2019. december 29., vasárnap

Várólista Csökkentés 2020

Gondoltam jövőre ismételten belevágok a várólista csökkentésbe.
Ha nem tudod mi is ez, akkor látogass el ide: Lobo blogján mindent megtalálsz amire csak szükséged lehet a témában. Még van pár napod jelentkezni is.
Tavaly nem indultam, de csináltam magamnak listát, amit amúgy elbuktam mint a fene, úgyhogy jó, hogy nem jelentkeztem :D
Jövőre viszont úgy gondolom lehet esélyem, a beszerzéseimet is visszaszorítottam, így az Amit főztél, edd is meg, ...is majdnem meglett. Úgyhogy pozitív vagyok, jövőre mind a kettő sikerülni fog. Direkt olyan könyveket választottam, amik más miatt is érdekesek lehetnek, vagy más kihíváshoz is passzolnak, így talán esélyem is lesz arra, hogy mindent teljesítsek. Ennek ellenére, ha mégsem jön majd össze akkor elkönyvelem, hogy majd akkor legközelebb sikerül. Nem vérre megy, nem esek depibe sem, ha nem sikerül, ez is csak egy könyves/olvasós játék :)
A listám a link alatt is elérhető, de okulva abból, hogy én mindent idővel törlök, és így nem lenne hova hivatkoznia a linknek, inkább be is másolom az én Várólista Csökkentős választottjaimat :)

Hivatalos 12:

  1. Kleinheincz Csilla: Üveghegy
  2. Andy Weir: Artemis
  3. Farkas Lívia: Ennél zöldebb nem lesz!
  4. Gaura Ágnes: Túlontúl
  5. J. Goldenlane: Éjfél
  6. J. K. Rowling - John Tiffany - Jack Thorne: Harry Potter és az elátkozott gyermek
  7. J. R. R. Tolkien: Húrin gyermekei
  8. Alan Glynn: Csúcshatás
  9. Miriam Levering: Zen - Inspiráló tanítások
  10. Mineko Iwasaki - Rande Brown: A gésák gésája
  11. On Sai: Apa, randizhatok egy lovaggal?
  12. On Sai: Calderon, avagy felségáruláshoz bricsesz dukál
Alternatív 12:

  1. On Sai: Esővágy
  2. Őszentsége a XIV. Dalai Láma - Desmond Tutu: Az öröm könyve
  3. Popper Péter: Lélekrágcsálók
  4. Raana Raas: Az ogfák vöröse
  5. Sunrjú Szuzuki: Tisztán ragyogó forrás
  6. Szántai Zsolt - Szántai F. Andrea (szerk.): Az élet rendje
  7. Taisen Deshimaru: Igazi zen
  8. Terebess Gábor (szerk.): Folyik a híd
  9. J. R. R. Tolkien: Karácsonyi levelek
  10. Neil Gaiman – Terry Pratchett: Elveszett próféciák 
  11. Gerald Durrell: Vadak a vadonban 
  12. Cinda Williams Chima: Lángvető

Igazándiból, mind a 24 könyv nagyon várós, jó...talán Durrell az akit nem tudok hová tenni, de mivel megvan a könyve, hát úgy döntöttem, hogy miért is ne lehetne ezt is, és inkább legyen 12 alternatív lehetőségem, minthogy pont azon bukjon el a dolog, hogy nincs elég pót jelöltem. Bár, mint mondtam, minden könyv megvan nekem és várják már jó ideje a sorukat.
Jó szerencsét mindenkinek aki szintén belevág. Jó móka lesz :)

