2011. július 26., kedd

Mollyal a világ / az irodalom




Kicsit több mint két éve regisztráltam az oldalra (moly.hu), körbenéztem aztán beleszerettem.
Mi a vonzó az oldalban? Elsőre az volt a legjobb, hogy így egyben láthattam mit is olvastam eddig. Egy füzetben vezettem mindig, hogy mit olvastam, mikor, és az hány oldal, hónapos lebontásban, tehát felvinni 2008-tól napjainkig elég egyszerű volt. Az előtte lévő könyveknél meg ha emlékeztem rá akkor felkerült, ha nem akkor meg nem. Valójában az olvasás 2006 óta lett hobbi, bár inkább 2007, tehát csak egy év ami nagyon homályba került. Tehát az olvasmánylista volt az első amibe beleszerettem.
 A második jó oldala az volt, és ma is, hogy rengeteg könyvről itt értesülők, hogy ilyen is van, ami persze a várólista vesztére történik, mert egyre hosszabb és hosszabb, felkerül valami, majd idővel lekerül, ha lekerül akkor három kerül a helyére. De legalább van lista, hogy tudjam el akartam olvasni. Száz könyvnél még hagyján megjegyezni mit akar az ember olvasni, de 848 kötetnél már azért ember legyen a talpán aki mindet fel tudja sorolni. Vesztemre a lista sem volt elég, de erre is van orvosság a Molyon.
 Polcok, újabb dolog ami nagyon bejött, elejével mindenről, mindenféléről csináltam polcot, nemrég takarítottam ki a Molyos polcaim így maradt a Várólistás 8db polc és maradt a Magánkönyvtáram polcokra szedve 8db. Meg pár egyéb, olyan, hogy miket kaptam idén, miket olvastam idén (amire amúgy van funkció is, tehát polc nélkül is mutatná, de nekem így jobban tetszik), van Kívánságlistának is polca, habár ez is lekövethető amúgy. Mellékesen ez is egy remek dolog. Mert, ha kérdik, mit szeretnél Karácsonyra/Húsvétra /akármicsodára, akkor onnan le lehet lesni, vagy random meglepni is lehet így embereket.
 Könyvtárosként is nagyon hasznos az oldal, eleve, ha csak nézelődünk is, értékelések, könyvek, vélemények. Sokat segítenek, ha például „ajánlj egy könyvet”, ez amúgy gyakori kérés. És tudom, hogy az én olvasási ízlésem általában nem passzol a kérdezőével, hát rá lehet keresni, milyen hasonló könyv van, vagy arról mit mondanak stb. sokat segíthet a munkában is!
 Tehát roppant jó dolgok vannak itt! Nézz körül, de tényleg, szerintem bele fogsz szeretni vagy rögtön vagy pár alkalom után már Te is függő leszel (a mérték már rajtad múlik).

A Moly másik oldala:
 A funkciók mellett, ami jó mindenkinek, de az antiszociális embereknek teljesen elég, nos, ezen kívül ott a másik oldal. Rengeteg barátot köszönhetek a Molynak, ismeretlen ismerősöket, névtelen, arctalan lelki segítőket és vidítókat. És persze személyesen megismerteket is.
 Moly találkozók márpedig vannak, nem is kevés és nem is csak Budapesten. Ennek ellenére első Moly találkozóm, ha jól emlékszem @Izolda gofripartija volt, legalábbis a legemlékezetesebb. Nem vagyok igazán társasági lény, már amikor, elsőre sosem, utána kezdek már feloldódni. Nem voltunk sokan, és finom volt a gofri, és nem is maradtam sokáig, de így is vissza-vissza jártam, amikor tehettem. Aztán kitaláltam, hogy felmegyek pestre, hát csinálok, eseményt ki jön velem találkozni. Mindig volt pár ember akik jöttek, segítettek pl. mala vásárlásban! Pedig másodszorra sikerült csak!
 Akkor évente van nagy banzáj, olyan több száz emberes Moly születésnap. Tavaly sikerült is elmennem, és nagyon jó volt! Fele bemutatkozott emberre sem mondanám azt, hogy még mindig tudom társítani a molyos nevéhez, de azért páran megmaradtak bennem „kép a névhez” állapotban.
 És idén nyáron először Dunaújvárosban is összeült a Moly csapat. Na jó első hivatalos találkozó volt, a második nagyobb összeülés. Az elsőn @Bence előadó volt a könyvtárban, amiben dolgozom és utána elmentünk…”teázni” :D
 Tehát nagy mozgatórugó tud lenni a Moly személyes találkozásokkor, barátságok kialakulásakor, tehát ha erre van igény. Könyvszerető, olvasni szerető társaságban lenni jó!

Még mindig pozitív oldal lehet, van cserelehetőség. Megunt könyvek csere-beréje, eladása. Tudom, ezt relatíve már mindenhol meglehet csinálni, de ezt is lehet. Én rengeteg könyvet cseréltem, ajándékoztam, kaptam csak úgy is molyoktól.  :)

Ennyit tudok mondani, van aki beleszeret, van akinek ez csak egy oldal lesz a sok közül. Nekem napi szinten használatos oldal. Barátaim lettek itt.

2011. július 25., hétfő

Kis szerepjátszós áttekintés.


