a halottakkal. Sőt, az is megesett, hogy a halottak kértek tőle egy-egy apró szívességet, mint például igazságszolgáltatást a gyilkosaiknak. Charley azonban nagy árat fizet a képességéért, álmában ugyanis egy titokzatos idegen akarja megkaparintani magának a testét..
Szexi és fordulatos, humoros és kemény, paranormális-romantikus detektívregény, J.R. Ward, a Megsebzett szerető sorozat írónőjének ajánlásával, Kresley Cole és Sherrilyn Kenyon rajongóinak.

Jodi Picoult: Vezeklés
Athenaeum kiadó
Fülszöveg:
Sage Singer egy pékségben dolgozva próbálja elfelejteni édesanyja tragikus halálát és saját boldogtalan magányát. Egy önsegítő csoportban megismerkedik Josef Weberrel, akivel életre szóló barátságot köt. De egy nap az idős Weber szörnyű titkot árul el a múltjából, és olyan szívességet kér Singertől, ami komoly erkölcsi dilemmába taszítja a nőt. Ki ez az ember, akit barátjának hitt, hol van a határ bűn és bűnhődés, megbocsájtás és kegyelem között? Hogyan védjük meg a családunkat, és miként léphetünk ki az ördögi körből, hogy végre ne a múlt diktálja a jövőt?

Samantha Shannon: Csontszüret
Athenaeum kiadó
Fülszöveg:
2059. Scion London. Paige Mahoney látszólag egy átlagos tizenéves lány, aki titokban egy alvilági szervezetnek dolgozik. Kisstílű lopások helyett ő nagyobb tétben játszik. Paige egy álomhacker, aki feltöri mások elméjét, és a gondolataikban kutat fontos információk, összeesküvési tervek után. Mindezt pénzért. Egy nap azonban sötét és gonosz erő keríti hatalmába... beláthatatlan következményekkel.

Oxford több évszázada lekerült a térképről, azóta titkos börtönváros, ahol a paranormális bűnözőket tartják fogva egy idegen faj felügyelete alatt. A Rephaimok belőlük toboroznak hadsereget, hogy véghezvigyék titkos tervüket. Paige mentora és kiképzőtisztje Arcturus, a vérhitves, aki mestere és halálos ellensége is egyben. Ahhoz, hogy szabaduljon, be kell törnie mestere elméjébe, és felfedni a titkát...


Simon Réka Zsuzsanna: Ahány király, annyi mese
Manó Könyvek kiadó
Fülszöveg:
A mesékből ismert királyok többsége bölcs és öreg uralkodó, aki biztos kézzel irányítja birodalmát. Simon Réka Zsuzsanna királyai egészen mások, mindegyiküknek van valamilyen furcsa szokása, hóbortja.
Hallottatok már például a hiphiphurrá királyról? Na és arról a királyról, aki mindent kékre festetett? Ugye, hogy nem! A kötetből megismerhetitek őket, sőt, azt is megtudhatjátok, hogy vajon talált-e megfelelő helyet rengeteg könyvének a könyvgyűjtő király, kivel csatázik az ellenség nélküli király,vagy kell-e spenótot ennie egy uralkodónak.
A tíz fordulatos, humoros mesét szeretettel ajánljuk az óvodás és kisiskolás korosztálynak. A kötetet Gyöngyösi Adrienn képei díszítik.

Turbuly Lilla: Talált szív
Manó könyvek kiadó
Fülszöveg:
Egy késő őszi napon Pepe, a nagycsoportos óvodás hazafelé tart anyukájával, amikor észreveszi, hogy az egyik zörgősre száradt platánlevél alól kipiroslik valami. Egy bársonyos, puha, tenyérbe simuló szívet talál. De vajon ki veszíthette el? Anya szerint egy varrónéni tűpárnája volt, apa úgy tippeli, hogy karácsonyfadísznek szánhatták. Kata, a nagytesó biztos benne, hogy egy kisgyerek ejthette el útközben a kórház felé. Pepe elhatározza, hogy megkeresi a talált kincs gazdáját. A kalandos nyomozás közben sok új barátot szerez, és karácsonyra végül minden szív a helyére kerül.

Turbuly Lilla öt fejezetből álló meséje egy kincseket gyűjtő óvodás hangján szól a szeretetről, barátságról, vagyis a szívről, de korántsem csak óvodásoknak.

A könyvet Horváth Ildi csodaszép illusztrációi díszítik, melyek kedves humorukkal kiválóan illeszkednek Pepe történetéhez.


2013. november 20., szerda

Irene Adler : Utolsó felvonás az Operában

Sherlock, Lupin és én 2.
Fülszöveg:
Irene, Sherlock és Lupin megbeszélik, hogy Londonban találkoznak. Lupint azonban hiába várják a barátai, mert apját, Théophraste-ot lopás és gyilkosság vádjával letartóztatták. Azzal gyanúsítják, hogy ő ölte meg Alfredo Santinit, a nagy zeneszerző, Giuseppe Barzini titkárát. A három gyerek tisztázni akarja a vádak alól, ezért nyomozni kezdenek. Fordulat fordulatot követ – többek között a mocskos Bethnal Green negyedben megmentik a híres szopránénekesnő, Ophelia Merridew életét –, végül pedig Sherlock és társai leleplezik a bűnöst, akire soha senki sem gyanakodott volna.

A könyvért köszönet a Manó Könyvek kiadónak!

 Nem is olyan régen (májusban), olvastam a sorozat első kötetét. A Fekete dámát. Már akkor is megjegyeztem, hogy a könyv kiadásilag, egy gyönyörű alkotás. Ez továbbra is helytálló megállapítás. Amikor a kezembe fogtam, levettem a védőborítót és kigyönyörködtem magamat, ahogy az előzék is gyönyörű és igényes.
Védőborító nélkül
 Tehát a külcsínnel kezdeném. Egy ifjúsági regénynél mindig fontos a kiadás (később is, de ifjúsági és gyerek irodalomnál nagyon), mert a gyerekek még borító, cím, történet sorrendben választanak könyvet. Legalábbis nagy részük. Tehát, ha adott egy gyönyörű borító, egy jó cím, akkor már meg vannak véve kilóra. Ha emellé társul, egy jó és pergő történet akkor már teljesen biztos a kedvenc kategória.
A könyv előzék lapja
 A kiadó átvette a külföldi sémát, és miért is ne vette volna át? Jó grafika, szép kivitelezés. A könyv belseje is szép. Minden fejezetnél található, a történethez így, vagy úgy csatolható tárgy képe. A betűméret megfelelő, nem ló betűs és nem is apró betűs (utóbbi elkedvetleníti a fiatalokat, mert sosem érnek egy-egy oldal végére). Elgépelés nem rémlik, hogy lenne benne, ügyeltek arra, hogy tökéletes legyen. A kiadó még a szokott ábrát is berakta a fülre, mármint a kormeghatározást, tehát 10 éves kortól ajánlható… felfelé a végtelenségig, még 27 évesen is élvezhető
Külcsín: 5/5

