2013. december 28., szombat

Év összefoglaló 1.




Ugyan van még pár nap az évből úgy döntöttem értékelem ezt az évet, összefoglalom a decemberi beszerzéseket (karácsonyi ajándékokat) illetve a 2014-es tervekről is írok röviden, vagy hosszan az még elválik.

 Idén töltötte a blogom második évét, és idén volt az, hogy tényleg sok kiadóval álltam kapcsolatban, kértem és kaptam recenziókat, ami amúgy remek dolog…de. De kicsit stresszelnek a határidők, bár ha jobban belegondolok egy kiadó mondott nekem csak konkrét időpontot, hogy xy időn belül meg kell születnie a posztnak, a többiekkel nem beszéltünk sosem erről. Próbáltam egy hónapon belül lenni, és gyorsan olvasni, gyorsan posztolni. Ami így egy év távlatából azt kell mondanom, hogy nem jó. Kellett egy év, hogy rájöjjek, jobban meg kell válogatnom mit kérek, mit nem és, hogy egyszerre mennyit vállalok be. Mert lelkiismeret furdalásom volt, hogy nem végeztem egy hónapon belül, vagy, mert lehúztam a könyvüket, mert mellényúltam (volt ilyen, nem választhatok mindig tökéletesen). Tehát rájöttem, hogy jobb ha mostantól tényleg megválogatom mit kérek. Elég sok kiadóval vagyok kapcsolatban, és imádom is mindet, néhol eszméletlen aranyos marketinges, kapcsolatteremtő van, akikkel levelezni jó érzés, sőt felüdülés. De 2014-re maximum a sorozatok következő darabjait akarom kérni, a többit meg vagy kölcsönkérem, vagy a könyvtárban remélem meglesz…az idei év kifejezetten jó volt a könyvtár számára is (új könyv ügyileg). Tehát a most nálam lévő kiadóktól kapott könyvekkel kezdem az évet, aztán próbálok Várólistát csökkenteni, illetve az ezer éve nálam lévő kölcsön könyveket elolvasni és visszajuttatni a tulajdonosának ( Nita_Könyvgalaxisnak, Diosznak, Lilian_Evansnak, Judy22-nek , Siccnek, Helenynek meg a tesóméknak…mert igen, van ami már régóta nálam van, nagyon régóta :( )
Izoldának, van a molyon egy karca. Minden évben felteszi ugyanazt a kérdést. Mit csináltál Idén Először, nos akkor én:
 Idén eljutottam Angliába, Gabyeval egy hétre nyakunkba vettük a lábunkat és bejártuk Bristolt és környékét. Erről már posztoltam párat, és sajnos a posztok az első két napnál megakadtak. Próbálom idén, vagy év elején pótolni az élménybeszámolót.
 Életemben először ültem repülőn, amitől egy kicsit tartottam, de végül pozitív csalódás volt. Bár azért annyira nem hiányzik az élmény, de legközelebb már nem fogok annyira félni sem mint most :D
Idén ismertem meg a Hollywood Hírügynökséget és imádtam meg Szirmai Gergő videokritikáit(?) aki szerintem egy állat, de legszívesebben megölelgetném :D és lettem HH fan…ésszerű határokon belül.
Idén ismertem meg jobban a kollégáimat akikkel amúgy már 7 éve dolgozom együtt, de idén volt az, hogy már többet beszéltünk, több dologról. És idén mentem el moziba úgy, hogy egy csomó kollégám szintén beült a mesére. Volt aki direkt (hívtuk) volt akit nem hívtuk, de tök véletlen mellém ültek :D
Idén először aludtam a tesóméknál Pécsen, remélem nem utoljára, mert hát még tervezem menni…
Idén először küldtem képeslapokat az ismerőseimnek a postával, és néhány embert random, meglepetésszerűen megleptem könyvvel karácsonyra. Remélem ezt jövőre is csinálom, mert roppant jó érzés amikor olvasom, hogy odaért és örülnek neki.
 Idén először csináltam a blogomon nyereményjátékot, és ezáltal ismertem meg sok kedves és vicces embert.
 Idén először voltam szerkesztői megbeszélésen, meg másodszor is :D
Életemben először szanáltam le durván a magánkönyvtáramat. Körülbelül 200 -300 könyv került vissza a könyvtárba újra árusításra, vagy adtam, cseréltem el. Ezt most is folytatom amúgy. Ugyanis rájöttem, hogy bár családi házban élek, a szüleimmel, és a tesóm szobájában lévő három könyvespolc a rakodóterületem + a szobám, talán mégsem kellene túlzásba esni. Így a könyv amit már olvastam, és annyira nem volt jó, hogy újra olvassam, illetve már megvan a könyvtárnak, és ha mégis újrázni akarok akkor onnan megtehetem. Azt eladom, elcserélem stb.

És akkor a decemberi beszerzéseim:
On Sai: Calderon, avagy hullajelölt kerestetik      
Róna Tas András (szerk.): A nyolcszirmú lótusz                               
Lian Hearn: A fülemülepadló                                                    
Geoff Ryman: Levegő                                                                
Patricia McKillip: Boszorkányerdő                                          
Stephen W. Hawking: Az idő rövid története                   
Mihail Bulgakov: A Mester és Margarita                                                 
Andrew Lucas Mcilroy: Árnyból az angyal                            
Timothy Kurek: Kereszt a szekrényben                                               
Lovranits Júlia: Lea és a viharbanyák                                      
On Sai: Scar                                                                                              
On Sai: Calderon, avagy felségáruláshoz bricsesz dukál                
Julia Bell: Súlyos                                                                               
Hjalmar Hanson: A fjordok leánya                                          
Ray Bradbury: Fahrenheit 451 és más történetek            
Járdán Csaba – Kleinheincz Csilla: 77 – Hetvenhét          
Andrew Lane: Ifjú Sherlock Holmes – Halálfelhő  
           
Ajándék, Recenzió , vásárlás,  selejtezésből.


A recenziók közül a Lea ami a legjobban izgat, főleg mert ismerem az írónőt és ha nem kaptam volna recibe akkor megvettem volna. Így viszont már felírtam a „könyvtárban jó lenne ha meglenne” listára, hogy vegyük csak meg. Idén már nem hiszem, hogy belefér az olvasásba de elsők között lesz. Az Árnyból az angyalt szintén régóta kinéztem, és a Kereszt a szekrényben is már régen várós. Vásárlás terén eléggé belehúztam. Ezek csak azok amit magamnak szereztem be, de emellett volt meglepetés is, angyalkát játszottam. Könyvtáros mégis mit adjon ajándékba, ha nem könyvet? :)


Folyt. köv.

2013. december 24., kedd

2013. december 16., hétfő

Karácsonyi nyereményjáték (Eredményhirdetés)

Pásztohy Panka illusztrációja

 Kisorsolásra került a három könyv. „közjegyző” jelenlétében! Azt mondta, a nevét is megmondhatom, de elég legyen, hogy az egyik kolléganőm. Az utolsó nevet egy harmadik személy húzta ki, úgyhogy mindenkinek a „keze” benne volt.
 Imádok ajándékozni, ezért is hírdetek nyereményjátékokat, egyszerű és könnyen teljesíthető feltételekkel. 10 karácsonyfa meglelése nem igazán bonyolult feladat. És akkor először egy kis statisztika.
A játékra összesen 42 email érkezett, ebből három hibás tárggyal, amik ezáltal nem vettek részt a sorsoláson, így 39 esélyes volt 3 db könyvre. Külön örülök, hogy az első beküldő is nyert! :)

És akkor a nyertesek:
Tom Angleberger: Papír-Yoda különös esete című könyvet @KV nyerte. Gratulálok neki, ez egy kifejezetten jó kis ifjúsági könyv. Remélem tetszeni fog. A könyvet a Könyvmolyképző kiadó jóvoltából ajánlhattam fel (mert nyáron tőlük kaptam :D)

Gilles Legardinier: Állítsd le magad, Julie! Című könyvet @Noncs21 nyerte, ő volt amúgy a nyereményjáték első beküldője is. Remélem tetszeni fog neked a könyv. Jó olvasást hozzá! A könyvet a Park kiadó szponzorálta.

