2023. december 24., vasárnap

Mo Xiang Tong Xiu – Luo Di Cheng Qiu: A démoni út nagymestere 2.

 



Köszönet a könyvért a Vad Virágok Könyvműhelynek!

A megjelenéskor olvastam az első kötetet, annak értékelését itt éritek el.

Vigyázat! Cselekményleírást tartalmaz.

 A kötet ott folytatódik, ahol az előző véget ért, nem kevesebb izgalmat tartogatva az olvasó számára. Akik nem ismerik az alap történetet, azoknak fejfájást okozhat, hogy relatíve minden egyes kötet egy akció kellős közepén ér véget, és így várni kell a következő kötetig, míg adott harc lezárul. Így volt ez az első kötettel és az Égi Hajadonnal. Az első kötetben  kezdődött a harc, ami csak a második kötet negyedénél ér véget.

 Az előző kötet amolyan szereplő bemutatónak is elment volna, most ebben a kötetben az egészet még kicsit megbonyolítják. Az Égi Hajadon legyőzéséhez Wei Wuxian "alig" nyilvánvaló közreműködése kell, ezzel együtt a lelepleződés kockázata is erősen megnő. Egyetlen egy szerencséje, hogy 1. nem megszálló lélek, 2. Lan Wangji borzalmasan sokat változott 10x év leforgása alatt. Wen Ning feltünése váratlan volt, mindenki számára, de az egyetlen esély a győzelemre. Bár ennél már csak egy "Én vagyok Wei Wuxian" feliratos pólóval lehetett volna közölni sokkal nyilvánvalóbban, hogy kicsoda is MO uraság :D

 Szerintem roppant aranyos, ahogy rájátszik a ferde hajlamú szegény srác szerepére, és nagyon aranyos, hogy minden próbálkozása ellenére ez nem éppen azt a hatást éri el Felhőzugban, mint azt remélni merte. Sajnos a sztori jelen kori történetei a kötetben itt le is zárulnak Wei Wuxiannal és Lan Wangjival egy szobában ^^

 A kötet fennmaradó részében visszaugrunk az időben 15 évet, amikor még minden szereplő sokkalta kevésbé gondterhelt, és sokkal zabolátlanabb....na jó Lan Wangji sosem zabolátlan, ő akkor is már egy nagyon komooooly ember volt ;)

 Megismerkedünk a Lanok nagy szabály falával, a maga 3.000 szabályával (15 év alatt találtak még 1.000 szabályt, amit hozzá csaptak, ezzel szerintem nagyjából a lélegzésen kívül mindent is szabályoznak :P). A fiatal kultivátorokkal akik Felhőzugba érkeztek, hogy itt töltsenek némi időt, komolyodással és tanulással. Oké, vicceltem. Wei Wuxian tesz róla, hogy a legtöbben ne csak tanuljanak, a komolyodás, meg egyik fiatalnak sem fő erénye ebben az időben. Wei Wuxian a klán haragját is igen hamar kivívta, haladó szemléletű elképzeléseivel, melyek nagyjából az összes létező kultivátor szabályt megreformálnának. Ennek hála sikeresen tölti büntető feladatait Lan Wangji mellett.

 A kötet a vízi csatával ér véget, illetve annak nagyjából kellős közepén. A sorozatban igen vicces kardon lovaglós résznél. Sajnálom, ez élőszereplősen sokkal mókásabb volt, effektek ide vagy oda ;)

 Összességében imádtam ezt a kötetet is, és már nagyon várom a folytatást. Rajzolásra ugyanaz a gyönyörűség, ahogy kivitelezésre is. Remekül mutat a polcon is, gyanús, hogy nagyon szép sort ad majd ki, ha kijön az összes kötet ;)


Fülszöveg:

Vigyázat! Cselekményleírást tartalmaz.

A nagy sikerű regénysorozat manhua-adaptációjának folytatásában Wei Wuxian újraéli múltjának egy fejezetét!

A csaló istenséggel való összecsapást követően Lan Wangji magával viszi Wei Wuxiant Gusuba, a Lan klán területére. Csakhogy Lan Wangji sokban különbözik attól a fiatalembertől, akit Wei Wuxian annak idején megismert. Ez a Lan Wangji alkoholt rejteget, eltűri főhősünk minden csibészkedését, sőt még azt is hagyja neki, hogy rajta feküdjön egy egész éjszakán át!

Hová lett az a Lan Zhan, aki összecsapott Wei Wuxiannel egy korsó bor miatt, és megdorgálta a lustálkodásáért? Utazzunk vissza Wei Wuxian és Lan Wangji fiatalkorába, a páros első találkozásának idejébe!



2023. december 21., csütörtök

Egill Bjarnason: A megkerülhetetlen Izland

 




Köszönet a könyvért a Figura kiadónak!