 Akkor jöjjön a történet, az írásmód és hasonlók. Múltkor az Élet vizénél, kifejtettem, hogy én nagyon-nagyon utálom az E/1-ben írt könyveket. Kiderült annyira mégsem. Vagy szimplán az segített, hogy a mesélő fél, tehát aki meséli a történetet azonos nemű velem, és szimpatíkusabb is mint az említett könyv főhőse.
 Irene meséli el a történetet, úgy ahogy ő látta, ahogy átélte. Utazás Párizsból Londonba, egy opera megnézése, és bonyodalom-bonyodalom hátán. Irene, Sherlock és Lupin hármasát már kellően ismerjük a Fekete dámából. Akkor egy nyaralás alatt született meg hármójuk barátsága, ami feltehetően élethosszig, vagy legalábbis sokáig tart.
 Sherlock hozza a formáját, a maga logikai, elemző módján. Tetszett, ahogy mindig tudta, hogy mit kell tennie, vagy legalábbis sejtése volt. Bár azért, ő sem éppen tökéletes, mert volt olyan, hogy ő sem tudta a választ. Viszont feltűnik a történetbe a Nagyító, amivel folyton ábrázolják a jövőben, ezt Irene ki is emelte. Tehát Sherlock nekem még mindig nagyon kedves karakter, kissé néha elszáll magától de azért rendben van.
 Lupin, (akinek a nevétől folyamatosan a Harry Potteres Lupin jut eszembe) őt is szeretem, annak ellenére, hogy szerintem túlaggódja magát, legalábbis ami a barátait érinti. Nem hiszem el, hogy ennyire önbizalom hiányos valójában, hogy retteg, hogy azért nem lesznek többé a barátai (akik amúgy a legjobb barátai), mert az APJA betörő. Na, bumm, azért nem kellene aggódnia ennyire… végtére is ő szintén már Ekkor enyveskezű kis tolvaj volt, még ha abban az időben nem is megélhetésből tette, csak úgy…
 Irene, nem egyszerű eset. Eléggé fiús lány, pont ezért képes remekül idomulni a társaihoz, akik azért próbálnák őt óvni. Nincs könnyű dolga Nelson úrnak, ha meg akarja óvni. Viszont Sherlock-kal együtt egész jó logikával bír. És ahogy kamaszodik, úgy bonyolódik a saját kis élete is, ami amúgy sem túl egyszerű. A történetből egyelőre csak annyit tudtunk meg, hogy örökbe fogadott, illetve feltehetően az igazi anyja elég módos (híres?) volt, és Elméletileg meghalt….bár ez nem derült ki teljesen biztosan, elég ködös az utalás ezeken a részeken. Jelenleg Londonba költözött a „szüleivel”, feltehetően majd újabb kalandokba keveredik.
 Maga a történet könnyen követhető, fordulatos. Azaz igazság, hogy a gyilkos kiléte még engem is meglepett, illetve voltak mellékszálak, amiket nem igazán tudtam felgöngyölíteni előre. Tehát, nem kiszámítható, végig élvezetes maradt számomra. Ideális azoknak a fiataloknak akik szeretik a krimiket, mert egy jó bevezető majd a felnőttebb krimik világába.
Belbecs: 5/5


Könyv adatai:
Kiadási év: 2013
Kiadó: Manó könyvek
Fordította:  Todero Anna
Illusztrálta: Iacopo Bruno
Oldalszám: 259
Eredeti megjelenési év: 2011
Eredeti cím: Irene Adler: Ultimo atto al Teatro dell'Opera
Eredeti ár: 2.990 Ft

A kaland folytatódik:
Megjelenés: 2014. nyár

2013. november 18., hétfő

Várható, - és friss megjelenések (Könyvmolyképző)

 Csináltam már polcot molyon is, hogy mi az ami érdekelne, a friss megjelenésekből és várható megjelenésekből. Bár be kell vallanom, hogy próbáltam nem figyelni őket, mert hörcsög effektus az van rendesen, és idén már nem kellene könyvet venni. A karácsonyi bevásárlásokkal viszont már végeztem, majdnem minden már a helyén csak csomagolnom kell meg hasonlók.
 De akkor most pár poszt lesz, kiadókra bontva, hogy mi az amit NE felejtsek el, majd olvasni, esetleg beszerezni….kezdetnek jöjjön a Könyvmolyképző, aki szerintem arra törekszik, hogy a molyokat anyagi csődbe taszítsa (csúnya dolog….de remélem megtartja ezt a jó szokását ;))

Delphine de Vigan: Semmi nem áll az éjszaka útjába
Fülszöveg:
A No és én című regénye miatt Magyarországon is jól ismert francia írónő ezúttal egy rendkívül személyes, érzékeny és őszinte szöveget nyújt az olvasónak: édesanyja öngyilkossága után zsigeri késztetést érez arra, hogy elmesélje a történetét, hogy választ keressen arra, miért alakult olyan fájdalmasan az élete, mitől vált mániás depresszióssá. Lucile-t a saját nézőpontjából, a túl gyorsan felnőni kényszerült gyermek szemével írja meg, megpróbálva megragadni azt a rejtélyt, amit az anyja − aki mindig egyszerre volt oly közeli és oly távoli − jelentett a számára. Ezt az önmagára kirótt feladatot olykor elviselhetetlenül nehéznek érzi, mégis hajtja az írás kényszere, egyre mélyebbre és mélyebbre merül a családi emlékezetben, ahol a sugárzóan fényes emlékek mellett (mögött) eltemetett titkok lappanganak.

Jeff Kinney : Egy ropi naplója 6. - Négy fal között
Fülszöveg:
Greg Heffley nagy bajban van. Az iskolában vandálok jártak, és ő az első számú gyanúsított. A legszörnyűbb az egészben az, hogy ő teljesen ártatlan. Vagyis, majdnem teljesen.

A rendőrség a nyomában van, ám egy váratlan hóvihar elzárja a Heffley-családot a külvilágtól. Greg jól tudja, hogy amint elolvad a hó, örökre lecsukják, de vajon nem rosszabb büntetés-e az, hogy az egész téli szünetet a családjával összezárva kell töltenie?


