2018. július 29., vasárnap

Blog születésnapi nyereményjáték - pót sorsolás

Bíztam benne, hogy a nyeremények eljuttatása nem lesz túl bonyolult feladat. De sajnos a B csomag nyertesével nem sikerült felvennem a kapcsolatot. Ugyan írt nekem, több mint egy hete, hogy az email átírányítások miatt NEM kap levelet, így azt se kapta meg, hogy megnyerte a csomagot, de látta, hogy nyert. Nos ezután írtam erre az emailcímre, hogy kéne a név, cím, telefonszám, emailcím és hasonlók a feladáshoz, de ez 10 napja áll, és írtam neki még legalább kétszer, majd azt is, hogy ma este nyolckor új nyertest sorsolok, tekintve a nyeremény romlandóságát - és remélem nem olvadt így is szét...
Úgyhogy most a random org. sorsolt nekem, a fellelhető 13 eddig nem nyert beküldőből. A Random org. azt mondta, a 11-es számú befutó nyert, úgyhogy:

Anita Ferencz

az új nyertes, remélhetőleg itt már ODA is fog érni, és nem hal el a kapcsolatfelvétel. De ha mégis, akkor jövő vasárnap új nyertest sorsolok - ha addig nem olvad szét ebben a hőségben MINDEN csoki :D

2018. július 18., szerda

Blog születésnapi nyereményjáték - Sorsolás

Mint, ahogyan azt ígértem is, még délelőtt kisorsolásra került a három nyeremény. Remélem minden játékos élvezte a játékot, és minden nyertes örül a nyereményének :) És akkor a nyertesek és a sorsolás fotói!


A csomag

Nyertes: Hargittai-Kovács Janka

B csomag

 Nyertes: Harkai Kriszti


Főnyeremény 


Nyertes: Szombati Mercédesz

Köszönöm, hogy velem játszottatok! A nyerteseknek hamarosan megy az email a postázás és átvétellel kapcsolatban. Sicc-nek köszönöm a közreműködést, és hogy az arcát adta a sorsoláshoz ;) (meg a random olvasónak ott a háttérben :D)

Hamarosan sorsolás!


A megfejtések, már ellenőrzése meglett. Mindenki neve felkerült egy lapra, a lap külsejére, hogy mit szeretne megnyerni. Délután a munkahelyemen a kolléganőm kisorsolja, hogy ki nyeri A-t, B-t illetve a főnyereményt :) Este a blogra is felkerül az eredmény ;)
(A sorsolásnál fel lesznek fordítva a papírok, tehát nem látszik majd mi van ráírva, de aki pl. Csak a főnyereményt kérte, azt az A és B sorsolásakor nem rakjuk bele, illetve, aki azt pont nem kérte, az kikerül amikor nem olyat sorsolunk amire pályázik :)

2018. július 10., kedd

Tudatosság (Harvard Business Review pszichológiasorozat 1.)

Olyan sokat vártam ettől a könyvtől, és olyan keveset kaptam! Megfigyeltem, hogy az Édesvíz kiadós könyvek, valahogy nem fekszenek nekem túlzottan. Pedig régebben több könyvük is tetszett, de mostanában, mintha egy rossz ómen lenne, hogy ők adják ki. Pedig tuti adnak ki jó könyveket is, de azok nem kerülnek a látószögembe.
 A téma érdekelt, a Harvard jelzés meglehetősen pozitívnak tűnt számomra, de aztán ennyi. A téma akit érdekel, az ne ezt a kötetet olvassa. Remek könyvek vannak a témában (pl. : Jon Kabat-Zinn: Bárhová mész, ott vagy vagy éppen Rose Elliot: Minden egyes lélegzeteddel…) amik többet adnak ennél a könyvnél. Még úgy is, hogy egyiknek sem éppen nagy a terjedelme.
 Tartom, hogy igazán jó tudatos jelenléttel kapcsolatos könyvet nem olvastam még, mármint olyat, aminél azt mondom, "ebből mindent megtudtam a témában, ami érdekelt". De az említett két könyv, ad egy alapot. Míg ez a könyv igazándiból ad 9 cikket a tudatos jelenlétről, főleg üzleti szempontból. Ami még nem lenne baj, de szerintem a cikkek kiválogatása sem sikerült olyan jól, mint gondolták, vagy éppen rövid a cikk és elúszik az, amit mondani szeretne, vagy nem jön át az üzenet. Nekem ez így és ilyen formában kevés.
 És úgy érzem, hogy az egész sorozat nem nekem íródott, így nem nagyon fogok kísérletezni azzal, hogy hátha a többi része (Boldogság, Rugalmasság, Empátia) jobb lesz. Pedig a témák érdekelnének, és maga a kivitelezés is ideális. Csak éppen a beltartalom nem ad túl sokat.