2019. december 28., szombat

Ez volt 2019 - Könyves és nem könyves téren egyaránt

Gondoltam most kellően ráérek, és amúgy is már csak 3 nap van hátra az évből, gyanúm szerint azért abba a három napban már nagy esemény nem történik, ha mégis, hát kap majd még egy posztot.
 Most néztem rá, a 2019-es könyves terveimre és rá kell jönnöm, hogy kb. semmit sem teljesítettem, illetve a Tolkien könyvet elolvastam a listáról, illetve a mesekönyvek nagy részét, de ennyi. Ennek ellenére már készült 2020-as lista... hát remélem, hogy azzal sokkalta jobban fogok majd haladni jövőre, mint ezzel idén.
 Igazándiból nem nagyon vág földhöz az, hogy a listából majdnem semmit sem olvastam el, így is teli voltam jó könyvekkel, és ez kárpótolt azért, hogy nem is néztem a listámra. Amúgy is a listaállítás nálam már szokványos dolog, és nagyon ritka az, hogy aztán sikerül is teljesítenem.
 Ennek ellenére amúgy a 2020-as várólista csökkentésre megint jelentkeztem, egy év kihagyása után...úgy, hogy általában amúgy nem sikerül sosem teljesítenem. Bár most olyan könyveket raktam fel a listára, amik más tervek és kihívásokban is jelen vannak.
De visszatérve 2019-re, nézzük hogyan álltam az olvasással:

  • 110 könyvnek kezdtem neki. Ez a szám biztosan nem fog változni, hiszen a terv az, hogy a megkezdetteket befejezem. Bár megjegyezném, hogy egyenlőre ez is elég álom cél...
  • 5 db könyvet hagytam félbe, ezek egy részét nem is tervezem folytatni nagy valószínűséggel (Michael J. Martinez: A Daedalus-incidensKollár Anna: Modern Istennők Kézikönyve, Jeff Kingston: A modern Japán kihívásai, Joe Hill: Furcsa időjárás, Ryder Carroll: A Bullet Journal módszer)
  • 6 könyvet kellene még elolvasnom, hogy minden megkezdettet be is fejezzek idén...ez nem fog megtörténni, gyanúm szerint a 6 könyvből egyet se fogok befejezni idén, tekintve alig van időm olvasni, ha van is időm, akkor folyton ugrálok a könyvek között... (Sam van Schaik: A zen szellemiségeDavid Attenborough: Egy ifjú természettudós történeteiKapitány-Fövény Máté: Ezerarcú függőségPaul Hawken: VisszafordíthatóKimberley Freeman: Csillagok az óceán felettGy. Horváth László: Japán kulturális szótár)
  • Körülbelül 1300 könyvem volt úgy két éve, két év alatt sikerült ezt letornáznom 328-ra. Semmit nem dobtam ki, mármint szó szerinti kuka nem lett. A nagy részét eladtam, amit meg nem tudtam záros időn belül eladni, azt odaadtam a könyvtárnak. Ez idén a szobámban volt a leglátványosabb. 5 könyvespolcom volt összesen, most kettő van a szobámban, ezek sincsenek teljesen teli, 2 könyvespolcot eladtam és 1 jelenleg az unokaöcsém és unokahúgom mesekönyveinek szolgál tárolóként. Lekerültek a szekrény tetejéről is a könyvek, úgyhogy most már elég szellős lett minden. Ebben a 328 könyvben is van még rengeteg amit eladok, de ez azért már kezelhetőbb szám.
  • A Moly szerint 24 könyvvel lettem idén gazdagabb, jelen állás szerint. De úgy rémlik legalább 6-tal több volt, csak azokat olvasás után el is adtam. Idén könyvre kb. 12.000 forintot költöttem, tehát relatíve nem vettem könyvet.  Vásárlásaim csak a Bipolár volt, egy ezresért ez ebook, itt  a kíváncsiság hajtott, a Hálanapló szintén egy ezresért, a Japán kulturális szótár 4.000 ft-ért, a Némaság szintén egy ezres, és a Best of Studio Ghibli Coloring Pages Coloring Book majdnem 5.000-ért.... Minden mást vagy kaptam, vagy recenzió volt, úgyhogy olcsón megúsztam az évet.
  • Jelen pillanatig 18273 oldalt olvastam az évben. Ami amúgy szerintem nem olyan rossz.
  • Ha minden igaz, akkor 10 könyvet olvastam könyvtárközi kölcsönzéssel, ezt jövőre is folytatni szeretném. Mármint a sok....kb 12 kölcsönkérős könyvemet megoldani Könyvtárközivel, és nem megvenni őket :)
  • Idén  is települtünk ki a könyvtárral, ez idén június 1-én történt, kivételesen nem zuhogott az eső, ellenben viharos szél volt. Ezt még gyakorolnunk kell, hogy találjunk olyan időpontot amikor nem esik,  nem fúj és nincs dög meleg :)
  • Idén volt sportkönyv bemutató is ahol én is részt vettem, bár én csak ügyeltem rá, hogy ha valaki venni akarna a sportkönyvből, az tudjon venni illetve, akinek meg ingyen jár az elvigye, meg a saját példányunkat dedikáltassuk.
  • Idén is sok dolog történt a könyvtárban, eljutottam arra a szintre, hogy az NKE-ből, majd december 30-án a szakszervezetből is kilépek. Nincs pénzem, számomra felesleges dolgokra, és jelenleg egyiknek sem látom értelmét.
  • Idén sikerült eljutnom arra a szintre is, hogy a könyvtárasságot jelenleg csak munkának véljem és már ne legyen számomra hivatás. A munkát még mindig szeretem, az olvasókkal nincs is baj, minden egyéb elérte azt a szintet, hogy a minimálisra szorítom a jelenlétem a könyvtárban - értsd ezalatt, hogy elmegyek, csinálom a dolgomat, de csak a dolgomat, semmi egyebet. -  Aztán decemberben (2020) meglátjuk mi lesz. Ha marad minden ugyanaz akkor, keresek egy kevésbé stresszes munkahelyet.
  • Idén lett kifestve a szobám, szép kék lett, így átkerült két könyvespolc hozzám, a régi bútoraimat eladtam, a tesóm ruhásszekrénye került hozzám, meg az íróasztala. Így most már van egy rendes íróasztalom, meg jó kis olvasósarkom.
  • Olvastam sok kölcsön könyvet, ami szintén nem szokásom - mármint elolvasni amit kölcsön kérek, általában csak parkoltatom a könyveket nálam - és idén adtam vissza minden nálam lévőséget  a tulajnak. Most már biztos, hogy egyesével fogok csak kölcsönkérni, ha arra kerül a sor. De egyenlőre magánkönyvtár olvasás van tervben jövőre.
  • Idén sook képregényt olvastam, nagyrészt tetszettek is, bár volt ami már kicsikét sok volt. Szeretem én a képregényeket, de idén éreztem azt, hogy már-már kicsit sok, a normális könyvhöz képest az átlag.
  • Idén 43 filmet néztem, ebből 6-ot moziban, 2-őt Netflixen, és 11-et HBO Go-n, a többit meg máshogy. Az HBO Go-t már lemondtam, a Netflix most megy a próba hónap, de az még annyira sem tetszik, mint az HBO Go, úgyhogy feltehetően még próbaidőszakon belül lemondom.
  • Életemben először fűztem fel egy  cérnára a papírokat, amire azt írtam, hogy idén életemben először mit csináltam: 
  1. Kerestem tojást Húsvétkor az unokaöcsémmel és unokahúgommal
  2. Varrtak nekem személyre szabott hátizsákot, meg kis táskát is.
  3. Játszottam meg talált lottó számait - nem nyertem, de egy próbát megért.
  4. Fizettem elő HBO Go-ra, majd három-négy hónap után mondtam le.
  5. Fizettem elő Netflixre, amit szintén le fogok mondani, de legalább kipróbáltam, és rájöttem, hogy annyit azért nem tv-zem, hogy szükséges legyen ilyesmit előfizetnem.
  6. Fizettem távoktatásért az ELO-nak, Japán leckéket veszek...egyenlőre tényleg, csak veszek, neki is kéne állnom...
  7. Volt Japán napa könyvtárban, és bíztak meg ennek szervezésével, és meglehetősen jól sikerült. Kaptam több pénzt részben ezért év végén.
  8. Írtam levelet utazási irodának, hogy szívesen reklámoznám őket a Japán napon, és kaptam pozitív választ, egy köszönő levelet és egy hűtőmágnest!
  9. Voltam Szerb Antal esten, ami borzalmasan pocsék volt.
  10. Aktiváltam és lett Szép kártyám és használtam is kaja fizetésre.
  11. Lopták el fejhallgatómat a munkahelyemről, egy zárt szobából.
  12. Voltam  Pro Cultura Intercisae  díj átadón
  13. Vettem bútorokat, festetettem ki a szobám, és alakíttattam át saját pénzből
  14. Voltam papírgyári múzeumban, merítettem papírt
  15. Vásároltam csomagolás mentesen pékségben is
  16. Szerveztem 22 napos nyereményjátékot - soha többet ilyet még egyszer :D
  17. Vettem mágnestáblát, Harmadszorra sikerült is sérülésmentest küldeni, az elsőre a gyerekek rajzolnak, a másodikat elajándékoztam. Egyik rosszabb volt, mint a másik.
  18. Maradtam ki a folyóirat árusítás berendezéséből
  19. Jártam magán bőrgyógyásznál.
  20. Selejteztem nagyobb számban könyveket!
  21. Hagytam ki a munkahelyi karácsonyozást, és ezt cseppet sem bánom, egy percre sem.
  22. Támogattam a Japán tájfun áldozatait és kaptam cserébe egy képeslapot.