Beth Revis: Túl a végtelenen
Várható megjelenés: 2013.11.30
Fülszöveg:
Mi kell ahhoz, hogy valaki életben maradhasson egy hazugsággal teli űrhajó fedélzetén?
A tizenéves Amyt lefagyasztották, hogy az Isten Útja űrhajó fedélzetén évszázados út után eljuthasson egy távoli csillag bolygójára. A fiatal lánynak mindenről le kellett mondania. Hátrahagyta a fiúját, a barátait és az egész bolygóját, hogy a szüleivel együtt a Csillagközi Életbárka Program résztvevője lehessen. Azzal a szilárd meggyőződéssel merültek el a fagyasztómedence dermesztő folyadékában, hogy három évszázad múlva egy új bolygón, a Centauri Földjén ébresztik fel a családot. Mielőtt azonban az Isten Útja célba érhetett volna, valami történt a lefagyasztott testeket őrző raktárban. Valaki titokzatos módon hozzányúlt a negyvenkettedik számú fagyasztótartályhoz és Amy kis híján meghalt, amikor erőszakosan kirángatták fagyott álmai közül. Ötven év magány vár rá.
Ráadásul valaki meg akarta gyilkolni.
A földi tizenéves egy különös, zárt világban találta magát. Az űrhajó fedélzetén minden értelmetlennek tűnik. Az Isten Útja 2312 utasa vakon hallgat zsarnoki, félelmetes vezetőjük szavára. A könyörtelen kiskirály lázadó utódját, Korost viszont valósággal lenyűgözte a lány. Az ifjú arra is szeretne rájönni, hogy alkalmas-e az űrhajó vezetésére.
Amy annyira szeretne megbízni Korosban. De hát hogy a csudában bízhatna meg egy olyan fiúban, aki még sosem járt a hajó hideg, fém falain kívül?
A kétségbeesett lány csak abban lehet biztos, hogy barátjával együtt halálos versenyfutás előtt állnak. Ki kell deríteniük az Isten Útja rejtett titkait, mielőtt újra lecsapna rá a gyilkos, aki már egyszer megpróbálta megölni.

Richard Paul Evans: Michael Vey – A 25-ös cella foglya
Várható megjelenés: 2013.11.30
Fülszöveg:
A Meridian Középiskola tanulóinak szemében Michael Vey csupán egy teljesen átlagos, hétköznapi tizennégy éves srác. Michael azonban minden, csak éppen nem hétköznapi – ami azt illeti, egészen felvillanyozza a környezetét.
Amikor Michael legjobb barátja, Ostin Liss és a csinos szurkolólány, Taylor Ridley véletlen felfedezést tesz, hirtelen kiderül számukra, hogy Michaelen kívül más gyerekek is élnek a világon, akik hasonló képességekkel rendelkeznek. Ráadásul valaki vagy valami elszántan vadászik rájuk.
Miután Michael édesanyját elrabolják, a fiú csakis saját eszére, különleges erejére és barátai segítségére számíthat, ha szembe akar szállni a vadászokkal, méghozzá azzal az elhatározással, hogy kiszabadítja anyját és megmenti a többieket.


J. R. Moehringer: Sutton
Várható megjelenés: 2013.11.30
Fülszöveg:
Willie Sutton Brooklyn mocskos, ír nyomornegyedében született, a huszadik század első évében. Mire nagykorú lett, a bankok teljesen elvadultak. Ha éppen nem csődöt jelentettek, ami miatt számtalan amerikai vesztette el munkáját és vált otthontalanná, akkor állami gyorssegélyekért folyamodtak. A tőzsdekrachok, válságok és az elszabadult munkanélküliség ördögi köréből Sutton csupán egyetlen kiutat látott, egyetlen lehetőséget arra, hogy elnyerje álmai hölgyét.
Így kezdődött Amerika legsikeresebb bankrablójának a pályafutása. Sutton három évtized alatt olyannyira tökélyre vitte a bankrablást, akkora mestere lett a szökéseknek, hogy a rendőrség az egyik legveszélyesebb New York-iként kezelte, az FBI pedig a legkeresettebb bűnözők listájának élére helyezte.
A nyilvánosság azonban Suttonnak szurkolt. Hiszen soha egyetlen lövést sem adott le, áldozatai pedig kizárólag a vérszívó bankok voltak. Amikor 1952-ben végleg elfogták, tömegek vették körül a börtönt, és a nevét kántálták.
Kiterjedt kutatásait és élénk képzelőerejét kombinálva, a Pulitzer-díjas J. R. Moehringer megkapóan kelti életre Willie Suttont.
A szerző által újraírt történetben Sutton tetteit több vezérelte a puszta szegénységnél vagy a társadalom elleni dühnél. Mégpedig egy feledhetetlen nő.
Bármennyi bűntettet követett el, akárhányszor esett rabságba – első szerelme (és első cinkostársa) sohasem járt távol gondolataitól. Amikor pedig végleg kiszabadult – meglepő kegyelemnek köszönhetően 1969 karácsonyán –, azonnal elindult megkeresni őt.
A Sutton szívbemarkoló, vicces, tempós, telis tele tényekkel: gazdasági válságok történetét meséli el, és ezáltal kísértetiesen modernnek tűnik – miközben a háttérben egy elátkozott, örök szerelem története bontakozik ki.

Kim Harrington: Clarity – A tisztánlátó
Várható megjelenés: 2013.11.30
Fülszöveg:
Ne hunyd be a szemed.
Kivéve akkor, ha a sötét valóságot már nem tudod elviselni.
Cape Cod turisták által kedvelt városában, Eastportban él egy csodabogár família. Az én családom. Én tisztánlátó vagyok. A bátyám médium. Anyánk telepatikus képességekkel bír. Míg a turisták odáig vannak értünk, a városban az emberek inkább lesajnálnak minket. Bár egy impozáns viktoriánus házban élünk, házi kísértetünk még sincs, és otthonunk földszintjén rendeztük be spirituális vállalkozásunkat: családi jósdánkat.

On Sai: Calderon, avagy felségáruláshoz bricsesz dukál
Várható megjelenés: 2013.12.15
Fülszöveg:
Calderon kapitány élete pokol: a sajtó árulónak hiszi, a nemesi körök megvetik, ráadásul még az űrhajón is próbára teszi türelmét a nőkből álló legénység. Calderon el akar jutni a hadgyakorlatra, nehogy merényletet kövessenek el a császár ellen, de áldásos tevékenységének hála a Ferrero Ház a bukás szélén táncol.
Ami a legbosszantóbb, Taina körül is felbukkan egy jóképű, szőke szamuráj.
Calderon kénytelen cselekedni, bár nem épp úgy, ahogy mások várják…
Taina élete is kemény. A nagyapja férjjelölteket válogat, ám a lány megsejti, hogy a szamurájokat nem a keze érdekli, hanem egy érthetetlen politikai játszma.
Kicsoda ő? Miért irtották ki a család Tivesgei-ágát?
Barátja vagy gyilkosa a szamuráj, aki a nyomában jár?
Taina csak két dolgot szeretne: nyugalmat és Calderont.
A fiatal főnemes és a makacs japán lány összefog a Birodalom megmentéséért. Azonban most Sexert báró az ellenség, aki mindenkinél ügyesebben űzi a Játékot.
Vajon sikerül megvédeni a császárt a merénylőktől? És önmagukat a császártól?
De legfőképpen, ki kerül ki győztesen abból a harcból, ahol a szerelmi ötszög tagjai rajtuk kívül egy nemes hölgy, egy szamuráj és egy élő kard?
A Calderon, avagy hullajelölt kerestetik várva várt folytatása.