Belbecs: 2/5

Külcsín: 5/5
Igazándiból, a borító, az egyszerűség és maga a felépítése és kinézete a könyvnek tetszett. Ha jobb cikkek és tanulmányokat raktak volna bele, ha nem lett volna ez a 126 oldal ennyire száraz, akkor ez jó is lett volna :(


Fülszöveg:

Bizonyára ​számodra is ismerős az érzés; bemész a munkahelyedre, elkezded a napot egy tiszta napirendi képpel. Repülnek az órák, majd azon kapod magad, hogy már úton vagy hazafelé. Sokan járunk hasonló cipőben. A legtöbben csupán napunk 47%-át tudjuk felidézni, ami azt jelenti, hogy felét robotpilóta üzemmódban töltjük.

Két képesség jellemzi a tudatos elmét; összpontosítás és figyelem. Az idő nagy részében azonban mindenki a figyelmedért harcol. Keresnek e-mailben, telefonon, a közösségi oldalakon, a chatablakban – ezzel akaratlanul is akadályoznak az összpontosításban és bomlasztják a figyelmed. Mi a megoldás?

A Harvard Business Review pszichológiasorozatának első része a tudatosságról szól. Mélyenszántó és nélkülözhetetlen olvasmányokban mutatja be a témát a Harvard cikkeiből tallózva. Coachok, szakemberek, írók, pszichiáterek írásain keresztül ismerheted meg a tudatosság emberi oldalát.

De mi is az a tudatosság és miért van akkora jelentősége? Tudatosságról akkor beszélhetünk, amikor aktívan figyelünk a környezetünkre és tevékenyen reagálunk a történésekre. Egyszóval, amikor a jelenben vagyunk. Biztosan azt gondolod, ezt az állapotot fenntartani fárasztó és stresszes, de nem így van. Valójában nem kell áldozatot hoznunk, nem szükséges megváltoztatni mindennapi tevékenységeinket ahhoz, hogy jelentős előrelépést érjünk el.

A Tudatosság című kötetben bemutatott technikák valamelyikét gyakorolva akár azonnal elkezdhetsz a jelenben élni.


Könyv: Tudatosság
Kiadó: Édesvíz
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve: 2018
Oldalszám: 126
Kötés: Keménytáblás
ISBN: 9789635298334
Megjelenés időpontja: 2018. március 27.





Tartalomjegyzék:
1. Tudatos jelenlét bonyolult korunkban
Mi a tudatos jelenlét, és miért olyan fontos?
Alison Beard interjúja Ellen Langerrel

2. A tudatos jelenlét a szó szoros értelmében képes megváltoztatni az agyunkat
A tudományos háttér
Írta: Christina Congleton, Britta K. Hlzel és Sara W. Lazar

3. Hogyan gyakorolhatjuk a tudatos jelenlétet a munkanapunk folyamán?
Szoktassuk agyunkat az élesebb fókuszhoz
írta: Rasmus Hougaard és Jacqueline Carter

4. Rugalmasság nekünk, többieknek
Töltődjünk fel tudatossággal!
írta: Daniel Goleman

5. Érzelmi agilitás
Ne hagyjuk, hogy eluralkodjanak rajtunk a negatív érzések!
írta: Susan David és Christina Congleton

6. Ne engedjük hogy a hatalom megrontson!
Tudatosítsuk magunkban udvariatlan megnyivánulásainkat!
írta: Dacher Keltner

7. Tudatos jelenlét olyan embereknek, akik túl elfoglaltak a meditációhoz
Amikor az embernek egyszerűen nincs ideje
írta: Maria Gonzalez

8. Érdemes és tudatos jelenlétet termelékenységfokozásra használni?
Ne tévesszük szem elől a lényeget!
írta: Charlotte Lieberman

9. A tudatos jelenlét kockázatai a munkahelyen
Ne vigyük túlzásba!
írta: David Brendel


2018. július 9., hétfő

Nagy Ádám (szerk.): Nevelj jedit!