Jodi Picoult: Egyszerű igazság című könyvét akartátok a legtöbben. Ami nem meglepő, kicsiny országunkban Picoult  a legfelkapottabb író a három író közül, én is imádom a könyvet. És aki nyerte, nem más mint @Jucca. A könyvet az Athenaeum kiadó adta ki.

A könyvek a holnapi nappal postára is kerülnek, kérem, a nyerteseket, hogy majd emailben jelezzék, ha megkapták a csomagjukat, hogy tudjam biztonságban odaértek :)

 Minden egyes megfejtőnek köszönöm a játékot. Élveztem a megfejtéseket, volt akikkel leveleztünk, és sokan nem csak úgy simán a megfejtést küldtétek, hanem kedves szavakat is kaptam tőletek. Köszönöm szépen mindenkinek.

 Ezúton kívánok Előre, Boldog karácsonyt minden kedves blog olvasómnak. Szeretlek titeket J

2013. december 15., vasárnap

Várólista csökkentés 2014

 Örök optimistaként mindig jelentkezem @Lobo várólista csökkentős játékára. Mindig azt hiszem, hogy majd sikerül is. Az idei mérlegem, 24 könyvből(mert volt alternatív listám is) sikerült 1 darab könyvet elolvasnom, illetve egyet félig, és még egyet félig, de azt fel is adtam, mert nem nekem való….legalább visszaküldhettem annak akitől kölcsön kaptam.
 Idén is összeállítottam a 24-es listámat, szigorúan csakis saját könyvekből. Nem kölcsön, nem könyvtári, hanem saját, amit már most le is vettem a polcról, és egy-egy halmot készítettem belőlük. Ezek, mint valami jelzés itt lesznek végig a szemem előtt, és csak akkor rakok el egyet-egyet amikor kiolvastam.
Erről eszembe is jutott, hogy akkor igazándiból a mostanában kihozott könyvtári könyveket akár vissza is vihetném, mert ezeket kellene jövőre elsőnek olvasni…ha kivételesen tényleg szeretném teljesíteni.

 És akkor, íme az A lista:



Abe Kóbó: A negyedik jégkorszak
Brandon Sanderson: Elantris
David Mitchell: Felhőatlasz
Domokos Péter (szerk.): Finnugor regék és mondák
Gail Carriger: Soulless – Lélektelen
J. R. R. Tolkien: Húrin gyermekei
John Green: Csillagainkban a hiba
John Shirley: Bioshock: Rapture – A víz alatti város
Kendare Blake: Vérbe öltözött Anna
Őszentsége a Dalai Láma: Túl a valláson
Benyák Zoltán: Ars Fatalis
Sarah Addison Allen: Édes élet

És akkor ők meg itt az alternatív, ha véletlen nem sikerülne az eredeti lista :D



Richard Matheson: Csodás álmok jönnek
Susanna Jones: A csendmadár
Erich Kästner: A repülő osztály
Gaura Ágnes: Átkozott balszerencse
Heinrich Harrer: Hét év Tibetben
Jamyang Norbu: Sherlock Holmes Tibetben
Richard Adams: Gesztenye, a honalapító
Jonathan Safran Foer: Rém hangosan és irtó közel
Richard Maltby, Jr: Beatrix Potter élete
Szabó Magda: Álarcosbál
Boldizsár Ildikó (szerk.): Mesék életről, halálról és újjászületésről
Oscar Wilde: Lord Arthur Savile bűne



 Mind olyan amit már régen el akartam olvasni, csak valami miatt, valahogy mindig csak csúszott hátrafelé a listámon, pedig van olyan ami már több mint tíz éve várja, hogy olvassam, és van ami csak egy-két éve. Tehát szurkoljatok, hogy 2014-ben sikerüljön teljesítenem ezt a remek kihívást.


A várólista csökkentésről bővebben itt olvashatsz.

2013. december 14., szombat

Lucy Hawking – Stephen W. Hawking: George kulcsa a rejtélyes univerzumhoz

Fülszöveg:
Mikor George találkozik új szomszédjaival – Annie-vel, és tudós apjával, Erikkel – rábukkan egy titkos kulcsra, mely új, rejtett ablakot nyit számára a világra. Mégpedig a világűrből! Eriké a világ legfejlettebb számítógépe, a szuperintelligens Kozmosz, aki George-ot és barátait az univerzum bármely pontjára képes elrepíteni. George egyszercsak egy hullámvasúton találja magát, ami a végtelen világűrben száguldozik vele: bolygók mellett suhannak el, egy aszteroida viharon vágnak keresztül, egészen a Naprendszer legszéléig, és még azon is túl. De valaki másnak is tervei vannak Kozmoszszal – és ezek a tervek szörnyű veszélybe sodorják Eriket és George-ot. Mert nincs a világűrben semmi, ami veszélyesebb lenne a fekete lyuknál… Ez az ínycsiklandó könyvmolyeledel egy izgalmas és humoros kaland alapján készült, Stephen Hawking-módra. A legújabb fekete lyukakkal foglalkozó elméletek felhasználásával, és érdekfeszítő tudományos ismeretekkel fűszerezve a világűrről és a bolygókról. És a hab a tortán, hogy rengeteg valódi fotót találhatunk benne a világűrről!

 A könyvet @Sicc ajánlására olvastam, neki nagyon-nagyon tetszett a könyv, és általában, ha nem is mindig, de az ízlésünk passzolni szokott. Lehet ezért értjük meg olyan jól egymást :P. A lényeg, miatta olvastam a könyvet, és nem bántam meg. Kifejezetten kellemes ifjúsági regény, telis tele információkkal.

 Ma az egyik kollégám, egy másik könyv kapcsán megkérdezte, hogy „Engem ez is érdekel?” és azt kell mondanom, engem relatíve minden. (a nyálas romantikán kívül….azt elvből kerülöm, meghagyom nyugdíjas koromra :D) De tényleg, én mindenevő vagyok, nincs téma ami ne érdekelne, legalább egy kicsikét, az más kérdés, hogy a világ összes ideje sem lenne elég ahhoz, hogy minden engem érdeklő könyvet elolvassak.
 De térjünk csak vissza erre a könyvre. Sorozat! Igen, már megint egy sorozat, de megállja egymagában is a helyét a kötet, úgyhogy szerintem simán lehet ifjúsági regényként kezelni. A történet le van zárva, bár maradnak kérdések, de nincs azaz érzésed, hogy valami hiányzik. Tehát szép kerek.
 Ilyen jó ismeretterjesztő könyvet régen olvastam. Igen, ez nem tévedés. Ismeretterjesztő! Regénynek álcázva tanít meg egy csomó mindent a bolygókról, csillagokról, fekete lyukakról…. mindenféléről. Tehát előnyben van az akit a csillagászat (is) érdekel.  Nagyon tetszett, az alap sztori is, és George családi háttere is.  Érdekes amikor az Öko, mindent a természetért, a tudomány gonosz(!) hozzáállású család mellé odaköltözik maga a Tudomány. Mert Erikék maguk a tudomány, a fejlett technika és minden ami hiányzik George családjából. Jó volt végigkövetni azt a folyamatot, ahogy megismerkedik a tudomány jó oldalával, ahogy felfedezi az Univerzumot, ahogy rálel a kulcsra és ahogy Kozmosszal barátkozik. Emellett ő még mindig az a kisfiú volt, akinek a szülei gyertyafény mellett élnek, nincs elektromosság a házban, és Öko tüntetésekre járnak.

 Imádtam a könyvet! És feltehetően imádni fogom a folytatásokat is. A kedvencem Kozmosz…azért remek lehet egy ilyen lenyűgöző, frenetikus és mindenben jó gép…aminek segítségével simán sétálgathatsz az űrbe…
Belbecs: 5/5




A japán borító

 Egy kicsit a kiadásról. Gyönyörűen szerkesztett könyv, rengeteg szerintem aranyos illusztrációval. A szöveget néha megszakítja pár színes, fotópapírra nyomott űrfelvétel. Nekem nagyon tetszik ez a megoldás, és az ismeretterjesztő kis ablakok is, egyszerűen ad egy bizonyos hangulatot a könyvnek. Milyen jó lett volna, ha kiskoromba is lett volna már ilyen könyv. Mondjuk kiskoromba nem szerettem olvasni, úgyhogy lehet volt.
A borítót átvettük egy az egyben, legalábbis az egyik verziót. Nekem, amúgy még a japán borító tetszik.

