2024. január 2., kedd

Karin Kuschik: 50 mondat, ami megkönnyíti az életet



Köszönet a könyvtárnak, hogy megvette a könyvet és így nekem nem kellett ;)

Még annak ellenére is ezt mondom, hogy elég ezt könyvtárból olvasni, hogy amúgy rengeteg remek mondatot oszt meg velünk a szerző. És persze biztosan vannak olyan emberek, akik rengetegszer előkapnak egy-egy könyvet, és abból tanulják meg az oda illő mondatokat. De én nem ilyen vagyok. 

 A mondatokat természetesen lefotóztam, hogy tudjak puskázni. A legjobban tetszőket fel is jegyeztem, ahogy ide a posztba be is rakom. De azaz igazság, hogy a szerző szerint is, a gyakorlat teszi a mestert. Tehát, amelyik mondat tetszik, azt gyakorolja az ember. Amit gyakorol az rögzül és onnantól már spontán mód menni fog a kimondásuk is. Tehát kell a könyv, hogy megismerd a mondatokat, amiket amúgy mélyen legbelül nagyjából ismertél eddig is (talán kicsit kevésbé prózai megfogalmazásban), és a könyv segít, hogy tudd mikor a legjobb használni, mikor nyúlj hozzá, és kinek mondhatod. De itt el is engedi a kezed. Válaszd ki a neked tetszőt és használd bátran ;)

Az én top 5 mondatom, a kötetből:


  1. Én döntöm el, hogy ki idegesíthet fel: ezt még gyakorolnom kell! De amúgy tök igaza van. Ha az ember nem hagyja, hogy minden, de tényleg MINDEN felidegesítse. Akkor sokkal nyugodtabb lesz az élete.
  2. Rájöttem, hogy ez a téma egyáltalán nem érdekel engem: Gyanús amúgy, hogy bár engem a legtöbb téma nem érdekel, amit felettem, vagy hozzám beszélnek, de ha ezt kimondom csúnyán néznek majd rám. Gyakorolnom kell, hogy pont ne érdekeljen, hogy mit mondanak rólam, ha ezt mondom. Őszintén megvallva, a hozzám érkezett információk 75% nagyjából az, ami nem érdekel, nem visz előre, és jobb se lesz tőle az életem és a kedvem. Csak még nem fejlesztettem ki azt, hogy hot nyugodtan közöljem velük, hogy "ez a téma egyáltalán nem érdekel engem"....bár az arcomra lenne írva ^^
  3. Kész szerencse: A sztori amúgy amit a könyvben írnak hozzá fenomenális. Érdemes elolvasni, talán a sztorik közül ez tetszett a legjobban nekem :)
  4. Ezt inkább nem veszem magamra: jap...ezt is gyakorolnom kell majd, mert az a baj, hogy x év önsegítő könyv olvasás, és önismeret után is, sajnos még mindig képes vagyok olyasmit is magamra venni, amit nem kellene. Szomorú...talán kinővöm egyszer. Amúgy szerintem ezen a téren elég jól haladtam az évek során. Ennek ellenére évi 2-4 alkalommal képes vagyok olyan szinten megborulni, hogy hozzávágnák emberekhez legszívesebben dolgokat...NEM nem teszem meg, de erősen megfontolom és elképzelem, hogy megteszem....
  5. Inkább könnyedén veszem: A példa erre a mondatra a tájföldiektől jött, minthogy bármi is történik, vegyél mély levegőt, és lépj tovább. Nem tragédia az emberekkel nap, mint nap történt események 99,99%-a, de képesek vagyunk mégis totális tragédiaként megélni, és borzalmasan szarul érezni magunkat órákkal később is. Igen, ezt úgy lazán ki kellene nőni. Nem azt mondom, hogy semmit ne vegyünk komolyan és semmi ne rendítsen meg minket, de komolyan...ez, maximum az esetek 0,01%-ban valós probléma.