On Sai: Scar
Várható megjelenés: 2013.12.15
Fülszöveg:
Scar körül sok a titok.
Titok a vallása, mert kereszténynek született egy olyan világban, ahol a kalózok megnyúzzák, a császáriak pedig agyonlövik a hívőket. Titok, hogy szerelmes Artúrba. Titok az álma, amit követve navigátornak áll.
Artúr körül sok a halál.
Előbb azt hiszi, Scar meghalt, kétségbeesésében csatlakozik egy keresztény csempészhajóhoz, és az űrben bolyongva egyre mélyebben megismeri a sötétséget. Mikor úgy érzi, minden kegyetlenséget megtapasztalt, megtudja, hogy Scar nem halt meg. Hanem áruló lett.
Don körül nagy a csend.
A renegát mentál önkéntes száműzetéséből figyeli a világ eseményeit, ám az ijesztő dolgokról nem beszélhet senkinek. Hallgatása mögött más is lapul: egy titok, és egy régi, fájó szerelem emléke.
Lucy körül nagy a rend.
Don egykori társa majdnem hibátlan. A világegyetem egynyolcadának ura, aki a végső tökéletességet keresi, gyűlöli az érzelmeket és a vércseppek gömbjében lapuló π számot. Könyörtelenül kiiktatja mindazt, ami nem illik a társadalom rendjébe.
Ők négyen furcsa események sodrában találják magukat. Fogalmuk sincs, ki vagy mi mozgatja a szálakat.
Lehet, hogy pusztán játékszerek Isten és a Gonosz kezében?
Létezik egyáltalán szabad akarat?
A szerelem, melyet elpusztítottál magadban, pislákolhat-e még a másikban?
Egyvalaki sejti csupán, hogy ők négyen alkotják a tengelyt, melyen megfordul az emberiség sorsa.
A regény a Szivárgó sötétség sorozat első kötete.

Rachel Hawkins: Hex Hall
Várható megjelenés: 2013.11.30
Fülszöveg:
Három évvel ezelőtt Sophie Mercer rádöbbent, hogy boszorkány. Ebből jó pár kalamajka keletkezett. Anyja, aki nincs megáldva boszorkányképességgel, mindenben segíti őt, de csak akkor értekezik Sophie apjával, akit a lány szinte csak fényképről ismer, amikor nagyon szükséges. De amikor Sophie bűbája nagyon rosszul sül el a szalagavató bálon, és túlságosan magára vonja az emberek figyelmét, apja az, aki úgy dönt, büntetést érdemel: ezért a Hex Hallba, egy elzárt nevelőotthonba kerül, mely a rossz útra tért Prodigiumok (vagyis boszorkányok, tündérek és alakváltók) gyűjtőhelye.
A hasonszőrű csudabogár-tinikkel töltött első nap végére Sophie szép kis listával dicsekedhet: három erős, szupermodell-kinézetű ellenség, egy szívdöglesztő boszorkánymester iránt érzett bimbózó szerelem, egy ijesztően követő kísértet, és egy szobatárs, akiről kiderül, hogy a suli leggyűlöltebb diákja, és ráadásul vámpír. De a legrosszabb akkor jön, amikor Sophie rádöbben, hogy egy titokzatos ragadozó támadja meg a diákokat, és egyetlen barátja az első számú gyanúsított.
Egyre több lesz a vérfagyasztó rejtély, és Sophie kénytelen felkészülni a legnagyobb fenyegetésre: egy ősi, titkos társaság egyetlen célja, hogy elpusztítsa a Prodigiumokat – de különösen őt.

Adam Johnson: The Orphan Master's Son – A fiú
Várható megjelenés: 2014.01.31
Fülszöveg:
A fiú nagy epikus történet, felzaklató irodalmi felfedezőút: egy fiatalember életútját követi végig jeges vizeken, sötét alagutakon és hátborzongató kémközpontokban a világ legrejtélyesebb diktatúrájában, Észak-Koreában.




Sarah MacLean: A csábítás kilenc szabálya
Várható megjelenés: 2013.12.15
Fülszöveg:
Egy igazi lady nem szivarozik, a lovat nem férfimódra üli meg, nem foglalkozik vívással és nem is párbajozik. Ezenkívül nem lő pisztollyal és nem kártyázik férfiklubban.
Lady Calpurnia Hartwell mindig betartotta ezeket a szabályokat, de végül is mi értelme volt ennek? Még mindig nincs férjnél és enyhén szólva elégedetlen a helyzetével. De most megfogadta, hogy megszeg minden szabályt és végre élvezni fogja az életet!
De ahhoz például, hogy végigtáncoljon egy bált vagy szenvedélyesen csókolózzon, kell egy megfelelő partner is. Egy olyan férfi, aki mindent tud a szabályszegésről. Például az elbűvölően vonzó Gabriel St. John, Ralston márki, akinek épp olyan rossz a híre, mint amilyen bűnös a mosolya.
Ha Lady Calpurnia nem vigyáz, akkor éppen a legfontosabb szabályt fogja megszegni: akik az élvezeteket keresik, azoknak soha nem szabad reménytelen szerelemre lobbanniuk

