Ugrás a fő tartalomra

Bűbájos Mary (Farkasszem)


Ismertető:
„…A látomások maguktól törtek rám, mint annak idején a nagyanyámra, de ezt a tudást nem tőle örököltem. Hanem anyámtól. Egészen másfajta képesség volt, meghaladta nagyanyámét. Éreztem, ahogy ránehezedik a vállamra, mint valami súlyos lepel…” Egy ágytakaróba fércelve rejtőztek több mint 300 évig azok a lapok, amelyekből a fenti idézet származik. Egy naplóból, melyet gondos kezek kitartó munkával rendeztek össze, hogy lapjait olvasva egy lenyűgöző és megindító történet bontakozzon ki. Marynek, egy boszorkány unokájának története… 1659 tavaszán egy hajó fut ki Southampton kikötőjéből, hogy az Újvilágba vigye a háborúk elől menekülő utasait. A fedélzeten van a 14 éves árva lány, Mary is…

Vélemény és okok:
Avagy miért is olvastam én ezt el. Egyrészt azért, mert nem fért be a  könyvtárban a polcra és nem volt kedvem ahhoz, hogy megcsúsztassam az egész sort, hát hazahoztam. Másodszor, gyönyörű a borítója. Nem tudom ki az a lány rajta, a történet szerint Mary ugyebár, de karizmatikus egyéniség lehet. No meg azért is olvastam mert rengeteg kihívásra jó volt, és @Chiara is azt mondta olvassam, pedig akkor még Ő nem is olvasta.
Nagy élmény volt, mert nem erre számítottam. Azon a polcon a nagyon romantikus, vagy nnagysikerű könyveket  tartjuk, így féltem, hogy ez is valami über romantishe könyv lesz amitől a frász kerülget. De nem az volt, történelmi témájú, boszorkányüldözés, korrajz. Minden amit amúgy szeretek, tehát gyorsan a lapok és meg is szerettem a főhőst, azt amilyen, és amilyenek a barátai. Nagyon utáltam a lelkészt (mindegyiket), és a csitriket a faluban akik boszorkányosat játszanak, holott nem azok, vagy azok ez most mindegy, a lényeg, hogy Mary "szívta meg" az ő ármánykodásukat. És itt lett vége  a könyvnek és rengeteget kellett várnom, hogy visszahozzák a folytatást. El lehet képzelni milyen morcos voltam,...mert nekem kellett, tudni akartam, mit lett vele.


Ismertető:
Aki olvasta a XVII. századi Amerikában játszódó történet első részét, a Bűbájos Mary-t, bizonyára sokat töprengett rajta, miként is alakulhatott Mary Newbury, a bátor és nyíltszívű fiatal lány további sorsa, miután elmenekült Beulah-ból, ahol az elvakult, babonás tömeg boszorkánysággal vádolta, s így a biztos halál várt volna rá. A Bűbájos Mary ott ér véget, amikor Mary kétségbeesésében az erdőbe menekül, ahol nem csak üldözői, de a kemény tél, a vadállatok, és a portyázó indiánok is veszélyt jelentenek számára. A történet második, befejező részéből kiderül, hogyan menekül meg ebből a reménytelennek tűnő helyzetből, s hogyan válik különleges képességekkel bíró fiatal lányból az indiánok körében is nagy tiszteletnek örvendő varázslóvá. Amíg az első rész fojtóan feszült légkörével bilincselte le az olvasót, a Farkasszem-et eseménydús cselekménye teszi “letehetetlenné”; a sodró lendületű könyvből megtudhatjuk, milyen viszontagságokon kell keresztülmennie Marynek, míg végül megtalálja lelki békéjét.

Vélemény:
Végre hozzám került a könyv, és nem volt hozzá kedvem. Mint a hőn vágyott dolgok, vágysz-vágysz rá aztán amikor megkapod úgy érzed már nem kell annyira nagyon, hisz a tiéd. Ez ugyan nem volt az enyém, hanem a könyvtáré, de már nálam volt, már olvashattam, és ide-oda rakosgattam helyette. Elkezdtem, de nem adta vissza a hangulatot amivel az előző kötetet ott hagytam. Aztán túl voltam a nehezén, és újra visszacsöppent a történet oda ahol abba maradt. Szajkót már az előző részben is úgy gondoltam, hogy majd Mary férje lesz, és igazam lett. Tetszett minden, itt már nem zavart, hogy néha a jelenbe ugrik Agnesékhez, mint az elején. Itt már benne voltam a Mary történetbe. Sokszor sírtam rajta, mert szörnyű dolgok történtek vele :( Sokszor mosolyogtam, mert azért mindig vannak jó emberek, jó dolgok is. Mary tartalmas és Jó életet élt, és valószínű boldogan és elégedetten halt meg. Fekete Rókát nagyon megszerettem, ahogy Efrájimot is :)
Szeretni való karakterek voltak :)