Külcsín: 5*/5




Erik és George a Csillagok születését nézi.


A sorozat:


2013. december 6., péntek

Karácsonyi nyereményjáték

 Kedves Blog Olvasóim!

  Mikulás napján úgy döntöttem, hogy nyereményjátékot hirdetek. A nyereményeket, ha a Magyar Posta is úgy akarja, karácsonyra a célállomásokra ér, ha a posta lassú akkor legkésőbb jövő év elejére. Három könyv, három nyertes.

 És akkor a feladat: 10 darab karácsonyfát kell megtalálnotok a blogom régebbi bejegyzései között. Ezeknek a bejegyzéseknek a linkjét kell elküldeni nekem. Ha megvan mind a tíz, akkor bekerül a neved az egyik vagy mind a három sapkába.

Az email tárgya: Karácsonyi játék

Email címem: st.metatron@gmail.com

Beküldési határidő: december 15-e éjfél, hogy 16-án postára tudjam adni, hogy karácsonyra odaérjen  a nyeremény.

Kérlek a levélben jelezd Molyos neved (ha van), és azt melyik könyvet szeretnéd megnyerni. Amennyiben azt írod, hogy mindegy, akkor neved mind a három könyv sorsolásakor benne lesz a kalapban(bögrében, vagy tálban, ki tudja miben fogom tárolni a neveket). És 16-án figyeld az emailjeidet, mert amint lehet küldöm az üzenetet amiben majd elkérem a címedet.  Még 16-án posztban kihirdetem a nyerteseket is, moly vagy valódi nevükkel.


 Nos akkor a nyereményekről:
Gilles Legardinier: Állítsd le magad, Julie! ( A Park kiadó jóvoltából)

Tom Angleberger: Papír-Yoda különös esete ( A Könyvmolyképző jóvoltából)

Jodi Picoult: Egyszerű igazság (Az Athenaeum kiadó jóvoltából)


Jó játékot kívánok. Keresésre fel ;)

2013. december 1., vasárnap

Novemberi Új Lakók



Elérkezett a december. Amúgy csak én érzem azt, hogy roppant gyorsan elment a 2013? Mintha, csak most lett volna az a botor kijelentésem, hogy idén nem veszek könyvet…ezt se tartottam be, amúgy azt már eldöntöttem, ilyen kijelentést nem teszek. Jövőre valahogy úgy oldom meg a könyv beszerzést, hogy ne legyen túl sok költségem belőle, ne legyen felesleges könyv a polcomon stb. tehát, feltehetően 2014-be is fogok eladni, elcserélni könyveket, hogy csak az legyen a polcomon amit nem olvastam, vagy ami olyan ami nagy kedvenc lett, esetleg újraolvasás gyanús.
 De egyelőre még 2013-at írunk, és akkor alant legyen a lista, amit novemberben beszereztem. Cseréltem, kaptam, hozzám vágták meg ilyesmi :D . A molynak amúgy van egy nagyon jó funkciója, ami kilistázza nekem évre pontosan, hogy miket vettem birtokba és mikor. Ez alapján novemberben 17 könyv került a birtokomba +1 ami cserére ment, meg egy ami nincs már ott mert elcseréltem. Ide most csak azok kerülnek amik még mindig a magánkönyvtáram részét képezik, illetve nem csere könyvek.

Rachel Hartman: Seraphina :
Megvettem! Megvan ez nekem E-be mert recibe kaptam E-be, de egyelőre E-t nem olvasok, tehát megvettem papírba, így már nem reci (de fogok majd róla írni), de átkerült a ráérős fakba…bár azért jó lenne ezt is mostanában, mert eddig elég sok embernek tetszett.






Malala Juszufzai – Christina Lamb: Én vagyok Malala
Érdekes téma, szép borító és utánam ugrált, hogy hozzam el. Tehát ez is vétel volt, még hó elején a Camponába, amikor Libribe beszabadultam. Amúgy el kell kerülnöm a könyvesboltokat, mert CSAK nézelődni nem igazán tudok…vagy meg kell tanulnom ellenállni a kísértésnek.

J. R. R. Tolkien: Húrin gyermekei: Ezt még múlt hónapban rendeltem, csak most ért ide. Be is raktam a 2014-es várólista csökkentős listára. Nem mintha arról a listáról olvasnék bármikor is de azért minden évben pozitívan állok hozzá és elkészítem a következő évit…szerintem mondjuk halálra ítélt kihívás, de egyszer csak sikerül.


J. R. R. Tolkien: A Gyűrűk Ura :
Szintén múlt hónapban vettem (október), csak
novemberre ért ide. Már olvastam. 2014 az újraolvasás éve lesz. Gyönyörű borítók, gyönyörű illusztrációk, és imádom történet. Azért hozzátenném, hogy úgy emlékszem amikor régen olvastam ezt a könyvet, volt, hogy száz oldalt átlapoztam…most majd pótolom és elejétől a végéig!

Sir Steve Stevenson: Agatha nyomoz – A rejtélyes bengáliai eset :
Az egyik kedvenc Manó könyves sorozatom. Tudom, nagyon gyermeklelkű vagyok. De én tényleg szeretem ezeket az ifjúsági nyomozós dolgokat. Ki is olvastam, már posztoltam is róla.








Irene Adler: Sherlock, Lupin és én – 
Utolsó felvonás az Operában: Másik
Manó könyves kedvenc sorozatom. Sherlock miatt imádom főleg, de amúgy tényleg felüdülés ilyesmiket olvasni. És gyönyörű kiadás. Várom a sorozat következő részét is! Ezt a részt, elég hamar be is faltam.

Őszentsége a Dalai Láma: Túl a valláson: Ez a könyv, az ami olyan nehezen akart hozzám jönni. Az őszi molyos ajándékozás során kaptam, de másodszori küldésre került csak a birtokomba…a posta nem tudta elolvasni a címzést…azért milyen kedvesek. Megsúgom, szerintem teljesen olvasható volt…bár ugyebár én már a megkapott csomagot láttam, de szerintem nem ír csúnyán akitől kaptam.






Amanda Stevens: A birodalom : Sírkertek királynője 2.
 Az első részt @Shanarától kaptam (Oké…Gabye kapta) kölcsön, és így olvastam. Mindenképpen el akartam olvasni a folytatást is, úgyhogy kértem és egy hónappal később meg is kaptam. Érdekes volt amúgy, és most már még jobban érdekel a trilógia befejező része, hogy mi lesz Améliával, mert ez amolyan összekötő kötet lehetett, amiben leírták, amiben felfedték, Amélia honnan jött, hogy milyen körülmények között született stb. úgyhogy a folytatást nagyon várom.

Barabási Albert-László: Behálózva  : A Sprektumon (nem nézek sok tvét amúgy), láttam egy műsort a könyv alapján(?), és az felkeltette az érdeklődésem. Leselejtezték, úgyhogy elhoztam. 2014-ben szeretném el is olvasni, mert tényleg érdekesnek tűnik a téma.






John Green: Csillagainkban a hiba : Nálam lévő kölcsön könyvből, avanzsált
végül sajáttá. A hollókisasszonyt adtam érte, szerintem jól jártam. Érdekel a könyv, és azt hiszem fel is rakom a várólista csökkentős polcra…hátha akkor hamarabb olvasom…

Liza Dalby: A cseresznyevirágok hölgye : Selejtezéskor került hozzám. Még nem olvastam az írónőtől, de tervben van. Japános, úgyhogy ment a japános gyűjteményembe.








Maróczy Magda (szerk.): Buddhista regék és mondák :
Nagyon régóta be akartam szerezni. Már olvastam, azt hiszem 2010-ben, és akkor döntöttem el, hogy megveszem. Most kiselejtezte a könyvtár, úgyhogy rögtön rácsaptam. És még jó állapotban is van!

Domokos Péter (szerk.): Finnugor regék és mondák: Mondás, regés gyűjteményem ugyan nincs, és eléggé megválogattam, hogy mit szeretnék hazahozni, de ez még velem jött. Ugyanaz a sorozat, mint a Buddhista regék és mondák. És tényleg semmi baja a könyvnek..








