Ugrás a fő tartalomra

Ez történt - 2018/1.

Gondoltam, idén megint írok havonta ilyen bejegyzést. Az elképzelés legalábbis ez. Kicsit részletesebbre gondoltam, mint tavaly...tavalyelőtt. Vagy legalábbis másra. Ennek ellenére ez az amolyan személyes kitérős, olvasós és egyebes bejegyzés egyben.

 2018 mottója(az egyik): Irány Japán!

Ennek hála, amit januárban intéztem:
-Útlevél
-Pénzváltás
-Út lefoglalás - előleg befizetése

És próbálok sok-sok japános könyvet olvasni. Amik hol tetszenek, hol nem, de azért köthetők úgy ahogy az országhoz. Nagy álmom látszik megvalósulni idén. Már minden sínen. Sokáig húztam a foglalást, mert nem akartam szájsebészet előtt. Mert nem tudtam, hogy mennyire befolyásoló tényező a repüléshez - mint kiderült két hétig nem ajánlják foghúzás után, de utána már mindegy. Úgyhogy már le is foglaltam az utat.
 A munkahelyemen meg be is írtam már a naptárba, hogy MIKOR nem leszek még csak országhatáron belül sem. 8 évig spóroltam az utazásra, és egy álmom válik valóra idén tavasszal.
Március 24 és április 5-e között Irány Japán.

 A hónapban voltam barátnőzni is. Gabye-val és Sicc-el beültünk Sicc születésnapját ünnepelni, akkor váltottam amúgy Jent is. Illetve AniTiger-rel és Szimirzával is beültem, itt nagy meglepetésemre megünnepeltük a névnapomat, ami jövőhéten lesz. Próbálok idén is sűrűn összeülni a barátaimmal, remélhetőleg sikerül is. Hol valamit ünnepelni, hol csak úgy beszélgetni.
 Az idei évet is nyereményjátékkal indítottam, mármint januárba már hirdettem egyet. Én több jelentkezőt szerettem volna, de így is remek történetek érkeztek. Amiket fel is fogok rakni, csak idő kellene hozzá! Igen tudom, arra van idő, amire akarom. 
  Vettem idén határidőnaplót, de nem akármilyent. Szótanulós határidőnaplót, erről itt írtam. És olvasgatom, nézegetem, tanulgatom. És hát nagyon tetszik!

Könyves berkekben:

14 könyvet olvastam el eddig idén! Ebből 3-at hoztam át tavalyról. De legalább azoknak is a végére jutottam. A magas szám köszönhető annak, hogy ebben van képregény és mesekönyv is. 1-et hagytam félbe, mert egyszerűen az karácsonykor lesz jó, most már tovább lendültem a karácsonyi hangulatomon, erőltetni meg nem akartam.
Idén eddig 4 könyv került a birtokomba!
 
KönyvMegszerzés idejeÁr
Louise Penny: Csendélet 36vs0862018. január 9.0 Ft!
Moór Márton: Madzside?! Ne már, Japán! 370j0482018. január 12.2.700 Ft!
Elan Mastai: Felbolydult napjaink 37k9824 Megjegyzés2018. január 26.0 Ft!
Danielle LaPorte: Vágytérkép 37u5w24 Megjegyzés2018. február 2.0 Ft
A Csendéletet @KönyvMoly_1989 -től kaptam. A Felbolydult napjainkat névnapomra kaptam Szimirzától és AniTiger-től. A Madzside?! volt az egyetlen vásárlásom idén eddig, és ezt már el is olvastam. A Vágytérkép tegnap ért ide, azt a Partvonal kiadó facebook oldalán nyertem egy hete körülbelül. Úgyhogy idén megjegyezném nagyon ügyes vagyok, mert nem vettem csak egy könyvet! Amúgy azért, mert még van egy csomó olvasatlanom, mert könyvtárban dolgozom és mert a megtakarított pénzem a Japán útban van benne :D