 Minden a Harry Potter lázzal indult. Szerepjátszásom kezdete körülbelül 2000-re datálódik. Ekkor kezdtem az akkor még Roxfort névre hallgató oldalon, majd egy fél év után megunva feledésbe merült. Újabb pár év eltelt, körülbelül 2003, amikor ugyanazon az oldalon regeltem Jeffi néven. Akkor már kicsit változtattak az oldal struktúráján, mert a Roxfort nevet felváltotta a Martion. A házakat is átnevezték és Magyarországra, azon belül is Marótra rakták az iskolát „helyileg”. Lassan eljött az idő, hogy teljes nevet adjunk a karaktereknek, mert a Jeffi pl. eléggé elüt a többitől, így lett először Jeffiből Jeffi S. Shao. (az S, Shendort takart, csak hosszú volt, és lusta voltam begépelni minden belépésnél :P). A Lorton házát erősítettem, majd jött a magyarítás, miszerint a karakter legyen magyar neve, ekkor vált belőle Szépföldi Júlia és a testvérét is közben megalkottam, ő Rómeó volt. (igen nagyon kreatív voltam :P). Rómeó volt az első olyan tényleg szeretni való karakterem, skizofrén, durva, és az unalom elűzésére remek volt.  A vezetőség kevésbé érezte ezt pozitívnak, de na. Aztán jöttek a karakterváltások, megérkezett Szentgellérti Nimród, majd a bátyja Krisztof, majd az öccse Márk. Ekkor az első karaktereimet már eltűntettem. Krisztof prefektusi címig vitte, majd kb. két hétig tanársegéd is volt. És itt kb. 2006 környékén vezetőség kontra én vita kerekedett és a távozás mellett döntöttem, ekkor már tagja voltam egy másik oldalnak…
 2006. február 15. ha minden igaz. Darrick és én regisztráltunk az ivd.hu –ra. Kezdetlegesnek mondható játékstílussal és borzalmas fogalmazással, két soros hozzászólásokkal, és jellemtelen karakterekkel. Itteni első karakterem Raiden Shao, ő amúgy elég sokáig meg is volt, talált barátnőt, feleséget és gyerekei is lettek, tehát ő tökéletes volt a maga magának való mivoltával együtt :D
 Akkor volt egy olyan kezdeményezés, hogy hozzak lány karaktert, mert nem megy a fiút kijátszás. Ekkor raktam át Jeffi-t azaz Júliát erre az oldalra, kb.… egy hétig élt szegény utána sztornó, akkor egy Annare S. Silver néven futó leányzó, kb. ugyanennyi időt bírt ki az oldalon. Aztán megérkezett Altmandi Richard, szintúgy a Martionból konvertálva, ő több évig maradt. Jóstehetség, embergyűlölő stb. de Richt imádom, olyan… kedvesen bunkó (mert van olyan :P) őt is elindítottam az életében, lett barátnője, három is (egymás után :P nem egyszerre), majd felesége és gyereke, és a nem kijátszott jövőben elméletileg összesen 7 gyereke lesz :D.
 Akkor még mindig IVD. Volt egy gyógyítói karakterem, körülbelül két játék erejéig, ő elég hamar el is tűnt. Márkot is áthoztam, körülbelül fél évig volt aktív részese az Akadémia életének. Akkor Gróf Szentesy András, ő azért két-kétésfél évig megvolt. Szívbeteg, dúsgazdag, különc, gyerekes, művészlélek, aki keresi a bölcsek kövét :D végtére is talált párt, lett egy fia, aztán zutty meghalt, most elméletben ott kísért az IVD-ben, de karakterem már nincs hozzá.
 Akkor 2008 környékén érkezett meg szívem csücske Gabriel. Aki megjegyzendő teljesen heteró karakternek indult aztán teljesen meleg lett belőle. Volt ugyanis egy játékostársam, aki megjegyezte, hogy „tuti bi”, mondom, nem de… nos, miért is ne, aztán végül kiábrándult a nőkből :D.
 Első párját igazándiból egy fogadásnak köszönheti. Userek fogadtak valamiben, azt hiszem, hogy egy amúgy nem túl aktív játékostársunk fog-e azon a héten írni vagy sem. Nem írt így én nyertem, a tét az volt, hogy lefekszenek azt ennyi. Nem terveztük hosszú távra de hát mégis hosszú távú kapcsolat lett belőle. Közben a pár átváltozott nővé, és teherbe is esett, és persze közben kaptak még egy gyereket, egy féléves gyönyörűséget, mert kiderült Gabriel ex-e terhes volt, amikor szakítottak stb. tehát véletlen sem könnyű életet éltek. Négyesben. Géb, Krisz (a pár), Bella, és Rafael. Közben persze Gabriel előbb a Regina Kollégium tanára, majd igazgatója lett, majd az iskola megszűnésével az IVD igazgatóhelyettese, emellett növénytant és Mágikus főzetek ismeretét tanított.
 A párja lelépett se szó se beszéd magára hagyva két gyerekkel, amikor tudta, totál pancser a gyerekneveléshez. Ettől persze lelki beteg lett majd anorexiás stb. visszatérő párját meg már annyira nagyon nem tudta szeretni, elvégre cserbenhagyta. Eléltek azért egymás mellett.
 Egy kissé aktív diákköszöntő után erősen ittas állapotban került kapcsolatban a következő „áldozatával” Armanddal, az iskola akkori Mágiaoktatási felügyelőjével (MOF :D), a rókával. Egyéjszakásnak indult, majdnem egy évig tartott, mire szétmentek. De közben sok-sok kalandjuk volt, voltak Madridban, Alexandriában, nyaraltak, voltak féltékenyek, majd a kapcsolatot visszaváltották szeretői státuszra, mindkettejük egyetértésében.
 Innen bonyolódik a dolog. Géb megvolt, ahogy megvolt, csak közben kicsit bonyolítottam amúgy sem egyszerű életén. Háttérvilág váltás volt, hát kitaláltam, akkor legyen egynegyed elf, és az eddigi 27 helyett legyen 77 és akkor jön a mókás rész, találjunk ki 50 évet, amire nem emlékszik. Így lett belőle Madrid Sötét Angyala, a Perez család feje, a maffia és Madrid ura. Hírtelen így lett még +két gyereke (Adrian, és Suzane), és így máris gond volt, mert lepaktált egy másik Madridi maffiával és így nem mehetett haza, csak, úgy ha felbontja azt az esküt stb. tehát bonyolult. Végül felbontotta az esküt, ellátták a baját és Elméletben meghalt.
 Elméletben csak. Azaz igazság, hogy magamat ismerve úgysem halt meg, de az IVD történetében egyelőre ő kipurcant, legyilkolták és jajaj :D. De mivel könyvet tervezek írni belőle így úgysenemhaltmeg. De ez majd egyszer kiderül ;)
 Elérkezett az IVD-ben is a, ha jól emlékszem a harmadik-negyedik hisztim, amikor karaktereket törlök és bevágom a „dögöljetek meg” durcát, ez most amúgy aránylag sokáig tartott nálam. Pláne, hogy megmondtam, más oldalra már nem megyek játszani, mert ezt szoktam meg stb.
 A durca végeztével jött az újra regisztráció, ezer+1 megkötéssel, de amúgy mind reális és elfogadható volt, tehát segáz. Ekkor érkezett meg Anary Frewin nevű karakterem, akivel az óta sem vagyok jóban, mert nem tudok azonosulni vele. Női… itt rontottam el. Na, mindegy, mivel túl sokat manapság nincs alkalmam játszani, és igazán kedvem sincs már annyira, mint a törlés előtt így arra a célra tökéletes, hogyha valamit olvasni akarnék, azt megtehetem vele.
 Lehet voltak még karaktereim, de tekintve elég sok felé szakadtam, nem emlékezhetek mindenkire. Akik szeretik a fórumos szerepjátékot, szeretnek írni azoknak ajánlani, tudom csak. Mind a kettőt:
ivd.hu illetve az alomvilag.hu bár utóbbiról már nem tudok túl sokat, elég rég elmentem onnan :D