Eric Knight: Sam Small csodálatos élete :
 Knight-tól én azt hiszem a Két Lotti
–t olvastam csak, és ezt a könyvet valahogy senki sem akarta elvinni (eladásban volt), nem akartam bezúzni, úgyhogy jött velem haza.


Erik Larson: Az Ördög a Fehér Városban : Régóta olvasásra várakozó könyv, csak mindig volt más. Most is van más, meg most a Dórinál van kölcsön olvasásban. A könyvtár leselejtezte úgyhogy jött velem haza.








A. O. Esther: A Mennyország Kulcsa : A hónap meglepetése. Dedikált is. Azaz igazság, hogy az előző része, Június ….igen június óta van nálam, és azóta nem olvastam még el. Már azt is az írónőtől kaptam dedikálva…. Azt hittem, nem
kapok, kérni nem is mertem (amíg nem olvasom a másikat), így meglepetésként ért, hogy hozta a postás. Ha olvassa az írónő a posztomat. Ezer köszönet, és még idénre be van tervezve mind a kettő *-* . A jó abban, hogy nem olvastam még az előzőt, hogy most nem kell várnom a megjelenésig, nem kell izgulnom, hanem egymás után olvashatom :P…de aztán várhatom a következő részt  :(

Roman Kim: A szungcsongi titkos füzet : erről a könyvről meg tényleg, és őszintén…semmit nem tudok. Annyit csak, hogy egy japán kém  titkos füzete…se fülszövege, se értékelés róla…ment a japános gyűjteménybe, remélem jó :D










Tehát ezek kerültek hozzám Novemberben. Decemberbe Elméletben nem veszek könyvet.

Advent a könyvmolyoknak!


 Tegnap újra  a könyvmolyképző oldalára tévedtem, ahol ezt találtam.
 Tavaly én nem nagyon járkáltam advent környékén a honlapjukon, így teljesen újként hatott rám. Most aztán minden nap ellátogathatok 1-1 ablakot kinyitni, hátha találok valami olyat ami engem érdekel. A mai sem rossz, de egyelőre még nem olyan ami kellene :)
 Nyissatok ti is minden nap egy új ablakot ;)

2013. november 28., csütörtök

Amanda Stevens: A birodalom (Sírkertek Királynője 2.)

Fülszöveg:
SOHA NE VEGYÉL TUDOMÁST A HOLTAKRÓL!
SOHA NE TÉVEDJ MESSZIRE A MEGSZENTELT FÖLDTŐL!
NAGY ÍVBEN KERÜLD EL AZOKAT, AKIKET KÍSÉRTENEK!
ÉS SOHA, DE SOHA NE KÍSÉRTSD A SORSOT!      
 Igyekeztem kerülni Devlint és azt a szörnyűajtót, amit az iránta táplált érzéseim nyitottak meg bennem. Az utolsó találkozásunk után néhány hónappal az életem szép lassan visszatért a régi kerékvágásba. Legalábbis számomra normálisnak tűnt. Továbbra is láttam a szellemeket, d a sötét elemek visszatértek a sötét alvilágukba, és reméltem, hogy ott is maradnak. Az emlékek még élénken éltek bennem. Devlin emléke, az áldozatok emléke, és egy gyilkos szellemé, aki célponttá tett. Tudtam, hogy bármennyire is küzdök ellenük, a rémálmok azonnal visszatérnek, amint lehunyom a szemem.
Amanda Stevens paranormális-romantikus sorozata, a Sírkertek királynője folytatódik. A halottlátó temetőrestaurátor, Amelia Gray egy újabb megbízatást kap, ami majdnem az életébe kerül. Ezúttal ugyanis egy tó mélyére süllyedt ódon temető női kísértetei kérik a segítségét, miközben a látszólag csendes kisvárosban feltűnik a Gonosz, és ördögi tervet eszel ki…

A könyvért köszönet az Athenaeum kiadónak!

 Körülbelül egy hónapja olvastam az első részt @Shanara jóvoltából és már alig vártam, hogy kezembe
Eredeti borító
fogjam a folytatást. Ez az érzés amúgy még mindig fennáll, csak éppen jelenleg nem tudom megfogni a folytatást, mert még nem jelent meg a harmadik rész. Tehát várhatok megint… remélem nem túl sokat.
 Az előző posztomban, írtam, hogy fura, hogy nem áll össze Améliának az, hogy halálközeli élménye volt, hisz ott volt a feketeözvegyes dolog, és én tényleg azt hittem, hogy az lesz a kulcs. De mint kiderült mégsem. Teljesen más felé kell keresni azt a bizonyos halál közeli élményt. Amélia mondjuk, most már tud többről is… előszeretettel kerül ugyanis bajba.
 Az alap sztori amúgy érdekes, viszont kiszámítható. Mindig az volt az érzésem, hogy ezt a történetet már olvastam valahol. Pedig nem… tehát éreztem egy enyhe sablonosságot. Tudom a XXI. Században már nehéz tényleg eredetit és olyat kitalálni, amit még senki sem írt meg, sehol sem láttad stb.
 Nem akarom elmesélni a sztorit, mert nem feladatom, és olvassátok csak el. Annyit viszont szeretnék leszögezni, hogy ugyanúgy tetszett, mint az első rész, pedig aztán teljesen más vonalon mozgott. Amélia múltja kerül előtérbe. Sok-sok dolog megmagyarázásra került, és olyasmik is kiderültek, amik nagy kérdőjelek maradtak. Pl. kiderült, hogy miért lát szellemeket, mellékesen nem, csak azért mert volt halál közeli élménye, hanem mert ez egy adottság, amit az ember örökölhet is.  Megtudjuk, hogy mik azok a titkok, amit a nevelőapja, az anyja és a nagynénje titkol. Mint kiderül kifejezetten sok sötét, és kevésbé sötét
elmondanivalójuk van egymásnak. Amélia amúgy szerintem néha kifejezetten generálta a bajokat.
 Devlint nehezen felejti el, és mire elfelejtené, addigra újra eszébe jut. Nem igazán képes túltenni magát a szerelmen, még akkor sem, ha tudja, hogy veszélyes számára Devlin. Thane amolyan pótlék, bár vele sem smafu minden. Bár kísértetek nem mászkálnak a közelében, de mégsem teljesen tiszta. Amélia helyében amúgy, amikor meglátta, hogy Asher Falls konkrétan egy kísértet város (nem csak úgy kísértetváros, mint a kísértet városok, hanem konkrétan este ott sétálgat egy rakat szellem), akkor fogtam volna másnap reggel a petyerkámat és örökre leléptem volna, munka ide vagy oda. De addigra lett elég titok, amit ki akart deríteni. Mellékesen dolgozni olyan sokat nem is dolgozott… arra nem volt idő a titokfeltárás, romantika és elmélkedés mellett.
 Amit amúgy nem értek, hogy mitől számít valami megszentelt földnek? Mert, nem minden temető szentelt föld, pedig én azt hittem… viszont ha az lenne, akkor a kísértetek nem császkálhatnának kedvükre benne, mert elméletben, azaz egy hely, ami védelmet nyújt az Amélia féléknek.
 Freya és Tilly vonal viszont nagyon tetszett. Az, ahogy lassan felgöngyölítették, hogy ki kicsoda és hogyan halt meg. Mondjuk, amikor a kísértet megjelent a tó mellett, a mólónál MÁR lehetett sejteni, hogy kicsoda, amikor kiderült hogyan halt meg, meg a látomás után, meg már lehetett sejteni az összefüggéseket, tehát úgy a könyv felétől a NAGY terv egy része már eléggé ismert volt az olvasók számára is.
 Luna meg a lányok: mindig gyanúsak voltak, pedig őket kedvelni akartam, mert hát Luna mégis csak könyvtárigazgató…aki a könyvtárban dolgozik, rossz ember nem lehet (ez mondjuk megdőlt). Bár Sidra is a könyvtárban dolgozik, ő azért legalább normális (már amennyire normális lehet Asher Fallsba bárki is.)
Angus: én ezt a kutyát csak imádni tudom. Okos és odaadó, annak ellenére, ahogy bántak vele. Tökéletesen illik Améliához, a nőnek amúgy is szüksége van valakire, aki a jó irány felé tereli. Angus kedvenc karakterem lett, pedig csak egy kutya.

