Ugrás a fő tartalomra

Várólista Csökkentés 2020

Gondoltam jövőre ismételten belevágok a várólista csökkentésbe.
Ha nem tudod mi is ez, akkor látogass el ide: Lobo blogján mindent megtalálsz amire csak szükséged lehet a témában. Még van pár napod jelentkezni is.
Tavaly nem indultam, de csináltam magamnak listát, amit amúgy elbuktam mint a fene, úgyhogy jó, hogy nem jelentkeztem :D
Jövőre viszont úgy gondolom lehet esélyem, a beszerzéseimet is visszaszorítottam, így az Amit főztél, edd is meg, ...is majdnem meglett. Úgyhogy pozitív vagyok, jövőre mind a kettő sikerülni fog. Direkt olyan könyveket választottam, amik más miatt is érdekesek lehetnek, vagy más kihíváshoz is passzolnak, így talán esélyem is lesz arra, hogy mindent teljesítsek. Ennek ellenére, ha mégsem jön majd össze akkor elkönyvelem, hogy majd akkor legközelebb sikerül. Nem vérre megy, nem esek depibe sem, ha nem sikerül, ez is csak egy könyves/olvasós játék :)
A listám a link alatt is elérhető, de okulva abból, hogy én mindent idővel törlök, és így nem lenne hova hivatkoznia a linknek, inkább be is másolom az én Várólista Csökkentős választottjaimat :)

Hivatalos 12:

  1. Kleinheincz Csilla: Üveghegy
  2. Andy Weir: Artemis
  3. Farkas Lívia: Ennél zöldebb nem lesz!
  4. Gaura Ágnes: Túlontúl
  5. J. Goldenlane: Éjfél
  6. J. K. Rowling - John Tiffany - Jack Thorne: Harry Potter és az elátkozott gyermek
  7. J. R. R. Tolkien: Húrin gyermekei
  8. Alan Glynn: Csúcshatás
  9. Miriam Levering: Zen - Inspiráló tanítások
  10. Mineko Iwasaki - Rande Brown: A gésák gésája
  11. On Sai: Apa, randizhatok egy lovaggal?
  12. On Sai: Calderon, avagy felségáruláshoz bricsesz dukál
Alternatív 12:

  1. On Sai: Esővágy
  2. Őszentsége a XIV. Dalai Láma - Desmond Tutu: Az öröm könyve
  3. Popper Péter: Lélekrágcsálók
  4. Raana Raas: Az ogfák vöröse
  5. Sunrjú Szuzuki: Tisztán ragyogó forrás
  6. Szántai Zsolt - Szántai F. Andrea (szerk.): Az élet rendje
  7. Taisen Deshimaru: Igazi zen
  8. Terebess Gábor (szerk.): Folyik a híd
  9. J. R. R. Tolkien: Karácsonyi levelek
  10. Neil Gaiman – Terry Pratchett: Elveszett próféciák 
  11. Gerald Durrell: Vadak a vadonban 
  12. Cinda Williams Chima: Lángvető

Igazándiból, mind a 24 könyv nagyon várós, jó...talán Durrell az akit nem tudok hová tenni, de mivel megvan a könyve, hát úgy döntöttem, hogy miért is ne lehetne ezt is, és inkább legyen 12 alternatív lehetőségem, minthogy pont azon bukjon el a dolog, hogy nincs elég pót jelöltem. Bár, mint mondtam, minden könyv megvan nekem és várják már jó ideje a sorukat.
Jó szerencsét mindenkinek aki szintén belevág. Jó móka lesz :)

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Margareta Magnusson: Végső rendrakás svéd módra

Joggal kérdezhető, hogy az ember 32 évesen, miért olvas olyan könyvet, ami arról szól, hogy miként takarítsd ki magad után, az életedet, hogy aztán a gyerekeidnek, unokáidnak, ne az maradjon meg belőled, hogy mennyi holmid volt, hanem az emlékek.  Hogy miért olvastam? Mert, miért ne? Ugyan nem tervezek meghalni, de ismerjük be, hogy a 21. században sem működik máshogy az élet, tehát hopp meghalhat az ember, akár minden előjel nélkül is. És be kell ismernem, ha valamikor bekövetkezik (mint tudjuk, a halál az egyetlen biztos pont az életünkben), akkor én sem szeretnék teher lenne. Sem a cuccaimmal, sem egyéb dolgaimmal. Plusz érdekelt, hogy erről miként gondolkozik Margareta. Cikket persze olvastam már vele, és az meglehetősen felkeltette az érdeklődésem a téma iránt, de szerettem volna ezt könyv formában is, kicsit bővebben elolvasni.  Ami mindenképpen megfontolandó, a könyv olvasása után, hogy bevezessek én is egy dobozt, hogy "HALÁLOM UTÁN KIDOBANDÓ" felirattal. Olyan do

Lauren Blakely: Kőkemény

G ondoltam, hogy a wellness-re valami könnyed kis könyvet fogok magammal vinni. Ezt a könyvet, már tavaly is néztem, hogy annyira gáz a borító, a fülszöveg és a cím, hogy ezt olvasnom kell. Persze pénzt nem vagyok hajlandó érte adni, de hála az égnek a közelemben kölcsönkérhető volt. Itt is, köszi AniTiger! Kezdjük is a külcsínnel, ha már így azt emeltem ki. Külcsín: 2/5 És meg is mondom mi ez a pontozás. Az 5 nálam az lenne, ha egy ütős és kellemes, a könyvhöz illő borítót kap a könyv, ha van egy szerkesztő, egy akárki, aki átolvassa a könyvet és kijavítja az elütéseket, és a helyesírási hibát, ha egy könyvet jó kézbe venni. Tehát ez lenne az 5 pontos külcsín. Jelen esetben, a borító botrányos, a kiadói marketing botrányos volt, a fülszöveg szintén botrányos. És igen, azért a helyesírást át kellett volna valakinek nézni. 2 pont, mert sokkal több elütést vártam. De körülbelül ennyi a pozitív dolog a könyv kivitelezésében.

Lukács Liza: Az éhes lélek gyógyítása

Hmm, jó is ez a könyv, meg nem is. Gyorsan végig lehet rajta futni, és vannak benne információk, de nekem, azaz érzésem támadt, hogy mond is valamit meg nem is. Anorexia és bulimia mondjuk jóval többet szerepelt benne, mint a túlsúly vagy túlevés például. És kétlem, hogy az emberek nagyobb százalékát sújtaná ez a két betegség, és nem a túlsúly, és túlevés…  Minden esetre érdekes könyv. Érdemes elolvasni, mert egy csomó fontos dolgot megtud az ember. Mint például, hogy az evés az emberek egy hányadában úgy működik, hogy esznek, mert unatkoznak, vagy esznek, mert szomorúak, vagy esznek, mert vidámak. Amúgy én általában a hangulat kompenzáláskor könyvet szoktam venni nem enni. Ennek ellenére nem mondom, hogy nincs mit csiszolni a saját életmódomon, és nincs helye annak, hogy változtassak. Már csak anyagi és egészségügyi lehetséges problémák miatt is.  Ami viszont nekem kicsit abszurd volt, hogy vannak emberek, akik havi x száz ezer forintot költenek kajára (már ez is abszurdum az é