Izland rajta van a Bakancslistámon! Nem most került fel, de úgy hiszem a könyv elolvasása csak dobott a dolgon, hogy ellátogassak a szigetországra. Remélem karácsonykor nyerek egy vagon pénzt és már indulunk is ;)

 Szeretek ismeretterjesztő könyveket olvasni, bár általában ez inkább önsegítő kötetekre szorítkozik, kevés a történelem témájú az olvasmányaim között, pláne, hogy a világ másik fele az ami eddig jobban lekötötte az érdeklődésemet. Viszont be kell ismernem, hogy ez a könyv ahhoz képest, hogy borzalmasan sok információt ránk zúdít, mindezt meglehetősen szórakoztató módon teszi.

 Izland meglehetősen misztikus táj,  a könyv próbált teljeskörű képet adni a szigetről. Onnan kezdve, hogy miként vált emberek által is lakott szigetté egészen addig bezárólag, hogy női elnököt választottak és beütött a covid. Tehát lefedi a 2020-as évekig a sziget történelmét.

Korszakokra bontva, így ha valakit bizonyos kor nem érdekel, csak lapozza át. Bár őszintén nem ajánlom, mert tényleg rengeteg érdekes tényt megtudhatunk. Engem mondjuk az első és második világháborús időszak kevésbé érdekelt, de még ennek olvasása is lekötötte a figyelmem, mert nem csak  a száraz politika volt.

Korszakok, amelyeket érint a könyv:

  • A Nyugat felfedezése: Izland az első telepesektől 1100-ig
  • A középkor öröksége: Izland 1100-tól 1750-ig
  • Izland klímaválságot idéz elő: Izland 1750-től 1809-ig
  • Nacionalizmus: Izland 1809-től 1918-ig
  • A II. világháború: Izland 1918-tól 1945-ig
  • Izrael születése: Izland 1944-től 1965-ig
  • A Holdra szállás: Izland 1965-től 1969-ig
  • A hidegháború: Izland 1970-től 1980-ig
  • Nemi egyenlőség: Izland 1972-től napjainkig
Sokat gondolkodtam azon, hogy kiknek ajánlanám a könyvet, és arra jutottam, hogy nagyjából mindenkinek. Akiket érdekel Izland, azoknak természetesen alap mű, ha nem csak  fjordokra, gejzírekre és vízesésekre kíváncsiak, mert szórakoztató mód kaphatnak egy kis történelmi leckét. A fiataloknak is ajánlom, mert tényleg közvetlen, humoros, olvasmányos módon tálalja az író a szigetország történelmét, ami a töri órákon is jól jöhet, még ha Izland maga nem is tananyag (az én időmben nem volt az). És persze a történelem rajongóknak is ajánlom, mert nagyon érdekes, ahogy a világ eseményeit Izland szemszögéből láthatjuk.
 A könyv kivitelezése is teljesen rendben volt, az első és hátsó borító lap belsején is (erre van valami szakszó is, de nem jut eszembe :D) színes térkép található. Az elsőn Izland és környéke, a hátsón Izland domborzati térképe.
Nekem a legjobban Izland klímaválságot idéz elő, Izrael születése és a Holdra szállás volt a legérdekesebb fejezet. A Klíma eleve érdekel, így érdekes volt arról olvasni, hogy egy-egy vulkán kitörése mekkora hatással volt az egész világra, mini jégkorszakot előidézve. Mindezt akkor olvasva, amikor a hírekben közlik, hogy Izlandon kitört egy vulkán.... Izrael születése részében olyan dolgokról olvashattam, amikről sosem hallottam még, és nagyon érdekes volt, hogy is jött létre Izrael, és ehhez miként volt köze Izlandnak, mindezt úgy, hogy a hírekben ott az Izrael-Palesztin konfliktus. A Holdra szállás és Izland holdbéli táj jellegének elvesztése egészen érdekes volt. Hogy hogyan telepítettek csillagfürtöt a szigetre, és hogy ez milyen módon változtatott, az akkoriban még jóval holdbélibb tájon. Sajnálom, hogy épp nem volt semmilyen hír a tévében a Holdról, vagy a csillagfürtről akkor amikor olvastam, mert úgy még hathatósabb lett volna ;)
 Összességében szerintem egy nagyon jól összeszedett könyv, egy a magyarok számára kevésbé ismert országról. Egy meglehetősen érdekes országról. Továbbra is el szeretnék jutni oda, lehetőleg nem vulkán kitörés idején ;)

Izland és a csillagfürt (forrás)



Fülszöveg:
Kötelező ​olvasmány mindenkinek, aki arról álmodik, hogy Izlandra utazzon.