Belbecs: 4/5
Várom a folytatást…remélem hamarosan!
A folytatás



 Akkor egy kicsit  a könyv kivitelezéséről.  Tetszik a borító, tényleg, bár a kiadó emblémája kissé beleolvad a sok gyertyába. Még ez a rózsaszín beütés is tetszik, bár nem tudom pontosan miért lett ilyen árnyalatú. Ahogy azt sem értettem, hogy az első rész borítóját átvették úgy ahogy volt, akkor miért kellett a második résznél egy teljesen más angyalt rárakni? Tény, hogy szerintem jobban illik a könyvhöz, csak hát, ha egy sorozatnál kezdésnek maradnak az eredetinél, akkor a folytatásnál miért nem?
 Elgépelés ügyileg nem találtam gondot. Tartósság szempontjából kifogástalan, egy olvasás után nem látszik még rajta, hogy olvasva volt. A borító tetszik, hogy ilyen tapizható!
Külcsín: 5/5

Könyv adatai:
Kiadási év: 2013
Kiadó: Athenaeum
Fordította: Markwath Zsófia
Oldalszám: 374
Eredeti megjelenési év: 2012
Eredeti cím: The Kingdom
Eredeti ár: 3.490 Ft


2013. november 21., csütörtök

Könyvek amik érdekelnének (Athenaeum, Manó könyvek)

 Nem is olyan rég írtam a Könyvmolyképző által kiadott könyvekről, illetve várható megjelenésekről. Azokról, amik Engem érdekelnek. Úgy döntöttem, hogy ezt a sort folytatom is rögtön a Manó Könyvekkel és az Athenaeum kiadóval. Arra is rájöttem, hogy a lista nekem is kifejezetten hasznos, mert így nem felejtem el (talán), hogy mik azok amiket el akarok olvasni a közeljövőben, vagy távoli jövőben. Attól függően, hogy mikor sodorja elém a könyvet a sors(a posta, a könyvtár)

Áldott karácsony:
Athenaeum kiadó
Fülszöveg:
Andersen, Oscar Wilde és Dickens, Babits, Kosztolányi és Móricz. Ebben a kötetben tőlük, illetve a magyar- és a világirodalom egyéb mestereitől válogattunk megható karácsonyi történeteket. Tizenkét lélekemelő és szórakoztató mese az ünnepek ünnepéről, amikor a szeretet fényként ragyogja be otthonunkat, és mi is megállunk egy pillanatra, hogy gyermeki csodálattal nézhessünk egymásra. Egy szép és nemes karácsonyi ajándék a szeretet ünnepén mindenkinek, aki hisz a könyvek megváltó erejében.

Darynda Jones: Első sírhant
Athenaeum kiadó
Fülszöveg:
Charley Davidson nyomozónő már 5 évesen beszélt a halottakkal. Sőt, az is megesett, hogy a halottak kértek tőle egy-egy apró szívességet, mint például igazságszolgáltatást a gyilkosaiknak. Charley azonban nagy árat fizet a képességéért, álmában ugyanis egy titokzatos idegen akarja megkaparintani magának a testét..
Szexi és fordulatos, humoros és kemény, paranormális-romantikus detektívregény, J.R. Ward, a Megsebzett szerető sorozat írónőjének ajánlásával, Kresley Cole és Sherrilyn Kenyon rajongóinak.

Jodi Picoult: Vezeklés
Athenaeum kiadó
Fülszöveg:
Sage Singer egy pékségben dolgozva próbálja elfelejteni édesanyja tragikus halálát és saját boldogtalan magányát. Egy önsegítő csoportban megismerkedik Josef Weberrel, akivel életre szóló barátságot köt. De egy nap az idős Weber szörnyű titkot árul el a múltjából, és olyan szívességet kér Singertől, ami komoly erkölcsi dilemmába taszítja a nőt. Ki ez az ember, akit barátjának hitt, hol van a határ bűn és bűnhődés, megbocsájtás és kegyelem között? Hogyan védjük meg a családunkat, és miként léphetünk ki az ördögi körből, hogy végre ne a múlt diktálja a jövőt?

Samantha Shannon: Csontszüret
Athenaeum kiadó
Fülszöveg:
2059. Scion London. Paige Mahoney látszólag egy átlagos tizenéves lány, aki titokban egy alvilági szervezetnek dolgozik. Kisstílű lopások helyett ő nagyobb tétben játszik. Paige egy álomhacker, aki feltöri mások elméjét, és a gondolataikban kutat fontos információk, összeesküvési tervek után. Mindezt pénzért. Egy nap azonban sötét és gonosz erő keríti hatalmába... beláthatatlan következményekkel.

Oxford több évszázada lekerült a térképről, azóta titkos börtönváros, ahol a paranormális bűnözőket tartják fogva egy idegen faj felügyelete alatt. A Rephaimok belőlük toboroznak hadsereget, hogy véghezvigyék titkos tervüket. Paige mentora és kiképzőtisztje Arcturus, a vérhitves, aki mestere és halálos ellensége is egyben. Ahhoz, hogy szabaduljon, be kell törnie mestere elméjébe, és felfedni a titkát...


Simon Réka Zsuzsanna: Ahány király, annyi mese
Manó Könyvek kiadó
Fülszöveg:
A mesékből ismert királyok többsége bölcs és öreg uralkodó, aki biztos kézzel irányítja birodalmát. Simon Réka Zsuzsanna királyai egészen mások, mindegyiküknek van valamilyen furcsa szokása, hóbortja.
Hallottatok már például a hiphiphurrá királyról? Na és arról a királyról, aki mindent kékre festetett? Ugye, hogy nem! A kötetből megismerhetitek őket, sőt, azt is megtudhatjátok, hogy vajon talált-e megfelelő helyet rengeteg könyvének a könyvgyűjtő király, kivel csatázik az ellenség nélküli király,vagy kell-e spenótot ennie egy uralkodónak.
A tíz fordulatos, humoros mesét szeretettel ajánljuk az óvodás és kisiskolás korosztálynak. A kötetet Gyöngyösi Adrienn képei díszítik.

Turbuly Lilla: Talált szív
Manó könyvek kiadó
Fülszöveg:
Egy késő őszi napon Pepe, a nagycsoportos óvodás hazafelé tart anyukájával, amikor észreveszi, hogy az egyik zörgősre száradt platánlevél alól kipiroslik valami. Egy bársonyos, puha, tenyérbe simuló szívet talál. De vajon ki veszíthette el? Anya szerint egy varrónéni tűpárnája volt, apa úgy tippeli, hogy karácsonyfadísznek szánhatták. Kata, a nagytesó biztos benne, hogy egy kisgyerek ejthette el útközben a kórház felé. Pepe elhatározza, hogy megkeresi a talált kincs gazdáját. A kalandos nyomozás közben sok új barátot szerez, és karácsonyra végül minden szív a helyére kerül.

Turbuly Lilla öt fejezetből álló meséje egy kincseket gyűjtő óvodás hangján szól a szeretetről, barátságról, vagyis a szívről, de korántsem csak óvodásoknak.

A könyvet Horváth Ildi csodaszép illusztrációi díszítik, melyek kedves humorukkal kiválóan illeszkednek Pepe történetéhez.


2013. november 20., szerda

Irene Adler : Utolsó felvonás az Operában

Sherlock, Lupin és én 2.
Fülszöveg:
Irene, Sherlock és Lupin megbeszélik, hogy Londonban találkoznak. Lupint azonban hiába várják a barátai, mert apját, Théophraste-ot lopás és gyilkosság vádjával letartóztatták. Azzal gyanúsítják, hogy ő ölte meg Alfredo Santinit, a nagy zeneszerző, Giuseppe Barzini titkárát. A három gyerek tisztázni akarja a vádak alól, ezért nyomozni kezdenek. Fordulat fordulatot követ – többek között a mocskos Bethnal Green negyedben megmentik a híres szopránénekesnő, Ophelia Merridew életét –, végül pedig Sherlock és társai leleplezik a bűnöst, akire soha senki sem gyanakodott volna.

A könyvért köszönet a Manó Könyvek kiadónak!

 Nem is olyan régen (májusban), olvastam a sorozat első kötetét. A Fekete dámát. Már akkor is megjegyeztem, hogy a könyv kiadásilag, egy gyönyörű alkotás. Ez továbbra is helytálló megállapítás. Amikor a kezembe fogtam, levettem a védőborítót és kigyönyörködtem magamat, ahogy az előzék is gyönyörű és igényes.
Védőborító nélkül
 Tehát a külcsínnel kezdeném. Egy ifjúsági regénynél mindig fontos a kiadás (később is, de ifjúsági és gyerek irodalomnál nagyon), mert a gyerekek még borító, cím, történet sorrendben választanak könyvet. Legalábbis nagy részük. Tehát, ha adott egy gyönyörű borító, egy jó cím, akkor már meg vannak véve kilóra. Ha emellé társul, egy jó és pergő történet akkor már teljesen biztos a kedvenc kategória.
A könyv előzék lapja
 A kiadó átvette a külföldi sémát, és miért is ne vette volna át? Jó grafika, szép kivitelezés. A könyv belseje is szép. Minden fejezetnél található, a történethez így, vagy úgy csatolható tárgy képe. A betűméret megfelelő, nem ló betűs és nem is apró betűs (utóbbi elkedvetleníti a fiatalokat, mert sosem érnek egy-egy oldal végére). Elgépelés nem rémlik, hogy lenne benne, ügyeltek arra, hogy tökéletes legyen. A kiadó még a szokott ábrát is berakta a fülre, mármint a kormeghatározást, tehát 10 éves kortól ajánlható… felfelé a végtelenségig, még 27 évesen is élvezhető
Külcsín: 5/5

 Akkor jöjjön a történet, az írásmód és hasonlók. Múltkor az Élet vizénél, kifejtettem, hogy én nagyon-nagyon utálom az E/1-ben írt könyveket. Kiderült annyira mégsem. Vagy szimplán az segített, hogy a mesélő fél, tehát aki meséli a történetet azonos nemű velem, és szimpatíkusabb is mint az említett könyv főhőse.
 Irene meséli el a történetet, úgy ahogy ő látta, ahogy átélte. Utazás Párizsból Londonba, egy opera megnézése, és bonyodalom-bonyodalom hátán. Irene, Sherlock és Lupin hármasát már kellően ismerjük a Fekete dámából. Akkor egy nyaralás alatt született meg hármójuk barátsága, ami feltehetően élethosszig, vagy legalábbis sokáig tart.
 Sherlock hozza a formáját, a maga logikai, elemző módján. Tetszett, ahogy mindig tudta, hogy mit kell tennie, vagy legalábbis sejtése volt. Bár azért, ő sem éppen tökéletes, mert volt olyan, hogy ő sem tudta a választ. Viszont feltűnik a történetbe a Nagyító, amivel folyton ábrázolják a jövőben, ezt Irene ki is emelte. Tehát Sherlock nekem még mindig nagyon kedves karakter, kissé néha elszáll magától de azért rendben van.
 Lupin, (akinek a nevétől folyamatosan a Harry Potteres Lupin jut eszembe) őt is szeretem, annak ellenére, hogy szerintem túlaggódja magát, legalábbis ami a barátait érinti. Nem hiszem el, hogy ennyire önbizalom hiányos valójában, hogy retteg, hogy azért nem lesznek többé a barátai (akik amúgy a legjobb barátai), mert az APJA betörő. Na, bumm, azért nem kellene aggódnia ennyire… végtére is ő szintén már Ekkor enyveskezű kis tolvaj volt, még ha abban az időben nem is megélhetésből tette, csak úgy…
 Irene, nem egyszerű eset. Eléggé fiús lány, pont ezért képes remekül idomulni a társaihoz, akik azért próbálnák őt óvni. Nincs könnyű dolga Nelson úrnak, ha meg akarja óvni. Viszont Sherlock-kal együtt egész jó logikával bír. És ahogy kamaszodik, úgy bonyolódik a saját kis élete is, ami amúgy sem túl egyszerű. A történetből egyelőre csak annyit tudtunk meg, hogy örökbe fogadott, illetve feltehetően az igazi anyja elég módos (híres?) volt, és Elméletileg meghalt….bár ez nem derült ki teljesen biztosan, elég ködös az utalás ezeken a részeken. Jelenleg Londonba költözött a „szüleivel”, feltehetően majd újabb kalandokba keveredik.
 Maga a történet könnyen követhető, fordulatos. Azaz igazság, hogy a gyilkos kiléte még engem is meglepett, illetve voltak mellékszálak, amiket nem igazán tudtam felgöngyölíteni előre. Tehát, nem kiszámítható, végig élvezetes maradt számomra. Ideális azoknak a fiataloknak akik szeretik a krimiket, mert egy jó bevezető majd a felnőttebb krimik világába.
Belbecs: 5/5


Könyv adatai:
Kiadási év: 2013
Kiadó: Manó könyvek
Fordította:  Todero Anna
Illusztrálta: Iacopo Bruno
Oldalszám: 259
Eredeti megjelenési év: 2011
Eredeti cím: Irene Adler: Ultimo atto al Teatro dell'Opera
Eredeti ár: 2.990 Ft

A kaland folytatódik:
Megjelenés: 2014. nyár

2013. november 18., hétfő

Várható, - és friss megjelenések (Könyvmolyképző)

 Csináltam már polcot molyon is, hogy mi az ami érdekelne, a friss megjelenésekből és várható megjelenésekből. Bár be kell vallanom, hogy próbáltam nem figyelni őket, mert hörcsög effektus az van rendesen, és idén már nem kellene könyvet venni. A karácsonyi bevásárlásokkal viszont már végeztem, majdnem minden már a helyén csak csomagolnom kell meg hasonlók.
 De akkor most pár poszt lesz, kiadókra bontva, hogy mi az amit NE felejtsek el, majd olvasni, esetleg beszerezni….kezdetnek jöjjön a Könyvmolyképző, aki szerintem arra törekszik, hogy a molyokat anyagi csődbe taszítsa (csúnya dolog….de remélem megtartja ezt a jó szokását ;))

Delphine de Vigan: Semmi nem áll az éjszaka útjába
Fülszöveg:
A No és én című regénye miatt Magyarországon is jól ismert francia írónő ezúttal egy rendkívül személyes, érzékeny és őszinte szöveget nyújt az olvasónak: édesanyja öngyilkossága után zsigeri késztetést érez arra, hogy elmesélje a történetét, hogy választ keressen arra, miért alakult olyan fájdalmasan az élete, mitől vált mániás depresszióssá. Lucile-t a saját nézőpontjából, a túl gyorsan felnőni kényszerült gyermek szemével írja meg, megpróbálva megragadni azt a rejtélyt, amit az anyja − aki mindig egyszerre volt oly közeli és oly távoli − jelentett a számára. Ezt az önmagára kirótt feladatot olykor elviselhetetlenül nehéznek érzi, mégis hajtja az írás kényszere, egyre mélyebbre és mélyebbre merül a családi emlékezetben, ahol a sugárzóan fényes emlékek mellett (mögött) eltemetett titkok lappanganak.

Jeff Kinney : Egy ropi naplója 6. - Négy fal között
Fülszöveg:
Greg Heffley nagy bajban van. Az iskolában vandálok jártak, és ő az első számú gyanúsított. A legszörnyűbb az egészben az, hogy ő teljesen ártatlan. Vagyis, majdnem teljesen.

A rendőrség a nyomában van, ám egy váratlan hóvihar elzárja a Heffley-családot a külvilágtól. Greg jól tudja, hogy amint elolvad a hó, örökre lecsukják, de vajon nem rosszabb büntetés-e az, hogy az egész téli szünetet a családjával összezárva kell töltenie?