Andrew Lucas Mcilroy: Árnyból az angyal
Várható megjelenés: 2013.11.30
Fülszöveg:
„Lásd meg a gonoszt a fényben, és a jót a sötétségben…”
Amikor az első és egyetlen keresztes háború elsöprő győzelmet aratott, a világra homály borult. Azóta az Örökkévaló egyháza vasmarokkal szorítja híveit, a 19. század végén az emberek még mindig inkvizíciótól, boszorkányoktól és démonoktól rettegnek.
Cailie Jacobs különleges fiú: az éjszaka teremtményei a védelmére kelnek, a farkasok szelíd kutyaként viselkednek a közelében. Híre azonban eljut az inkvizícióhoz: családját megölik, és ő maga is kínhalált halna, ha életét nem mentené meg egy furcsa társaság.
Brod Walters és ifjú társai kisstílű szélhámosok, eszük ágában sincs ujjat húzni az egyházzal. Ám ahogy keresztezi útjukat ez a különös fiú, addigi kényelmes életük fenekestül felfordul. Csatlakozik hozzájuk Dorien, az elf ifjú, és Eline, egy felfegyverzett asszony, aki a legrettenetesebb bűnt követte el az Örökkévaló egyháza ellen: megtanult varázsolni.
Hogy Cailie-t megóvják, fel kell fedniük az évszázadok óta a homályban rejtőző igazságot. De kicsoda ez a fiú valójában? Vajon a fény, vagy a sötétség uralja-e sorsát? Miért védelmezik egy elfeledett istennő, Balora szent állatai, a farkasok? Ki az a titokzatos angyal, aki mind gyakrabban bukkan fel álmaikban? Mi köze mindennek a Vatikánhoz és a közelgő pápaválasztáshoz?
A vándorokat egy varázslatos ereklye szólítja a messzeségből, és a jövendölés, hogy Balora prófétája újból a földet járja majd, aki reményt hoz a halandóknak. Reményt egy szabadabb világra, ahol az Elfeledettek újból visszatérhetnek.
Lásd meg a jelet, mert hamarosan eljön az idő.
Lásd meg a gonoszt a fényben, és a jót a sötétségben…

Timothy Kurek: Kereszt a szekrényben
Várható megjelenés: 2013.11.30
Fülszöveg:
Timothy Kurek a nasville-i Bibliaövezet egyik szigorú, konzervatív, keresztény gyülekezetében nevelkedett, és korán megtanulta az elkülönülés evangéliumát. De Timothy útját egy szülei által kitagadott, leszbikus lány képében hamarosan keresztezi a világ. Timothyn zavarodottság lesz úrra, vallásos neveltetésével kapcsolatban kételyek és kérdések kínozzák. Timothy rádöbben, hogy csak akkor érezhet együtt a lánnyal, és értheti meg fájdalmát, ha azoknak az embereknek a cipőjébe bújik, akikről azt tanították neki, messziről kerülje őket… Elhatározza, hogy melegnek adja ki magát ország-világ előtt, hogy megtapasztalja, milyen hatással van a melegség bélyege az életére. A Black Like Me hagyományait követő Kereszt a szekrényben egy történet emberekről, hitről, és egy férfi megbotránkoztató kísérletéről, aki Jézust keresi a peremen.

2013. november 17., vasárnap

Innen blogolok....és kicsiny magánkönyvtáram

 Én Nitánál láttam először, hogy megosztotta, hogy honnan blogol, úgyhogy én őt tekintem a forrásnak. Mivel tetszett az ötlet, bárkitől is származzék amúgy, így úgy gondoltam megmutatom én is, honnan blogolok, illetve, hogy magánkönyvtáram szétszórtsága (rend van, csak mégsem könyvtároshoz méltó…végtére is nincs ABC-ben minden könyvem) milyen is. Úgyhogy alant láthatjátok a képeket.



 Be kell vallanom, hogy azért beágyaztam, mert miért is ne, de általában tényleg így néz ki, csak kicsit gyűröttebb takaróval, és van amikor nem csak ennyi könyv van, de most stagnálóan ezek állomásoznak egy ágyban velem. Ágyból blogolok, mert egy roppant kényelmes ember vagyok, aki rendelkezik egy netbookal, és egy cuki kis asztalkával amire amúgy ha sok könyvet rak akkor hajlamos eldőlni, úgyhogy ebből a meggondolásból próbál mindent NEM rápakolni. És mivel tavalyelőtt beleborítottam téli szezonba a gyümölcsteát az ágyba, így a teázás sem ágyba kuporogva történik…kivételek vannak persze.

Nem is olyan régen Molyra karcoltam, hogy új könyvespolcom van! Azóta már teli van, itt a teli állapot látszódik a képen. Szerintem egész jól belaktam, bár még lesznek gondok, amikor visszakerülnek hozzám a kölcsönadott könyvek, nem mindenhol sikerült helyet hagynom.  Ez a három könyves szekrény a tesóm szobájában van, mert oda fér csak el, az én szobám ennyi könyvhöz kicsi.


 Nos akkor ez lenne a szobám, és az asztal, zen kerttel amit apukám csinált!, só lámpával ami kicsit már átalakítottunk mert az eredeti kiégett, most egy 10-es ledes bigyó van alatta, és ráhalmozva a sókristályok :D. és könyveim, mangáim egy része.


 Ez itt a HP-s kis szentélyem, a könyvek mögött egy nem odavaló üveg van, de azt ott tárolom, míg nem kapja meg valaki, aki megissza majd. Amúgy imádom ezt a sarkot, és a baglyot is, pedig én tényleg plüss mentes vagyok. Ezen kívül csak egy bárányom van! De azt Erdélyből hoztam, mert annyira aranyos.


Nos ez itt az a rész, ahova MÉG lehet pakolni. A felső sor a kölcsön könyvek tárhelye, illetve az utolsó pár az könyvtári példány, azok előbb vagy utóbb eltűnnek…reményeim szerint előbb…mert már stresszel a sok kölcsön könyv, pont emiatt nem is nagyon kérek mostanában se kölcsön, sem amúgy. Alatta meg a Gyűrűk Ura illetve egyéb gyönyörűségek, illetve nem sokkal távolabb a „nincs rendezve csak úgy berakva” könyveim láthatóak :D

Kölcsön könyvek, könyvtáriak, meg csak úgy könyvek :D


 Kelet gyűjteményem, Japán, Kína, Tibet stb. átköltözött egy részük a ruhásszekrény tetejére, mert a könyves szekrény már zsúfolt volt, és attól féltem, hogy le fog szakadni egy-egy polc.  De így most elég jó lett….azért még mindig félek, hogy szétesik, de talán már nem rezeg a léc, egy-egy portalanításkor annyira.




Tehát ezek lennének a könyveim, cseppnyi magánkönyvtáram. Az új polcokon próbáltam kiadók alapján rendezni a könyveket, és írók, sorozatokat egy helyre rakni…nem mindig sikerült, főleg amikor egy írónak több kiadóban megjelent Egy sorozatáról van szó (Igen Sansa :P)

 Szeretek végignézni a polcaimon, mert most, a nyári  nagy átválogatás után, a nagy részük tényleg olyan amit el fogok olvasni…igen kellene…de könyvtáros vagyok, így azért nehezebb, mert mindig ott van a csábítás amikor pakoljuk be a könyveket, hogy „ ezt is el kéne olvasni…meg ezt is” ismerős nem?