Izland története 1200 évvel ezelőtt kezdődött, amikor egy kiábrándult viking kapitány és haszontalan navigátora zátonyra futott az Atlanti-óceán északi részén. Ettől kezdve a sziget már nem csak a sarkvidéki madarak fészkelőhelye volt. Egy olyan nemzet otthona lett, amely csendesen kulcsszerepet játszott az általunk ismert világ alakításában. Kezdve azzal, hogy az izlandiak (nem Kolumbusz) fedezték fel először Amerikát, de túl szerények ahhoz, hogy beszéljenek róla. Ha nincs Izland, az ember nem tette volna a lábát a Holdra, Tolkien soha nem írta volna meg A Gyűrűk Urát. Ez a könyv történelmi körútra vezeti az olvasókat, bemutatva, hogy Izland milyen döntő szerepet játszott olyan változatos eseményekben, mint a francia forradalom, Izrael állam megalapítása vagy a női egyenjogúság kivívása. Ez a kis nép újra meg újra a történelmi események frontvonalában találta magát és formálta az általunk ismert világot.

„Egill Bjarnason Izlandot helyezi mindennek a középpontjába, és története nem csak szórakoztat, hanem megvilágít és váratlan összefüggéseket tár fel.” -Andri Snar Magnason, az Időről és a vízről szerzője
„Figyelmeztetés: lehet, hogy az olvasók azt kívánják, bárcsak ők is izlandiak lennének!” – Helen Russell, az Egy év a világ legboldogabb országában – Hogyan éljünk dán módra című könyv szerzője

2023. december 2., szombat

Éves terv - December


 Van egy olyan idealizált elképzelésem, hogy ez amúgy még simán sikerülhet!

  • Simon Stålenhag: Elektronikus állam  · 144 oldal
  • Mo Xiang Tong Xiu: A démoni kultiváció nagymestere 3.  · 396 oldal
  • Mo Xiang Tong Xiu: A démoni kultiváció nagymestere 4.  · 270 oldal
  • Mo Xiang Tong Xiu: A démoni kultiváció nagymestere 2.  · 398 oldal
  • Vi Keeland – Penelope Ward: Rebel Heart – Lázadó szív  · 280 oldal 
  • Alex Pappademas: Keanu Reeves  · 15/348 oldal 
  • Kapitány-Fövény Máté (szerk.): Holnap  · 38/480 oldal 
  • Egill Bjarnason: A megkerülhetetlen Izland  · 54/ oldal 
  • Michael A. Singer: Felszabadított lélek  · 55/304 oldal 
A piros színnel szedettek azok, amiket, ha mindet sikerül elolvasnom, akkor sikeresen teljesítem az idei várólista csökkentés kihívást. Tavaly sikerült, idén már korántsem vagyok ebben biztos.
A kék színnel szedettek az Amit Főztél edd is meg kihívás megmaradt kötetei, egyben az idei recenziók is.
Az az egy ami teljesen véletlenszerűen került a listára a nálam lévő egyetlen könyvtári kötet!
Tehát amúgy a 82 oldal / nap nem tűnik olyan vészesnek, de ha figyelembe vesszük, hogy ebbe a Karácsony, és  a Karácsony előtti készülődés is beleesik és nem mindig van kedvem olvasni, akkor kétes a kimenetele.
Imádom amúgy, hogy számolja és kiírja nekem, hogy még mennyit kell olvasni. Először azt hittem, hogy frusztrálni fog, de aztán rájöttem, hogy nem igazán frusztrál. A recenziók azok amiket mindenképpen szeretnék befejezni, minden egyébnél (oké, annál sem), nem dől össze a világ.
Olvasásra fel ;)
Nektek hány oldalt kell olvasnotok, hogy teljesítsétek az Éves tervet? Csináltatok egyáltalán éves tervet?

Magamról

Saját fotó
Munkámat tekintve könyvtári adminisztrátor vagyok. 2006.12.01-e óta, a József Attila könyvtárban (Dunaújvárosban). Kölcsönzés a fő munkaterületem, de emellett, foglalkozom a beérkezett ajándékkönyvekkel, javítom a katalógus hibáit, és a könyvtár Molyos profilját is én használom, tehát én töltöm fel az új könyveinket, és rakom fel oda a híreket. Emellett még ezer más dolgot csinálok, amit általában az éves beszámolóba is elfelejtek beírni, mert már annyira alap :D Nagyvenyimen élek édesanyámmal, egy kertes házban, Bogi kutyánkkal, aki mindenkit szeret, főleg ha kap simogatást és ennivalót :) Érdeklődési körömet elég könnyű lekövetni a blogon, igen a legaktívabb a könyvek szeretete, utána jön az írás. Témakörben a Kelet, a spiritualitás, a buddhizmus, az önsegítő irodalom. Ha szépirodalomra vetemedek, akkor inkább fantasy, minimális romantika, de amúgy bármit szívesen kipróbálok (maximum az első 50 oldal után abbahagyom). Koromból adódóan már megtanultam, hogy nem MUSZÁJ elolvasni egy könyvet, ha nem vonz be, akkor el kell engedni, akkor nem nekem íródott.