Beth Revis: Túl a végtelenen
Várható megjelenés: 2013.11.30
Fülszöveg:
Mi kell ahhoz, hogy valaki életben maradhasson egy hazugsággal teli űrhajó fedélzetén?
A tizenéves Amyt lefagyasztották, hogy az Isten Útja űrhajó fedélzetén évszázados út után eljuthasson egy távoli csillag bolygójára. A fiatal lánynak mindenről le kellett mondania. Hátrahagyta a fiúját, a barátait és az egész bolygóját, hogy a szüleivel együtt a Csillagközi Életbárka Program résztvevője lehessen. Azzal a szilárd meggyőződéssel merültek el a fagyasztómedence dermesztő folyadékában, hogy három évszázad múlva egy új bolygón, a Centauri Földjén ébresztik fel a családot. Mielőtt azonban az Isten Útja célba érhetett volna, valami történt a lefagyasztott testeket őrző raktárban. Valaki titokzatos módon hozzányúlt a negyvenkettedik számú fagyasztótartályhoz és Amy kis híján meghalt, amikor erőszakosan kirángatták fagyott álmai közül. Ötven év magány vár rá.
Ráadásul valaki meg akarta gyilkolni.
A földi tizenéves egy különös, zárt világban találta magát. Az űrhajó fedélzetén minden értelmetlennek tűnik. Az Isten Útja 2312 utasa vakon hallgat zsarnoki, félelmetes vezetőjük szavára. A könyörtelen kiskirály lázadó utódját, Korost viszont valósággal lenyűgözte a lány. Az ifjú arra is szeretne rájönni, hogy alkalmas-e az űrhajó vezetésére.
Amy annyira szeretne megbízni Korosban. De hát hogy a csudában bízhatna meg egy olyan fiúban, aki még sosem járt a hajó hideg, fém falain kívül?
A kétségbeesett lány csak abban lehet biztos, hogy barátjával együtt halálos versenyfutás előtt állnak. Ki kell deríteniük az Isten Útja rejtett titkait, mielőtt újra lecsapna rá a gyilkos, aki már egyszer megpróbálta megölni.

Richard Paul Evans: Michael Vey – A 25-ös cella foglya
Várható megjelenés: 2013.11.30
Fülszöveg:
A Meridian Középiskola tanulóinak szemében Michael Vey csupán egy teljesen átlagos, hétköznapi tizennégy éves srác. Michael azonban minden, csak éppen nem hétköznapi – ami azt illeti, egészen felvillanyozza a környezetét.
Amikor Michael legjobb barátja, Ostin Liss és a csinos szurkolólány, Taylor Ridley véletlen felfedezést tesz, hirtelen kiderül számukra, hogy Michaelen kívül más gyerekek is élnek a világon, akik hasonló képességekkel rendelkeznek. Ráadásul valaki vagy valami elszántan vadászik rájuk.
Miután Michael édesanyját elrabolják, a fiú csakis saját eszére, különleges erejére és barátai segítségére számíthat, ha szembe akar szállni a vadászokkal, méghozzá azzal az elhatározással, hogy kiszabadítja anyját és megmenti a többieket.


J. R. Moehringer: Sutton
Várható megjelenés: 2013.11.30
Fülszöveg:
Willie Sutton Brooklyn mocskos, ír nyomornegyedében született, a huszadik század első évében. Mire nagykorú lett, a bankok teljesen elvadultak. Ha éppen nem csődöt jelentettek, ami miatt számtalan amerikai vesztette el munkáját és vált otthontalanná, akkor állami gyorssegélyekért folyamodtak. A tőzsdekrachok, válságok és az elszabadult munkanélküliség ördögi köréből Sutton csupán egyetlen kiutat látott, egyetlen lehetőséget arra, hogy elnyerje álmai hölgyét.
Így kezdődött Amerika legsikeresebb bankrablójának a pályafutása. Sutton három évtized alatt olyannyira tökélyre vitte a bankrablást, akkora mestere lett a szökéseknek, hogy a rendőrség az egyik legveszélyesebb New York-iként kezelte, az FBI pedig a legkeresettebb bűnözők listájának élére helyezte.
A nyilvánosság azonban Suttonnak szurkolt. Hiszen soha egyetlen lövést sem adott le, áldozatai pedig kizárólag a vérszívó bankok voltak. Amikor 1952-ben végleg elfogták, tömegek vették körül a börtönt, és a nevét kántálták.
Kiterjedt kutatásait és élénk képzelőerejét kombinálva, a Pulitzer-díjas J. R. Moehringer megkapóan kelti életre Willie Suttont.
A szerző által újraírt történetben Sutton tetteit több vezérelte a puszta szegénységnél vagy a társadalom elleni dühnél. Mégpedig egy feledhetetlen nő.
Bármennyi bűntettet követett el, akárhányszor esett rabságba – első szerelme (és első cinkostársa) sohasem járt távol gondolataitól. Amikor pedig végleg kiszabadult – meglepő kegyelemnek köszönhetően 1969 karácsonyán –, azonnal elindult megkeresni őt.
A Sutton szívbemarkoló, vicces, tempós, telis tele tényekkel: gazdasági válságok történetét meséli el, és ezáltal kísértetiesen modernnek tűnik – miközben a háttérben egy elátkozott, örök szerelem története bontakozik ki.

Kim Harrington: Clarity – A tisztánlátó
Várható megjelenés: 2013.11.30
Fülszöveg:
Ne hunyd be a szemed.
Kivéve akkor, ha a sötét valóságot már nem tudod elviselni.
Cape Cod turisták által kedvelt városában, Eastportban él egy csodabogár família. Az én családom. Én tisztánlátó vagyok. A bátyám médium. Anyánk telepatikus képességekkel bír. Míg a turisták odáig vannak értünk, a városban az emberek inkább lesajnálnak minket. Bár egy impozáns viktoriánus házban élünk, házi kísértetünk még sincs, és otthonunk földszintjén rendeztük be spirituális vállalkozásunkat: családi jósdánkat.

On Sai: Calderon, avagy felségáruláshoz bricsesz dukál
Várható megjelenés: 2013.12.15
Fülszöveg:
Calderon kapitány élete pokol: a sajtó árulónak hiszi, a nemesi körök megvetik, ráadásul még az űrhajón is próbára teszi türelmét a nőkből álló legénység. Calderon el akar jutni a hadgyakorlatra, nehogy merényletet kövessenek el a császár ellen, de áldásos tevékenységének hála a Ferrero Ház a bukás szélén táncol.
Ami a legbosszantóbb, Taina körül is felbukkan egy jóképű, szőke szamuráj.
Calderon kénytelen cselekedni, bár nem épp úgy, ahogy mások várják…
Taina élete is kemény. A nagyapja férjjelölteket válogat, ám a lány megsejti, hogy a szamurájokat nem a keze érdekli, hanem egy érthetetlen politikai játszma.
Kicsoda ő? Miért irtották ki a család Tivesgei-ágát?
Barátja vagy gyilkosa a szamuráj, aki a nyomában jár?
Taina csak két dolgot szeretne: nyugalmat és Calderont.
A fiatal főnemes és a makacs japán lány összefog a Birodalom megmentéséért. Azonban most Sexert báró az ellenség, aki mindenkinél ügyesebben űzi a Játékot.
Vajon sikerül megvédeni a császárt a merénylőktől? És önmagukat a császártól?
De legfőképpen, ki kerül ki győztesen abból a harcból, ahol a szerelmi ötszög tagjai rajtuk kívül egy nemes hölgy, egy szamuráj és egy élő kard?
A Calderon, avagy hullajelölt kerestetik várva várt folytatása.

On Sai: Scar
Várható megjelenés: 2013.12.15
Fülszöveg:
Scar körül sok a titok.
Titok a vallása, mert kereszténynek született egy olyan világban, ahol a kalózok megnyúzzák, a császáriak pedig agyonlövik a hívőket. Titok, hogy szerelmes Artúrba. Titok az álma, amit követve navigátornak áll.
Artúr körül sok a halál.
Előbb azt hiszi, Scar meghalt, kétségbeesésében csatlakozik egy keresztény csempészhajóhoz, és az űrben bolyongva egyre mélyebben megismeri a sötétséget. Mikor úgy érzi, minden kegyetlenséget megtapasztalt, megtudja, hogy Scar nem halt meg. Hanem áruló lett.
Don körül nagy a csend.
A renegát mentál önkéntes száműzetéséből figyeli a világ eseményeit, ám az ijesztő dolgokról nem beszélhet senkinek. Hallgatása mögött más is lapul: egy titok, és egy régi, fájó szerelem emléke.
Lucy körül nagy a rend.
Don egykori társa majdnem hibátlan. A világegyetem egynyolcadának ura, aki a végső tökéletességet keresi, gyűlöli az érzelmeket és a vércseppek gömbjében lapuló π számot. Könyörtelenül kiiktatja mindazt, ami nem illik a társadalom rendjébe.
Ők négyen furcsa események sodrában találják magukat. Fogalmuk sincs, ki vagy mi mozgatja a szálakat.
Lehet, hogy pusztán játékszerek Isten és a Gonosz kezében?
Létezik egyáltalán szabad akarat?
A szerelem, melyet elpusztítottál magadban, pislákolhat-e még a másikban?
Egyvalaki sejti csupán, hogy ők négyen alkotják a tengelyt, melyen megfordul az emberiség sorsa.
A regény a Szivárgó sötétség sorozat első kötete.

