Ugrás a fő tartalomra

Jeff Kinney - Egy ropi naplója

 Szeretek ifjúsági könyveket olvasni, több okból is. Nem hátrány, ha egy könyvtáros tudja, hogy mi a mai trend gyerek-ifjúsági irodalmat tekintve is, még ha maga nem is gyerekkönyvtáros. No meg majdnem 27 évesen még mindig gyermeklelkű vagyok, és szeretem olvasni a gyerekeknek szánt könyveket.
 Tetszett ez a sorozat, bár megjegyezném, hogy nagyon utálom,hogy a mai világban nem képes valaki könyvet írni. KÖNYVET és nem sorozatot. Miért kell mindent sorozatba kiadni? Tudom, persze, mert több pénz, vagy mert az író azt mondja, hogy annyi írnivalója volt, hogy trilógiát, tetralógiát stb.-t kellett írnia belőle. Én elhiszem, hogy lehet annyi ötlete...de mindenkinek?
 Tehát, már nagyon várok egy könyvet, ami nem folytatásos, és egymagában is megállja a helyét.
 Az Egy ropi naplójával mindazonáltal szerencsénk van, mert elég gyorsan elkezdte kiadni a Könyvmolyképző a részeket, tehát nem kellett várni, olyan sokat egy-egy rész között. Nem tudom, most hol tartanak, de remélem, ha eddig megvolt a lendület, akkor már tartják is...van még pár része a sorozatnak.
 Greg Heffley a könyv főhőse, akinek írásain keresztül láthatjuk egy iskolás életét. Család, barátok, iskola és szomszédok bemutatásával. Megjegyezném Greg egy eléggé egoista gyerek. Ugyanis megvan róla győződve, hogy ő egyrészt okos, másrészt tehetséges, harmadrészt tökéletes. Nos, így öt rész után, Greg nem tökéletes, és a családja sem igazán az a bizonyos minta család. A bátyja egy uralkodó típus, aki elnyomja őt, és ott rúg bele ahol akar, az öccsét meg elkényeztetik a szüleik. Ő mint középső gyermek, meg valahol a két véglet között van. A szülei sem normálisak, a távolabbi rokonait meg már meg sem említem.
 A barátjával Rowley-al, már az első rész alatt is összevesztek, és örök harag lett, ami persze mindegyik részben, részben vagy egészben megszűnik, mert hát Rowley az akibe bele tud rúgni, ki tud használni, és ezt élvezi is. Tehát, ő az a bizonyos palimadár, aki a végére sem lett sokkal okosabb, és még mindig hagyta, hogy Greg rajta élősködjön. Mert Rowley egyszerűen naiv, méghozzá idegesítően. Nem igazán éreztem nála jellemfejlődést, bár az is igaz, hogy senkinél sincs nagy történelmi áttörés, és "húha élmény". Ki tudja a folytatásokban lehet, hogy még lesz.
 A mai világban, tehát divat sorozatot írni, sőt divat napló formában közzé tenni. Nem tudom, hogy melyik volt hamarabb, hogy melyik koppintotta a másikat, de általában azt szoktam mondani, hogy volt ez a sorozat, és ezt lovagolták meg mások is. Vegyük a nem is olyan rég olvasott Egy vagány vámpír naplóját ami szinte ugyanez. Csak vámpírosítva, mert hiába mondja ott a főhős, hogy jaj 100 éves lesz, mégis 15 évesen lett vámpír úgyhogy nem öregszik, olyan marad, és sajna az IQ-ja sem lett sokkal jobb. Annyi, hogy bugyutábbak a rajzai mint az Egy ropi naplójának. Mert, ennek legalább szép a rajzolása, nem túl bonyolult ábrák, de mégis jó rájuk nézni.


A könyvekből, vagy hozzá kapcsolódva ahogy nézem készültek filmek is. Azt hiszem hamarosan azokat is megnézem, hogy lássam, milyen az élő szereplős feldolgozása a sorozatnak.