 Sokszor gondoltál arra, hogy bárcsak bagoly hozta levél fogadna reggel az ablakpárkányban. Akár baglyostul is! Szerettél volna mindig is egy fénykardot, hogy kedvedre harcolj az Erő sötét oldala ellen? Esetleg sárkány szárnyon szerettél volna repülni unalmas perceidben, miközben egy viking faluban éled napjaid?
 Sokan, és sokszor gondolunk arra, hogy "de jó lenne" adott olvasmányélményünk világában élni, vagy éppen egy film után sóhajtunk fel, hogy "de jó lenne" ott lenni, és hogy mennyivel jobbak lennénk a főhősnél, mert aztán mi mindenre képesek vagyunk!
 Biztos vagyok benne, hogy rengetegen elgondolkoztak ilyen dolgokon, és azt hiszem nekik tud ez a könyv egy kis hideg zuhanyt adni.
 Beismerem, hogy a könyv 80%-át olvastam csak, tekintve, hogy Stephen King munkássága totálisan kimaradt az életemből, és érdeklődési körömből, így az elemzés sem mondott volna túl sokat. Ha mégis mondott volna, nem érdekelt. Ugyanez a Star Trek-kel kapcsolatban. Ugyan a Csillagközi inváziós és Ender játszmájás írást elolvastam, de lehet ki kellett volna azt is hagyni, mert nulla háttér információval, sajna nem sokat mondott.

Ebből következik is, hogy, kinek is ajánlom a könyvet? 

Olyan embereknek, akik olvastak, láttak, minden említett filmet és könyvet. Vagy legalábbis halványan rémlik nekik, hogy mik azok a midikloriánok (remélem jól írtam le), vagy mi a Roxfort, és hogy ki Fogatlan (stb. a többi részhez értelemszerűen nem tudok példát, mert nincs háttér anyagom). Mert a könyv nekik fog szólni, és nekik mond valamit. Ha nem ismered a hátteret, akkor az elemzések semmit nem mondanak. Ami persze logikus dolog, és megjegyezném, ha ennek ellenére mégis elolvasod a könyvet... akkor durván le lesz minden spoilerezve... úgyhogy csak óvatosan!


Galuska László – Feleki Mirkó: Elmék (h)arcai – Tanulás és műveltség a Star Wars és a Trónok harca világában 

 Szerintem nagyon jól össze van szedve a dolog, és nem untam. Azért fontos kiemelnem, hogy nem untam, mert a Star Wars, nekem olyan "van, láttam az eredeti trilógiát, aztán ennyi"...és a Trónok harca meg annyi sajnos jelenleg, hogy láttam 7 évadot, várom a 8-at, de könyvben nem olvastam még. Tehát volt, egy kis ismeretem, de nem sok, és éppen ezért féltem, hogy halálra fogom unni magamat, miközben olvasom. De nem így lett. a Jedi - szamuráj vonal, és Lovagok - Trónok harca lovagok közötti hasonlóság meglehetősen olvasmányosan lett levezetve és meglehetősen tetszett. Mondjuk szerintem, a Csillagok háborújából jelenleg több infóval rendelkezem, mint amit szerettem volna, de legalább azt olvasmányosan kaptam meg.
 A Trónok harcánál, viszont kicsit többet vártam, olyan lett az egész tanulmány, pont az összevontság miatt, hogy a Star Wars elvitte a lendületet és kevés idő-erő-hely maradt arra, hogy kicsit jobban foglalkozzanak a Trónok harcával. A lovagok lettek kiemelve, de mint "oktatás" azért nem csak lovagok vannak, ott vannak a makulátlanok, a Fal védői....tehát azért nem csak lovag van meg könyveket bújó csuhások.


Boráros-Bakucz András: Ki mentse meg legközelebb a világot? – Feladata-e egy ma pályakezdő tanárnak, hogy felkészítse a jövő nemzedékének hőseit a világ megmentésére? 

Ez az a rész, amit elolvastam, de nem nagyon tudom hova tenni, mert nem ismerem sem  Endert, sem a Csillagközi inváziót, így sajnos, ez szimplán maradt számomra egy borzalmasan spoileres írás, ami ugyan kicsit felpiszkálta az érdeklődésemet, a könyvek és /vagy a filmek iránt, de azért annyira nem, hogy gyorsan szaladjak a könyvtárba, és kivegyem. Ennek ellenére, feltehetően aki már látta vagy olvasta a történeteket, annak sokkalta többet mond az egész, és érti is az összefüggéseket.