2011. július 24., vasárnap

Renato Caporali – Szalai Lilla (szerk.): Arab népmesék



 A könyv nagy része Aladdin történetét dolgozza fel, kicsit másként mint ahogy a mesékből megszoktam. Kevésbé éreztem ezt jó megoldásnak. Mármint a történet szerint van egy varázsló, annak egy gyűrűje, ami majdnem ugyanarra jó, mint a lámpás, egy időben mindkettő Aladdinnál van, majd a lámpás a varázslónál stb. és persze az a varázslatos limit sincs, hogy „hármat kívánhatsz”. Pedig az szerintem sokat javított a történeten, hogy jól meg kellett gondolni mik a kívánságok, mert csak három van. Itt meg halomra kívánhatott mindenfélét.
 Az ébenfa paripa című mese már számomra is újdonság volt. Tetszett, bár valahol teljesen logikátlannak tartottam a történet eszmefuttatását. Miszerint a paripát megalkotót elzavarják, holott bemutatta, hogy az egy remek dolog. Na meg a halálom volt az a „Abban a szempillantásban beleszeretett, s elhatározta, hogy ha addig él is, feleségül fogja venni.” És persze ez visszafelé is így történt, és jaj-jaj… oké ez nekem rossz volt :D Értem én, hogy szerelembe esnek meg minden, és értem, hogy a könyv rövid ergo ezt gyorsan le kell tudni benne, de ennyire? És ennyire rosszul megfogalmazva?
 A titkos ajtó már más történet, nem volt ismerős, bár kiszámítható volt. Érdemes elolvasni, aki nem ismeri. A fene nagy kíváncsisága az embernek az a veszte! :P
 A kert őrzője, csalafintaság, igazságos igazságszolgáltatás és hasonló, rövid, velős és találó.
 A Tenger Fia. A kötetben a kedvenc történetem. Barátságról, hitről, és arról, hogy mennyire félreértelmezhetnek bizonyos dolgokat az emberek.

„-Ti, földi emberek talán nem hiszitek, hogy Allah az élet ura?
  -Már hogyne hinnénk?
  -Tehát mikor Allah életet ad egy embernek, akkor azt csak kölcsönben adja neki? Igaznak gondoljátok-e ezt?
  -Igen! Ez igaz!
  -Akor pedig miért sírtok, ha Allah visszaveszi azt, ami az övé? Örülnötök kellene, mint ahogy mi örülünk! Látod, ezért nem kérek többé a barátságodból!”
(idézet a kötet 124. oldaláról)

A rajzok nagyon szépek voltak, illettek a történetek hangulatához, bár néha azt vettem észre nem követik a történet haladását, tehát a kép oldalakkal előbb vagy később kellett volna, nem akkor amikorra rakták, de ez legyen a legnagyobb gond.

Könyv adatok:
Népek meséi 15. kötet
Összeállító: Renato Caporali
Illusztrátor: Alessandra Rundine
Fordította: Dr. Paál Zsuzsanna
Kiadó: Kossuth Kiadó zrt.
Oldalszám: 124
Kiadási év: 2011

Molyok találkoztak kivételesen Dunaújvárosban!

 Itt még nem volt igazán találkozó, olyan nagy, ami több mint három Molyt jelentene. Mert @mama_gold és én azért szoktunk találkozni néhanapján, csereberélni is akár. De ugyebár az nem ugyanolyan, mint ez!
 Persze én nap mint nap találkozok Molyokkal, akik most viszont nem tudtak eljönni mert, nyaralni mentek, vagy egyéb program közbejött, de a következőn azért szeretnének itt lenni. @Sicc ; @hjuda ; @smilla . Reméljük legközelebb összejön majd.
 És hogy tegnap kik voltak itt és mit csináltunk. Jött Székesfehérvárról  @Amrita illetve @ppayter akiket @mama_gold és barátnője Ibolya társaságában vártunk a Budapesti busszal…mint kiderült Fehérvárról jöttek, így mi néztük-néztük a buszt és csak úgy hírtelen megjelentek. Egyszerre jött amúgy a két busz :P
 Beültünk a City Caféba, egy forró csokizásra, mert hát miért is ne esett volna és miért is ne lett volna olyan hideg. Beszélgettünk mindenről, a Román lejtől, a Mongóliába való utazáson át, a könyves eseményekig. Persze könyvekről is szó esett, kaptam egy mangát olcsóért (Moriyama Daisuke: Chrno Crusade 4.) meg ígéretet a mongol pénzre. Mert apum gyűjt mindenféle pénzt, és ha már leszóltuk a romániai pénzt (mert olyan mint a játékpénz! És műanyag és átlehet látni egy részén!) akkor majd meglátjuk a mongolt is.
 Pár órával később helyileg még mindig ott ültünk, amúgy igen kényelmes helyünk volt, csak a zene folyton ismétlődött, és néha már unalmas volt, meg a tükör és remek festmény is a társaságunkban volt :D nos tehát megérkezett @maerlyn és @ģemma akik most helyből jöttek. Örülök, hogy őket is sikerült személyesen megismernem. @mama_gold viszont ment, mert biciklivel volt és mennie kellett. Mi még egy ideig üldögéltünk, beszélgettünk, kávéztunk, mert az időtől álmosodtam, meg a többiek sem voltak olyan hude éberek. Szóba került már a mongol zenétől a nem tudom miig terjedő zenei kultúra felemlegetése. Itt jegyezném meg, a Japán Pop igenis jó! :P az mellékes, hogy néha el kell gondolkozni, hogy az énekes fiú vagy lány-e de na, hát nem lehet minden tökéletes.
 Idővel megéheztünk, úgyhogy átsétáltunk kicsit odébb lévő Diáktanya nevű helyre. Hiába vagyok „helyi” én ott még nem voltam, azt hiszem nem is fogok sűrűn arra járni. A kaja finom volt, csak akkora basszuuuus, és akkor még rávettek a „menjünk le a Duna partra” akcióra… Aki még nem járt Dunaújvárosba, annak, sok-sok nagyon sok lépcső vezet le a Duna partra, meredeken és kissé darabos, tehát lehet kimegy a bokád mire leérsz :P
De leértünk és tényleg szép, túl sűrűn nem szoktam én sem erre járni, úgyhogy újdonság volt. Végigsétáltunk a Duna parton, megnéztük a víz milyen meleg, meg a hajókat amik ki tudja honnan jöttek.  Találkoztunk hangyákkal, akik vagy menekültek, vagy támadtak, vagy ki tudja! Szerintem az eső elmosta az otthonukat, tehát menekítettek. Óvárosban van egy jó cukrászda, ott ettünk egy jó fagyit. Tényleg jó, ideig legjobb fagyim volt. Akkor séta visszafelé a Dózsa Mozihoz. Messziről láttuk a munkahelyem is, meg a „gyönyörűséges” templomot, aminél rondábbat sem látott még az ember :P
 Körülbelül a Dózsa György útnál lecsatlakoztam a társaságtól, mert megjött a „taxim”, anyumék túrázni voltak, azt akkor mentek haza kocsival, úgyhogy akkor már én is hazamentem velük.
Remélem mindenki jól érezte magát Dunaújvárosba, még visszatértek, és még lesz pár találkozó. Én remekül éreztem magam, köszönöm mindenkinek aki eljött :)

2011. július 23., szombat

Túlvállalás veszély elkerülése végett

Eseménylista, amire eddig nem jelentkeztem, de kinéztem magamnak!