Rachel Hawkins: Hex Hall
Várható megjelenés: 2013.11.30
Fülszöveg:
Három évvel ezelőtt Sophie Mercer rádöbbent, hogy boszorkány. Ebből jó pár kalamajka keletkezett. Anyja, aki nincs megáldva boszorkányképességgel, mindenben segíti őt, de csak akkor értekezik Sophie apjával, akit a lány szinte csak fényképről ismer, amikor nagyon szükséges. De amikor Sophie bűbája nagyon rosszul sül el a szalagavató bálon, és túlságosan magára vonja az emberek figyelmét, apja az, aki úgy dönt, büntetést érdemel: ezért a Hex Hallba, egy elzárt nevelőotthonba kerül, mely a rossz útra tért Prodigiumok (vagyis boszorkányok, tündérek és alakváltók) gyűjtőhelye.
A hasonszőrű csudabogár-tinikkel töltött első nap végére Sophie szép kis listával dicsekedhet: három erős, szupermodell-kinézetű ellenség, egy szívdöglesztő boszorkánymester iránt érzett bimbózó szerelem, egy ijesztően követő kísértet, és egy szobatárs, akiről kiderül, hogy a suli leggyűlöltebb diákja, és ráadásul vámpír. De a legrosszabb akkor jön, amikor Sophie rádöbben, hogy egy titokzatos ragadozó támadja meg a diákokat, és egyetlen barátja az első számú gyanúsított.
Egyre több lesz a vérfagyasztó rejtély, és Sophie kénytelen felkészülni a legnagyobb fenyegetésre: egy ősi, titkos társaság egyetlen célja, hogy elpusztítsa a Prodigiumokat – de különösen őt.

Adam Johnson: The Orphan Master's Son – A fiú
Várható megjelenés: 2014.01.31
Fülszöveg:
A fiú nagy epikus történet, felzaklató irodalmi felfedezőút: egy fiatalember életútját követi végig jeges vizeken, sötét alagutakon és hátborzongató kémközpontokban a világ legrejtélyesebb diktatúrájában, Észak-Koreában.




Sarah MacLean: A csábítás kilenc szabálya
Várható megjelenés: 2013.12.15
Fülszöveg:
Egy igazi lady nem szivarozik, a lovat nem férfimódra üli meg, nem foglalkozik vívással és nem is párbajozik. Ezenkívül nem lő pisztollyal és nem kártyázik férfiklubban.
Lady Calpurnia Hartwell mindig betartotta ezeket a szabályokat, de végül is mi értelme volt ennek? Még mindig nincs férjnél és enyhén szólva elégedetlen a helyzetével. De most megfogadta, hogy megszeg minden szabályt és végre élvezni fogja az életet!
De ahhoz például, hogy végigtáncoljon egy bált vagy szenvedélyesen csókolózzon, kell egy megfelelő partner is. Egy olyan férfi, aki mindent tud a szabályszegésről. Például az elbűvölően vonzó Gabriel St. John, Ralston márki, akinek épp olyan rossz a híre, mint amilyen bűnös a mosolya.
Ha Lady Calpurnia nem vigyáz, akkor éppen a legfontosabb szabályt fogja megszegni: akik az élvezeteket keresik, azoknak soha nem szabad reménytelen szerelemre lobbanniuk

Andrew Lucas Mcilroy: Árnyból az angyal
Várható megjelenés: 2013.11.30
Fülszöveg:
„Lásd meg a gonoszt a fényben, és a jót a sötétségben…”
Amikor az első és egyetlen keresztes háború elsöprő győzelmet aratott, a világra homály borult. Azóta az Örökkévaló egyháza vasmarokkal szorítja híveit, a 19. század végén az emberek még mindig inkvizíciótól, boszorkányoktól és démonoktól rettegnek.
Cailie Jacobs különleges fiú: az éjszaka teremtményei a védelmére kelnek, a farkasok szelíd kutyaként viselkednek a közelében. Híre azonban eljut az inkvizícióhoz: családját megölik, és ő maga is kínhalált halna, ha életét nem mentené meg egy furcsa társaság.
Brod Walters és ifjú társai kisstílű szélhámosok, eszük ágában sincs ujjat húzni az egyházzal. Ám ahogy keresztezi útjukat ez a különös fiú, addigi kényelmes életük fenekestül felfordul. Csatlakozik hozzájuk Dorien, az elf ifjú, és Eline, egy felfegyverzett asszony, aki a legrettenetesebb bűnt követte el az Örökkévaló egyháza ellen: megtanult varázsolni.
Hogy Cailie-t megóvják, fel kell fedniük az évszázadok óta a homályban rejtőző igazságot. De kicsoda ez a fiú valójában? Vajon a fény, vagy a sötétség uralja-e sorsát? Miért védelmezik egy elfeledett istennő, Balora szent állatai, a farkasok? Ki az a titokzatos angyal, aki mind gyakrabban bukkan fel álmaikban? Mi köze mindennek a Vatikánhoz és a közelgő pápaválasztáshoz?
A vándorokat egy varázslatos ereklye szólítja a messzeségből, és a jövendölés, hogy Balora prófétája újból a földet járja majd, aki reményt hoz a halandóknak. Reményt egy szabadabb világra, ahol az Elfeledettek újból visszatérhetnek.
Lásd meg a jelet, mert hamarosan eljön az idő.
Lásd meg a gonoszt a fényben, és a jót a sötétségben…

Timothy Kurek: Kereszt a szekrényben
Várható megjelenés: 2013.11.30
Fülszöveg:
Timothy Kurek a nasville-i Bibliaövezet egyik szigorú, konzervatív, keresztény gyülekezetében nevelkedett, és korán megtanulta az elkülönülés evangéliumát. De Timothy útját egy szülei által kitagadott, leszbikus lány képében hamarosan keresztezi a világ. Timothyn zavarodottság lesz úrra, vallásos neveltetésével kapcsolatban kételyek és kérdések kínozzák. Timothy rádöbben, hogy csak akkor érezhet együtt a lánnyal, és értheti meg fájdalmát, ha azoknak az embereknek a cipőjébe bújik, akikről azt tanították neki, messziről kerülje őket… Elhatározza, hogy melegnek adja ki magát ország-világ előtt, hogy megtapasztalja, milyen hatással van a melegség bélyege az életére. A Black Like Me hagyományait követő Kereszt a szekrényben egy történet emberekről, hitről, és egy férfi megbotránkoztató kísérletéről, aki Jézust keresi a peremen.

Magamról

Saját fotó
Munkámat tekintve könyvtári adminisztrátor vagyok. 2006.12.01-e óta, a József Attila könyvtárban (Dunaújvárosban). Kölcsönzés a fő munkaterületem, de emellett, foglalkozom a beérkezett ajándékkönyvekkel, javítom a katalógus hibáit, és a könyvtár Molyos profilját is én használom, tehát én töltöm fel az új könyveinket, és rakom fel oda a híreket. Emellett még ezer más dolgot csinálok, amit általában az éves beszámolóba is elfelejtek beírni, mert már annyira alap :D Nagyvenyimen élek édesanyámmal, egy kertes házban, Bogi kutyánkkal, aki mindenkit szeret, főleg ha kap simogatást és ennivalót :) Érdeklődési körömet elég könnyű lekövetni a blogon, igen a legaktívabb a könyvek szeretete, utána jön az írás. Témakörben a Kelet, a spiritualitás, a buddhizmus, az önsegítő irodalom. Ha szépirodalomra vetemedek, akkor inkább fantasy, minimális romantika, de amúgy bármit szívesen kipróbálok (maximum az első 50 oldal után abbahagyom). Koromból adódóan már megtanultam, hogy nem MUSZÁJ elolvasni egy könyvet, ha nem vonz be, akkor el kell engedni, akkor nem nekem íródott.