Hirtelen úgy gondolom, hogy ennyi ami igazán jelentőségteljes volt az évben. Persze biztosan van, amit kihagytam, talán jövőre jobban írom év közben és akkor nem lesz ilyen nehéz összeírni :) Mindenesetre sok dolog történt, voltak pozitívak és voltak negatívak, az év vége pozitív és negatív is, jelenleg még nem tudom, hogy miként zárul az év. De remélem 2020 egy remek év lesz. Hamarosan megírom a 2020-ra tervezett dolgaimat, egyesítem a könyves és a nem könyves dolgokat is, hogy mi az, amit 2020-tól úgy igazán várok, meg magamtól :)

2019. december 24., kedd

Karácsonyváró Nyereményjáték - Nyertesek

Ez egy remek kis játék volt, örülök, hogy velem játszottatok. Az mondjuk már biztos, hogy jövőre nem lesz ennyire hosszú az egész. Ugyanúgy Adventi időszakos lesz, de szerintem, csak vasárnaponként lesz egy kérdés, úgy könnyebb lesz.
Ennek ellenére, borzalmasan hálás vagyok annak a 6 elszánt embernek aki végig követte és végül be is küldte a válaszokat. Bevallom néha nehéz volt az, hogy kérdést találjak ki...22 kérdés így hipp-hopp borzalmasan nehéznek bizonyult, próbáltam a blogra, a karácsony témakörnél maradni, de nem akartam borzalmasan nehéz kérdéseket sem feltenni, viszont azt se akartam, hogy túl könnyű legyen...mindegy, levontam a tanulságot, még egyszer ennyi kérdéses játékot nem indítok :)

Viszont elkapott a Karácsony szelleme, és úgy döntöttem, nem 2 hanem 3 nyertes lesz. Nos a nyeremények ugyanazok, viszont ketten fogják megkapni Meik Wiking: Az emlékteremtés művészete című kötetet, tehát a saját példányom is jövőre útra kell. Viszont úgy döntöttem, hogy a nyerteseknek is titok, hogy melyik kötetet kapják, így valakikhez Az emlékteremtés művészete és valakihez a Lykke érkezik év elején, karácsonyi csomagolásban, így kicsit még lehet  izgulni, hogy melyik a te nyereményed :) Természetesen a nyerteseket emailben is értesítem.

NYERTESEIM:
Zemplén-Véber Virág
Szatmári Judit Réka
Tóth Bettina

2019. december 22., vasárnap

Karácsonyváró Nyereményjáték 22.

December 22.
Jelenleg hány poszt van a blogomon?