Időpont 2011. július 1., 00:01 – 2013. június 30., 23:59
A limit 2-5 könyv, és relatíve még van rá két év.
Tervezet:
  1. Alicia Erian: Abroszfej
  2. Cserna-Szabó András: Puszibolt
  3. Czakó Gábor – Banga Ferenc: …és hetvenhét magyar rémmese
  4. Czakó Gábor – Banga Ferenc: Hetvenhét és fél magyar rémmese
  5. Paul Maar: Felbukkan egy szombóc


Időpont 2011. június 24., 08:15 – 2012. december 31., 08:15
Kikötés csak annyi volt, hogy valamely művét olvassuk el, több könyve is várólistás, úgyhogy azt hiszem nem egy lesz.
Tervezet:
  1. John Steinbeck: Édentől keletre
  2. John Steinbeck: Egerek és emberek
  3. John Steinbeck: Érik a gyümölcs
  4. John Steinbeck: Rosszkedvünk tele

Időpont 2011. június 21., 08:53 – 2016. június 21., 08:53
Khm…az úgy volt, hogy nem igazán voltam kötlező irodalomért oda. Így kimaradt sok sok…sok.
Tervezett, kezdés gyanánt:
  1. Antoine de Saint-Exupéry: A kis herceg
  2. Gárdonyi Géza: Egri csillagok
  3. Stendhal: Vörös és fekete
  4. Honoré de Balzac: Goriot apó
  5. Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője
  6. Fekete István: Tüskevár
  7. Mikszáth Kálmán: A tót atyafiak / A jó palócok / Beszterce ostroma
  8. Kosztolányi Dezső: Édes Anna
  9. Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde
  10. Lev Tolsztoj: Anna Karenina

Időpont 2012. április 2., 12:04 – 2012. december 21., 12:04
5 kötet kell abban az évben olvasni. Itt kivételesen figyeltem rá, hogy ne kezdjem el idén, mert az nem ért volna.
Tervezet:
  1. Sue Townsend: Adrian Mole újabb kínszenvedései
  2. Sue Townsend: Adrian Mole és napi hat cappuccino
  3. Sue Townsend: Adrian Mole és a tömegpusztító fegyverek
  4. Sue Townsend: Adrian Mole elveszett naplói
  5. Sue Townsend: Adrian Mole folyó ügyei

Időpont 2011. június 8., 13:39 – 2012. június 8., 13:39
Csak egyet kell olvasni tőle a teljesítéshez, úgyhogy nem nehéz. De nem jelentkeztem rá még, mert nem tudom jövő júniusig kézbe veszek-e tőle könyvet.
Tervezet:
  1. Jane Austen: Büszkeség és balítélet
  2. Jane Austen: Értelem és érzelem
  3. Jane Austen: Meggyőző érvek

Időpont 2011. június 16., 00:00 – 2012. június 16., 00:00
Nincs limit, hogy mit is kell és mennyit is kell tőle olvasni, úgyhogy majd meglátjuk.
Tervezet:
  1. Joyce Carol Oates: Napforduló
  2. Joyce Carol Oates: Egy szép szűz leány
Teljesítve már:
  1. Neil Gaiman – Al Sarrantonio: 27 képtelen történet ebben van egy novellája, tehát relatíve már olvastam tőle. (novella: Joyce Carol Oates:Megkövült alakok)

Időpont 2011. június 1., 00:00 – 2012. december 31., 23:59
Már nekiálltam tavaly azt hiszem az első kötetnek, de valami miatt félbemaradt az egész. És nem azért mert rossz volna a könyv. Kifejezetten tetszett, csak, hangulat ember voltam és nem sikerült az elsőt sem befejeznem. Azért nem nyomtam a részvételre sem, mert ki tudja, jövő decemberig lesz-e kedvem hozzá.
Tervezet:
  1. Raana Raas: Csodaidők 1. – Az ogfák vöröse
  2. Raana Raas: Csodaidők 2. – Kiszakadtak
  3. Raana Raas: Csodaidők 3. – Árulás
  4. Raana Raas: Csodaidők 4. – Hazatérők

Időpont 2011. június 1., 00:00 – 2011. december 31., 23:59
Itt ha teljesíteni, és jelentkezni is akarok rá akkor bele kell húznom, ugyebár idén decemberig tart. Limit nincsen, úgyhogy akár egy kötettel is gondolom teljesítettem, de azért ennél többet néztem ki magamnak.
Tervezet:
  1. Oriana Fallaci: Levél egy meg nem született gyermekhez
  2. Paolo Giordano: A prímszámok magánya
  3. Umberto Eco: A rózsa neve
  4. Alessandro Baricco: Történet
  5. Italo Calvino: Ha egy téli éjszakán egy utazó


Időpont 2011. június 1., 00:00 – 2013. december 31., 23:59
Limit itt sincs, csak amolyan „minél több művét” tehát egytől a teljes életműig terjedő.
Tervezet, mert ezek meg is vannak:
  1. Szabó Magda: Az ajtó
  2. Szabó Magda: Pilátus
  3. Szabó Magda: Régimódi történet
  4. Szabó Magda: Tündér Lala

Időpont 2012. január 1., 00:00 – 2012. december 1., 23:59
Ez amit elrontottam, mert már neki álltam, holott csak januárba kezdődik…
Amit már olvastam tőle:
  1. Clive Barker: Az öröklét tolvaja

Ami tervezet:
  1. Clive Barker: Abarat
  2. Clive Barker: Abarat 2 – Varázsórák, véres éjek
Bár félő, hogy ezeket is még idén elolvasom, akkor meg előre teljesítettem, és kiesett ez a esemény tőlem :D

Időpont 2012. január 1., 00:00 – 2012. december 31., 23:58
Minimum két könyv a limit, és ez is egy év intervalluma és ez is csak jövőre kezdődik. Oda kell figyelni erre! Jó, hogy ilyen előre tudunk már eseményeket :D
Tervezet:
  1. Charles Dickens: A Pickwick Klub
  2. Charles Dickens: Karácsonyi ének / Harangszó
  3. Charles Dickens: Twist Olivér

