Ugrás a fő tartalomra

Boldog Új Évet! - 2018-as könyves statisztika

Próbálom minden évben összeszedni, hogy könyves téren miként alakult az év. Beszerzés, olvasás és könyvélmények tekintetében. Ez idén sincsen másképpen. Sok képregényt olvastam, mert rengeteget kaptam kölcsön és még most is ott áll legalább 8 amit nem olvastam, úgyhogy feltehetően a 2019-es évet is képregénnyel fogom kezdeni. Már csak azért is, mert nem nagyon szeretem, ha hosszú távon nálam időzik más könyve így próbálok pár hónapon belül maradni a kölcsön dolgokkal...ezek meg bő fél éve nálam vannak.
 Idén sokat olvastam Japán témában, és japán szerzőtől is. Ez részben az utazás miatt, részben azért, mert rengeteg könyvet adtak ki idén a témában. Idén lett nagy sláger az Ikiga, a Sinrin-joku, meg a wabi sabi is. Persze a japánok mellett nagyon mentek az életmód könyvek is, tekintve, hogy több kiadó is egyszerre dobta ki(már tavaly is) a Hygge és Lagom, no meg a Sisu könyveket, így ezekből is jópárat elolvastam. Volt amelyik tetszett és voltak nagyon is felejthető művek.

Az évben összesen 130 könyvnek álltam neki, ebből 11-et félbehagytam. A félbehagyottak között van 3 amit mindenképpen majd el akarok olvasni, de a fennmaradó 8 olyan volt, amit azért hagytam félbe, mert nagyon nem voltunk egy hullámhosszon.

Félbehagytam, de majd folytatom:

Matt Haig: A lány, aki megmenti a karácsonyt
Jack Kornfield: A bölcs szív
Kevin Kwan: Kőgazdag ázsiaiak

 Idén hála az égnek elkerült az olvasási válság, nem volt hosszabb idő, amikor nem olvastam. Bár rengeteg rossz könyvet is olvastam, de arányaiban azt hiszem, rengeteg jó könyvélménnyel lettem gazdagabb. Idén 2 könyvvel bővült a kedvenc könyves gyűjteményem.

Új kedvenceim:

Kavagucsi Tosikadzu: Mielőtt a kávé kihűl
Yutaka Yazawa: Hogyan éljünk japánul



Az évben összesen 18.303 oldalt olvastam, ez a tavalyihoz képest 22%-os növekedést jelent. Ebben persze sok a mesekönyv, ami oldalilag nem, de könyvolvasás számban megdobta a dolgokat (könyvben +66%-al olvastam többet)


2018-ban vásároltam is, körülbelül 46 könyv került hozzám, ennek egy részét vettem, egy részét kaptam, és egy része reci volt. Év vége felé kezdtem megint recenziókkal foglalkozni, és jelenleg nincs nálam friss reci, tehát el is olvastam amit bevállaltam.
Könyvre összesen kb. 50.000 Forintot költöttem, azért csak tippelek, mert egy pár könyv már kikerült a birtokomból, aminek egy részét körülbelül annyiért adtam el, amennyiért vettem, így nem feltétlen kellene ebbe beleszámolnom, de hát mégiscsak költöttem rá. A hozzám került könyvek 50%-át olvastam is az évben, de így is 6 könyvön bukott el az Amit főztél edd is meg, főleg, hogy év vége felé már nehezebben vettem elő, amit év elején vettem. Ennek ellenére 2019-ben tervezem elolvasni az idei(2018) és a 2019-es beszerzéseimet is.

2019-ben nem akarok túl sokat könyvre költeni. Amúgy ez az 50.000 forint is főleg a nyelvkönyvek miatt lett ennyire magas. Az elmúlt években ugyanis 30.000 forint körül szoktam lenni, de hát ha valaki nyelvet akar tanulni, akkor a szükséges könyveket ajánlott meg is vennie. Japán nyelvkönyvre összesen 15.000 forint ment el, és akkor még idén pár japán művészeti albumba is beruháztam, és hát azok sem túl olcsók. Viszont egyetlen egy vásárlásomat sem bántam meg, ebben a témában!