A könyvet kinek ajánlom? Fiataloknak, akik nem szeretnek olvasni. Főleg azért mert túl sok szöveg nincs a könyvekbe, egy, két óra alatt ki is lehet olvasni. Van története, ugyan néha erőltetett humorral de van. És talán rájönnek, hogy olvasni nem is olyan rossz. (még akkor is, ha az egyik részben Greg pontosan kifejtette, hogy olvasni teljesen felesleges -.-")

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Margareta Magnusson: Végső rendrakás svéd módra

Joggal kérdezhető, hogy az ember 32 évesen, miért olvas olyan könyvet, ami arról szól, hogy miként takarítsd ki magad után, az életedet, hogy aztán a gyerekeidnek, unokáidnak, ne az maradjon meg belőled, hogy mennyi holmid volt, hanem az emlékek.  Hogy miért olvastam? Mert, miért ne? Ugyan nem tervezek meghalni, de ismerjük be, hogy a 21. században sem működik máshogy az élet, tehát hopp meghalhat az ember, akár minden előjel nélkül is. És be kell ismernem, ha valamikor bekövetkezik (mint tudjuk, a halál az egyetlen biztos pont az életünkben), akkor én sem szeretnék teher lenne. Sem a cuccaimmal, sem egyéb dolgaimmal. Plusz érdekelt, hogy erről miként gondolkozik Margareta. Cikket persze olvastam már vele, és az meglehetősen felkeltette az érdeklődésem a téma iránt, de szerettem volna ezt könyv formában is, kicsit bővebben elolvasni.  Ami mindenképpen megfontolandó, a könyv olvasása után, hogy bevezessek én is egy dobozt, hogy "HALÁLOM UTÁN KIDOBANDÓ" felirattal. Olyan do

Lauren Blakely: Kőkemény

G ondoltam, hogy a wellness-re valami könnyed kis könyvet fogok magammal vinni. Ezt a könyvet, már tavaly is néztem, hogy annyira gáz a borító, a fülszöveg és a cím, hogy ezt olvasnom kell. Persze pénzt nem vagyok hajlandó érte adni, de hála az égnek a közelemben kölcsönkérhető volt. Itt is, köszi AniTiger! Kezdjük is a külcsínnel, ha már így azt emeltem ki. Külcsín: 2/5 És meg is mondom mi ez a pontozás. Az 5 nálam az lenne, ha egy ütős és kellemes, a könyvhöz illő borítót kap a könyv, ha van egy szerkesztő, egy akárki, aki átolvassa a könyvet és kijavítja az elütéseket, és a helyesírási hibát, ha egy könyvet jó kézbe venni. Tehát ez lenne az 5 pontos külcsín. Jelen esetben, a borító botrányos, a kiadói marketing botrányos volt, a fülszöveg szintén botrányos. És igen, azért a helyesírást át kellett volna valakinek nézni. 2 pont, mert sokkal több elütést vártam. De körülbelül ennyi a pozitív dolog a könyv kivitelezésében.

Lukács Liza: Az éhes lélek gyógyítása

Hmm, jó is ez a könyv, meg nem is. Gyorsan végig lehet rajta futni, és vannak benne információk, de nekem, azaz érzésem támadt, hogy mond is valamit meg nem is. Anorexia és bulimia mondjuk jóval többet szerepelt benne, mint a túlsúly vagy túlevés például. És kétlem, hogy az emberek nagyobb százalékát sújtaná ez a két betegség, és nem a túlsúly, és túlevés…  Minden esetre érdekes könyv. Érdemes elolvasni, mert egy csomó fontos dolgot megtud az ember. Mint például, hogy az evés az emberek egy hányadában úgy működik, hogy esznek, mert unatkoznak, vagy esznek, mert szomorúak, vagy esznek, mert vidámak. Amúgy én általában a hangulat kompenzáláskor könyvet szoktam venni nem enni. Ennek ellenére nem mondom, hogy nincs mit csiszolni a saját életmódomon, és nincs helye annak, hogy változtassak. Már csak anyagi és egészségügyi lehetséges problémák miatt is.  Ami viszont nekem kicsit abszurd volt, hogy vannak emberek, akik havi x száz ezer forintot költenek kajára (már ez is abszurdum az é