Ugrás a fő tartalomra

Szlafkai Éva: Élj kreatívan!

 

Az idei évem első olvasmánya. Első szakkönyve amit elkezdtem, mert mellette olvasok könnyedebb irodalmat is. 

 Nagyon megörültem, amikor láttam, hogy a könyvtár megvette, elő is jegyeztem (foglaltam) és mivel én itthon home office-ban voltam, megkértem egyik barátnőmet, hogy hozza el hozzánk, amikor jön, mert az mégis előbb van, minthogy én bekerülök a munkahelyemre. El is vitte magához, aztán én hamarabb keveregtem be...így jobban jártam volna, ha ott marad , aztán amikor kijött sem jutott valahogy eszünkbe és vissza is vitte, úgyhogy igazándiból nem sokkal azelőtt jutottam hozzá, hogy már én is dolgoztam rendesen, és simán elhozhattam volna. De hát mindegy is, kicsit kalandosan került hozzám a könyv. Megfogadtam, hogy egy könyvet olvasok egyszerre csak, de aztán rájöttem, hogy ez régen sem ment. Elkezdtem a várólista csökkentős könyvemet, de ez már annyira birizgálta a fantáziámat, hogy előre vettem az olvasási sorrendbe, no meg azt sem szeretem, ha nálam hetelnek a könyvtári könyvek, hisz, mi van ha éppen keresik. És hát egyszerre úgysem tudok mindent olvasni. Mivel elég új könyv sejtésem szerint majd előjegyzések lesznek rá, így ez is gyorsított kicsit a sorra kerülésén, és nem bántam meg.

Nem egy száraz könyv, bár nem is az a hipp-hopp elolvasom kategória. Éppen azon gondolkodtam, hogy a fejezetek végén lévő szikratöltőpontokat ki kéne írni, hogy majd, amikor a könyv nincs már nálam, akkor ráérős időmben ki tudjam tölteni őket, mert tök jó feladatok és kérdések, amikor a végén olvastam, hogy a honlapján le lehet ezeket a dolgokat tölteni. úgyhogy csütörtökön az első dolgaim között lesz, kinyomtatni majd, hogy neki kezdhessek a kitöltésnek.

De, hogy a könyvről is írjak, ne csak a kalandos útjáról ahogy ide került.

 Meglehetősen jól összeszedettnek gondolom, és kellő időközönként (oldalanként), van fejezet megszakítás, Szikratöltőpont, és emberek kis története/szemlélete ami az elhangzottakhoz illik. Tehát nem száraz, de tudományos, nem unod halálra magad, mert igazándiból a szakszöveg sem az a száraz fajta. Nekem meglehetősen üdítő olvasmány volt. Tetszenek a feladatok, a történetek, és hogy ennyire sok minden belefér ebbe az egészbe. Tetszett, ahogy összeszedte a dolgokat.

Nem volt semmi olyan, amire azt mondanám, hogy untam. Nem volt annyi történet, hogy azt mondjam, a történetekkel akarta megtölteni a könyvet, de nem is volt annyira szak szöveg, hogy azt mondjam nem értettem semmit. Persze voltak könyvek, emberek, akiknek utána néztem, vagy majd fogok, mert nem voltak ismerősök. De rengeteg olyan dolgot mondott, a mit ismertem, vagy már hallomásból hallottam róla, így megerősítést nyert.

 Külön kiemelném, hogy a feladatokat ingyenesen, bárki letöltheti online innen, így azok akik úgy mint én kölcsön, vagy könyvtári példányt olvastak is (vagy szimplán nem akarnak mindent kiírni, vagy beleírni a könyvbe), azoknak is esélyük van kényelmesen kitölteni, már  a könyv nélkül a feladatokat. Ajánlott amúgy olvasás után, mert egy csomó minden úgy nyer értelmet, ha az alapot, tehát a könyvet olvastuk.


Kedvenc idézeteim:

"Emilie Wapnick coach, író, művész azt mondja egy TED-előadásában, hogy szerinte a „Mi leszel ha nagy leszel?” kérdés ahelyett, hogy arra inspirálná a gyerekeket, hogy megálmodják, mennyi mindenné válhatnának, valójában pont az ellenkezőjét teszi: azt a téves elképzelést ülteti el bennük, hogy hiába érdekli őket számos hivatás, csak egyet választhatnak ezek közül."

259. oldal


"Gyakorolj empátiát, lépj bele mások cipőjébe! Ne csak a saját szemszögedből értelmezd a világot, hanem figyelj oda másokra is, hogy jól tudj velük együttműködni."

310. oldal, VI. fejezet - Hass, alkoss, fejlődj!


"Az ikigai nem a boldogság kereséséről szól, hanem arról, hogy megtaláljuk az életben azt, amit jól és szenvedélyesen csinálunk. A cél az, hogy felfedezzük, miben vagyunk igazán jók, mi okoz örömet, és mi az, ami hozzátesz valamit a nagyobb közösségünkhöz. Amikor megtaláljuk helyünket a világban, akkor ezért és ezzel együtt jön a boldogság."

184. oldal, IV. fejezet - Találd meg a belső ösztönzőerőd!: Szikratöltőpont


Belbecs: 5/5

Ennél jobb, első szakkönyvet nem is választhattam volna idénre.