Időpont 2012. január 1., 00:00 – 2012. december 31., 23:59
Ez is csak jövőre indul, és itt is csak kettő. Úgy döntöttem, próbálom elolvasni a saját Dumas könyveimet ez alkalomból.
Tervezet:
  1. Alexandre Dumas: A fekete tulipán
  2. Alexandre Dumas: A királyné nyakéke
  3. Alexandre Dumas: Ange Pitou
  4. Alexandre Dumas: Egy orvos feljegyzései
  5. Alexandre Dumas: Emma Lyonna
  6. Alexandre Dumas: Húsz év múlva
  7. Alexandre Dumas: Korzikai testvérek
  8. Alexandre Dumas: Mária Antoanette lovagjai
  9. Alexandre Dumas: Monte Cristo grófja

Időpont 2011. május 19., 20:46 – 2013. május 19., 20:46
Ez teljesen egyértelmű, már csak azt nem tudom belefér-e majd az időbe :D
Tervezet:
  1. George R. R. Martin: Trónok harca
  2. George R. R. Martin: Királyok csatája
  3. George R. R. Martin: Kardok vihara
  4. George R. R. Martin: Varjak lakomája


Időpont 2011. január 1., 00:03 – 2012. december 31., 00:59
Már idén el kellene olvasnom mert, a várólista csökkentős eseményemben ez is benne van, tehát nem nagyon halogathatom jövőre.
Audrey Niffenegger: Az időutazó felesége

Időpont 2011. május 2., 15:09 – 2012. május 2., 15:09
Egy könyv amit el kell olvasni, ami eltántorított eddig, hogy olyan fél tégla méretű a könyv. Pedig már elcseréltem, tehát sűrgősen kellene olvasni, hogy a csere létre is jöjjön :P
Diana Gabaldon: Outlander – Az idegen

Időpont 2011. március 3., 08:40 – 2012. december 31., 23:59
Jövő december a határidő, és 15 könyv a limit. Szoktam magyar írók könyveit olvasni, úgyhogy nem hiszem, hogy gond lenne a teljesítéssel.
Már teljesítve:
Popper Péter: Tűnődések napról napra
Varró Dániel: Szívdesszert
Máté Angi: Volt egyszer egy
Ady Endre: Ady Endre párizsi noteszkönyve

Tervezet:
  1. Bächer Iván: Névsorolvasó
  2. Sóvári Mónika: Szerelmem, Sanghaj
  3. Auth Andrea: Álomgróf
  4. Fehér Klára: Nem vagyunk angyalok
  5. Jókai Mór: A lélekidomár
  6. Jókai Mór: Az arany ember
  7. Jókai Mór: És mégis mozog a föld
  8. Jókai Mór: Fekete gyémántok
  9. Jókai Mór: Kelet királynéja
  10. Jókai Mór: Rab Ráby
  11. Jókai Mór: Szeretve mind a vérpadig
  12. Stolmár Aladár: Az én Csernobilom
  13. Tóth Krisztina: Hazaviszlek, jó?
  14. Tóth Krisztina: Pixel
  15. Tóth Krisztina: Vonalkód
  16. Kertész Erzsébet: Bettina három élete
  17. Kertész Erzsébet: Harriet regénye
  18. Kertész Erzsébet: Szonya professzor
  19. Kertész Erzsébet: Titkos házasság
  20. Kertész Erzsébet: Vilma doktorasszony
  21. Dániel Anna: Margot királyné gobelinjei
  22. Dániel Anna: Roland polgártársnő

Időpont 2012. január 1., 00:01 – 2012. december 31., 23:59
Minimum három könyvet kérnek, ez teljesen jó, én amúgy is szeretem Shakespeare-t.
Tervezet, mert ezek vannak meg, de ez még bővülni fog:
  1. William Shakespeare: A vihar / The tempest
  2. William Shakespeare: A windsori víg nők
  3. William Shakespeare: Lear király
  4. William Shakespeare: Öt dráma
  5. William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok


Tehát ezek amikre nem jelentkeztem MÉG de valószínű fogok, pláne ha sikerül teljesítenem őket. Óvatosság miatt inkább teljesítés után vagy közben nyomok csak majd rá a részvétel gombra :)

2011. július 22., péntek

Clive Barker: Az öröklét tolvaja


„… a meséken innen, a valóságon túl…”

 A könyvre a választás, a változatosság kedvéért egy Molyos esemény miatt került sor. És rájöttem, így a könyv elolvasása után, hogy az esemény csak jövőre kezdődik, ennyit a figyelmességről. Minden esetre nem bántam meg.
 A könyv nem túl hosszú, fiataloknak ideális is, gyermekkönyvtárban bukkantam rá. Először csak a borítót néztem, hogy milyen jó. A borítót amúgy nagyon eltalálták, figyelemfelkeltő és sokat sejtető. Elolvastam a fülszöveget is, nagyon jónak ígérkezett.
 Olvastam már jobb ifjúsági történetet is, bár műfajilag nehezen határoznám ezt meg. Történetét tekintve követte részben a sablonokat, egy főhős aki más mint a többiek, aki megmenti a világot, és elpusztítja társai segítségével a gonoszt. Harvey érdekes figura, olyan gyanakvó fajta. Mint főhős amúgy ez el is várható tőle. Wendell az akit utálni is és szeretni lehet. Én beskatulyáztam szegényt, az elkényeztetett, dagadt, eszetlen gyerek skatulyába, ahonnan talán két fejezetben mozdult csak ki, hogy hamarosan vissza is zuhanjon oda. Lulu, ő a női mellékszereplő, de még mindig aránylag fő szálon fut, bár elég hamar „kiírják”, tehát eltűnik a színről, de aztán persze visszatér és segít legyőzni a gonoszt.

Gonosz pártiság, avagy bejönnek a gonoszok:
 A gonoszok sem mindig gonoszok, de itt általában azok. Tetszett, hogy Rictus még a főnökéhez, Mr. Hoodhoz sem hűséges, pedig Ő teremtette. Marr, amolyan együgyű varázshasználó, Virgonc, őt azért nem tudtam megszeretni, tenyérbe mászó egyén. Mr. Hood persze az etalon ugyebár mert övé a Ház. Utálatos, megfásult, vele nagyon nem tudtam azonosulni, és nem is jött be. Viszont tetszett, az idő tolvajlás mint felvetett elképzelés. És tetszett, hogy Harvey-t tolvajnak nevezte.
A tolvaj legyőzi a tolvajt, nem mások ők, csak másban utaznak. Legalábbis Hood szerint. Harvey illúziókat lop, Hood időt, éveket, lelkeket.

Fordulatok, fordulatok, több is lehetett volna:

Lehetet volna benne több, olyan lépés amire nem számít az olvasó. Persze így is lehetett izgulni, lehetett gondolkodni, hogy most mi lesz, de azért többet vártam volna. Tetszett viszont a valóságba visszatérve ott évek teltek el megoldás. Őszintén, hiába olvastam a fülszöveget Erre nem gondoltam, és jól eső meglepetés volt.