Innen blogolok :P

2013. november 15., péntek

Audrey Niffenegger: Hollókisasszony


Fülszöveg:
Szellemes, fanyar humorú, gótikus stílusú, gyönyörűen illusztrált könyv egy lányról, aki a holló és a postás szerelméből fogant, és akinek idővel szűkös lesz az emberi test, ezért szárnyakat szeretne. Felnőtteknek írt történet a kirekesztettségről, a szabadság utáni örök vágyról, a határtalan szerelemről és a szeretet erejéről, mindez a világszerte népszerű Az időutazó felesége írónőjétől. Igazi irodalmi és képzőművészeti csemege, féltve őrzött, életünket végigkísérő meséink polcán a helye.



A könyvért köszönet az Athenaeum kiadónak!

 Sokat, nagyon sokat hallottam az írónőről. Nem olvastam még egyetlen egy könyvét sem ezelőtt, úgyhogy teljesen elvárás mentesen fogtam a kezembe a könyvet. Úgy hiszem, ez a mű elég arra, hogy az ember eldöntse, hogy szereti e Niffenegger írásait vagy sem. Nem lettem rajongó, de azt sem mondom, hogy soha többet nem olvasok tőle.
 A köszönetnyilvánítás amúgy nagyon sok mindent megmagyaráz. Mint, hogy a könyv azért íródott, hogy majdan feldolgozzák táncos előadásba, hogy ez egy modern tündérmese, felnőtteknek. Szerintem ezt jobb észben tartani, mert aki mesét vár, olyan régi és kedves történetet…az csalódni fog.
Színpadon megvalósítva

 A történet a postásról, a hollóról, és szerelmük gyümölcséről szól. Elég elrugaszkodott dolog, de mese, úgyhogy elhiszem, hogy egy embernek és egy hollónak lehet gyereke…még ha durván abszurd is. Tojásból kel ki, Hollókisasszony, aki ennél konkrétabb nevet nem is kap (felesleges is), emberként születik meg, madár csontozattal. Az ő beilleszkedését, és az elfogadás hiányát mutatja be a könyv, a vágyat, hogy madár legyen. Vágyálom, vagy valósággá válhat?
 A történet tartalmaz mesei elemeket, mint az igazságszolgáltatás a végén, vagy a hollókirály feltűnése, hollók beszéde stb., de tartalmaz modern tudományos dolgokat is. Mint például a plasztikai sebészet, az őssejtek, és kézamputálás, szárny műtét stb. tehát a régit vegyíti a nagyon újjal. Érdekes egyveleg lett belőle. A történet maga amúgy nekem tetszik, kedvenc nem lett, de tény élveztem.
Belbecs: 4/5

 A kiadásról…. Nem is tudom hol kezdjem. A borító át lett véve egy az egyben, ahogy igazándiból az egész felépítése. 80 oldal, ebből úgy az egy negyede képekből áll. Igényes kiadás, bár én a védőborító alá is a borítóképet nyomtam volna, de így sem ronda. Fényes lapos, szép betűtípussal. Nincs elgépelés, és jó az eloszlás. Nekem a képek nem tetszenek annyira, de ez meg ugyebár ízlés dolga.
Ajándéknak tökéletes, ha valaki szereti a modern meséket, az állatokat és az elrugaszkodott, kissé fura történeteket. Mert kinézetre tényleg gyönyörű kiadás.
 Ami viszont nekem kicsit idegen, azaz ára. Drágának tartom a 4.490Ft egy 80 oldalas könyvért. Tudom, az ilyen papír, a sok illusztráció és a névnek megvan az ára…de ez elég szíven csapós.
Külcsín: 4/5


Az illusztrációk elég érdekesek


Könyv adatai
Kiadási év: 2013
Kiadó: Athenaeum kiadó
Fordította:  Szabó T. Anna
Oldalszám:  80
Eredeti megjelenési év: 2013
Eredeti cím: The Raven Girl
Eredeti ár: 4.490 Ft

Sir Steve Stevenson: Agatha nyomoz – A rejtélyes bengáliai eset

Fülszöveg:
Agatha Mistery épp egy izgalmas krimit készül megnézni patinás otthonának vetítőtermében, amikor unokatestvére, az esőtől csuromvizes Larry beront hozzá. Új vizsgafeladattal bízta meg a Sólyomszem Detektíviskola, és tudja jól, Agatha nélkül esélye sincs, hogy megoldja a rejtélyt.

Ezúttal Indiába kell utazniuk – meg kell találniuk a híres és roppant értékes bengáliai gyöngyöt, ami titokzatos módon eltűnt Káli istennő templomából. Ráadásul a szentély őrének is nyoma veszett, csak egy akadozó hangfelvételt hagyott maga után.
Az ifjú nyomozókat most is elkíséri Mr. Kent, a komornyik, és Watson, a macska.

A könyvért köszönet a Manó Könyvek kiadónak!

A könyvhéten kaptam egy példányt a könyv első részéből, amit egész gyorsan ki is végeztem annak idején. Azaz igazság, hogy amikor ősszel beszéltem a kiadóval, hogy mit szeretnék, adott volt, hogy a második részt kérni fogom. Alapjába véve nem szeretem a sorozatokat, de Agatha megfogott már az elején. Így reményeim szerint szép lassan majd végig követhetem a nyomozásait, míg gondolom el nem éri célját és krimi írónő lesz!
 A történetek mindig azonos sémán mozognak, a helyszín és az ügy változik csak. Tehát mindig ott az alap, hogy Larry egy pancser (de tényleg!), aki detektívnek készül, de szinte alkalmatlan erre a feladatra. Mindig jön egy eset amit NEM tud megoldani egyedül….meglepő mód azzal tisztában van mindig, hogy esélye sincs, így még az ügy felgöngyölítése előtt Agatha segítségét kéri. Aki remek fotografikus memóriával, gyors olvasási tehetséggel rendelkezik, és átlagon felüli intelligenciával van megáldva, ami elég az ügyek megoldásához. Az ügy egyben mindig detektív vizsga is. Amúgy ezek alapján, feltehetően Larry majd tényleg detektív lesz…pedig nem ért hozzá. Agathának meg kapóra jön egy-egy ügy hogy kimozduljon, világot lásson, és ötleteket szerezzen a jövőbeni könyveihez. 

