Ugrás a fő tartalomra

Várólista csökkentés 2014

 Örök optimistaként mindig jelentkezem @Lobo várólista csökkentős játékára. Mindig azt hiszem, hogy majd sikerül is. Az idei mérlegem, 24 könyvből(mert volt alternatív listám is) sikerült 1 darab könyvet elolvasnom, illetve egyet félig, és még egyet félig, de azt fel is adtam, mert nem nekem való….legalább visszaküldhettem annak akitől kölcsön kaptam.
 Idén is összeállítottam a 24-es listámat, szigorúan csakis saját könyvekből. Nem kölcsön, nem könyvtári, hanem saját, amit már most le is vettem a polcról, és egy-egy halmot készítettem belőlük. Ezek, mint valami jelzés itt lesznek végig a szemem előtt, és csak akkor rakok el egyet-egyet amikor kiolvastam.
Erről eszembe is jutott, hogy akkor igazándiból a mostanában kihozott könyvtári könyveket akár vissza is vihetném, mert ezeket kellene jövőre elsőnek olvasni…ha kivételesen tényleg szeretném teljesíteni.

 És akkor, íme az A lista:



Abe Kóbó: A negyedik jégkorszak
Brandon Sanderson: Elantris
David Mitchell: Felhőatlasz
Domokos Péter (szerk.): Finnugor regék és mondák
Gail Carriger: Soulless – Lélektelen
J. R. R. Tolkien: Húrin gyermekei
John Green: Csillagainkban a hiba
John Shirley: Bioshock: Rapture – A víz alatti város
Kendare Blake: Vérbe öltözött Anna
Őszentsége a Dalai Láma: Túl a valláson
Benyák Zoltán: Ars Fatalis
Sarah Addison Allen: Édes élet

És akkor ők meg itt az alternatív, ha véletlen nem sikerülne az eredeti lista :D



Richard Matheson: Csodás álmok jönnek
Susanna Jones: A csendmadár
Erich Kästner: A repülő osztály
Gaura Ágnes: Átkozott balszerencse
Heinrich Harrer: Hét év Tibetben
Jamyang Norbu: Sherlock Holmes Tibetben
Richard Adams: Gesztenye, a honalapító
Jonathan Safran Foer: Rém hangosan és irtó közel
Richard Maltby, Jr: Beatrix Potter élete
Szabó Magda: Álarcosbál
Boldizsár Ildikó (szerk.): Mesék életről, halálról és újjászületésről
Oscar Wilde: Lord Arthur Savile bűne



 Mind olyan amit már régen el akartam olvasni, csak valami miatt, valahogy mindig csak csúszott hátrafelé a listámon, pedig van olyan ami már több mint tíz éve várja, hogy olvassam, és van ami csak egy-két éve. Tehát szurkoljatok, hogy 2014-ben sikerüljön teljesítenem ezt a remek kihívást.


A várólista csökkentésről bővebben itt olvashatsz.

Megjegyzések

ColourfulFantasy üzenete…
Jó könyveket válogattál! :)
Remélem ezúttal sikerül teljesítened!
Sok sikert hozzá! ;)

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Margareta Magnusson: Végső rendrakás svéd módra

Joggal kérdezhető, hogy az ember 32 évesen, miért olvas olyan könyvet, ami arról szól, hogy miként takarítsd ki magad után, az életedet, hogy aztán a gyerekeidnek, unokáidnak, ne az maradjon meg belőled, hogy mennyi holmid volt, hanem az emlékek.  Hogy miért olvastam? Mert, miért ne? Ugyan nem tervezek meghalni, de ismerjük be, hogy a 21. században sem működik máshogy az élet, tehát hopp meghalhat az ember, akár minden előjel nélkül is. És be kell ismernem, ha valamikor bekövetkezik (mint tudjuk, a halál az egyetlen biztos pont az életünkben), akkor én sem szeretnék teher lenne. Sem a cuccaimmal, sem egyéb dolgaimmal. Plusz érdekelt, hogy erről miként gondolkozik Margareta. Cikket persze olvastam már vele, és az meglehetősen felkeltette az érdeklődésem a téma iránt, de szerettem volna ezt könyv formában is, kicsit bővebben elolvasni.  Ami mindenképpen megfontolandó, a könyv olvasása után, hogy bevezessek én is egy dobozt, hogy "HALÁLOM UTÁN KIDOBANDÓ" felirattal. Olyan do

Lauren Blakely: Kőkemény

G ondoltam, hogy a wellness-re valami könnyed kis könyvet fogok magammal vinni. Ezt a könyvet, már tavaly is néztem, hogy annyira gáz a borító, a fülszöveg és a cím, hogy ezt olvasnom kell. Persze pénzt nem vagyok hajlandó érte adni, de hála az égnek a közelemben kölcsönkérhető volt. Itt is, köszi AniTiger! Kezdjük is a külcsínnel, ha már így azt emeltem ki. Külcsín: 2/5 És meg is mondom mi ez a pontozás. Az 5 nálam az lenne, ha egy ütős és kellemes, a könyvhöz illő borítót kap a könyv, ha van egy szerkesztő, egy akárki, aki átolvassa a könyvet és kijavítja az elütéseket, és a helyesírási hibát, ha egy könyvet jó kézbe venni. Tehát ez lenne az 5 pontos külcsín. Jelen esetben, a borító botrányos, a kiadói marketing botrányos volt, a fülszöveg szintén botrányos. És igen, azért a helyesírást át kellett volna valakinek nézni. 2 pont, mert sokkal több elütést vártam. De körülbelül ennyi a pozitív dolog a könyv kivitelezésében.

Lukács Liza: Az éhes lélek gyógyítása

Hmm, jó is ez a könyv, meg nem is. Gyorsan végig lehet rajta futni, és vannak benne információk, de nekem, azaz érzésem támadt, hogy mond is valamit meg nem is. Anorexia és bulimia mondjuk jóval többet szerepelt benne, mint a túlsúly vagy túlevés például. És kétlem, hogy az emberek nagyobb százalékát sújtaná ez a két betegség, és nem a túlsúly, és túlevés…  Minden esetre érdekes könyv. Érdemes elolvasni, mert egy csomó fontos dolgot megtud az ember. Mint például, hogy az evés az emberek egy hányadában úgy működik, hogy esznek, mert unatkoznak, vagy esznek, mert szomorúak, vagy esznek, mert vidámak. Amúgy én általában a hangulat kompenzáláskor könyvet szoktam venni nem enni. Ennek ellenére nem mondom, hogy nincs mit csiszolni a saját életmódomon, és nincs helye annak, hogy változtassak. Már csak anyagi és egészségügyi lehetséges problémák miatt is.  Ami viszont nekem kicsit abszurd volt, hogy vannak emberek, akik havi x száz ezer forintot költenek kajára (már ez is abszurdum az é