Mindenkinek köszönöm szépen a játékot, és feltehetően a postai nyitva tartások miatt, a nyeremények, Január 02-án fognak csak elindulni. Ennek ellenére amint tudom fel is adom őket.
Teljen mindenkinek remekül a Karácsony!
A nyerteseket emailben majd értesítem, de itt is kikerül a sorsolásról egy poszt :)

A játékot a Kossuth kiadó támogatta :)
És akkor a játékról:

Minden nap felkerül egy poszt, hol idézet, hol kérdés, hol borítórészlet stb.
A kérdésekre, és feladatokra a választ EGYSZERRE fogom kérni, méghozzá december 22-e vasárnap éjfélig, hogy én azt 23-án kitudjam majd értékelni és karácsony alatt tudjak sorsolni, majd fel is adni esetlegesen a könyveket. Ebből adódóan egy emailnek kb. így kell festenie:

Tárgy: Karácsonyváró Nyereményjáték
Szöveg:
1. válasz
2. válasz
3. válasz
.
.
.
22. válasz

Neved, Címed, Telefonszámod, Emailcímed

Hogy ne kelljen a nyertest arra köteleznem, hogy karácsonykor is emailt írjon, így kérem, hogy mindenki adja meg a postázási adatait. Természetesen írok majd, hogy te nyertél, de így kisorsolás után rögtön feltudom adni, és nem lesz az, hogy  a nyertes 2 hét után sem mondja meg hova postázzak, majd sorsolok újat és jelentkezik az előző :P
Az adatokat bizalmasan kezelem, a nem nyertesek emailját a sorsolás után rögtön törlöm, a nyertesekét akkor, ha átvették a nyereményüket. Harmadik félnek nem adom ki, és nem élek vele vissza.

Játék időtartama: 2019-12-01  - 2019- 12 -23 éjfél
A megfejtéseket az: st.metatron@gmail.com címre várom
Az email tárgya: Karácsonyváró Nyereményjáték


(minden egyéb tárggyal érkező emailt azonnal törlök, nem fogom elolvasni, hiába lenne hibátlan)

2019. december 21., szombat

Karácsonyváró Nyereményjáték 21.

December 21.
Ti mikor karácsonyoztok?

Mi amúgy december 26-án. Ekkor jönnek haza a tesómék is. Az egyik tesóm már 23-án itthon lesz, de 26 az a nap amikor már mindenki hazaér, és így lehet "ajándékozni" és ünnepelni is. A karácsonyi díszeket, mondjuk én már november utolsó hétvégéjén felraktam, és feltehetően a karácsonyfa is 24-én már állni fog. De maga a karácsonyozás nálunk 26-án lesz :)


A játékot a Kossuth kiadó támogatta :)
És akkor a játékról:

Minden nap felkerül egy poszt, hol idézet, hol kérdés, hol borítórészlet stb.
A kérdésekre, és feladatokra a választ EGYSZERRE fogom kérni, méghozzá december 22-e vasárnap éjfélig, hogy én azt 23-án kitudjam majd értékelni és karácsony alatt tudjak sorsolni, majd fel is adni esetlegesen a könyveket. Ebből adódóan egy emailnek kb. így kell festenie:

Tárgy: Karácsonyváró Nyereményjáték
Szöveg:
1. válasz
2. válasz
3. válasz
.
.
.
22. válasz

Neved, Címed, Telefonszámod, Emailcímed

Hogy ne kelljen a nyertest arra köteleznem, hogy karácsonykor is emailt írjon, így kérem, hogy mindenki adja meg a postázási adatait. Természetesen írok majd, hogy te nyertél, de így kisorsolás után rögtön feltudom adni, és nem lesz az, hogy  a nyertes 2 hét után sem mondja meg hova postázzak, majd sorsolok újat és jelentkezik az előző :P
Az adatokat bizalmasan kezelem, a nem nyertesek emailját a sorsolás után rögtön törlöm, a nyertesekét akkor, ha átvették a nyereményüket. Harmadik félnek nem adom ki, és nem élek vele vissza.

Játék időtartama: 2019-12-01  - 2019- 12 -22
A megfejtéseket az: st.metatron@gmail.com címre várom
Az email tárgya: Karácsonyváró Nyereményjáték


(minden egyéb tárggyal érkező emailt azonnal törlök, nem fogom elolvasni, hiába lenne hibátlan)