 Mivel nem lehet két gyereket csak úgy magára hagyni a nagyvilágban, így Mr. Kent, a komornyik, mindig megy velük. Ő az erő a csapatban, Agatha az ész…Larry…öööö , nos ő +1 fő.
 A Mistery család az egész világon rendelkezik családtagokkal, így mindig valakihez mennek. Jelen esetben Indiába érkeznek, hogy egy  ellopott gyöngyre leljenek rá, illetve egy eltűnt személyre. Meglepődtem amúgy olvasva a könyvet. Megszoktam, hogy az ifjúsági irodalomban az ilyen nyomozós könyvek, nem tartogatnak túl nagy izgalmat, és öreg fejjel (27 évesen), már mindent tudok. Nem mondom, hogy nem voltak sejtéseim, ki áll a lopás mögött. De úgy a könyv háromnegyedéig azért még én is erősen kombináltam, hogy ki lehetett, túl sokan voltak gyanúsak.
Belbecs: 5/5

Angol borító
 Azt hiszem a sorozat tényleg a gyerekek kedvence lesz. 8+ éves kortól ajánlják, és azt tudom mondani, hogy tényleg érdemes ilyennel kezdeni az olvasás gyakorlást. Nagy betűk, elszórtan illusztrációk, és folyamatos fejezet bontások, tehát nincs az, hogy egyszerre el kell olvasni az egészet. A rajzok szerintem szépek, a karakterek szerethetőek. Minimális kultúra betekintést is ad, és ez pozitív. Borító ügyileg, átvettük a külföldi borítót, és ez nem is gond nem kemény táblás, hanem ez a nem tudom a szakszót rá = nem is puha, nem is kemény táblás. Ami nekem kifejezetten tetszik. Közben megsúgták, hogy mi ennek a neve :) Tehát Flexi(bilis) borítója van!

Külcsín: 5/5



A sorozat következő része: A legendás skót királyi kard. Én már várom!!
(megjelenés: 2014. tavasza)



Könyv adatai
Kiadási év: 2013
Kiadó: Manó könyvek
Fordította:  Ungváriné Simon Nóra
Oldalszám:  135
Eredeti megjelenési év: 2010
Eredeti cím: Agatha Mystery. La perla del Bengala
Eredeti ár: 1.790 Ft

2013. november 12., kedd

Kenneth Oppel - Victor Frankenstein tanulóévei 1. (Az élet vize)

Fülszöveg:
Veszély, merészség, szenvedély – ebből lesz a megszállottság? Victor és Konrad Frankenstein ikertestvérek, csaknem elválaszthatatlanok egymástól. Ahogy növekednek, életüket képzelet szülte kalandok sorozata szövi át… mígnem vakmerő játékaik véres valósággá válnak.
Véletlenül bukkannak a Sötétség könyvtárára, ahol az ősi orvoslás és az alkímia titkos könyveivel ismerkedhetnek meg. Apjuk eltiltja őket e sötét irodalomtól, de amikor Konrad súlyosan megbetegszik, Victor mégis visszatér a könyvtárba, és felfedezi az egyik könyvben az élet vizének receptjét. Távoli unokahúga, Elisabeth és barátja, Henry segítségével felkutatják azt a híres és hírhedt alkimistát, aki segíthet nekik a varázsszer előállításában.
A három barát, hogy megmentse Konradot, az elixír összetevőinek megszerzése érdekében a Viharerdő legmagasabb fáját is megmássza, lemerül a legmélyebb tó fenekére, sőt még más elképesztő áldozatok vállalásától sem riad vissza. Megpróbáltatásaikat csak tetézi a szeretet és a szerelem szálainak összekuszálódása, ami tragédia bekövetkezésével fenyeget…

Köszönet a könyvért a Ciceró kiadónak!

Én, nagyon-nagyon akartam szeretni ezt a könyvet. Végtére is sikerült szeretnem, csak éppen nem annyira mint gondoltam. Az alap történet tetszett, és az is, ahogy küzdenek a dolgokért. A testvéri szeretet nem ismer határt, ahogy a szerelem sem. Victor mondta is, szerelemben és háborúban nincsenek szabályok. 
 Ami mégis zavart a könyvvel kapcsolatban, hogy E/1-es személyben Victor szemszögéből olvashatjuk. Nem szeretem az ilyen könyveket, mert kidob a történetből az amikor „ÉN cselekszem, ÉN nyomom le” stb. nem… egyszerűen nem szeretem amikor ilyen egy könyv. Szeretem olvasni, hogy ezt és ezt cselekedte valaki, de az amikor ÉN cselekszem és ilyen szinten bele kellene élnem magam a történetbe nem megy. Amúgy bele szoktam élni magam a könyvekbe, és mint + szereplő elgondolkodok, hogy mit rontottak el, mit csináltak jól. Sőt, van, hogy a könyvvel álmodom. Tehát, én aztán tényleg beleélem magam…és ebből rángat ki ez az írásmód. Szerepjátékosan is mindig utáltam, és könyvben is kifejezetten lelomboz :(
 Van könyv, ahol ez nem gond, egy ifjúsági rövid kis könyvnél nincs gond, de Az élet vizének lett volna sok mondanivalója, sok-sok elgondolkodtató dolog, izgalom ami emiatt nem teljesen jött át.
 A fülszöveg amúgy elég sokat elárul a könyv tartalmáról. Féltem, hogy már megint egy sorozat, de ha jól tudom ez csak két részes. Victort nem vagyok képes szeretni, és Konrádot sem…és Elizabethet sem. Az a durva, hogy az egyetlen egy szerethető karakter az Henry volt, a maga nagyon költői és nagyon beszari alakjával. Az alkimista volt az egyetlen akit képes voltam gyűlölni…a többiek meg voltak a nagy semmibe, körülbelül ennyi érzelemmel… nem kellett volna ennyire várnom a könyvet, kevesebb elvárással, talán kevesebb lett volna a csalódás. Na jó, Krakent még bírtam, de ő állat, nem számít egésznek.

Tetszett a viharerdős rész, és a barlangba mászkálós is. Csak ne lett volna az a sok elmélkedés, a „jaj…nem szeret a lány, jaj, hude megmutatom, hogy én odatalálok, legyőzőm, megölöm, faszacsávó vagyok”…komolyan Victor egy elmebeteg. Oké ez egy tény, de azért tényleg az.
 Kiszámítható, enyhén sablonos történet. Nem ismerem az eredeti Frankensteint így nem tudom, mennyi köze van hozzá. Filmen valamikor régen láttam valami hasonlót. Nem érzem azt, hogy kiemelkedő könyv lenne, de el lehet olvasni. Akit nem zavar az írásmódja, az szerintem maximálisan élvezni fogja. Akit zavar az E/1-es számban írás…az ne olvassa, mert mérgelődni fog, mint én.
Belbecs: 3/5
 