Könyv adatai:
Szerző: Clive Barker
Kiadó: Szukits Könyvkiadó
Kiadás éve:2001
Kötés módja:karton
Oldalszám: 219

Esemény áttekintő…

 Avagy mire vállalkoztam Én botor lélek, és hogy óhajtom azt teljesíteni. ^.^
Mert, hogy nincsenek lehetetlenek. A lehetetlen amúgy a pesszimisták szava, az optimista úgy fogalmazza meg. Minden lehetséges, csak idő kell hozzá…nos időm mint a tenger!

Események, amik tetszettek, amikre jelentkeztem is:

Időpont 2011. január 12. 14:49 – 2012. december 12, 12:12
Ha láttam, nem volt kikötés, hogy hány könyvet is kellene elolvasnom, az állítólagos világvége előtt, így elkezdtem, most tartok kettőnél.
Neil Gaiman: Tükör és füstje lett az első amit olvastam, és véletlen passzolt ide. A másik, David Safier: Jézus szeret engem, amivel még csak nem is jelentkeztem ide, de ahogy látom más felrakta, akkor én is! Két könyv már aktív részvétel, és pár még tervben van.
Tervezet ehhez az eseményhez:
  1. Neil Gaiman – Terry Pratchett: Elveszett próféciák
  2. Meszlényi Attila: A világvége illemtana – Túlélőkönyv
És még ki tudja mi :D

2011. január 15. 00:00 – 2011. december 31. 00:00
A feladat egyszerű, három olyan könyvet kell elolvasni amit rajtunk kívül még alig olvastak (1-3 ember). Ez szimpatikus volt, meg szerintem könnyen teljesíthető, mert magamat ismerve nagy átlagban azt olvasom amit más nem igazán olvas. :D
Teljesítve:
  1. Yu Dan: Konfuciusz szívből
  2. Tőkei Ferenc (szerk.): A rászedett kísértet – Régi kínai kísértethistóriák és más különös történetek
  3. Ady Endre: Ady Endre párizsi noteszkönyve
  4. Rabindranath Tagore: Indiai bölcsességek minden napra
Még sok-sok van tervezve, de ezt az eseményt kipipálhatom :)

Időpont 2011. január 16. 12:52 – 2011. december 31. 23:59
Csak két magyar író könyvét kellett megvenni, majd értékelni, ezzel támogatva őket, meg a magyar irodalmat. Kortárs kötetek jöhettek szóba.
Teljesítve:
  1. Máté Angi: Volt egyszer egy…
  2. Ta-mia Sansa: Sötét Hórusz
Tehát már megvettem mind a kettő „versenyzőmet”, csak még a Sötét Hórusz olvasása hátra van. De szerintem az is hamarosan meglesz.

Időpont 2011. január 20., 00:00 – 2012. december 31., 23:59
Három Durrell könyvet kellene elolvasni, jövő decemberig. Szerintem nem lehetetlen és szeretném is, annak ellenére, hogy hiába iratkoztam erre fel, még nem vettem idén kezembe könyvét.
Tervezet, hogy miket is akarok mindenképpen tőle, mert ezek meg is vannak nekem:
 
  1. Gerald Durrell: A hahagáj
  2. Gerald Durrell: Állatkert a kastély körül
  3. Gerald Durrell: Istenek kertje
  4. Gerald Durrell: Vadállatok bolondja
  5. Gerald Durrell: Vadászat felvevőgéppel

Időpont 2011. február 1., 00:00 – 2012. március 31., 23:59
Nem tudom hányat kell elolvasni, a teljesítéshez, de ha többet mint terveztem, akkor ez nem lesz meg, de szerintem a három itt is ideális.
Amit már olvastam:
1. Stacey O'Brien: Wesley, kedvesem

És amit csak tervezek:
  1. Becca Fitzpatrick: Csitt, csitt
  2. Victoria Forester: A lány, aki tud repülni

Időpont 2011. március 12., 11:46 – 2011. szeptember 30., 11:46
Ezt már teljesítettem. Szerb Antal: A Pendragon legenda volt az áldozat, amit kinn „olvastam” valójában hangos könyv volt és biciklizés közben ment a fülemben, de azt mondták érvényes ;)

Időpont 2011. április 30., 17:00 – 2012. április 30., 23:59
Még egy sem sikerült, de jónak ígérkezik, már itt vannak nálam, csak neki kell kezdeni. Amúgy ezek a kötetek egy másik eseményhez is majd jók lesznek :D
  1. Daniel Pennac: Foglalkozása: bűnbak
  2. Daniel Pennac: A karabélyos tündér
  3. Daniel Pennac: Zabo királynő baklövése

Időpont 2011. május 1., 09:47 – 2012. május 1., 09:47
Mennyiségi limit nincs. Ókort az ember szereti.  És nyári olvasmányaim között is látható, hogy előveszem bizony Senecát.
Tervezett:
  1. Lucius Annaeus Seneca: Az élet rövidségéről
  2. Lucius Annaeus Seneca: Erkölcsi levelek
  3. Lucius Annaeus Seneca: A nagylelkűségről Nero császárnak
  4. Lucius Annaeus Seneca: Vigasztalások       

Időpont 2011. június 1., 00:00 – 2012. június 1., 23:59
A mesékből sosem növök ki, legalábbis remélem. Van pár tervbe vett mese dolog, de hogy mi lesz itt még jövő júniusig.
Tervezet:
  1. Szalai Lilla (szerk.): Hegyi népek meséi
  2. Szalai Lilla (szerk.): Négy égtáj népmeséi
  3. Simonits Mária (szerk.): A kőoroszlán – Tibeti mesék
Időpont 2011. június 1., 16:15 – 2012. július 1., 16:15
A limit, egy könyv, hát ha sikerül egy másik eseményt teljesítenem akkor automatikusan ez is meglesz :D
Tervezet:
  1. Daniel Pennac: Foglalkozása: bűnbak
  2. Daniel Pennac: A karabélyos tündér
  3. Daniel Pennac: Zabo királynő baklövése
  4. Antoine de Saint-Exupéry: A kis herceg
  5. Alexandre Dumas: A fekete tulipán
  6. Alexandre Dumas: A királyné nyakéke
  7. Alexandre Dumas: Ange Pitou
  8. Alexandre Dumas: Egy orvos feljegyzései
  9. Alexandre Dumas: Emma Lyonna
  10. Alexandre Dumas: Húsz év múlva
  11. Alexandre Dumas: Korzikai testvérek
  12. Alexandre Dumas: Mária Antoanette lovagjai
  13. Alexandre Dumas: Monte Cristo grófja