Megjegyzések

Chiara üzenete…
Egész (nem rövid) életem során ez volt az egyetlen kötet(páros) amit nem akartam visszavinni a könyvtárnak... El is késtem vele. Szerencsére (nem is értem az okát!) nem túl keresett könyv, így nem haragudtak rám. Mondjuk csak kb egy hetet késtem vele. :)
I love Mary!

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Margareta Magnusson: Végső rendrakás svéd módra

Joggal kérdezhető, hogy az ember 32 évesen, miért olvas olyan könyvet, ami arról szól, hogy miként takarítsd ki magad után, az életedet, hogy aztán a gyerekeidnek, unokáidnak, ne az maradjon meg belőled, hogy mennyi holmid volt, hanem az emlékek.  Hogy miért olvastam? Mert, miért ne? Ugyan nem tervezek meghalni, de ismerjük be, hogy a 21. században sem működik máshogy az élet, tehát hopp meghalhat az ember, akár minden előjel nélkül is. És be kell ismernem, ha valamikor bekövetkezik (mint tudjuk, a halál az egyetlen biztos pont az életünkben), akkor én sem szeretnék teher lenne. Sem a cuccaimmal, sem egyéb dolgaimmal. Plusz érdekelt, hogy erről miként gondolkozik Margareta. Cikket persze olvastam már vele, és az meglehetősen felkeltette az érdeklődésem a téma iránt, de szerettem volna ezt könyv formában is, kicsit bővebben elolvasni.  Ami mindenképpen megfontolandó, a könyv olvasása után, hogy bevezessek én is egy dobozt, hogy "HALÁLOM UTÁN KIDOBANDÓ" felirattal. Olyan do

Lauren Blakely: Kőkemény

G ondoltam, hogy a wellness-re valami könnyed kis könyvet fogok magammal vinni. Ezt a könyvet, már tavaly is néztem, hogy annyira gáz a borító, a fülszöveg és a cím, hogy ezt olvasnom kell. Persze pénzt nem vagyok hajlandó érte adni, de hála az égnek a közelemben kölcsönkérhető volt. Itt is, köszi AniTiger! Kezdjük is a külcsínnel, ha már így azt emeltem ki. Külcsín: 2/5 És meg is mondom mi ez a pontozás. Az 5 nálam az lenne, ha egy ütős és kellemes, a könyvhöz illő borítót kap a könyv, ha van egy szerkesztő, egy akárki, aki átolvassa a könyvet és kijavítja az elütéseket, és a helyesírási hibát, ha egy könyvet jó kézbe venni. Tehát ez lenne az 5 pontos külcsín. Jelen esetben, a borító botrányos, a kiadói marketing botrányos volt, a fülszöveg szintén botrányos. És igen, azért a helyesírást át kellett volna valakinek nézni. 2 pont, mert sokkal több elütést vártam. De körülbelül ennyi a pozitív dolog a könyv kivitelezésében.

Lukács Liza: Az éhes lélek gyógyítása

Hmm, jó is ez a könyv, meg nem is. Gyorsan végig lehet rajta futni, és vannak benne információk, de nekem, azaz érzésem támadt, hogy mond is valamit meg nem is. Anorexia és bulimia mondjuk jóval többet szerepelt benne, mint a túlsúly vagy túlevés például. És kétlem, hogy az emberek nagyobb százalékát sújtaná ez a két betegség, és nem a túlsúly, és túlevés…  Minden esetre érdekes könyv. Érdemes elolvasni, mert egy csomó fontos dolgot megtud az ember. Mint például, hogy az evés az emberek egy hányadában úgy működik, hogy esznek, mert unatkoznak, vagy esznek, mert szomorúak, vagy esznek, mert vidámak. Amúgy én általában a hangulat kompenzáláskor könyvet szoktam venni nem enni. Ennek ellenére nem mondom, hogy nincs mit csiszolni a saját életmódomon, és nincs helye annak, hogy változtassak. Már csak anyagi és egészségügyi lehetséges problémák miatt is.  Ami viszont nekem kicsit abszurd volt, hogy vannak emberek, akik havi x száz ezer forintot költenek kajára (már ez is abszurdum az é