Ez a legnormálisabb borító
A könyv kinézete…nem tetszik a borító, mert nem értem mi köze van a történethez. Mondjuk, hogy Victor van a képen, meg a háttér tükrözve…izgi. Átvettük az eredetit, tehát nem lett rajta változtatva. Kiadás ügyileg a könyv teljesen korrekt. Nincs elgépelés (vagy nem vettem észre), nem túl nagyok a betűk és nem is kicsik. A kötés elég stabil, tehát nem esik szét. A fényes betűk a címlapon, na azok tetszettek, csak gyorsan koszolódik. Nem értem, hogy az író nevét miért írták pirossal, mert az totálisan hülyén néz ki a lap közepén. Elnézve mondjuk a külföldi hasonló borítót, az is elég hülye megoldás,úgyhogy értem, hogy nem lehetett, mondjuk feketével írni, és kicsibe, és valahova a sorozatcím közelébe rakni az író nevét….de ez tényleg nem annyira szép így.
Külcsín: 3/5

Ma amikor írom ezt a bejegyzést úgy tűnik nagyon kritikus vagyok. Sajnálom a könyvet, mert tényleg nagyon jó az alap ötlet, és ebből egy nagyon jó könyvet lehetett volna írni, és aki bírja ezt az írásmódot annak szerintem maximálisan tetszeni fog. Néztem a Molyos értékeléseket és magas pontszámú a könyv (94%). Nem nekem íródott. Vannak ilyen könyvek. A pontozásba ma szőrősszívű vagyok, nem tudok rá négy pontot adni sem, mert tényleg nem az a könyv amit úgy teszek le, hogy JÓ volt…de rossz sem. A három pont nem rossz értékelés. Általában azon könyvek kapják amiket elolvasok, de nem tett rám, maradandó hatást, nem izgultam végig, és nem kezdek utána sikítani, hogy hu jöjjön a folytatás. El fogom olvasni a folytatást, de nem mostanában. Majd…egyszer, ha szembejön velem.

Könyv adatai
Kiadási év: 2013
Kiadó: Ciceró
Fordította:  Till Tamás
Oldalszám:  315
Eredeti megjelenési év:  2011
Eredeti cím: This Dark Endeavor
Eredeti ár: 2.999 Ft

2013. november 8., péntek

A kis Mukktól - Hauffig

 Alapjába véve szeretek meséket olvasni. Hauff ezen mesegyűjteménye, a megjelenése óta várólistán volt. Sokaktól hallottam, hogy milyen jó volt a régi kiadás, hogy örökbecsű mesék tárhelye. Szerettem is volna elolvasni, de eddig nem sikerült.
 Múlthéten, mint írtam is, elég sok mesekönyv került a könyvtárunk állományában. Mint jó könyvtáros, megvártam, hogy az olvasók kölcsönözzenek nyugodtan és zárás előtti percben indult be a hörcsög effektus. Igen, szenvedek egy ilyen betegségben. Szerintem, amúgy rengeteg moly. Kényszeres könyvgyűjtő vagyok. Az olcsóbb verzió azaz, hogy a könyvtárból harácsolom össze a könyveket. Van, hogy csak megsétáltatom őket (kikölcsönzöm, hazahozom, aztán lelkiismeret furdalásom lesz, és eldöntöm, visszaviszem, mert tuti, míg itt áll, elolvasná vagy húsz ember, tehát visszakerül), de van amikor el is olvasom őket. A drágább verzió az, ha könyvesboltban vásárolok…erről mondjuk próbálok leszokni, 2017-ig @Izolda kihívása szerint a magánkönyvtáram 80%-nak kellene olvasottnak lenni…most 18%-on állok…igen…szerintem is KIHÍVÁS. Visszatérve a hörcsög-effektusra. Általában zárás környékén, mert azért megadom az esélyt az embereknek, hogy elvigyék a könyvet. A mesekönyvekkel könnyű a dolgom, ugyanis rövidek, és általában egy héten belül vissza is viszem őket, elolvasva. A múlt heti Pakkal, jött haza velem A kis Mukk története című gyűjtemény is.
 Szegedi Katalin illusztrálta a 2012-es kiadást. Kedvenc illusztrátorom, úgyhogy már csak ezért is elolvastam volna. Nem tudtam, mit várjak, előolvasás ellenére sem. Általában ugyanis, ami mindenkinek tetszik az nekem nagyon ritkán. De itt, hála az égnek helytállóak voltak a vélemények. Tényleg érdemes kézbe fogni, fellapozni és elolvasni. Minden mese tetszett, a maga mondanivalójával, tanulságával. Egyszerűen olyan műnek tartom, ami megérdemelte, hogy újra ki lett adva. Már csak azt remélem, hogy majd sokan olvassák.

 Általában, ha olvasok valakitől, valamit, akkor utána szoktam nézni adott írónak. Tegnap fel is csaptam a wiki-t, és beleolvastam. És elszomorodtam. Hauff, nagyon fiatalon halt meg, ez is az oka, hogy olyan kevés mese maradt fenn tőle, nem volt 25 éves sem. 1802-ben született, november 29-én, hamarosan itt a születésnapja…és 1827-ben, november 18-án halt meg. A wiki nem írta, hogy miben, csak azt, hogy gyermeke születése után egy héttel meghalt. Borzalmas. Azt hiszem tegnap ez nagyon szíven ütött. Hauff, remek meseíró volt, és borzalmas belegondolni, hogy ennyire hamar elment. Mire lehetett volna képes, ha tovább él? Milyen mesékkel lennénk gazdagabbak? És persze, milyen tragédia ezaz egész :(

 Olvasok majd még Hauffot, mindenképpen, mert egyszerűen szépen bánt a szavakkal, kerek és tanulságos meséket írt. 

Magamról

Saját fotó
Munkámat tekintve könyvtári adminisztrátor vagyok. 2006.12.01-e óta, a József Attila könyvtárban (Dunaújvárosban). Kölcsönzés a fő munkaterületem, de emellett, foglalkozom a beérkezett ajándékkönyvekkel, javítom a katalógus hibáit, és a könyvtár Molyos profilját is én használom, tehát én töltöm fel az új könyveinket, és rakom fel oda a híreket. Emellett még ezer más dolgot csinálok, amit általában az éves beszámolóba is elfelejtek beírni, mert már annyira alap :D Nagyvenyimen élek édesanyámmal, egy kertes házban, Bogi kutyánkkal, aki mindenkit szeret, főleg ha kap simogatást és ennivalót :) Érdeklődési körömet elég könnyű lekövetni a blogon, igen a legaktívabb a könyvek szeretete, utána jön az írás. Témakörben a Kelet, a spiritualitás, a buddhizmus, az önsegítő irodalom. Ha szépirodalomra vetemedek, akkor inkább fantasy, minimális romantika, de amúgy bármit szívesen kipróbálok (maximum az első 50 oldal után abbahagyom). Koromból adódóan már megtanultam, hogy nem MUSZÁJ elolvasni egy könyvet, ha nem vonz be, akkor el kell engedni, akkor nem nekem íródott.