Nagy Ádám – Svitek Szilárd: Mindenkiben ott az X – mutánsok és tehetséggondozás 

X-men-t azért többet láttam már, mint amennyi Star Warst, bár nem sokkal. De azért a mutánsok kicsit közelebb állnak a szívemhez, mint a jedik. Itt is meglehetősen sok a spoiler, de tény és való, hogy nehéz elemezni azt, hogy tanulnak a mutánsok, ha nem mondhatod el, mire képesek és mit csináltak. Itt legalább ez annyira nem zavart, még úgy sem, hogy valójában egy pár rész kimaradt a szériából. Az elemzés után arra is rájöttem, hogy ha már választani lehetne, hogy mutáns, jedi, varázsló, vagy éppen lovag lennék Westerosban... hát akkor már inkább varázsló. Mutánsnak lenni ugyanis szintén nagy szívás, és arra sincsen garancia, hogy túl sokáig élsz. Mert vagy a tanulás közben halsz meg, mert nem tudod uralni a képességedet, vagy az ellenség öl meg, vagy éppenséggel mindenkit megölsz te magad, mert kontrolállhatatlan az erőd. Persze ez mind sarkítás, és van nekik egy rendszerűk, de az is kiderül, hogy azért olyan rohadt jól nincs megszervezve mutánséknál sem a tanítás, feltehetően, mert sosem akartak beolvadni túlzottan a társadalomba, és normális Tanáruk nem volt. Csak mutánsok akik úgy vélték, hogy tudnak tanítani, bár tanítói képesítésük nincsen. Ismerjük be, hogy azért Rozsomák nem az a totál nyugodt és zen állapotban tanító tanárka ...vagy a többiek. És akkor még a diákokról nem is beszéltünk, az ezerféle képesség, mindegyikhez más kéne, mást kéne tanulni, hogy azt elfogadják, irányítani tudják és ne öljenek meg vele senkit, és ne tegyenek magukban sem kárt.
 Amúgy az elemzés nekem tetszett, kedvet kaptam egy X-men nézésre, olyan kronológiai sorrendben...hmm... ez is el fog tartani egy ideig.



Karlowits-Juhász Orchidea: Így neveld a sárkányodat, avagy pedagógiai kultúraváltás a Hibbant-szigeten 

Ez az írás is meghozta a kedvemet arra, hogy újra nézzem a sorozatot, mert Fogatlant nagyon szeretem, és a történet is roppant aranyos. De mégis ez volt az első olyan írás a könyvben(és az utolsó is), ami komoly tantervet és elméleteket dolgozott ki arra, hogy hogyan is zajlik, vagy kéne zajlania ott az oktatásnak ahhoz, hogy az "öljük meg, veszélyes, pusztítandó" mentalitás átváltson a "barátok vagyunk, oldjuk meg, harcoljunk együtt" - té. Mert a film emlékeim szerint ezt nagyon aranyosan hipp-hopp megtörténté tette, persze kellett hozzá Fogatlan és Hablaty tökéletes egyensúlya, és együtt dolgozása, de a film végén azért hamar haverok lettek a sárkányok. És ismerjük be, ha reálisan gondolkodunk (tudom, hogy mese), akkor ez azért nem megy ilyen gyorsan. És ez az írás borzalmasan jól levezeti azt, hogy ha nem is pillanatok alatt, de egy-két emberöltő alatt ténylegesen képesek lehetnek elérni ezt a mentalitást az emberek. És nagyon jó volt olvasni!
És újra kéne néznem a filmeket...úgyis jön a harmadik rész...



Körtvélyesi Franciska: Előítéletesség és morális dilemmák a varázsvilágban 
Horváth László: Harry Potter és a roxforti pedagógusok 
Melinda Mikusová: Bullying a Harry Potterben 

