Hát már nem is emlékszem, hogy mikor hoztam ki először ezt a könyvet a könyvtárból. Feltehetően most, hogy végre sikerült is elolvasnom már vagy harmadszor sétáltattam meg. Meglehetősen sok könyvet szoktam megsétáltatni, mondván el fogom olvasni, amikor kikölcsönzöm, aztán rájövök, hogy sok könyv van nálam és visszaviszem, mondván, hogy minek van ennyi nálam, amikor egyszerre csak egyet tudok olvasni, és mi van, ha egy olvasó éppen ezt akarja olvasni, amikor nálam csak hetel-havol a könyv és nem is olvasom. Na ilyenkor visszaviszek mindent, így szerintem ezt is kb 3-4 alkalommal cipeltem. Aztán pár napja visszahozta egy olvasó és azt mondta, hogy húha és hogy milyen jó...éppen egy könyvet fejeztem be, és úgy gondoltam, hogy hát akkor jó, olvassuk ezt.
Nem mondom, hogy ez a könyv rossz, csak azt, hogy aki sok-sok önsegítő könyvet olvasott, mint ahogy én is. Nos annak ez már kevés és semmitmondó. Nem mond semmi újat, és bár ez a kb. harmadik önsegítő könyv olvasásakor már mindre igaz, ennél halmozottan bennem volt az érzés, hogy a semmit olvasom. Nem fogott meg a mondanivalója, pedig nem mondott rossz dolgokat, csak szimplán már mindet olvastam, már vagy tucatszor. Feltehetően, ha ez lett volna az első könyvem a pozitív gondolkodás témakörében akkor ez remekül elindíthatott volna bennem valamit, ami miatt újabb és újabb ilyen könyvekbe akartam volna kezdeni. De nekem nem ez volt az első :(
Így viszont egy kicsit unalmas összegző könyv, sztorikkal, és fogalommagyarázatokkal, és ködös fogalmazással. Egy csomó szintén önsegítő, de kicsit mondjuk már spirituálisabb cucc leszólásával. Konkrétan hiszékenyeknek tartja, akik bíznak a szerencsébe, vagy a vonzás törvényébe, ami bármennyire is ez valakinek a véleménye, nem feltétlen tanácsos pont egy pozitív gondolkodásról szóló könyvben bírálni ezeket. Én sem hiszek mindenben, pl az őrangyalok nekem nem voltak sosem opciók, a vak szerencsében sem bízom, és a vonzás törvényét bár valamennyire hiszem, valamennyire nem, de nem támaszkodom rá. És elhiszem, hogy ezek "babonás" dolgok, de nem látom annak értelmét, hogy csak az árnyoldalát lássuk ezeknek. Valakiknek, az őrangyalok hite az ami segít túljutni a nehéz időkön, amit ugyan nem tudom miért jó nekik, de hisznek benne, és ha ettől jó nekik, akkor miért lenne probléma? Mindenki hisz valamiben, valaki Istenben, valaki Angyalokban, valaki az Univerzumban. Tehát arra akartam kilyukadni, hogy elhiszem, hogy a szerzőnek kellett még egy fejezet, amiben minden konkurens és szerinte badarságnak ható elméletet felsorol, de szerintem nem kellett volna ez a könyvbe, bár nélküle vagy 15 oldallal rövidebb lett volna.
A pozitív gondolkodásról, meg kb. annyit tudunk meg a könyvből, hogy, ne láss mindent rózsaszínbe, vannak problémák, de mindig lásd a kiutat, és törekedj megoldani a problémákat. Hát, kb. amit minden önsegítő könyvben. Csak a többiben kicsit jobban hihetően van leírva :D
Belbecs: 2/5
Külcsín: 4/5
Nekem bejön ez a borító amúgy. Olyan minimalistán jópofa. Mondjuk nem leszek tőle pozitívabb, és fel sem hívja magára a figyelmet, de nekem valahogy mégis tetszik :)
Fülszöveg:
Ne gondolj mindjárt a legrosszabbra! – hallhatjuk sokszor ismerőseink intelmét. A sorsunkat mi határozzuk meg, mégis sokan gondolnak úgy az életükre mint olyan történések sorozatára, amelyre nincsenek kellő befolyással. Pedig aki képes javára fordítani a pozitív gondolkodásban rejlő lehetőségeket, rugalmasabban áll majd az élete történéseihez, ezért boldogabb, egészségesebb és kívülről is sugárzóbb lesz. Változtass a szemléletmódodon, hogy reménnyel telve, optimistán nézhess szembe a jövővel!
Tanuld meg, hogyan kerüld el a negatív gondolatok csapdáit, amelyek eddig hátráltattak.
Tegyél szert olyan átfogó gondolkodásmódra, amely segít az élet minden területén a legtöbb örömhöz jutva, a legkevesebb fájdalom árán boldogulni.
Sajátítsd el a stressz csökkentésének módozatait, és fejleszd a céljaid eléréséhez szükséges képességeket.
Ismerd meg a negatív emberek kezeléséhez és hatásuk csökkentéséhez szükséges eszközöket.
Ismerd fel az érzelmi triggereidet, és tanuld meg irányítani azokat.
Ez itt nem az optimizmusról írt védőbeszéd, hanem az egészséges gondolkodásmódot fejlesztő, ésszerű módszerek eszköztára. Vedd kezedbe az életed irányítását, amihez ez a kötet az elismert magyar szakember, Csíkszentmihályi Mihály és tudóstársai nevével fémjelzett pozitív pszichológia elméletének ismertetésén túl gyakorlati tanácsokkal és feladatokkal szolgál!
Könyv: Sue Hadfield: Pozitív gondolkodás
Kiadó: Scolar
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve: 2017
Oldalszám: 176
Kötés: Puhatáblás
ISBN: 9789632447605
Fordította: Tihor Szilvia
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
-
Hmm, jó is ez a könyv, meg nem is. Gyorsan végig lehet rajta futni, és vannak benne információk, de nekem, azaz érzésem támadt, hogy mond...
-
Joggal kérdezhető, hogy az ember 32 évesen, miért olvas olyan könyvet, ami arról szól, hogy miként takarítsd ki magad után, az életedet, h...
Magamról
- Jeffi
- Munkámat tekintve könyvtári adminisztrátor vagyok. 2006.12.01-e óta, a József Attila könyvtárban (Dunaújvárosban). Kölcsönzés a fő munkaterületem, de emellett, foglalkozom a beérkezett ajándékkönyvekkel, javítom a katalógus hibáit, és a könyvtár Molyos profilját is én használom, tehát én töltöm fel az új könyveinket, és rakom fel oda a híreket. Emellett még ezer más dolgot csinálok, amit általában az éves beszámolóba is elfelejtek beírni, mert már annyira alap :D Nagyvenyimen élek édesanyámmal, egy kertes házban, Bogi kutyánkkal, aki mindenkit szeret, főleg ha kap simogatást és ennivalót :) Érdeklődési körömet elég könnyű lekövetni a blogon, igen a legaktívabb a könyvek szeretete, utána jön az írás. Témakörben a Kelet, a spiritualitás, a buddhizmus, az önsegítő irodalom. Ha szépirodalomra vetemedek, akkor inkább fantasy, minimális romantika, de amúgy bármit szívesen kipróbálok (maximum az első 50 oldal után abbahagyom). Koromból adódóan már megtanultam, hogy nem MUSZÁJ elolvasni egy könyvet, ha nem vonz be, akkor el kell engedni, akkor nem nekem íródott.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése