2012. október 11., csütörtök

Dan Wells - Nem vagyok sorozatgyilkos





Fülszöveg:

John Wayne Cleavernek hívnak.
15 éves vagyok, és a hullák a hobbim.
A terapeutám szerint szociopata vagyok.
De nem vagyok sorozatgyilkos.
John veszélyes, és ezt ő is tudja magáról. Megszállottan érdeklődik a sorozatgyilkosok iránt, de nem szeretne hozzájuk hasonlóvá válni. Pedig óriási a kísértés…
Mivel gyerekkora óta a családja által üzemeltetett halottasházban segédkezik, hozzászokott a holttestek látványához és meg is kedvelte őket. Azok legalább az élőktől eltérően nem kérnek számon rajta minduntalan emberi érzéseket.
Amikor egy brutális sorozatgyilkos elkezdi áldozatait szedni a kisvárosban, kénytelen felülírni a maga számára alkotott szabályokat, amelyekkel eddig kordában tartotta a benne lakozó sötétséget. Nyomozni kezd a tettes után, akiről egyre inkább az a benyomása: emberfeletti képességekkel bír.
“A Dexter könyvek és a belőlük készült tv-sorozat rajongói imádni fogják Dan Wells kirobbanó sikerű debütáló regényét.” – Publishers Weekly.


Vélemény és egyéb nyalánkságok:

Köszönöm a Fumax Kiadónak, hogy olvashattam a könyvet, nélkülük ez nehezen ment volna és ki tudja mikor jutok hozzá a könyvhöz.

Kicsit félve, kicsit kételkedve kértem recenziós példányt a könyvből, mert nem annyira olvasok ilyesmiket. Mármint horrort és gyilkolászós könyveket. Nem azért, mert nem szeretem, vagy nem tudom élvezni őket, hanem csak azért mert időm véges, és valahogy erre kevés marad már. De nem bántam meg, hogy kértem, és kaptam, mert eszméletlen jó könyv. A könyv felénél már tudjuk ki a gyilkos, így folyamatosan azon kattogott az agyam, hogy "jó, de ha tudjuk mi lesz mégis a vége". Mert ott van John, aki odavan a sorozatgyilkosokért és sikerül rájönnie, szemtanúja lesz a gyilkolásnak, de ez még mindig semmi. Mert ugyanúgy gyilkol a tettes, ugyanúgy hullanak az emberek, sőt kissé gyorsabban is. Csak már van egy ellenlábasa, aki az orra alá is dörgöli, hogy "tudom mit tettél, tudom ki vagy, és meg foglak állítani". De tekintve a misztikus vonalat, nem olyan egyszerű a dolga. Ember ellen simán lett volna esélye, mert John roppant intelligens fiú, szociopata ez tény, nem nagyon vannak érzelmei ez tény, de  a témában egy zseni. És nem gyilkos...még(?)
A kérdés jogos, hogy még nem-e ,vagy sosem lesz az. Benne van a pakliban tökéletes sorozatgyilkossá tudna válni, ha hagyná, hogy ez megtörténjen. A regényen végig követhetjük, ahogy lassan a saját szörnyetegét elereszti, hogy le tudja győzni azt aki ténylegesen öl, hogy túl tudjon járni az eszén. Csakhogy, ezzel saját magát is bajba sodorja, és a családját is, mert már érez...csak az érzései a gyilkolással kapcsolatosak. Élvezi, hogy bánthat, és hogy félnek tőle.
Próbáltam beleképzelni magam a helyzetébe, de még keveset tudunk róla, eleve persze nem lehet felemelő érzés hullaházban dolgozni, ott lakni felette, de ő élvezi (fene a gusztusát), és csonka családban felnőni, tehát van egy rakat indítéka arra, hogy Ne legyen normális ember. De emellett az anyja tényleg szereti, a végén látszik ez főleg, kiáll érte, és hisz neki amikor beadja a "hangokat hallottam, kimentem, és stb..." mesét, ami eleve kissé sántított.
Kíváncsi leszek, mi lesz Johnból, hogy gyilkossá válik-e, pardon sorozatgyilkossá, mert az nem ugyanaz!

Karakter akit nagyon bírtam: Mr. Neblin, mert ő tényleg nagyon értett a szakmájához. Sajnáltam ami vele történt, és reméltem, hogy azért nem gyilkolják le, de hát amennyi szerencsém van, mindig a szimpatikus egyének halnak... :(

Külcsín: Eszméletlen szép lett a borító, de tényleg, élőben amúgy sokkal jobban látszik az egyedisége mint képről. Imádom az ilyen enyhén kidomborodós borítókat, úgyhogy ez itt is lenyűgözött.

Tízes skálán a történet tízes, maximálisan azt kaptam amit vártam, kis borzongás, kis nyomozás, kutakodás, jellemrajzok, és belső vívódások. Szerintem maximálisan jól elosztva, semmiből sem túl sok, mindenből egy kicsi, pont elég.


Remélem jönnek magyarul a folytatások is, mert hogy vannak:

Könyv adatai:
Kiadó: Fumax Kiadó
Megjelenés: 2012
Írta: Dan Wells
Fordította: Szebegyinszki Szilvia
Műfaj: misztikus thriller
Terjedelem: 280 oldal
Ár: 2490ft
ISBN 978-963-9861-44-2



2012. szeptember 22., szombat

Gaura Ágnes - Vámpírok múzsája





Fülszöveg:

Borbíró Borbála a magyarországi Vámpírkutató Intézet alkalmazottja, bakancsos tudós és magánéleti szerencsétlenség, akinek a munkája a mindene – ám amikor hatalomra kerül az Emberfeletti Összefogás Pártja, az intézet az élőholtak megnövekedett politikai befolyásának köszönhetően bezárja kapuit. Mit tehet egy állástalan vámpírkutató egy olyan Magyarországon, ahol a vámpírok lassan teljes jogú állampolgárokká válnak, és ahol a háttérben köttetett szerződések különleges kiváltságokat is megadnak nekik?
Az állás, amely végül az ölébe hull, jóval több és veszélyesebb, mint amiről valaha is álmodott, és rejtélyes, új főnöke hamarosan hajmeresztő feladat elé állítja: be kell épülnie a kormány tanácsadói, az IQ vámpírok közé, hogy kiderítse, mit titkolnak emberi szövetségeseik elől. Bori nem tudja, képes lesz-e átverni Magyarország legokosabb vámpírjait úgy, hogy csupán eszére és alaposan felvágott nyelvére támaszkodhat, de a vérét, életét és emberségét megőrizze.
Magyar nyakba magyar szemfog!

Külcsín, belbecs, avagy így látom a könyvet:

Nézzük csak az első dolog ami a könyvben megfogott az a borító volt. Tudom, tudom nem kell mondani, borító alapján ne válasszon az ember könyvet, de hát néha (sokszor) azért előfordul, hogy nagyon szép  a borító és beindul a hörcsög effektus, hogy ezt én akarom. Először csak kölcsön akartam, de nem jelezte senki, hogy "most" odaadja, én meg hangulat olvasó vagyok, tehát ha én most szeretném, akkor most kell, és nem akkor amikor sikerülne is kölcsön kérnem. Tehát maradt a megvétel és nem bántam meg. Bár nem is szeretem a vámpírokat.
Igen, igen minek vesz egy könyvet az aki nem szereti a vámpírokat, olyan címmel, hogy "Vámpírok múzsája"...de megvettem, és beleszerettem. És húztam, hogy nehogy gyorsan vége legyen, de sajnos így is nagyon gyorsan vége lett és most meg vagyok lőve mert még nincs itt a folytatás. Tessék gyorsan kiadni!!

A történet tetszetős, de ami különlegessé, és nálam maximálisan kedvenc könyvvé tette, az az írónő humora volt. Annyira jól megírta, annyira elképzelhető volt. A szereplők kidolgozottságával sincs gond, és hála az égnek volt kit utáljak, volt kivel szimpatizálnom. Borit példának okáért imádtam, a maga szókimondó (vagy gondolataiban is szókimondó) valójában. Attilát is megkedveltem, bár amikor Bori felképelte, lehet, hogy én is megcsapkodtam volna egy kicsit. Vámpírt igazán nem sikerült megkedvelnem, talán Koppányt, de őt sem ismertem teljesen ki, hogy most mit is akar pontosan Boritól (szerzett sellővért, na vajon mit akarhat :D). A vérmedvét Kristófot is megszerettem, bár nem is tudtam, hogy vannak vérmedvék, én lemaradtam a vérfarkasoknál :D
Helyszín: Magyarország (nagy általánosságban), vámpírpárt meg ilyenek. Amúgy nem elképzelhetetlen, egy alternatív valóságban, azért lehet nem akarnék ott élni. Mármint nem azért mert, ha este kimész az utcára, akkor az olyan mint az öngyilkosság, és nem is a törvénybe iktatott véradás miatt (mert az pl. egy jó dolog, még ha itt vámpírkajának kell is), hanem mert egyszerűen nem szeretem a vámpírokat, sem démonokat, sem alakváltókat, a boszikkal és táltosokkal nincs gondom.

Kedvenc jelenet: Nem tudom, az egész könyv :D Jó ha nagyon muszáj lenne akkor....hudenehéz, nagyon tetszett amikor Bori ecsetelte, hogy milyen spéci kütyüket tud kinézni a Magyar titkosszolgálat vámpír részlegéből, a csodaautón át ami karót szúr a szívbe sok mindenen keresztül. De amúgy tényleg az egész könyv kedvenc.
Top szereplők:
Bori, egyrészt mert főszereplő meg amúgy is ő volt a legjobb.
Bowman, alig volt benne, de azzal belopta magát a szívembe, benne már az vicces volt, hogy totál nincs humorrézéke :D
Attila, hát ő is egyéniség, bár a folytonos tejívása már az idegeimre ment.
Béla, a vámpír: oké ő csak poénból, de na tény hogy ő sem volt sokat benne, de ilyen névvel már a feltűnésekor vigyorogtam.

Őszinte leszek, ritkán olvasok magyar írótól, mármint ami nem mesekönyv. És így a magyar nevek elejével kifejezetten zavartak, mert megszoktam, hogy általában olyan nevek vannak amit jó eséllyel kiejteni sem tudok. Így Koppány, Béla, Borbála, Eszter stb. nevek furák voltak, de a negyedénél már ez sem zavart.

Kérem a folytatást, moooost!!!!!!

Pontozás 10-es skálán:
Történet: 10*
Karakterek: 10
Borító: 10

Könyv adatai:
Kiadó: Delta Vision Kft
Kiadás ideje: 2012
Író: Gaura Ágnes
Borító (mert gyönyörű): Sánta Kira
ISBN: 9786155161384
Oldalszám : 472
Ár: 2.999 Ft

2012. szeptember 6., csütörtök

Szent Johanna Gimi 9. évfolyam


Most nem írok fülszöveget meg semmi ilyesmit, mert úgy gondolom, hogy erről a sorozatról már mindenki hallott, aki meg még nem az az én blogomnál jobb helyen biztos talál róla raktad dolgot (vagy a moly.hu -n). Tehát kimarad a fülszöveg rész, mégis marad egy bevezető, avagy miért fogja kezébe egy 26 éves felnőtt (nem nevetni :P) nő ezt a sorozatot amikor, amúgy is el van havazva, annyi olvasnivalója van a rukkola.hu miatt (nehogy sajnáljatok, lassan félni kezdek, hogy rám dőlnek a könyvek). Na tehát, hogy miért is vettem kezembe ezt a könyvet. Erről is Sicc tehet (kolléganő, barátnő, voltosztálytárs egy személyben :D). Azt mondta, jó könyv, amúgy ő általánosságban mindig ezt mondja, hogy "Dóra, ez egy jó könyv, jó lenne ha te is olvasnád" vagy valami hasonló. Ettől a beszélgetéstől számított körülbelül négy...öt hónap és sikerült is kezembe kaparintanom az első részt. Nem akartam sokat gondolkodni, kis lazítás, kis ilyen "nem tudom mit esztek rajta" mentalitással álltam neki. Most jelenleg a harmadik elején tartok, és tervezem megvenni, elolvasni mindet. Magával ragadott, és nem azért mert hudejó, meg hudesok mondanivalója van, persze van, de azt hiszem főleg szimplán szórakoztatni akar, és ez jó dolog (egy könyvnél nem elhanyagolható tulajdonság.)
Tehát akkor alant Reni első éve a gimnáziumban, avagy így látom én:





9. évfolyam, új  iskola, új emberek, új lakás, új élet. Nos mivel én nem jártam gimibe, csak szimpla középsuliba, semmi extrába, így érdekes egy ilyen iskoláról olvasni. Szimpatikus volt az osztálylétszám, hogy kevesen vannak. Volt akit sikerült rögtön megkedvelnem. (erre Sicc azt mondja, hogy nem is jófej...mármint most még igen ... -.-" ejnye, én szeretek szeretni karaktereket :D). Tehát Arnold nekem szimpatikus, nem, nem azért mert olvas, és osztályelső és minden, hanem mert van, és képes elviselni Virágot aki kb az ellentéte, és kitart mindig Reni mellett. Jó nem csak ő tart ki, de ne szaladjunk előre. Tehát mivel már a harmadik résznél tartok, ködösek az emlékeim, de arra emlékszem, hogy amikor Cortez feltűnik, akkor szegény Reni elveszett de nagyon :) Aranyos. Amúgy megjegyezném, hogy ez az osztály egy csomó furasággal rendelkezik. Mármint majdnem mindenki egyéniség (kivéve Gábor, mert róla ők sem tudják kicsoda :D), meg Reni(aki amúgy igen, de nem tudja, hogy van egyénisége). És annyira érdekesek, bár nagy részükkel ha élnének, és egy suliba járnák velük, nem hiszem, hogy barátkoznék, teljesen más világ vagyok, feltehetően Renivel jól kijönnék és egy csomót olvashatnánk együtt. De furák, mert nekem az idegen, hogy majdnem mindenen röhögnek, hogy annyira hülye poénjaik vannak, és egymás szívatása is szerintem néha annyira természetellenesen jön ki (éjszakai kajarendelés másnak stb.) Ricsit is kedvelem, szegény a kémia kitűnőjével azért nagyot szívott :D Ja ne spoilerezzek, bocsánat :) Tehát mindenki olyan ebben a könyvben, hogy vagy szereted, vagy utálod, de nem marad nagy valószínűséggel közömbös számodra.
Utálom ember: Vladár
Akit még nem tudok hova tenni: Cortez. Őt nem tudom kiismerni, mármint eddigi két rész kevés ahhoz, hogy képes legyek rá, hogy rögtön tudjam, hogy végül mi lesz, néha annyira jó fej. Néha meg érdekes.
Kinga: én őt nem tudom szeretni :( Tudom, hogy jót akar, meg egy egoista kis csaj...de nem :( Még nem megy az, hogy "lásd, hogy neki van a legnagyobb szíve", speciel a legnagyobb szája van.
Dave: egoista :D
Zsolti: vajon mennyire normális, ha az ember minden zsebében kaja van és néha pudinggal kezdi a napot az iskola előtt??? o.O
Ricsi:   naaagyon hülye :D 
Arnold:  róla nem mondok semmit, csupán szeretem.
Virág: emó, és igen jól megfogalmazták az osztálytársai: "Virág nagyon sötét vagy", de amúgy aranyos, olyan szeretnivalóan hülye. Minden esetre nekem tetszett a megoldása a Rómeó és Júliás dolgozatra, hogy teli hangulat jelezte :D

Reni: mivel mindent az ő szemszögéből látok, így őt egyrészt sajnálom, másrészt fejbevágnám, mert hülye, harmadrészt azért nem is kell sajnálni, mert tehetne, ha akarna az ügy érdekébe, csak mulya (ja de az anyukája főztjéért sajnálom!!)
Zsák: szegényről nem tudok semmit (második részből sem lett sokkal kidolgozottabb).


Még mindig 9. évfolyam, hogy ebbe mennyi sírás volt :( és mennyi nevetés is! Tehát még mindig nem normálisak, és még volt szívösszetörés is. Renit tényleg sajnálom. Ja igen a szüleit amúgy bírom, hogy folyton a kamaszkezelő könyveket bújják :) Reni meg csak azért sem akar átlag kamasz lenni, amivel bezavarja őket, bár ettől lesz mégis átlagkamasz. Irigylem az elért tanulmányi eredményéért, sosem tanultam ennyit és sosem értem ilyesmit el mint ő, de le a kalappal előtte. Még ha Kinga ezért utálja is (nem is). Minden esetre nem lehet könnyű strébernek lenni, iskolaújságba írni, egy csomót olvasni (tényleg sokat olvas, sajna az ő korosztálya a környezetemben nem látom hogy ilyen olvasós lenne...bár az osztálya sem). Szegényt az olvasás miatt amúgy is ufonak nézik.
Emlékezetes momentum...osztálykirándulás (volt más is de az nagyon spoiler lenne)
Vladár: menne már a fenébe, a rajzzal -.-" én tök nem értem a rajz tipikusan készségtantárgy, vagy tudsz, vagy nem tudsz és csak próbálkozol, és miért kell szegény lányt ennyire kínozni???? O.O gonosz volt, utálom!
A többieket amúgy kedvelem (tanárokat is), Ricsi meg raszta lett :) Biztos jól áll neki :D

Tehát röviden és velősen, az első két részt elolvasva, beszippantott, és amennyire fáradt vagyok mostanában, ennél magvasabb olvasmány nem nagyon menne. Kikapcsol és ez jó dolog. :) Örülök, hogy meg lett írva, és örülök, hogy eljutottam odáig, hogy olvassam, és hogy mire erre rávettek, relatíve nem kell sokat várnom, hogy teljes legyen a sorozat (fél év a 8. megjelenéséig azt hiszem!...addigra eljutok talán odáig :D)



2012. augusztus 8., szerda

Bear Grylls: Istenek aranya (Túlélés: teljesítve 1.)



Fülszöveg:
Bear Grylls első kalandregényében is hozza lélegzetelállító formáját. Az istenek aranya is a természet erőivel és csodáival való szembenézésről szól, ezúttal is az életben maradáshoz szükséges találékonyságé és a túlélési technikáé a főszerep!
Beck Granger nagybátyjával, a híres antropológussal Kolumbiába érkezik, hogy részt vegyen El Dorado, az elveszett város felkutatására induló expedíción. Ám mielőtt útnak indulnának, álarcos támadók rabolják el Beck bácsikáját. Beck hamarosan rábukkan egy régi térképre, amely elvezetheti őket úti céljukhoz, és a helyi rendőrfőnököt rászedve végül az éj leple alatt egy tengeri tutajon vágnak neki a nagy utazásnak… A fiataloknak kalandos útjuk során nem csupán a természettel, a vadállatokkal, a szomjúsággal és az éhséggel kell megküzdeniük, de az őserdő indiánjaival is találkoznak. Beckről azonban hamar kiderül, hogy a túlélőtechnikák avatott ismerője, és minden szorult helyzetből ki tudja rántani újdonsült barátait…

Vélemény és egyéb nyalánkságok:

Azt mondja, hogy. Jónak jó volt, és gyorsan is lehet végezni vele, mert jó vastag margója van, nagy sorközök és nagy betűk. Tehát ha normális méretű lenne minden, nem lenne több 150 oldalnál, így meg 260.
Maga a történet nem egy nagy szám, és még az sem nagyon van végiggondolva. A végét példának okáért összecsapták, mintha az író, írná, írná és felkiálltana, hogy "na jól van ennyi pont elég volt" és benyögi, a mindenki boldog, mindennek jó a vége típusú véget, de olyan hirtelen, hogy az olvasó csak néz, hogy "na most mi van?" Tehát haragszom a végéért.
Karaketerek: egyet sem szerettem meg, mert relatíve Becken kívül senkit sem ismerünk meg jobban, sőt őt sem túlzottan. Tény, hogy minden helyzetben kivágja magát, mert ügyes-okos (és szép?:D), és túlélőtudása meghaladhatatlan, viszont néha roppant nevetségesnek hatott a dolog. Mert mennek az őserdőben, megúsznak mindent, és Beck még ráér, hogy mindent elmagyarázzon, mintha kisiskolásokat tanítana. Az út maga kb 3 nap volt a vízből kijőve de abba másfélnapi túlélőtanfolyam + magyarázattal belefért!
Értem, hogy nem akart sokat írni az író, így veszélyhelyzetek átlagosan 1 bekezdéstől max. másfél oldalig tartanak, már megfejtéssel együtt! Egy cápa legyőzése kb egy oldal volt, jó na ha a feltűnéstől a dögrovásig nézem akkor talán 5 oldal...tudom nem kell róla írni sokat, meg szétmarcangolósat meg minden, de na...ez olyan gagyi megoldás volt. Meg persze főhős, és mint a főhösök nem halnak meg, és legyőzik belső mumusaikat.
Az ikrek: nem ismertem meg őket, relatíve mindig csak említést tesz róluk, hogy "jah van még két ember vele, ahogy megy az erdőbe" de több nem. Tehát tökéletesen felesleges karakterek, nem értem minek vannak ott. Eleve azért is mert a Kogik úgyis gondolatátvitellel kommunikálnak.
És bár nagyon jó a vége, minden jó ugyebár, de végülis az egésznek se füle se farka, nem sok dologról szólt ...

Ettől független el lehet olvasni, kikapcsol arra a durván három órára (lassan olvasok), amíg az ember olvassa, izgulni nem fog, körmöt rágni sem, viszont megtud pár hasznos túlélő dolgot, ami jó, ha esőerdőbe megyünk! (én ugyan nem megyek oda, de na, lehetnek kalandvágyó emberek!! :D)

2012. augusztus 7., kedd

Kérdeztek, felelek

Azt mondta @Shanara, hogy a lustaságomnak köszönhetem, hogy most kb...30-40 kérdésre kell válaszolnom és nem csupán 11-re. azt eldöntöttem, hogy én már nem kérdezek tovább, nem jelölök tovább, mert akiket olvasok, és jelölhetnék, azokat már mind jelölték (és nem voltak lusták válaszolni, így tudja mindenki, hogy voltak jelölve.
A díj, és lényege:
  • minden díjazottnak mondania kell magáról 11 dolgot;
  • válaszolni kell a jelölő minden kérdésére,
  • 11 embert kell jelölni és tőlük kérdezni,
  • a jelölteknek 11 kérdést kell feltenni,
  • visszajelölni nem lehet. 

Nos akkor először 11 dolog magamról:

1. Könyvtáros vagyok, és szeretem is a munkámat.
2. Úgy tűnik ma már csak ex hobbym a szerepjátszás, de kb. 14 évnyi hobby volt.
3. A molyon szerkesztő vagyok, és sosem értettem miért váltam azzá (2x)
4.Van egy kutyám, Buksi, ő kicsit hülye, de így szeretem.
5. Falun lakom, és roppantul élvezem amikor kis állataink vannak (most pont kiskacsáink, nagyon menők, sárgák-feketék (meglepő mód általában minden kacsa ilyen :D), és hápognak)
6. Szeretek mindenféle állatot, szerintem nem félek egyiktől sem...talán, nem tudom amivel nem találkoztam még attól lehet félek!
7. Szeretek olvasni, ami amúgy azóta igaz, hogy könyvtáros lettem, előtte nem igazán olvastam
8. A Molynak hála rengeteg embert ismertem meg, ez így a második legjobb hatással lévő dolog lett rám (első a szerepjáték volt, akkor kezdtem el társaságban kommunikálni, addig úgy...csendben és halkan megvoltam, ma is...néha, néha meg be nem áll a szám :D)
9. Nem szeretem a horror dolgokat, mert félős vagyok ilyen szempontból, könyvben nem tudom, filmben nagyon nem. Bár volt könyv amin hurrogtak a kolléganőim, hogy "jaj de ijesztő volt" és rákérdeztem, mégis hol, mert eddig még nem vagyok megijedölődve :D
10. vallásomat tekintve, reformátusnak titulált, buddhista aki amúgy semmi, de úgy ahogy ismeri a taoista, buddhista dolgokat, és inkább a keleti vallások érdeklik, de egyiket sem gyakorolja.
11. 26 éves vagyok :D

És akkor lássuk ki milyen kérdésekkel látott el, hogy gépelhessek.
Első jelölőm, köszönet érte @Nokedli :

1. Előfordult-e valaha, hogy az éppen olvasott könyv szereplőjével álmodtál?
Igen, sokszor. Ez nálam lehet génhiba, a szerepjátszós karaktereimmel is szoktam. Most mondjuk Harry Pottert olvastam, és Pitonnal álmodtam vagy három éjszaka, néha fura dolgokat :D 
 
2. Volt olyan, hogy olvasás közben kedvet kaptál egy helyszín bejárásához, s aztán be is jártad azt?
Igen, kedvet kaptam már. Bejárás, sajnos ahova mennék oda nem juthatok el :( De virtuálisan bejártam a Roxfortot :D
 
3. Ha egy könyv szereplője lennél, milyen lennél? (amazontermészetű, vadromantikus, élőhalott, másegyéb)
 Ha választani lehet szeretnék varázsló lenni.
 
4. Hangulatolvasó vagy, vagy valamiféle terv/lista szerint haladsz?
Hangulat olvasó. Nincs terv, persze van várólistám (kb. 800 könyv van rajta), de neem, nem csinálok tervet, úgyis más hangulatom lenne és úgyis bebuknám a saját terveimet :D
 
5. Ha már lista: mit gondolsz ezekről a mostanság divatos listákról? (1001 könyv, 303 könyv, satöbbi)
semmit, néha szoktam őket látni, néha átlapozom a listákat, de nem nagyon hatnak meg, a tervezős fajta molyoknak biztos jók :D
 
6. Egyszerre egy könyvet olvasol, vagy többet?
Változó. Általában jó lenne egyet...de általában közbejön valami és még egynek nekiállok, meg még egynek. De most visszatértem az egyet egyszerréhez :)
 
7. Ha befejeztél egy könyvet, még morfondírozol az olvasottakon egy darabig, vagy rögtön ugrasz a következőért?
Ez meg könyvfüggő.Van amikor rögtön valami értelmeset akarok olvasni mert megterhelt a könyv, vagy rögtön valami hülyeséget mert túl komoly volt. De van olyan ami után pár napig nem olvasok és csak nézek ki okosan (bután) a fejemből :D
 
8. Mi volt a legnagyobb könyves csalódásod? (akár jó, akár rossz értelemben)
Ezt még nem tudom, eddig azt hiszem amúgy az Amerikai istenek, mindenkinek ááááh de jó...én meg kétszer ugrottam neki eddig és hát...még nem érzem, hogy ez de jó lenne (ugyanez Wilde: Dorian Gray arcképével)
 
9. Bárkinek szívesen kölcsönzöl könyvet, vagy csak néhány kiválasztottnak?
Bárkinek, és van pár kiválasztott akinek véletlen sem.
 
10. Egy indiszkrét kérdés: tanulóként bedugtad a tankönyvet éjszaka a párnád alá, hogy alvás közben fejedbe szálljon a Tudás? :)
Soha, egyrészt mert mire hallottam ezt  a mendemondát már mindegy volt, másrészt meg nem hiszek ilyesmiben :D
 
11. Egy még indiszkrétebb kérdés: mi a kedvenc nassod?
Régen csoki...most hogy relatíve mindenre allergiás vagyok, az alma meg a barack és gyümik maradtak nassnak :D
 
Második kérdezőm @Rebel, köszönet neki is, hogy gondolt reám :D
 
1. Vannak könyves heppjeid? (pl. nem szereted a gerinctöréses könyveket, szamárfület, stb.)
Nem igazán, amit nem szeretek, ha egy könyv két méterről is érezhetően füst, vagy egyéb fincsi szagokat okád magából...nem azt nem szeretem!

2. Könyvtári könyveket vagy inkább saját könyveket olvasol többet?
Könyvtári, de ez a könyvtárosok előnye, meg hátránya...magánkönyvtáram elég picike részét olvastam...mert hát ott a könyvtáré :D

3. Ha lehetne egy könyvtárszobád milyen lenne?
Hmm, kellemesen félhomályos lenne, körös körül polcokkal, rajta sorakozna minden könyv amit életemben el szeretnék olvasni. Egy kényelmes dívány lenne benne, egy asztal, szék, puffok. Úgyse tudom sosem elsőre eltalálni, hogy kényelmes olvasni :D És kellemes illat lenne, meg kellő fény... Nem tudom megálmodni könnyebb leírni nehezebb :D

4. A családodban/baráti körben te vagy a legnagyobb könyvmoly?
Oh, nem tudom nálunk mindenki sokat olvas, egyrészt itthon is, meg a munkahelyen is. Úgyhogy nem mondanám, hogy én lennék a legnagyobb.

5. Próbálsz rávenni embereket a környezetedben az olvasásra?
Igen is meg nem is. Vannak akiket próbálok, fiatalokat, de nem nagyon. Akikkel találkozom eleve olvasók :P

6. Ha éppen nem olvasol, akkor mivel töltöd a szabadidődet?
Régen szerepjátékkal, manapság molyon és rukkolán lógok. De inkább olvasás, úgyhogy nem nagyon marad szabad-szabadidőm :D

7. Ha könyvet vásárolsz, akkor befolyásolnak a molyos/blogos ajánlások, jó kritikák?/Vagy inkább beleolvasol a könyvesboltban esetleg a könyvtárban az adott könyvbe?
Molyos, blogos értékelések igen...nem szoktam beleolvasni túlzottan. Amúgy is hangulat könyvvásárló vagyok :)

8. Volt már, hogy csak a jó cím/borító miatt vettél meg egy könyvet? Ha igen, mellé fogtál vele, vagy nem?
Igen volt, hogy amiatt vettem, és igen néha melléfogok, néha nagyon, néha meg beletrafálok :P

9. Azok a könyvek amik mégsem nyerik el a tetszésedet, eladásra vagy cserére kerülnek inkább?/Vagy esetleg megtartod őket, akkor is, ha tudod, hogy lehet, hogy sosem nyitod ki még egyszer?
Sosem tartok meg egy könyvet amiről tudom, hogy úgyse fogom újraolvasni. Rukkolára szoktam felrakni, vagy a könyvtárnak adományozom, elvégre az, hogy nekem nem tetszett nem jelenti egy könyvnél sem, hogy az rossz, csupán nem nekem íródott.

10. Melyik könyvszereplő bőrébe bújnál bele, és miért?
Huha, nem tudom, ez a kérdés kifogott rólam. Nem szoktam ilyesmin gondolkodni, sosem valakinek a bőrében akarok lenni, hanem inkább mint egy új szereplő becsatlakozni adott világba, és ott éldegélni :)

11. Ha könyvet írnál, mintáznál magadról egy szereplőt?
Neeem, nem olyan ember vagyok akiből érdekes karaktert lehetne csinálni. Megpróbáltam de nem.

Harmadik kérdezgetőm @Shanara volt, neki is köszönet :D

1.) Mi a kedvenc műfajod és miért?
Nincs kedvenc műfajom, amiket kedvelek az a disztópia, mert kellően irreális világ, és a pozitív lelkemnek az ennyire negatív világképek felüódülések, meg Gaiman féle fantasy, urbanfantasy(??) igen azokat szeretem.
 
2.) Mi motivált arra, hogy elkezd a blogod vezetését?
Huha, mi is. Szeretek írni, és véleményt kinyilvánítani dolgokról és láttam sokaknak van blogjuk, hát gondoltam...talán nekem is jó ha van...azt lehet hogy felesleges, de nem érdekel :P
 
3.) Könyv vagy e-könyv? Esetleg mindkettő?
Könyv, nem tudok nyilatkozni e-könyvileg, ha lenne e-könyvolvasóm akkor tudnék nyilatkozni, így sajnos nem. Meg a papírt szeretem fogdosni :D
 
 4.) Kedvenc kiadód? Miért? Miben jobbak, mint a többi kiadó?
 Nincs, tényleg nincs, és igazándiból azt se szoktam nézni egy-egy könyvet ki ad ki. Maximum akkor amikor nem kapható, hogy tudjam kit szidjak.
 
5.) Ha választanod kell, akkor külföldi vagy magyar szerző könyvét veszed először kézbe? A választásod indokold is meg.
Külföldi, mert ebben követem a szerintem Magyarországon elég népszerű tévhitet, hogy ami külföldről jön biztos jó (nem...nem mindig jó), tehát a hangzatos külföldi név engem még mindig jobban csábít, annak ellenére, hogy néha nagyon befürdök vele :D

6.) Utánanézel egy könyvnek mielőtt megvásárolod? Megvárod az első kritikákat vagy rögtön rohansz a boltba és hazamenekülsz a zsákmányoddal?
Változó, van amikor molyos értékeléseket, pontszámokat nézek, van amikor a fülszöveg elég, és van amikor tökéletesen találomra választok és néha nagyokat nézek, hogy mi a fene amit éppen olvasok :D

7.) Sok minden múlik a fordítókon. Ki a kedvenced? Ki az, akinek feltétel nélkül megbízol a munkájában?
Nincs ilyen. A Harry Potter fordítóját szeretem, egyrészt mert jól fordít (szerintem), másrészt járt nálunk a könyvtárban, és látszik rajta, hogy nem normális (pozitív értelemben) :D

8.) Hogy állsz a sorozatokkal? Sorozatot olvasol szívesebben vagy önálló regényt keresel a boltok polcain?
Inkább önálló regény, néha már a fejem fogom, hogy basszus ez is sorozat, ez is , ez is....nem kell mindenből sorozatot csinálni!

9.) Ha egy könyvből több, egymástól külsőre és árban is eltérő kiadás is megjelenik, akkor ez szokott befolyásolni a vásárlásnál? Mi a döntő tényező Nálad? Az ár, a külalak, a tartósság? Esetleg a praktikusság?
Attól függ, hogy amikor meg akarom venni, akkor pont mennyi pénzem van! Szeretem a tartósabbat venni, de azért nem mindenben vagyok hajlandó kiadni plusz ezreket, csak hogy keménytáblás legyen, és tartós...bár örülnék ha nem esne szét pár könyv egy-két olvasás után.

10.) Milyen rovatok szerepelnek a blogodon? Csak könyvértékelésekről írsz vagy más tartalmat is kínálsz az olvasóidnak?
Könyvek, filmek, szerepjátékos baromságok. Könyvesnek indultam, és 90%-ban tartom is magam a könyv-manga kritikákhoz, de jön néha egy -egy film amiről úgy gondolom írok, vagy anime, és régen volt a szerepjáték amiről szintén írtam. Ez utóbbi mára megszűnt.

11.) Mi a véleményed erről a díjról? Jó dolognak tartod, hogy a kérdések alapján megismerheted a bloggert vagy csak egy újabb őrületnek tartod ezt a díjat?
Nem tudom, így a 33. kérdésnél...jó dolog, de azért nem tulajdonítok neki túl nagy jelentőséget. Izomláza lesz a gépelőbigyóimnak :D

Negyedik emberke aki megtalált @Hóvirág, neki is köszönöm :)

1. Ha bárhová elutazhatnál, hová mennél? (Időszakos útra gondolok, nem olyanra, amivel végleg elhagyod az országot... :D)

Bárhova? Japán, akár végleg is amúgy, de úgy egy-két hónapra, évre...évtizedre szívesen (lehet, ha ott lennék utálnám, de kétlem), japán mániámat nem nagyon növöm ki. De most még bejött Madrid, oda is szeretnék egyszer eljutni :)

2. Mi a kedvenc virágod?
Orchidea, az egyetlen amire nem vagyok allergiás ;)

3. Mi volt a jeled az oviban? :D
Ööö, ha jól emlékszem kancsó, igen mintha kancsó rémlene, de mikor volt már az ovi? :D


4. Melyik magyar város áll legközelebb a szívedhez, és miért?
Dunaújváros, mert ott születtem, de ő sem áll annyira közel hozzám :D

5. Kedvenc fagyid? (igen, becsúszott néhány debil kérdés, sorry)
Citrom, marcipán...de kiderült allergiás vagyok mindenfélére, és így ez is kiesett  :(

6. Beszélsz-e valamilyen idegen nyelvet, ha igen, mit/miket?
Sajnos nem. Minimális angol tudásom van, még minimálisabb némettel, és ennél is minimálisabb japánnal :D

7. Szoktál-e sorozatokat nézni? Ha igen, melyik ragadott meg mostanában és miért?
Nem, tévét se nagyon, letölteni se nagyon. Amit néztem az a Dokik volt, mert annyira hülyeség, hogy kellően kikapcsolt. Meg a Fiúk a klubbólt néztem egy időben...lehet újra kellene, azt még szerepjáték miatt XD

8. Melyik a kedvenc ünneped? (bármi lehet)
Karácsony? Nem, nem tudom, nincs ilyenem szerintem :D

9. Van-e kedvenc komolyzenei szerződ, ha igen, ki?
Ha komolyzene, akkor nekem Mozart :)

10. Tudnál-e ajánlani valami jó filmet a közelmúltból? (ideit vagy tavalyit, mert kicsit el vagyok maradva ezen a téren... :D)
Nem, mert nem nagyon nézek :D Nézd meg a Jégkorszak 4-et :D Az biztos jó :D

11. Melyik a kedvenc klasszikus könyved? :)
Nem olvasok klasszikus könyveket, így nincs :) De ha majd egyszer olvasok akkor, nyilatkozom :)


Tehát mindenkinek köszönöm, a kérdéseket, én nem jelölök további embereket, mert akiket jelölnék, már jelöltek :)