Ezt a három írást nem akarom külön-külön jellemezni, mert egyáltalán nem lehet szétszedni az egészet. Együtt adnak egy olyan háttér információkkal tarkított írást, amivel úgy ahogy átlátjuk a varázsvilág szerkezetét. Mind a Roxfortit, mind magáét az angol varázsvilágét. De én ettől a résztől sokkalta többet vártam, mint amit a három írás egyben képes volt adni.
 Persze kaptunk az utolsóban egy előítéletes - zaklatós képet a dolgokról, és máris nem lett senki sem olyan kedves karakter. Mert hát Harry és Ron és Hermione sem éppen szent és sérthetetlen.
 A Harry Potter pedagógusairól is borzalmasan nagy vonalakban esett szó, és én azt vártam, hogy azért ennél többet lehet róluk mondani, mint amit kaptam. A morális dilemmák viszont érdekesek voltak, de azok sem ütöttek akkorát, mint reméltem. Ennek ellenére, szerintem kezdetnek jó. Biztosan vannak ennél jóval részletesebb elemzések is a témában. Hiszen azért a Harry Potter világát, előszeretettel szokták szétszedni aprócska darabokra. És igen, van bőven mit jellemezni benne, és elemezni a dolgokat, mert hát elég összetett. És akkor még mindig csak a brit varázslóvilágról esett szó. Érdekelne egy teljes világra kidolgozott is, amiben Rowling által már ismertté tett dolgokat valaki összegyűjtené és elemezné, akár pedagógiai oldalról is. De pl. politikai oldalról is érdekes lehetne belelátni a Mágiaügyi minisztérium dolgaiban, és az "államfelépítésbe".



Összességében a könyv egy erős közepes. Voltak jó és voltak kevésbé jó írások benne, de szerettem olvasni. Nem untam, ez előnyére válik, így minden számomra érdekes témát érintő elemzést elolvastam. De kicsit többet vártam. Az Így neveld a sárkányodat világához tartozó íráshoz hasonlóakat. Összeszedetteket és pedagógia dolgokat. 
 Nekem fura volt, némelyik helyen a Magyarországgal párhuzamot vonás...azt hiszem ez az amit nem kellene egy fantázia világba belekeverni. Mert köze nincs hozzá, és viszonyítási alapnak is rossz szerintem. Nehéz összeegyeztetni egy Budapesti iskolát egy Roxforttal...bocs.

Belbecs: 3/5
Külcsín: 5/5

A külcsín viszont visz mindent. Szerintem a cím is telitalálat és a borító is. Igényes, jó kézbe venni, tehát tökéleteshez közeli :)

Fülszöveg:

Valóban ​olyan vonzó iskola a Roxfort, ahol mindennaposak a tanári zaklatások és ahol halálos csapdák leselkednek a diákokra? Milyenek is valójában a roxforti tanárok és mennyire is erkölcsösek Voldemort ellenfelei? Miben hasonlít és miben különbözik a Messzi-messzi Galaxis jedinevelése a Trónok harca westerosi mesterek rendjétől? Megfelel-e a tesztelmélet alapvetéseinek a Star Trek Kobayashi-Maru próbája? Ölve vagy ülve jó az éjfúria, s milyen tantárgyakat oktatna a Hibbant-szigeteki „új iskola”? Pennywise vagy a felsőbbéves zaklatók okoznak nagyobb lelki törést a diákokban? Milyen is lenne a Xavier professzor mutánsiskolájának pedagógiai programja? Milyen tudásokat preferál a Csillagközi invázió és a Végjáték képzési rendszere? 
A sci-fi politológiája kapcsán felvetett gondolatkísérlet és a fantasztikus világok utazása tovább folytatódik. Tóth Csaba, A sci-fi politológiája és a Fantasztikus világok című könyvek szerzőjének ajánlásával ezúttal tíz, a nevelés-oktatás területének avatott kutatója mutatja be a sci-fi, a fantasy és a horror világának iskolai és iskolán túli tanulási sajátosságait. A Nagy Ádám szerkesztésében megjelenő antológia további szerzői Boráros-Bakucz András, Feleky Mirkó, Galuska László, Pál Horváth László, Karlowits-Juhász Orchidea, Körtvélyesi Franciska, Lőrincz Andrea, Melinda Mikusová és Svitek Szilárd.

Tartalomjegyzék: Galuska László – Feleki Mirkó: Elmék (h)arcai – Tanulás és műveltség a Star Wars és a Trónok harca világában 
Boráros-Bakucz András: Ki mentse meg legközelebb a világot? – Feladata-e egy ma pályakezdő tanárnak, hogy felkészítse a jövő nemzedékének hőseit a világ megmentésére? 
Nagy Ádám: Hosszú és eredményes életet! – a Kobayashi Maru-próba tanulságai a Star Trek-univerzumban 
Nagy Ádám – Svitek Szilárd: Mindenkiben ott az X – mutánsok és tehetséggondozás 
Körtvélyesi Franciska: Előítéletesség és morális dilemmák a varázsvilágban 
Horváth László: Harry Potter és a roxforti pedagógusok 
Melinda Mikusová: Bullying a Harry Potterben 
Lőrincz Andrea: Stephen King gyermekei – A Vesztesek Klubja 
Karlowits-Juhász Orchidea: Így neveld a sárkányodat, avagy pedagógiai kultúraváltás a Hibbant-szigeten 
Nagy Ádám: Tündérmese – Zárszó




2018. július 7., szombat

7 éves lesz a blog - Nyereményjáték!