Könyvekben gazdag új évet kívánok mindenkinek!


Hamarosan még jelentkezem a nem könyves évértékeléssel is, hisz annyi minden történt (idén, mert ezt december 30-án kezdtem írni), hogy azt igenis érdemes összegezni :)


Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Margareta Magnusson: Végső rendrakás svéd módra

Joggal kérdezhető, hogy az ember 32 évesen, miért olvas olyan könyvet, ami arról szól, hogy miként takarítsd ki magad után, az életedet, hogy aztán a gyerekeidnek, unokáidnak, ne az maradjon meg belőled, hogy mennyi holmid volt, hanem az emlékek.  Hogy miért olvastam? Mert, miért ne? Ugyan nem tervezek meghalni, de ismerjük be, hogy a 21. században sem működik máshogy az élet, tehát hopp meghalhat az ember, akár minden előjel nélkül is. És be kell ismernem, ha valamikor bekövetkezik (mint tudjuk, a halál az egyetlen biztos pont az életünkben), akkor én sem szeretnék teher lenne. Sem a cuccaimmal, sem egyéb dolgaimmal. Plusz érdekelt, hogy erről miként gondolkozik Margareta. Cikket persze olvastam már vele, és az meglehetősen felkeltette az érdeklődésem a téma iránt, de szerettem volna ezt könyv formában is, kicsit bővebben elolvasni.  Ami mindenképpen megfontolandó, a könyv olvasása után, hogy bevezessek én is egy dobozt, hogy "HALÁLOM UTÁN KIDOBANDÓ" felirattal. Olyan do

Lauren Blakely: Kőkemény

G ondoltam, hogy a wellness-re valami könnyed kis könyvet fogok magammal vinni. Ezt a könyvet, már tavaly is néztem, hogy annyira gáz a borító, a fülszöveg és a cím, hogy ezt olvasnom kell. Persze pénzt nem vagyok hajlandó érte adni, de hála az égnek a közelemben kölcsönkérhető volt. Itt is, köszi AniTiger! Kezdjük is a külcsínnel, ha már így azt emeltem ki. Külcsín: 2/5 És meg is mondom mi ez a pontozás. Az 5 nálam az lenne, ha egy ütős és kellemes, a könyvhöz illő borítót kap a könyv, ha van egy szerkesztő, egy akárki, aki átolvassa a könyvet és kijavítja az elütéseket, és a helyesírási hibát, ha egy könyvet jó kézbe venni. Tehát ez lenne az 5 pontos külcsín. Jelen esetben, a borító botrányos, a kiadói marketing botrányos volt, a fülszöveg szintén botrányos. És igen, azért a helyesírást át kellett volna valakinek nézni. 2 pont, mert sokkal több elütést vártam. De körülbelül ennyi a pozitív dolog a könyv kivitelezésében.

Lukács Liza: Az éhes lélek gyógyítása

Hmm, jó is ez a könyv, meg nem is. Gyorsan végig lehet rajta futni, és vannak benne információk, de nekem, azaz érzésem támadt, hogy mond is valamit meg nem is. Anorexia és bulimia mondjuk jóval többet szerepelt benne, mint a túlsúly vagy túlevés például. És kétlem, hogy az emberek nagyobb százalékát sújtaná ez a két betegség, és nem a túlsúly, és túlevés…  Minden esetre érdekes könyv. Érdemes elolvasni, mert egy csomó fontos dolgot megtud az ember. Mint például, hogy az evés az emberek egy hányadában úgy működik, hogy esznek, mert unatkoznak, vagy esznek, mert szomorúak, vagy esznek, mert vidámak. Amúgy én általában a hangulat kompenzáláskor könyvet szoktam venni nem enni. Ennek ellenére nem mondom, hogy nincs mit csiszolni a saját életmódomon, és nincs helye annak, hogy változtassak. Már csak anyagi és egészségügyi lehetséges problémák miatt is.  Ami viszont nekem kicsit abszurd volt, hogy vannak emberek, akik havi x száz ezer forintot költenek kajára (már ez is abszurdum az é