Ugrás a fő tartalomra

Lucy Hawking – Stephen W. Hawking: George kulcsa a rejtélyes univerzumhoz

Fülszöveg:
Mikor George találkozik új szomszédjaival – Annie-vel, és tudós apjával, Erikkel – rábukkan egy titkos kulcsra, mely új, rejtett ablakot nyit számára a világra. Mégpedig a világűrből! Eriké a világ legfejlettebb számítógépe, a szuperintelligens Kozmosz, aki George-ot és barátait az univerzum bármely pontjára képes elrepíteni. George egyszercsak egy hullámvasúton találja magát, ami a végtelen világűrben száguldozik vele: bolygók mellett suhannak el, egy aszteroida viharon vágnak keresztül, egészen a Naprendszer legszéléig, és még azon is túl. De valaki másnak is tervei vannak Kozmoszszal – és ezek a tervek szörnyű veszélybe sodorják Eriket és George-ot. Mert nincs a világűrben semmi, ami veszélyesebb lenne a fekete lyuknál… Ez az ínycsiklandó könyvmolyeledel egy izgalmas és humoros kaland alapján készült, Stephen Hawking-módra. A legújabb fekete lyukakkal foglalkozó elméletek felhasználásával, és érdekfeszítő tudományos ismeretekkel fűszerezve a világűrről és a bolygókról. És a hab a tortán, hogy rengeteg valódi fotót találhatunk benne a világűrről!

 A könyvet @Sicc ajánlására olvastam, neki nagyon-nagyon tetszett a könyv, és általában, ha nem is mindig, de az ízlésünk passzolni szokott. Lehet ezért értjük meg olyan jól egymást :P. A lényeg, miatta olvastam a könyvet, és nem bántam meg. Kifejezetten kellemes ifjúsági regény, telis tele információkkal.

 Ma az egyik kollégám, egy másik könyv kapcsán megkérdezte, hogy „Engem ez is érdekel?” és azt kell mondanom, engem relatíve minden. (a nyálas romantikán kívül….azt elvből kerülöm, meghagyom nyugdíjas koromra :D) De tényleg, én mindenevő vagyok, nincs téma ami ne érdekelne, legalább egy kicsikét, az más kérdés, hogy a világ összes ideje sem lenne elég ahhoz, hogy minden engem érdeklő könyvet elolvassak.
 De térjünk csak vissza erre a könyvre. Sorozat! Igen, már megint egy sorozat, de megállja egymagában is a helyét a kötet, úgyhogy szerintem simán lehet ifjúsági regényként kezelni. A történet le van zárva, bár maradnak kérdések, de nincs azaz érzésed, hogy valami hiányzik. Tehát szép kerek.
 Ilyen jó ismeretterjesztő könyvet régen olvastam. Igen, ez nem tévedés. Ismeretterjesztő! Regénynek álcázva tanít meg egy csomó mindent a bolygókról, csillagokról, fekete lyukakról…. mindenféléről. Tehát előnyben van az akit a csillagászat (is) érdekel.  Nagyon tetszett, az alap sztori is, és George családi háttere is.  Érdekes amikor az Öko, mindent a természetért, a tudomány gonosz(!) hozzáállású család mellé odaköltözik maga a Tudomány. Mert Erikék maguk a tudomány, a fejlett technika és minden ami hiányzik George családjából. Jó volt végigkövetni azt a folyamatot, ahogy megismerkedik a tudomány jó oldalával, ahogy felfedezi az Univerzumot, ahogy rálel a kulcsra és ahogy Kozmosszal barátkozik. Emellett ő még mindig az a kisfiú volt, akinek a szülei gyertyafény mellett élnek, nincs elektromosság a házban, és Öko tüntetésekre járnak.

 Imádtam a könyvet! És feltehetően imádni fogom a folytatásokat is. A kedvencem Kozmosz…azért remek lehet egy ilyen lenyűgöző, frenetikus és mindenben jó gép…aminek segítségével simán sétálgathatsz az űrbe…
Belbecs: 5/5




A japán borító

 Egy kicsit a kiadásról. Gyönyörűen szerkesztett könyv, rengeteg szerintem aranyos illusztrációval. A szöveget néha megszakítja pár színes, fotópapírra nyomott űrfelvétel. Nekem nagyon tetszik ez a megoldás, és az ismeretterjesztő kis ablakok is, egyszerűen ad egy bizonyos hangulatot a könyvnek. Milyen jó lett volna, ha kiskoromba is lett volna már ilyen könyv. Mondjuk kiskoromba nem szerettem olvasni, úgyhogy lehet volt.
A borítót átvettük egy az egyben, legalábbis az egyik verziót. Nekem, amúgy még a japán borító tetszik.

Külcsín: 5*/5




Erik és George a Csillagok születését nézi.


A sorozat:


Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Margareta Magnusson: Végső rendrakás svéd módra

Joggal kérdezhető, hogy az ember 32 évesen, miért olvas olyan könyvet, ami arról szól, hogy miként takarítsd ki magad után, az életedet, hogy aztán a gyerekeidnek, unokáidnak, ne az maradjon meg belőled, hogy mennyi holmid volt, hanem az emlékek.  Hogy miért olvastam? Mert, miért ne? Ugyan nem tervezek meghalni, de ismerjük be, hogy a 21. században sem működik máshogy az élet, tehát hopp meghalhat az ember, akár minden előjel nélkül is. És be kell ismernem, ha valamikor bekövetkezik (mint tudjuk, a halál az egyetlen biztos pont az életünkben), akkor én sem szeretnék teher lenne. Sem a cuccaimmal, sem egyéb dolgaimmal. Plusz érdekelt, hogy erről miként gondolkozik Margareta. Cikket persze olvastam már vele, és az meglehetősen felkeltette az érdeklődésem a téma iránt, de szerettem volna ezt könyv formában is, kicsit bővebben elolvasni.  Ami mindenképpen megfontolandó, a könyv olvasása után, hogy bevezessek én is egy dobozt, hogy "HALÁLOM UTÁN KIDOBANDÓ" felirattal. Olyan do

Lauren Blakely: Kőkemény

G ondoltam, hogy a wellness-re valami könnyed kis könyvet fogok magammal vinni. Ezt a könyvet, már tavaly is néztem, hogy annyira gáz a borító, a fülszöveg és a cím, hogy ezt olvasnom kell. Persze pénzt nem vagyok hajlandó érte adni, de hála az égnek a közelemben kölcsönkérhető volt. Itt is, köszi AniTiger! Kezdjük is a külcsínnel, ha már így azt emeltem ki. Külcsín: 2/5 És meg is mondom mi ez a pontozás. Az 5 nálam az lenne, ha egy ütős és kellemes, a könyvhöz illő borítót kap a könyv, ha van egy szerkesztő, egy akárki, aki átolvassa a könyvet és kijavítja az elütéseket, és a helyesírási hibát, ha egy könyvet jó kézbe venni. Tehát ez lenne az 5 pontos külcsín. Jelen esetben, a borító botrányos, a kiadói marketing botrányos volt, a fülszöveg szintén botrányos. És igen, azért a helyesírást át kellett volna valakinek nézni. 2 pont, mert sokkal több elütést vártam. De körülbelül ennyi a pozitív dolog a könyv kivitelezésében.

Lukács Liza: Az éhes lélek gyógyítása

Hmm, jó is ez a könyv, meg nem is. Gyorsan végig lehet rajta futni, és vannak benne információk, de nekem, azaz érzésem támadt, hogy mond is valamit meg nem is. Anorexia és bulimia mondjuk jóval többet szerepelt benne, mint a túlsúly vagy túlevés például. És kétlem, hogy az emberek nagyobb százalékát sújtaná ez a két betegség, és nem a túlsúly, és túlevés…  Minden esetre érdekes könyv. Érdemes elolvasni, mert egy csomó fontos dolgot megtud az ember. Mint például, hogy az evés az emberek egy hányadában úgy működik, hogy esznek, mert unatkoznak, vagy esznek, mert szomorúak, vagy esznek, mert vidámak. Amúgy én általában a hangulat kompenzáláskor könyvet szoktam venni nem enni. Ennek ellenére nem mondom, hogy nincs mit csiszolni a saját életmódomon, és nincs helye annak, hogy változtassak. Már csak anyagi és egészségügyi lehetséges problémák miatt is.  Ami viszont nekem kicsit abszurd volt, hogy vannak emberek, akik havi x száz ezer forintot költenek kajára (már ez is abszurdum az é