A hónapban 16 posztot írtam. Szerintem elég jó kezdés ez! Itt időrendben megtaláljátok őket:














Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Margareta Magnusson: Végső rendrakás svéd módra

Joggal kérdezhető, hogy az ember 32 évesen, miért olvas olyan könyvet, ami arról szól, hogy miként takarítsd ki magad után, az életedet, hogy aztán a gyerekeidnek, unokáidnak, ne az maradjon meg belőled, hogy mennyi holmid volt, hanem az emlékek.  Hogy miért olvastam? Mert, miért ne? Ugyan nem tervezek meghalni, de ismerjük be, hogy a 21. században sem működik máshogy az élet, tehát hopp meghalhat az ember, akár minden előjel nélkül is. És be kell ismernem, ha valamikor bekövetkezik (mint tudjuk, a halál az egyetlen biztos pont az életünkben), akkor én sem szeretnék teher lenne. Sem a cuccaimmal, sem egyéb dolgaimmal. Plusz érdekelt, hogy erről miként gondolkozik Margareta. Cikket persze olvastam már vele, és az meglehetősen felkeltette az érdeklődésem a téma iránt, de szerettem volna ezt könyv formában is, kicsit bővebben elolvasni.  Ami mindenképpen megfontolandó, a könyv olvasása után, hogy bevezessek én is egy dobozt, hogy "HALÁLOM UTÁN KIDOBANDÓ" felirattal. Olyan do

Lauren Blakely: Kőkemény

G ondoltam, hogy a wellness-re valami könnyed kis könyvet fogok magammal vinni. Ezt a könyvet, már tavaly is néztem, hogy annyira gáz a borító, a fülszöveg és a cím, hogy ezt olvasnom kell. Persze pénzt nem vagyok hajlandó érte adni, de hála az égnek a közelemben kölcsönkérhető volt. Itt is, köszi AniTiger! Kezdjük is a külcsínnel, ha már így azt emeltem ki. Külcsín: 2/5 És meg is mondom mi ez a pontozás. Az 5 nálam az lenne, ha egy ütős és kellemes, a könyvhöz illő borítót kap a könyv, ha van egy szerkesztő, egy akárki, aki átolvassa a könyvet és kijavítja az elütéseket, és a helyesírási hibát, ha egy könyvet jó kézbe venni. Tehát ez lenne az 5 pontos külcsín. Jelen esetben, a borító botrányos, a kiadói marketing botrányos volt, a fülszöveg szintén botrányos. És igen, azért a helyesírást át kellett volna valakinek nézni. 2 pont, mert sokkal több elütést vártam. De körülbelül ennyi a pozitív dolog a könyv kivitelezésében.

Lukács Liza: Az éhes lélek gyógyítása

Hmm, jó is ez a könyv, meg nem is. Gyorsan végig lehet rajta futni, és vannak benne információk, de nekem, azaz érzésem támadt, hogy mond is valamit meg nem is. Anorexia és bulimia mondjuk jóval többet szerepelt benne, mint a túlsúly vagy túlevés például. És kétlem, hogy az emberek nagyobb százalékát sújtaná ez a két betegség, és nem a túlsúly, és túlevés…  Minden esetre érdekes könyv. Érdemes elolvasni, mert egy csomó fontos dolgot megtud az ember. Mint például, hogy az evés az emberek egy hányadában úgy működik, hogy esznek, mert unatkoznak, vagy esznek, mert szomorúak, vagy esznek, mert vidámak. Amúgy én általában a hangulat kompenzáláskor könyvet szoktam venni nem enni. Ennek ellenére nem mondom, hogy nincs mit csiszolni a saját életmódomon, és nincs helye annak, hogy változtassak. Már csak anyagi és egészségügyi lehetséges problémák miatt is.  Ami viszont nekem kicsit abszurd volt, hogy vannak emberek, akik havi x száz ezer forintot költenek kajára (már ez is abszurdum az é