2011. június 24., 17:14 – 2015. március 24., 23:59
Saját magam indítottam, tehát teljesítenem kell! Évi négy könyvben állapodtunk meg. Tehát kb. 16 vagy annál lehet persze többet is olvasni.
Tervezetem, főleg mert ezek meg is vannak nekem:
  1. Jules Verne: A két Kip testvér
  2. Jules Verne: A lángban álló szigettenger
  3. Jules Verne: A prémvadászok
  4. Jules Verne: A rejtelmes sziget
  5. Jules Verne: A tizenöt éves kapitány
  6. Jules Verne: Az acélváros titka
  7. Jules Verne: Az arany meteor
  8. Jules Verne: Cirkuszkocsival a Sarkvidéken át
  9. Jules Verne: Egy kínai viszontagságai Kínában
  10. Jules Verne: Észak Dél ellen
  11. Jules Verne: Fekete Indiák
  12. Jules Verne: Hector Servadac
  13. Jules Verne: Hódító Robur
  14. Jules Verne: Kétévi vakáció
  15. Jules Verne: Nemo kapitány
  16. Jules Verne: Nyolcszáz mérföld az Amazonason
  17. Jules Verne: Sándor Mátyás
  18. Jules Verne: Utazás a Föld középpontja felé
  19. Jules Verne: Utazás a Holdba / Utazás a Hold körül
  20. Jules Verne: Világfelfordulás / A francia zászló

Időpont 2011. június 25., 08:28 – 2013. január 1., 08:28
Ez egy tökéletes esemény amúgy. Mert amúgy is tervben van, hogy ami megvan könyv azt el is olvasom! Úgyhogy valamennyi sikerülni fog. Tervezet nincs, mert több száz kötetről van szó :P

Időpont 2011. június 26., 06:45 – 2012. június 26., 06:45
Csak olyan könyvet kell olvasni amit kölcsön kaptunk. Eddig is sokat kaptam kölcsön, úgyhogy ez sem lesz nehéz.
Tervezet:
1.      Becca Fitzpatrick: Csitt, csitt
2.      Victoria Forester: A lány, aki tud repülni

Időpont 2011. június 28., 00:00 – 2011. december 31., 23:59
Egy darabot kell elolvasnom, nem tudom, sikerülni fog-e. A többieknek könnyű, teljesen szépirodalomra mentek rá, de ÉN???  Megnyugtatásképpen nem véletlen vettem meg, de lehet az „idén elolvasás” nagy feladat lesz!
Tervezet:
Buda Attila (szerk.): Messziről felmerülő, vonzó szigetek I.
Japánról szóló, magyar nyelvű ismertetések a kezdetektől 1869-ig

Időpont 2011. július 3., 14:03 – 2016. július 3., 14:03
Limit egy darab könyv, ennél azért többet fogok szerintem elolvasni.
Tervezet:
  1. Celia Rees: Bűbájos Mary
  2. Celia Rees: Farkasszem
  3. Alice Hoffman: A tizenharmadik boszorkány
  4. L. Frank Baum: Oz, a nagy varázsló
  5. Szántó György: A boszorkány
  6. Hans Sebald: Boszorkányok hajdan és ma
  7. Joanne Harris: Aludj kislány


Időpont 2011. július 8., 15:28 – 2011. október 1., 15:28
Végre egy olyan esemény, amihez csak nyaralni kell, meg könyvet vinni magammal és olvasni, ami amúgy is alap. Nincs egyelőre tervezet. Jövő szombaton megyek nyaralni majd addigra kiderül ki lesz a szerencsés akit magammal viszek, az esemény teljesítéséhez ;)


Tehát cseppet sem vagyok telhetetlen, EDDIG csak 16 eseményben veszek részt, plusz pár nem olvasósba, ami mondjuk találkozók stb. tehát nem fogok unatkozni. A következő posztban majd azokat veszem így sorba, amiket csak kinéztem magamnak, hogy „erre is kellene jelentkezni”, de a meggondoltság miatt MÉG nem nyomtam meg a részvétel gombot.

2011. július 21., csütörtök

A nyár olvasmányai

A nyár már a közepén jár, és hamarosan a szabadság is eljön, ami általában kicsit több olvasásra ad időt. Idén ugyan lesznek elutazós, túrázós nyaralások is, és a tavalyihoz képest rövidebb a szabadság de tervezni lehet. Sosem voltam túl határozott azt illetően, mit is olvassak, ezért is lett egy „kisebb könyvtárnyi” könyv kihozva a munkahelyemről. Vannak amiket ezer éve tervezek, van olyan amit csak megláttam és jött az érzés, „ez érdekes lehet” és persze vannak amiket a Molyon láttam, és ott keltették fel a figyelmet rájuk.

Ők a szerencsések akik a nyár, és valószínű az ősz folyamán elolvasásra kerülnek. Eldöntöttem, nem viszek vissza könyvet míg nem olvasom el őket, vagy nem bizonyítják be, hogy nem is érdemesek az olvasásra. Remélem mind érdemes lesz  :)

És hogy mit miért is pontosan:

Ayşe: Seherezádé lánya  - Hallottam róla, jót is, rosszat is, szeretném tudni mely állítás a helyes rá nézve.
Henning Mankell: A pekingi férfi – hát…Peking, hát Kína…hát thriller …thriller  nem sűrűn, de miért is ne?
Paulo Coelho: Brida  Coelho amolyan vízválasztó, olvastam tőle már eleget, de ez olyan boszorkányos, a misztikus meg érdekesek, na meg illik a Molyos boszis eseményhez, legalábbis remélem :)

Daniel Pennac: Foglalkozása: bűnbak
Daniel Pennac: A karabélyos tündér
Daniel Pennac: Zabo királynő baklövése  
Szintén esemény miatt, na meg általam már olvasott műve remek volt, remélem ezekben sem fogok csalódni.

Ernest Hemingway: Vándorünnep
Hermann Hesse: Sziddhárta

Sem Hesse-től, sem Hemingwaytől még sose semmit, ezek a próba alanyok arra, hogy megkedveltetik-e az írót velem vagy sem.


Komacu Szakjo: A sárkány halála – A japán földrengés után rögtön tervbe volt, hogy elolvasom, hát most jutottam csak hozzá.
William Nicholson: A Szél Dalnoka : Őszintén tetszett a címe, és a Molyon elég jó kritikája volt, ha jól emlékszem.