Mint, minden évben, idén is a blog születésnapját nyereményjátékkal fogom ünnepelni. Ugyan, addig még van 12 nap, de hát a jó munkához idő kell, és most sem adom ingyen a nyereményt. Bocs, a potya játékosoknak!
 Aki a blogot követi, az láthatta, hogy idén Japánba utaztam, és nagy álmom vált valóvá. Tehát merjetek álmodni, és igazándiból nincs olyan cél, amit nem lehet elérni. Tény, hogy ehhez nekem, kb. 8 -10 év spórolása kellett, de két felejthetetlen hetet töltöttem odakinn.
 De, hogy Japán hogy jön ide? Nos  a nyereményeket ott kint vettem. Lássátok, gondolok én az olvasóimra odakinn ;)

Három nyeremény van, most kivételesen nem könyv, hanem csupa "megehetem" dolog, illetve, a fődíj egy Cicabusz plüss, kb. tenyérnyi nagyságú :) Aki nem tudja kicsoda is Cicabusz.....az menjen sunnyogni a sarokba.

A csomag

B csomag

Főnyeremény oldalról

Főnyeremény nagyjából szemből :D


És, hogy mit kell érte tenni?
Válaszolni három egyszerű kérdésre, és választani mit nyernél meg legszívesebben. Az egyik kérdés persze dolgozós, de hát mint, mondtam...nem adok ingyen semmit sem.

Kérdések:

1. Cicabusz mely anime egyik szereplője? (ha nem tudod...gooogle a barátod, de ez esetben kérlek nézd meg az animet!)
2. Japán mely városaiban jártam, kérlek nevezz meg hármat. A blogbejegyzéseim segítenek.
3. Te, hová szeretnél eljutni, vagy mi az, ami a Bakancslistád legeslegelején található? És mit teszel meg azért, hogy ez valóra is váljon. (Ne két szóba intézd el kérlek, szeretek olvasni - ezek nem lesznek publikusak, csak én olvasom őket, és a játék után törlök minden emailt.)

Határidő: 2018. július 17-e éjfél
Hova küld: st.metatron@gmail.com
Milyen tárggyal: Blogszületésnapi nyereményjáték!

Az email még tartalmazza:

Mit szeretnél megnyerni? Mindenre  lehet pályázni, az A és B csomag kb. ugyanaz, csak pár Kit-kat nem, mert így jött ki. De kérem, a fődíjra csak az pályázzon, aki tényleg tök örülne neki, mert nem szeretném, ha Cicabuszt olyan nyerné aki nem is akarja...úgyhogy kérlek írd meg az emailbe, hogy A és B és Főnyeremény, vagy A és főnyeremény vagy B és főnyeremény, vagy A és B, vagy csak a főnyeremény mert rühelled a Kit-kat-ot :)

Postázni, csak Magyarországi címmel rendelkező emberkéknek tudok!

Magamról

Saját fotó
Munkámat tekintve könyvtári adminisztrátor vagyok. 2006.12.01-e óta, a József Attila könyvtárban (Dunaújvárosban). Kölcsönzés a fő munkaterületem, de emellett, foglalkozom a beérkezett ajándékkönyvekkel, javítom a katalógus hibáit, és a könyvtár Molyos profilját is én használom, tehát én töltöm fel az új könyveinket, és rakom fel oda a híreket. Emellett még ezer más dolgot csinálok, amit általában az éves beszámolóba is elfelejtek beírni, mert már annyira alap :D Nagyvenyimen élek édesanyámmal, egy kertes házban, Bogi kutyánkkal, aki mindenkit szeret, főleg ha kap simogatást és ennivalót :) Érdeklődési körömet elég könnyű lekövetni a blogon, igen a legaktívabb a könyvek szeretete, utána jön az írás. Témakörben a Kelet, a spiritualitás, a buddhizmus, az önsegítő irodalom. Ha szépirodalomra vetemedek, akkor inkább fantasy, minimális romantika, de amúgy bármit szívesen kipróbálok (maximum az első 50 oldal után abbahagyom). Koromból adódóan már megtanultam, hogy nem MUSZÁJ elolvasni egy könyvet, ha nem vonz be, akkor el kell engedni, akkor nem nekem íródott.