Külcsín: 4/5

A borítót nagyon szeretem, de a belső illusztrációk nem az én világom. Nem rondák, csak nekem nem tetszenek :D


Fülszöveg:

Miképpen oldhatunk meg alkotó módon váratlan helyzeteket?

Hogyan aknázzuk ki, ha több minden érdekel bennünket?

Miként láthatunk a problémákban lehetőséget, és meríthetünk a kudarcból ihletet?

A kreativitás ma fontosabb, mint korábban bármikor – ez a 21. század egyik túlélőkészsége. Segít szembenézni a kihívásokkal, megoldásokat találni eddig ismeretlen problémákra, elszakadni a megszokottól és kiteljesíteni az életünket. Ez a kíváncsi hozzáállás mindannyiunkban fellelhető és fejleszthető.

A könyvben nemzetközileg elismert szakértők és inspiráló történetek segítenek kreatív énünk fejlesztésében, valamint hazai szakemberek osztják meg nézeteiket a kreativitásról és motivációról.

A kötetben ismertetett módszerekhez a szerző gondolatébresztő, interaktív feladatokat is összeállított, hogy felszabadíthassuk kreatív energiáinkat.


 HVG Könyvek, Budapest, 2020
360 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633048610 · IllusztráltaNagy Norbert
>!
 HVG Könyvek, Budapest, 2020 
360 oldal · ISBN: 978963304861

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Margareta Magnusson: Végső rendrakás svéd módra

Joggal kérdezhető, hogy az ember 32 évesen, miért olvas olyan könyvet, ami arról szól, hogy miként takarítsd ki magad után, az életedet, hogy aztán a gyerekeidnek, unokáidnak, ne az maradjon meg belőled, hogy mennyi holmid volt, hanem az emlékek.  Hogy miért olvastam? Mert, miért ne? Ugyan nem tervezek meghalni, de ismerjük be, hogy a 21. században sem működik máshogy az élet, tehát hopp meghalhat az ember, akár minden előjel nélkül is. És be kell ismernem, ha valamikor bekövetkezik (mint tudjuk, a halál az egyetlen biztos pont az életünkben), akkor én sem szeretnék teher lenne. Sem a cuccaimmal, sem egyéb dolgaimmal. Plusz érdekelt, hogy erről miként gondolkozik Margareta. Cikket persze olvastam már vele, és az meglehetősen felkeltette az érdeklődésem a téma iránt, de szerettem volna ezt könyv formában is, kicsit bővebben elolvasni.  Ami mindenképpen megfontolandó, a könyv olvasása után, hogy bevezessek én is egy dobozt, hogy "HALÁLOM UTÁN KIDOBANDÓ" felirattal. Olyan do

Lauren Blakely: Kőkemény

G ondoltam, hogy a wellness-re valami könnyed kis könyvet fogok magammal vinni. Ezt a könyvet, már tavaly is néztem, hogy annyira gáz a borító, a fülszöveg és a cím, hogy ezt olvasnom kell. Persze pénzt nem vagyok hajlandó érte adni, de hála az égnek a közelemben kölcsönkérhető volt. Itt is, köszi AniTiger! Kezdjük is a külcsínnel, ha már így azt emeltem ki. Külcsín: 2/5 És meg is mondom mi ez a pontozás. Az 5 nálam az lenne, ha egy ütős és kellemes, a könyvhöz illő borítót kap a könyv, ha van egy szerkesztő, egy akárki, aki átolvassa a könyvet és kijavítja az elütéseket, és a helyesírási hibát, ha egy könyvet jó kézbe venni. Tehát ez lenne az 5 pontos külcsín. Jelen esetben, a borító botrányos, a kiadói marketing botrányos volt, a fülszöveg szintén botrányos. És igen, azért a helyesírást át kellett volna valakinek nézni. 2 pont, mert sokkal több elütést vártam. De körülbelül ennyi a pozitív dolog a könyv kivitelezésében.

Lukács Liza: Az éhes lélek gyógyítása

Hmm, jó is ez a könyv, meg nem is. Gyorsan végig lehet rajta futni, és vannak benne információk, de nekem, azaz érzésem támadt, hogy mond is valamit meg nem is. Anorexia és bulimia mondjuk jóval többet szerepelt benne, mint a túlsúly vagy túlevés például. És kétlem, hogy az emberek nagyobb százalékát sújtaná ez a két betegség, és nem a túlsúly, és túlevés…  Minden esetre érdekes könyv. Érdemes elolvasni, mert egy csomó fontos dolgot megtud az ember. Mint például, hogy az evés az emberek egy hányadában úgy működik, hogy esznek, mert unatkoznak, vagy esznek, mert szomorúak, vagy esznek, mert vidámak. Amúgy én általában a hangulat kompenzáláskor könyvet szoktam venni nem enni. Ennek ellenére nem mondom, hogy nincs mit csiszolni a saját életmódomon, és nincs helye annak, hogy változtassak. Már csak anyagi és egészségügyi lehetséges problémák miatt is.  Ami viszont nekem kicsit abszurd volt, hogy vannak emberek, akik havi x száz ezer forintot költenek kajára (már ez is abszurdum az é