Ámosz Oz: Hirtelen az erdő mélyén – Szintén ismeretlen író, ez olyan kis rövid mű…első könyvnek talán megteszi.
Charles Baudelaire: A romlás virágai – versek is kellenek néha
Clive Barker: Abarat – Barkernek most olvasom „Az öröklét tolvaja”-t és mivel elsőre nagyon tetszett, így akkor folytatni kell a sort!
Pierre-Michel Bertrand: Balkezesnek lenni – Bűn vagy erény? – kétbalkezes vagyok, viccet félre téve érdekel a téma amit tárgyal.
Richard Webster: Teljesítsd be vágyaidat! A vizualizáció és a vonzás törvénye – önsegítő könyv, néha azt is kell, bár legutóbb kettőnek is az lett a vége, hogy „hát ezt ki veszi be” …bizakodom azért! :D
John Donne: Égi és földi szerelem
John Donne: Negatív szerelem – John Donne, a mostani verselős szerelmem. Amúgy nem szeretem a verseket nagyon, de, nos ő a Dal –lal belopta magát a szívembe.
Rüdiger Dahlke: Depresszió – A pozitív lehetőségek tárháza – Enyhe depresszióm tuti van, de majd ebből megtudom, hogy mi abban a pozitív :D

Kokubu Tamocu: A japán színház – szeretem japánt, hát ki akarok kulturálódni belőle :)
Lucius Annaeus Seneca: Az élet rövidségéről
Lucius Annaeus Seneca: Erkölcsi levelek
Lucius Annaeus Seneca: A nagylelkűségről Nero császárnak
Lucius Annaeus Seneca: Vigasztalások –Seneca meg annak idején nagy hatással volt rám, és szerettem olvasni.
Nakamura Matazó: Kabuki az öltözőben és a színpadon Egy kabukiszínész élete
Stephen Addiss: Hogyan nézzük a japán művészetet? – szintén a Japán mániám miatt ;)


Ann Gadd: Árulkodó szokásaink – csupán kíváncsiság
Bächer Iván: Névsorolvasó – molyon jó értékelést olvastam róla :D
Ferenczy László: Hó, hold, cseresznyevirág – A japán fametszetek világa
Ito Nobuo – Maeda Taiji – Miyagawa Torao – Yoshizawa Chú: Japán művészet
J. M. G. Le Clézio: Terra amata – Tetszett az író Raga c. műve
John Powell: Miért félek attól, aki vagyok? – ezt meg csak véletlen hoztam ki, de akár hasznomra is lehet.
Kurt Tepperwein: Minden terv valóra váltható  - Egy olvasó ajánlotta!
Nicolas Priou: Nagymamáink fortélyai – őszintén: szép a borítója, tudom ez annyira gyerekes hozzáállás, hogy ezért képes  vagyok engem amúgy annyira nagyon nem érdeklő köteteket is elolvasni, de hát akkor is!

Asne Seierstad: A kabuli könyvárus – könyv, könyvárus, Kabul, jót hallottam felőle!
Baráth Gyula – Dávid Katalin (szerk.): Egyiptomi álmoskönyv – szerepjátékhoz kell, kell mert hírtelen egyiptomi lett  a karakterem, hát akkor megismerkedem Egyiptommal. Az összes egyiptomos könyv a felsorolásban ezért van :P
Caitlín Matthews: Kelta hagyományok –mert volt anno kelta karakterem is, kis nosztalgia :D
Christian Jacq: Az ókori Egyiptom bölcsei
Dr. Gerhard W. Hacker – Ursula Demarmels: Az egészség új dimenziója – életmódváltás a láthatáron, ez talán abban ad pár tanácsot.
Elisabeth Haich: Beavatás I-II - Óegyiptomi misztériumok
Eric Weiner: A boldog zarándok – Olyan, „Ízek, imák, szerelmek” hatású borítója volt…tudom, sose borító alapján válasszon az ember!
F. Várkonyi Zsuzsa: Tanulom magam – Hát mert tanulom magam
Frances Hodgson Burnett: A kis lord
Frances Hodgson Burnett: A padlásszoba kis hercegnője  - A Titkos kert után muszáj! Az nagyon tetszett
Gregoire Kolpacktchy: Egyiptomi halottaskönyv
Harmath T. Melinda: Magamba zárva – Nem, még mindig nem vagyok hude depressziós, de ártani nem árt ilyet olvasni.
Ilse-Maria Fahrnow – Jürgen Fahrnow: Az öt elemen alapuló táplálkozás A hagyományos kínai orvosláson alapuló életmód és konyhaművészet -  szintén életmódváltáshoz
Kákosy László: Az ókori Egyiptom története és kultúrája
Kazimierz Michalowski: Luxor
Linda Sue Park: Min mester inasa – Ma valaki értékelte a molyon, és felkeltette az érdeklődésem :D
Meszlényi Attila: A világvége illemtana – Túlélőkönyv – ezt fogalmam sincs miért hoztam ki, de már olvasatlanul nem viszem vissza
Moshe Feldenkrais: A világhírű Feldenkrais-módszer - életmódváltásféleség
Naomi Ozaniec: Egyiptom bölcsessége
Phil Lane, Jr. – Judie Bopp – Michale Bopp – Lee Brown és a vének: Az Életfa – az indiánok szellemi öröksége – Érdekesnek tűnik…majd meglátjuk.
Pilizota Szandra – Lengyel Róbert: A jaguáristen álmodik – Helyi ember írta, aki jár is a könyvtárba, próba szerencse alapon, akár lehet is hogy jól ír. Ha meg nem, nos olvasatlanul mégsem szólok le semmit sem!
Siobhan Dowd: A londoni óriáskerék rejtélye – Hirtelen felindulásból került hozzám!
Sóvári Mónika: Szerelmem, Sanghaj –Hát…Sanghaj!
Tyrannius Rufinus: Az egyiptomi szerzetesek története Historia monachorum in Aegypto
Ursula Demarmels: Ki voltam előző életemben? – Segítség a múltból  - Érdekel a téma, még hiszek az ilyen lélekvándorlós dolgokban :D



Magamról

Saját fotó
Munkámat tekintve könyvtári adminisztrátor vagyok. 2006.12.01-e óta, a József Attila könyvtárban (Dunaújvárosban). Kölcsönzés a fő munkaterületem, de emellett, foglalkozom a beérkezett ajándékkönyvekkel, javítom a katalógus hibáit, és a könyvtár Molyos profilját is én használom, tehát én töltöm fel az új könyveinket, és rakom fel oda a híreket. Emellett még ezer más dolgot csinálok, amit általában az éves beszámolóba is elfelejtek beírni, mert már annyira alap :D Nagyvenyimen élek édesanyámmal, egy kertes házban, Bogi kutyánkkal, aki mindenkit szeret, főleg ha kap simogatást és ennivalót :) Érdeklődési körömet elég könnyű lekövetni a blogon, igen a legaktívabb a könyvek szeretete, utána jön az írás. Témakörben a Kelet, a spiritualitás, a buddhizmus, az önsegítő irodalom. Ha szépirodalomra vetemedek, akkor inkább fantasy, minimális romantika, de amúgy bármit szívesen kipróbálok (maximum az első 50 oldal után abbahagyom). Koromból adódóan már megtanultam, hogy nem MUSZÁJ elolvasni egy könyvet, ha nem vonz be, akkor el kell engedni, akkor nem nekem íródott.