Tehát, összességében szerettem a könyvet, adott pár jó tanácsot és jópofa sztorikat. Akik szeretik a sztorizós könyveket azoknak tetszeni fog, aki egyértelmű mondatok gyűjteményét várja, az meg csalódni. A legtöbb mondat teljesen hétköznapi és a fejedhez fogsz kapni, hogy "oh basszus, tényleg"....igen ez egy ilyen könyv.
 Viszont remélem sokan fogják majd olvasni, és sokan gyakorolják egy-egy mondatát, mert úgy érzem tisztább, nyíltabb és sokkalta elfogadóbb világ lenne, ha használnánk a mondatokat (pl. Köszönöm, Tévedtem, Nem tudom stb.)
Igazándiból elég jó kezdés ez így 2024-re. Ha a  könyvből kellene mondatot választanom, mottót az évre, akkor:

"Nem ellened, hanem magamért teszem"


Fülszöveg:

50 ​csodafegyver, hogy mindennap megtapasztalhassuk belső függetlenségünket!

Karin Kuschik, a Der Spiegel #1 bestsellerírója több mint húszévnyi önmenedzsment-coach tapasztalattal a háta mögött számtalanszor megfigyelte, hogyan teremtünk drámát magunknak a tisztánlátás, a határhúzás és a megbecsülés hiánya miatt. Könyvével pontosan erre kínál hatékony megoldásokat, hogy életünket könnyebbé tegye. Nem bonyolult eszközöket, hanem frappáns mondatokat fogunk ebben a kiadványban találni, amelyeket könnyen meg is tudunk jegyezni. Szívélyesen, egyszersmind kellő éleslátással, a való életből vett történeteket mesél el, és aranyat érő mondatokat hoz, amelyekkel a hatékony szavak csodálatos világára nyit kaput. Ebben a Németországban hihetetlenül nagy népszerűségnek örvendő könyvben, minden egyes mondattal közelebb kerülhetünk könnyed és derűs önmagunkhoz, ahonnan minden teljesen természetesnek tűnik. Felfedezhetjük saját belső függetlenségünket.

Karin Kuschik 50 igazi csodafegyvert gyűjtött össze egy-egy találó mondat formájában, hogy nap mint nap megtapasztalhassuk a belső függetlenséget. Ezeket szakmai vagy magánéletükben egyaránt alkalmazhatjuk. Apró, de annál nagyobb hatású „felismerések”, amelyek megnyugtatnak, vagy akár megdöbbenést váltanak ki – nem utolsósorban pedig megkönnyítik az életet.

Leld örömödet te is ebben az 50 mondatban, amelyek meglepően könnyebbé tehetik életedet!

„Ő az a nő, aki a topmenedzserek mögött áll. Hozzá fordulnak a felső vezetők, ha tanácsra van szükségük.” – ZEIT online

Nincsenek megjegyzések:

Magamról

Saját fotó
Munkámat tekintve könyvtári adminisztrátor vagyok. 2006.12.01-e óta, a József Attila könyvtárban (Dunaújvárosban). Kölcsönzés a fő munkaterületem, de emellett, foglalkozom a beérkezett ajándékkönyvekkel, javítom a katalógus hibáit, és a könyvtár Molyos profilját is én használom, tehát én töltöm fel az új könyveinket, és rakom fel oda a híreket. Emellett még ezer más dolgot csinálok, amit általában az éves beszámolóba is elfelejtek beírni, mert már annyira alap :D Nagyvenyimen élek édesanyámmal, egy kertes házban, Bogi kutyánkkal, aki mindenkit szeret, főleg ha kap simogatást és ennivalót :) Érdeklődési körömet elég könnyű lekövetni a blogon, igen a legaktívabb a könyvek szeretete, utána jön az írás. Témakörben a Kelet, a spiritualitás, a buddhizmus, az önsegítő irodalom. Ha szépirodalomra vetemedek, akkor inkább fantasy, minimális romantika, de amúgy bármit szívesen kipróbálok (maximum az első 50 oldal után abbahagyom). Koromból adódóan már megtanultam, hogy nem MUSZÁJ elolvasni egy könyvet, ha nem vonz be, akkor el kell engedni, akkor nem nekem íródott.